Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hybrid vs Iron

Vojtech S

Nováček
Dobrý deň,
poprosil by som o radu do ktorých palíc sa viac oplati investovat
momentalne obmienbam palice v bagu HYBRID Top Flite za iný ideálne na STIFFE vel. 3 a k nemu rozmyslam ci má zmysel
dokupi namiesto 4 železa tiež Hybrid na STIFFE alebo ponechat zelezo ( CALLAWAY X22 )

Za kazdú radu budem vdačný

PS. môj HCP 35
 
Záleží to dost na osobní preferenci - s čím se ti lépe trefuje balon? Měl jsi v ruce někdy 4i nebo dokonce 3i?
Většině lidí více vyhovujou hybridy - tvrdí, že snáz dostanou míč do vzduchu...
Ale třeba já osobně hybridy fakt nemám rád, radši dlouhé železo jako je 3i :)
 
U HCP 35 lepe asi hybrid... ale to je obecna uvaha bez znalosti tve hry a problemu co resis.
Kdyz to clovek trefi, tak je fajn oboje... kdyz ne, tak prave hybrid umi vyprodukovat neco pouzitelneho. Jeste je tu varianta hybrid iron. :)

Ale urcite lepe vyzkouset. A nebo tahat chvili oboje...
 
proč si to dělat těžké.. vezmi 5H :) (optimálně ale samozřejmě nejdřív vyzkoušet obojí, 4i vs 5h)
 
5h clovek vidi na hristi jen vyjimecne, pritom je to skvela hul. Nedam na ni dopustit... kdyz vse nejde, 5h vzdy funguje :)
 
Určitě to chce zkusit. Ono je jedno co to bude za hůl pokud splní svůj účel. Tedy poslat míč kam potřebuješ. Opakovaně. Já třeba hybridy opravdu nemám rád. Pro mě to není hůl asi jako chipper. Jenže mi řeší 200m ránu. Takže v bagu ji mám a vždy se modlím abych s ní nemusel hrát. 3i netrefím. Určitě ne na tu vzdálenost. Takže Zkusit Zkusit Zkusit!
 
Určitě to chce zkusit. Ono je jedno co to bude za hůl pokud splní svůj účel. Tedy poslat míč kam potřebuješ. Opakovaně. Já třeba hybridy opravdu nemám rád. Pro mě to není hůl asi jako chipper. Jenže mi řeší 200m ránu. Takže v bagu ji mám a vždy se modlím abych s ní nemusel hrát. 3i netrefím. Určitě ne na tu vzdálenost. Takže Zkusit Zkusit Zkusit![/QUOTE
V posledních měsících ale pomalu začínám hybrid trefovat. Jen proč ho tahat ? Na hru z rafu na 170-180m? Podle mého železo je železo.
 
Hybrid vetsinou tahaji lide, co to "obcas" netrefi :)
Treba ja :D
 
Tak určitě železo je železo. A hybrid je hybrid. Že... [emoji23]
 
Ďakujem za nazory,
v bagu nosim 4i-PW,SW 58 60
4H, 5W, Driver
momentalne skusam hrat aj 4i s trafenim nemam problem len nie som taky dlhy ako s hybridom,
skusil by som ako sa tu uvadza HYBRID IRON ale najprv by som ho rad vyskusal na hre aby som si ho oshal.

co sa tyka presnosti snazim sa skor hrat viac presne ako zbytocne dlhy aj ked .....
dovod obmeny palic je v tom ze ostali mi este 3 palice zo setu TOP FLITH a to zrovna hydbrid a 5W a SW

SW mi vyhovuje nakolko piesky na WELTEN Báč kde chodím pravidelne sú podaktoréé piesky skoro ako beton s kamienkami a netrha mi srdce ked tam musim hrat s palicou so zaciatocnickeho setu

a driver som vymenil za COBRA na STIFF a perfekne mi sadol a hlavne presnost sa mi zlepsila aj ked z casu na cas si na driving zoberiem stary driver mam pocit ze je akosi moc makky taky skoro gumeny :)
 
Zdravím, no nediv se že ti setový driver připadá gumový proti Cobra stiffu, on takový určitě je, se vším setovým se samozřejmě dá hrát, ale driver je pravděpodobně první hůl kde je poznat měkký shaft..
Ale nějak nerozumím tvému složení wedgí, SW(55-56°), 58 a 60, což jsou hole dva stupně od sebe, a nemáš approach wedge(50-52°), která zaplňuje díru 10° mezi PW a SW...

A jinak já používám 3h a 4 utility..
 
Zdravím, no nediv se že ti setový driver připadá gumový proti Cobra stiffu, on takový určitě je, se vším setovým se samozřejmě dá hrát, ale driver je pravděpodobně první hůl kde je poznat měkký shaft..
Ale nějak nerozumím tvému složení wedgí, SW(55-56°), 58 a 60, což jsou hole dva stupně od sebe, a nemáš approach wedge(50-52°), která zaplňuje díru 10° mezi PW a SW...

A jinak já používám 3h a 4 utility..


Zlozenie wedgi bolo doplnenia formou darecku pod stromcekom 58 a 60 P a S som uz mal momentalne ak by som menil tak casom tak 60 by som hladal nieco na 50alebo 52 ale momentalne hladam riesenie na opacnom konci :)
 
Používám 3W,5i a mezitím cca 4H. Docela mi vyhovuje, ale chtěl bych zkusit i 4i. Nechce se mi však investovat, když nevím, jestli mi to bude vyhovovat. Nemáte někdo nějakou slušnou 4i, se kterou nehrajete, na zapůjčení?
 
Debata mne docela zaujala, protože řeším, jestli si neříci Ježíškovi o hybrídek a driver. Hraju se svými stále začátečnickými holemi TopFlite, a nejdelší železo mám 6. S hybridem nebo fw vůbec nehraju, s hybridem nejsem schopna normálně odpálit míč...to jsou takový topinky...:devil: A pak vidím ženské při hře, že právě tím hybridem dávají ty dlouhé rány na fervejích, já i když tu šestku dobře trefím, tak prostě tak moc dlouhá není. Tak nevim...koupit nový hybrid a začít s ním pořádně trénovat...myslím, že i nový driver by mi helpnul...Co myslíte?
 
Debata mne docela zaujala, protože řeším, jestli si neříci Ježíškovi o hybrídek a driver. Hraju se svými stále začátečnickými holemi TopFlite, a nejdelší železo mám 6. S hybridem nebo fw vůbec nehraju, s hybridem nejsem schopna normálně odpálit míč...to jsou takový topinky...:devil: A pak vidím ženské při hře, že právě tím hybridem dávají ty dlouhé rány na fervejích, já i když tu šestku dobře trefím, tak prostě tak moc dlouhá není. Tak nevim...koupit nový hybrid a začít s ním pořádně trénovat...myslím, že i nový driver by mi helpnul...Co myslíte?
Ja osobne bych do hybridu sel. Dira mezi Driverem a 6i je obrovska, takze nejake priblizovadlo potreba je urcite.
Jezisek by mohl nadelit 4h ci 5h... Cobra, Callaway nejlepe. S Topflitem to srovnat nelze.
U driveru si nejsem jisty, zda jej hrajes ci nikoliv.

http://www.clubhousegolf.co.uk/acatalog/Cobra-Ladies-KING-F6-Golf-Hybrid-Ultramarine.html#SID=7925
http://www.clubhousegolf.co.uk/acatalog/Callaway-Ladies-X-Series-N415-Golf-Hybrid.html#SID=7920
 
Upraveno:
Debata mne docela zaujala, protože řeším, jestli si neříci Ježíškovi o hybrídek a driver. Hraju se svými stále začátečnickými holemi TopFlite, a nejdelší železo mám 6. S hybridem nebo fw vůbec nehraju, s hybridem nejsem schopna normálně odpálit míč...to jsou takový topinky...:devil: A pak vidím ženské při hře, že právě tím hybridem dávají ty dlouhé rány na fervejích, já i když tu šestku dobře trefím, tak prostě tak moc dlouhá není. Tak nevim...koupit nový hybrid a začít s ním pořádně trénovat...myslím, že i nový driver by mi helpnul...Co myslíte?
Nevím jestli koupit nové nebo co vůbec máš teď v bagu, všeobecně bývají ženy kratší takže potřebují hrát dřeva a hybridy z ferveje nebo třípary.. Moje jediná dobře míněná rada je, i když to nic zábavného není, hrát co nejvíc hole co ti nejdou.. Jinak než trénováním a co nejčastější hrou právě těmi holemi co ti nejdou se lepšího výsledku nedobereš.. Jsou chlapi co hrajou 5i 200m, ty pak prakticky nepotřebujou ani driver, já mezi ně nepatřím...
 
Nevím jestli koupit nové nebo co vůbec máš teď v bagu, všeobecně bývají ženy kratší takže potřebují hrát dřeva a hybridy z ferveje nebo třípary.. Moje jediná dobře míněná rada je, i když to nic zábavného není, hrát co nejvíc hole co ti nejdou.. Jinak než trénováním a co nejčastější hrou právě těmi holemi co ti nejdou se lepšího výsledku nedobereš.. Jsou chlapi co hrajou 5i 200m, ty pak prakticky nepotřebujou ani driver, já mezi ně nepatřím...
To sem tak nějak tušila, že se s tím holt budu muset naučit hrát. Díky.
 
Ja osobne bych do hybridu sel. Dira mezi Driverem a 6i je obrovska, takze nejake priblizovadlo potreba je urcite.
Jezisek by mohl nadelit 4h ci 5h... Cobra, Callaway nejlepe. S Topflitem to srovnat nelze.
U driveru si nejsem jisty, zda jej hrajes ci nikoliv.

http://www.clubhousegolf.co.uk/acatalog/Cobra-Ladies-KING-F6-Golf-Hybrid-Ultramarine.html#SID=7925
http://www.clubhousegolf.co.uk/acatalog/Callaway-Ladies-X-Series-N415-Golf-Hybrid.html#SID=7920
Díky za tipy, vypadají dobře.
 
Já, ač už spadám do kategorie seniorů, hraju golf teprve 2 roky. Půl roku jsem hrál pouze železy a pak, když jsem začal uvažovat o delších holích mi někdo zkušený poradil, ať si nejdřív pořídím hybrid. A byla to podle mě dobrá rada. Dalšího půl roku jsem hrál všechny delší rány hybridem a nedal jsem na dopustit. A i když jsem pak pořídil 3D a driver, tak jsem ještě dlouho i tam, kde bych měl použít 3d, stejně raděj vytahoval hybrid, protože jsem si s ním věřil. Teď už ho používám málo a chci kvůli přesnosti přejít na 4i.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom