Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

19.jamka Hry a akce na 19.jamce - správa, nápady, připomínky

Již hóódně vekou řádku let připravuju pro své kolegy a známé příležitostně dle zájmu tipovačky na větší sportovní události (MS fotbal, hokej, OH.....apod). Protože od zítřka za 3 týdny začíná Masters, které by mohla být pecka:) (hráči PGA, hráči LIV + Tiger), tak jsem pro ně zkusil připravit tipovačku i na tuto záležitost......ale je dost dobře možné, že mě s tím pošlou do..... háje:D. Tak mě napadlo, když už skončila ta skvělá soutěž v poznávání fotek:up:, co se poptat tady.
O co by šlo? Stylově 18 jednoduchých otázek s ještě jednoduššími odpověďmi typu za A/, B/ nebo číslo, zabere to pár minut času......hodnocení bych upravil golfově (tomu by "normální smrtelníci" nerozuměli:D), výsledkem by byl tedy leaderbord aktualizovaný po každém kole. Jak by to tedy vypadalo, místo dalšího vysvětlování - viz příloha.
Komu by se do toho chtělo, nechť "lajkne".....aby to bylo zajímavý, chtělo by to aspoň +-10 lidí.
Protože k mé radosti zájem projevilo už 10 lidí + já bych si z dovolením taky rád natipoval:D...........tak nejpozději v pátek (zítra jsem pracovně mimo) založím k této soutěži nové vlákno i s nějakými pravidly, poznámkami....atd.
 
@Sauron, @DJHolmes a další: S ohledem na zmíněné námitky ke hře Golfová Výzva 2023 v příspěvku od @Sauron a dalších navazujících reakcí, z nichž některé byly soukromé, prosím o konkrétní návrhy, jak hru zjednodušit, případně zpřehlednit tak, aby vyhovovala případně i vám. Nijak se nebráním ji revokovat a vyhlásit v případě většího zájmu aktualizovanou novou a dle přání "jednodušší" verzi třeba k 1.5. :)

Věřím, že do té doby jsme schopni společně nalézt funkční praktický model. :up: Ring TADY volný, pánové, je to vaše (ale směle klidně i další).

---
Myšlenkou Golfové Výzvy bylo, aby se jednalo o celosezónní záležitost, bez závislosti na lokalitu a druh hry (jen tak/turnaj). V podstatě individuální výzva, obdobná inspiracím Čtenářskou výzva a Herní výzva. Může se jednat o ploché "splněno", ale nejsem si jist, jestli "suchá" návštěva 19 hřišť je to pravé - přeci jen, knížku či hru si pořídím bez ohledu na to, kde jsem a jaké mám finanční/časové zdroje na cestování.
 
Upraveno:
@Sauron, @DJHolmes a další: S ohledem na zmíněné námitky ke hře Golfová Výzva 2023 v příspěvku od @Sauron a dalších navazujících reakcí, z nichž některé byly soukromé, prosím o konkrétní návrhy, jak hru zjednodušit, případně zpřehlednit tak, aby vyhovovala případně i vám. Nijak se nebráním ji revokovat a vyhlásit v případě většího zájmu aktualizovanou novou a dle přání "jednodušší" verzi třeba k 1.5. :)

Věřím, že do té doby jsme schopni společně nalézt funkční praktický model. :up: Ring TADY volný, pánové, je to vaše (ale směle klidně i další).

---
Myšlenkou Golfové Výzvy bylo, aby se jednalo o celosezónní záležitost, bez závislosti na lokalitu a druh hry (jen tak/turnaj). V podstatě individuální výzva, obdobná inspiracím Čtenářskou výzva a Herní výzva. Může se jednat o ploché splněno, ale nejsem si jist, jestli "suchá" návštěva 19 hřišť je to pravé - knížku či hru si pořídím bez ohledu na to, kde jsem a jaké mám finanční/časové zdroje na cestování.
:devil: Hm. Takže si to fakt budu muset přečíst. Že jsem nedržel hubu :D🙃;):p
 
Upraveno moderátorem:
@Sauron, @DJHolmes a další: S ohledem na zmíněné námitky ke hře Golfová Výzva 2023 v příspěvku od @Sauron a dalších navazujících reakcí, z nichž některé byly soukromé, prosím o konkrétní návrhy, jak hru zjednodušit, případně zpřehlednit tak, aby vyhovovala případně i vám. Nijak se nebráním ji revokovat a vyhlásit v případě většího zájmu aktualizovanou novou a dle přání "jednodušší" verzi třeba k 1.5. :)

Věřím, že do té doby jsme schopni společně nalézt funkční praktický model. :up: Ring TADY volný, pánové, je to vaše (ale směle klidně i další).

---
Myšlenkou Golfové Výzvy bylo, aby se jednalo o celosezónní záležitost, bez závislosti na lokalitu a druh hry (jen tak/turnaj). V podstatě individuální výzva, obdobná inspiracím Čtenářskou výzva a Herní výzva. Může se jednat o ploché "splněno", ale nejsem si jist, jestli "suchá" návštěva 19 hřišť je to pravé - přeci jen, knížku či hru si pořídím bez ohledu na to, kde jsem a jaké mám finanční/časové zdroje na cestování.
No nechtěl bych být v kůži vybraných, až se potkají s @jumbodedek poté, co se vyhlásí nová výzva a bude muset vše plnit znovu :D:D:D Držel bych se minimálně na dvě hole daleko :D:D:D
 
@Sauron, @DJHolmes a další: S ohledem na zmíněné námitky ke hře Golfová Výzva 2023 v příspěvku od @Sauron a dalších navazujících reakcí, z nichž některé byly soukromé, prosím o konkrétní návrhy, jak hru zjednodušit, případně zpřehlednit tak, aby vyhovovala případně i vám. Nijak se nebráním ji revokovat a vyhlásit v případě většího zájmu aktualizovanou novou a dle přání "jednodušší" verzi třeba k 1.5. :)
Na všem jde vždy něco zlepšovat a měnit, ale zrovna podle mě bych to nestavěl (mám divokou, vzpurnou a nespoutanou letoru s problémem se déle soustředit). Jak něco nechápu hned, tak dávám ruce pryč. Věřím, že je to vše OK, akorát ne pro mě.
A navíc se bojím @jumbodedek :eek:
 
Pro mne a stejně nechápavé jedince je důležité, aby jakékoli zadaní bylo jednoduché a srozumitelné. Zastávám názor, že v jednoduchosti se krása.
Michale mám tě rád, a vím kolik práce ti dává obhospodařovat toto fórum.
Mě se ta výzva líbí a vím, že ji nedokážu nejspíš za celou sezónu splnit. To mi ale nevadí ,jde mi jen o to, se pobavit.
Tak bych prosil, kdykoli bude nějaká soutěž, výzva, no prostě cokoli tomu podobné aby zadání úkolů bylo co nejsrozumitelnější. To proto, aby to i takoví jako já pochopili hned na prvním odpališti, a netrvalo jim to až do klubovny :D
 
Mně se výzva líbí. Je mi jasný, že většinu nesplním, ale budu to zkoušet :up:

Upřímně, po prvním přečtením jsem to nepochopil, po druhém mi začalo svítat a po třetím přečtení a pár dalších příspěvků mi to bylo jasné :D teda snad :D

Za mě jsou ty pravidla fajn, samozřejmě by bylo fajn to mít popsané nějak jednodušeji, na druhou stranu vím, že bych toho třeba já schopen nebyl :D
 
@Henry: Ať nespamuju nesoutěžně v hlavním vlákně k poznávací hře - tak sem. Někdy o víkendu si psal, že se letos účastní i soutěžní výbor: jj, díky tomu, že se často přes den střídají ti místní borci, tak i my pomalejší (konkrétně tím myslím hlavně sebe) máme čas odpo/večer. Ono sice fotku občas na začátku chytnu, ale málokdy to mám tak, že bych úplně hned věděl - jasně, někdy jo, ale u některých mi vyhovuje postupnější poznávání a přibližování se k správné nápovědě. :)

Jinak to spektrum těch fotek je fantastický, hrozně rád tím vláknem listuji a kochám se obrázky. Máme to ale nádherná hřiště a jamky, v té naší zemičce! :)
 
Upraveno:
Souhlasím, @requo . Jsou u nás nádherná hřiště, nejen ty fotografie o tom jasně svědčí. Stojí to neskutečné peníze, hřiště udržovat tak, aby to nejen vypadalo ale bylo také funkční pro různé kategorie hráčů. Neměli bychom proto zapomínat, že ne vždy ty peníze jsou k dispozici v potřebném množství, když si někdy posteskneme nad trochu horším provedením údržby a nad nějakým tím nedostatkem.

Ke Hře samotné bych dodal, že letos zavedené pravidlo o jednom bodu denně se podle mne zatím velmi osvědčuje, dává šanci i dalším hráčům v časech, které jim vyhovují. Uhádnutí konkrétní hádanky je pak bud dílem toho, že dotyčný hřiště zná, nebo zvýšeného úsilí při hledání správné odpovědi s dostatkem času. Zatím je průměr téměř 7 uhodnutých hádanek za kalendářní den.

Zajímavé je sledovat denní dobu, ve které dochází ke zvýšení aktivity (dopoledne, před půlnocí a tesně po ní), a snahu konkrétních hráčů získat bod právě ještě před koncem kalendářního dne nebo právě hned na jeho počátku. Další pak buď vyčkávají nebo už mají "vyděláno" a dají si pauzu do dalšího dne.

Jsou hádanky "lehčí" a "těžší", u těch druhých je důležitá četnost a adekvátnost nápověd. Mnozí z hráčů vědí, že je někdy vyzvu k včasnému poskytnutí další nápovědy, aby byla větší šance hádanku uhádnout a aby hra plynula dál.

Také musím přiznat, že při hře naprosto převládá korektnost všech, funguje princip "samoopravení se" i pohlídání správného herního postupu hráči samotnými. A po úvodní úpravě nového pravidla již do hry prakticky nemusím zasahovat. Jen občas stačí drobná korekce nebo potvrzení postupu.
 
Pravidlo max. jednoho bodu denně také hodnotím kladně :) Pro mě to má několik výhod. Nemusím být přihlášený 24/7 a dohledávat každou jamku, ale mohu si během dne vybrat jednu nejlehčí :D A také nemusím hledat velké množství soutěžních fotek z archivu, zatím vybírám pouze ze hřišť navštívených loni :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom