Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

Requo řekl:
Hřiště s vnitřními auty mi nijak nevadí, prostě to tak je, no a buď mi to půjde, nebo nepůjde. Hřiště jsou různá - úzká, široká, lehčí, složitější, delší kratší - a to je dobře (pokud mám na výběr). Nepřijde mi, že by to v Hořehledech bylo nehratelné.

Nicméně i tak bych měl připomínku k vnitřním autům u jamky 4. Mně přijdou divné a zmatečné ty autové ostrůvky po pravé straně (ve směru hry), kdy pokud tomu rozumím správně, aut je definován úsečkou nejbližších bílých kolíků, takže tam vznikají takové ostrůvky, mezi nimi kousek trávy, kde se dá hrát... jasně, už jsem tam několikrát skončil, ale přišlo by mi tak nějak přehlednější, kdyby to byla opticky čára, třeba na začátku těch stromků, která se do těch výsečí nekroutí... Tím by pak na odpališti bylo hned jasnější, jestli je míček v autu, nebo náhodou ještě ve hře.
Michale je to několik let zpět, co jsme to řešili přesně jak popisuješ. Čára by byla přehlednější. Ale zvítězila snaha udělat prostor pro hru co největší a tudíž i o těch pár desítek m2. Kolikrát se mi stalo, že jsem míč už považoval v autu a jakou jsem měl radost, když jsem ho tam za rohem našel ležet:). Koneckonců na 3ce je to stejné...
 
Martin: Jj, já to chápu a taky jsem měl už několikrát radost, že míček není v autu. Mně to přijde (osobně) prostě takové zdržující. Místo toho, aby se hrálo dál a holt se smířili s tím, že je to aut, tak se v podstatě hledá, jestli náhodou není v kousku, kde aut není. Uznávám, že to je specifické pro Hořehledy a je to taková značka hřiště (nikde jinde jsem to neviděl - moc jsem toho zatím nenavštívil). Ale pořád by mi přišlo jasnější prostě mít čáru - protože už podle letu míčku více odhadnou - holt smůla, aut a hraju dál (příp. provizi), než doufat, že míček tam není. Za sebe bych se tedy spíše přikláněl mít tam čáru (u té trojky mi ty ostrůvky přijdou bolestivé méně, než na čtyřce). Ale určitě bych je tam nerušil, jako celky.

Když jsem koukal na místní pravidla, ad bod III:
---
III. Vnitřní hranice hřiště
Vnitřní hranice hřiště na jamkách č. 6 vpravo a vlevo (k hornímu okraji lesní školky), č. 7 vlevo od bunkeru a č. 9 vpravo platí jen při hraní těchto jamek. U jamek č. 3 vpravo a č. 4 vpravo se jedná o vnitřní hranice hřiště vymezující driving range a tyto platí u hraní jakékoli jamky, navíc se zákazem vstupu z důvodu bezpečnosti.
---

Tak bych vlastně správně nemohl pro ten míček do takového ostrůvku vstoupit, je to tak? Byť když je tam ta výseč, kde se dá hrát, tak tam vstoupit mohu (od drivingu stejně daleko)?
 
JardaK řekl:
vlasta.nomenů řekl:
Hrala jsem tam jednou a vazne jiz nikdy vice.
Je fakt naivni si myslet, ze vas aut zachrani. kdyby postavil takove hriste u prahy, tak si myslim, ze zkrachuje, protoze je prakticky nehratelne. vnitni auty jsou totalni stupidita a vetsina venkovnich se da nahradit vodou.
Neber to osobně, i když tvůj názor se zcela jistě osobně dotýká lidí, kteří to hřiště provozují. 
Když píšeš o stupiditě, tak stupidní mi přijde názor, že hřiště, které nezkrachovalo ve vesnici kdesi u Rokycan, by u Prahy zkrachovalo. To by bylo možné jen v případě, že by všichni pražští golfisté byli pitomci, kteří pálí všemi směry, hlavně že daleko. Pokud jim někdo něco postaví do cesty (třeba aut), kritizují hřiště. Ale naštěstí se najde i v Praze spousta golfistů, kteří to vidí jinak.
Nahrazovat vnější auty vodou? A to jako proč? Aby ranaři neschopní hrát i přesně nepřicházeli o vzdálenost? Ne, díky.
Hřiště je hratelné v podstatě hodně podobně, jako většina malých devítek. To že tobě nevyhovuje je možné, ale není to jeho chyba. A vydávat tento fakt za "nehratelnost" je přinejmenším ubohé...
ja si to fakt osobne neberu, ale nevim proc tahas do meho komentare lidi, kteri tam hrajou? v zivote bych si nedovolila rict o nekom, ze je stupidni, protoze hraje nejake hriste. tady bych dalsi diskuzi ukoncila, protoze nema smysl
 
mkopcak řekl:
vlasta.nomenů řekl:
Hrala jsem tam jednou a vazne jiz nikdy vice.
Je fakt naivni si myslet, ze vas aut zachrani. kdyby postavil takove hriste u prahy, tak si myslim, ze zkrachuje, protoze je prakticky nehratelne. vnitni auty jsou totalni stupidita a vetsina venkovnich se da nahradit vodou.
Vlasto díky moc za názor a podnět k zamyšlení se. Vnitřní auty řešíme před každou sezónou a jak je již níže uvedeno, jsou na hřišti především z důvodu bezpečnosti (a tu za stupiditu rozhodně nepovažuji). Hřiště vyrostlo na poli a veškerá vegetace roste s ním, tzn. ještě pár let nám potrvá, než doroste do výše, kde bude moci opticky i fyzicky zabraňovat ranám, které nenajdou svůj cíl a mohou potenciálně ohrozit hráče z jiných fairwayí. Že to není ideální řešení samozřejmě víme, na druhou stranu více prostoru jsme pro hřiště nedostali a svým způsobem to lze i vnímat jako specifikum a unikum resortu, které nutí hráče nad ranami více přemýšlet.
Nevím, kolik toho víte o normování a projektování golfových hřišť, ale dát vodu kam vás napadne, není příliš v souladu s logikou. Hranice hřiště jsou prostě takové, jaké fyzicky jsou. Kde je voda, tam je voda. Kde je zahrada nebo silnice, tak je prostě aut. To že si to řada jiných hřišť usnadňuje vodami nebo biozonami je jednoznačně pravda, ale není to zcela správně. A např. při větších turnajích pořádáných ČGF jsou taková místa přeznačkovávána podle reality.
Já budu dělat maximum, abych oproti vaší předpovědi nezkrachoval a mohl vám někdy v budoucnu ještě dokázat, že Hořehledy jsou příjemné a kvalitní hřiště!
na stare, v hostivari ani v hodkovickach je nepotrebuji a take jsou to mlada (cca 10let) stara hriste stavena na zelene louce. ze se tam obcas ozve fooor nikoho neprekvapi ani nezabije a ta hriste jsou krasne hratelna. clovek si muze uzit hru a ne se desit toho, ze mu uletna rana o par metru a bude ji muset hrat znovu :( 
me osobne je jedno, jak si to nastavite, ja si to hriste zahrala (dala si na nem birdie a eagle), ale nemam potrebu se vracet.
 
karlos řekl:
vlasta.nomenů řekl:
Hrala jsem tam jednou a vazne jiz nikdy vice.
Je fakt naivni si myslet, ze vas aut zachrani. kdyby postavil takove hriste u prahy, tak si myslim, ze zkrachuje, protoze je prakticky nehratelne. vnitni auty jsou totalni stupidita a vetsina venkovnich se da nahradit vodou.
Na to je jediná rada, hrát na fotbalovém hřišti, 100 x 50 krásna fairway. Venkovní aut je konec hřiště, proč voda ? A vnitřní být nemusí ale někde je holt potřeba, myslím že je podle toho i znormované hřiště. A nehratelnost Hořehled je nesmysl, co potom takovej Štiřín ? Kde není voda tak je les a že by to pomohlo se mi nezdá, mám odtamtud mnohem horší čísla. Jestli se ti Hořehledy nelíbí nic proti tomu, každý má jiné chutě, ale stupidní hřiště to určitě není. A pustit se do kritiky na netu umíme všichni, ale třeba konkrétně tady se aspoň představíme nebo vyplníme profil. 
na vyplneni profilu asi taky dojde. byla jsem rada, ze jsem se sem asi po pulhodinovem snazeni vubec prihlasila.
voda proc ne? byvala treba v podebradech na 1. jamce (ted je take bohuzel nahrazena autem) zrychli to hru a hraci se nemusi stresovat tim, ze musi hrat stejnou ranu znovu.
Stirin je zamecke hriste, ktere bych s Horehledy vazne nesrovnavala. a co se tyce autu je tam jenom kolem drivingu. dokonce na jamce c. 5 je vlevo puda v oprave a to sousedi se zdi.
nejde o to kolik tam zahrajes stablu, ale jak si tu hru uzijes. tedy ja to tak aspon mam, prestoze hraju celkem dost turnaju ;)
 
Requo řekl:
Martin: Jj, já to chápu a taky jsem měl už několikrát radost, že míček není v autu. Mně to přijde (osobně) prostě takové zdržující. Místo toho, aby se hrálo dál a holt se smířili s tím, že je to aut, tak se v podstatě hledá, jestli náhodou není v kousku, kde aut není. Uznávám, že to je specifické pro Hořehledy a je to taková značka hřiště (nikde jinde jsem to neviděl - moc jsem toho zatím nenavštívil). Ale pořád by mi přišlo jasnější prostě mít čáru - protože už podle letu míčku více odhadnou - holt smůla, aut a hraju dál (příp. provizi), než doufat, že míček tam není. 
Tohle je ale celkem bezne. Typicky stromy a za nimi cesta, ktera je hranicni (tzn. za ni out). Napalis, vidis, ze to jde nekam ke stromum. Nahodis provizi, a pak se modlis a hledas. :) 
 
To Vlasta  Nemyslím srovnání hřišť vzhledem ale hratelností  ;)
 
Vlasta: No možná jsi nepochopila, co jsem tím chtěl říct, možná nevíš, jak tvůj komentář vyznívá, možná jen prostě mluvíme jiným jazykem. Ano, tahle diskuse smysl nemá...
 
Requo řekl:
Martin: Jj, já to chápu a taky jsem měl už několikrát radost, že míček není v autu. Mně to přijde (osobně) prostě takové zdržující. Místo toho, aby se hrálo dál a holt se smířili s tím, že je to aut, tak se v podstatě hledá, jestli náhodou není v kousku, kde aut není. Uznávám, že to je specifické pro Hořehledy a je to taková značka hřiště (nikde jinde jsem to neviděl - moc jsem toho zatím nenavštívil). Ale pořád by mi přišlo jasnější prostě mít čáru - protože už podle letu míčku více odhadnou - holt smůla, aut a hraju dál (příp. provizi), než doufat, že míček tam není. Za sebe bych se tedy spíše přikláněl mít tam čáru (u té trojky mi ty ostrůvky přijdou bolestivé méně, než na čtyřce). Ale určitě bych je tam nerušil, jako celky.

Když jsem koukal na místní pravidla, ad bod III:
---
III. Vnitřní hranice hřiště
Vnitřní hranice hřiště na jamkách č. 6 vpravo a vlevo (k hornímu okraji lesní školky), č. 7 vlevo od bunkeru a č. 9 vpravo platí jen při hraní těchto jamek. U jamek č. 3 vpravo a č. 4 vpravo se jedná o vnitřní hranice hřiště vymezující driving range a tyto platí u hraní jakékoli jamky, navíc se zákazem vstupu z důvodu bezpečnosti.
---

Tak bych vlastně správně nemohl pro ten míček do takového ostrůvku vstoupit, je to tak? Byť když je tam ta výseč, kde se dá hrát, tak tam vstoupit mohu (od drivingu stejně daleko)?
Nemyslím si, že by to nějak výrazně zdržovalo. Místa jsou vždy dobře vysekána a kouknout, zda můj míček křovím propadl a leží na ostrůvku ve hře je otázka vteřin. Ale uznávám, že rovná čára by byla přehlednější, především pro hráče, co u nás hrají prvně.
Tak informace o zákazu vstupu na driving range je v provozním řádu a místních pravidlech především z důvodu, abychom se dokázali funkčně bránit, kdyby náš někde napadl, že si šel pro míček do tohoto prostoru a byl zasažen/ zraněn/ ublížen/...Možná je to zbytečnost, ale člověk nikdy neví...
 
vlasta.nomenů řekl:
karlos řekl:
vlasta.nomenů řekl:
Hrala jsem tam jednou a vazne jiz nikdy vice.
Je fakt naivni si myslet, ze vas aut zachrani. kdyby postavil takove hriste u prahy, tak si myslim, ze zkrachuje, protoze je prakticky nehratelne. vnitni auty jsou totalni stupidita a vetsina venkovnich se da nahradit vodou.
Na to je jediná rada, hrát na fotbalovém hřišti, 100 x 50 krásna fairway. Venkovní aut je konec hřiště, proč voda ? A vnitřní být nemusí ale někde je holt potřeba, myslím že je podle toho i znormované hřiště. A nehratelnost Hořehled je nesmysl, co potom takovej Štiřín ? Kde není voda tak je les a že by to pomohlo se mi nezdá, mám odtamtud mnohem horší čísla. Jestli se ti Hořehledy nelíbí nic proti tomu, každý má jiné chutě, ale stupidní hřiště to určitě není. A pustit se do kritiky na netu umíme všichni, ale třeba konkrétně tady se aspoň představíme nebo vyplníme profil. 
na vyplneni profilu asi taky dojde. byla jsem rada, ze jsem se sem asi po pulhodinovem snazeni vubec prihlasila.
voda proc ne? byvala treba v podebradech na 1. jamce (ted je take bohuzel nahrazena autem) zrychli to hru a hraci se nemusi stresovat tim, ze musi hrat stejnou ranu znovu.
Stirin je zamecke hriste, ktere bych s Horehledy vazne nesrovnavala. a co se tyce autu je tam jenom kolem drivingu. dokonce na jamce c. 5 je vlevo puda v oprave a to sousedi se zdi.
nejde o to kolik tam zahrajes stablu, ale jak si tu hru uzijes. tedy ja to tak aspon mam, prestoze hraju celkem dost turnaju ;)
A proč si myslíte, že v Podebradech dali aut? Protože se nad tím dokonce na úrovni školení rozhodčích vedli dlouhosáhlé diskuze, že značení vodou prostě odporuje logice místa. A dát půdu v opravě místo autu mi už opravdu přijde přitažené za vlasy.
Myslím, že je dobře, že existují různé druhy hřišť. Protože pak dokáží lákat různé druhy hráčů. Kdo chce pálit 300 m drivy s rozptylem 100 m, má na výběr velkou plejádu míst. Stejně jako ten, kdo chce hrát přesně.
 
Martine, za mne určitě varianta 2. (viz tvůj úvodní příspěvek). Hořehledy jsem hrál několik let zpátky (možná si na mě vzpomeneš - zaskakoval jsem za Michala Jona na školení maršálů 2014) a z hřiště jsem byl mile překvapen, jaká je to malebná devítečka... Ty vnitřní auty jsou pro vás myslím "dočasně nutné zlo", než místní flóra jednoznačněji vytyčí kudy kam hrát. 
Používají se na spoustě hřišť a v drtivé většině případů jde o bezpečnost. Autové "ostrůvky" na 4ce si nevybavuju, ale obecně by asi bylo lepší mít aut jako nějakou plynulou čáru, ale fakt už nevím jak to tam přesně vypadá. Jezdím teď často "kolem vás"do Německa, tak se někdy stavím podívat, jak vám to tam kvete;-)...
 
Martin: Beru to holt jako fakt. Nijak dramaticky mi to nevadí, ale prostě raději mám situace, kdy při odpalu relativně hned v okamžik odpalu vím, jak jsem plus minus dopadl - jsem v hřišti, nebo nejsem v hřišti, co mi ty autové "ostrůvky" neumožňují. Na druhou stranu, není to nic dramatického a zvyknout se na to dá, beru to ve výsledku prostě jako takovou určitou zvláštnost. Čára by mi ale přišla prostě taková - plynulejší pro hru. Několikrát se mi stalo u vás, že jsem s vírou a doufáním viděl, jak se ty ostrůvky obchází, jestli přeci jen míček se nevykutálel, nebo náhodou neprolítl ven. :)

Ale za sebe bych asi vnitřní auty, nerušil. Btw. když vzrostou stromy, tak stejně tam ty vnitřní auty asi budou, ne? Když se pak zruší, tak to "plynulosti" hry nepomůže?
 
alda: Samozřejmě že provizi hraju, ale to na řečeném nic nemění. Ani by mě nenapadlo spoléhat na to, že by míček náhodou mohl být mimo aut. Nicméně pořád se domnívám, že rychlá možnost odhadu, že skutečně je míček v autu je pro mě lepší, než různá zákoutí, kde "náhodou" aut není.
 
Taky že je!
 
To je supr akce, pokusím se účastnit. :))

Jak se hází tou vlajkou? 
 
Jak kdo chce, hlavně co nejdál:))
 
Super truper dárky z Hořehled zde!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom