Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole 6/7 a 8/9

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Inzeráty
2
Netušíte, proč se dělají hole 6/7 a 8/9
https://www.decathlon.cz/p/zelezo-1...hB8gg7acwQezljIv21PzJ7aC8Q8Y28-hoCkQ4QAvD_BwE


1664950056068.png
 
Aby se hráč nemusel vracet do bagu pro druhou hůl, když si není jistý použitím zda hrát 6-tkou nebo 7-čkou.
Hlavně ti kluci a holky na tůře se nachodí.
Konečně to někoho napadlo :D, ale že zrovna Decathlon :eek:
 
Běžná věc u dětských holí - začátečníkům to lítá většinou sousedícíma holema zhruba stejně daleko, tzn. místo 4 holí máš 2 a jsou to takové mezistupně. Motivem může být cena prvotního vybavení…
 
Důvod mají v podstatě napsaný přímo u popisu té hole - cituji :

Věděli jste?​

Úhel otevření líce hole, který se nazývá „loft“, není pro jednotlivé značky golfových holí standardizovaný. Konkrétně třeba železo č. 7 od jedné značky může odpovídat železu č. 6 od jiné značky, nebo naopak.

U těchto holí byl tento popis uveden do přímo praxe, takže vlastně osvěta... Taky to asi souvisí s tím, že tyto hole, pokud si koupíš všechny 4 varianty, vytvoříš půlset ( 6/7, 8/9, PW, SW ), u kterého odpadnou otázky zda koupit radši hůl 6 nebo 7 a 8 nebo 9.
 
Taky jsem na ně koukal. :) Já to bral v podstatě jako nápad, jak elegantně jít do moderní doby, do nutnosti úspor. Aby to nevypadlo blbě, že má člověk hole 5 7 9, příp. 6 8 P... tak jen "přejmenováním zajistili", že je to cool, protože máš vlastně moderní celou sadu více v jednom. Aneb pokrok nezastavíš.

Na druhou stranu, mně by to asi ani tolik nevadilo, v praxi. Velmi dlouho jsem hrál a vlastně i často přes zimu hraju z půlbytem, v mém případě u želez 6 a 8 a docela mi to i vyhovuje, resp. mít víc holí je fajn, ale ty hole 7 a 9 nemají u mě ten rozhodující efekt, že by mi to ubralo za hru pět ran a více. :)

Jinak se mi zrovna i tahle železa od Inesisu moc líbí a pořád o nich prakticky dost uvažuju. Třeba právě na zimu, jako druhý set. Chtěl bych si je někde vyzkoušet.
 
Taky jsem na ně koukal. :) Já to bral v podstatě jako nápad, jak elegantně jít do moderní doby, do nutnosti úspor. Aby to nevypadlo blbě, že má člověk hole 5 7 9, příp. 6 8 P... tak jen "přejmenováním zajistili", že je to cool, protože máš vlastně moderní celou sadu více v jednom. Aneb pokrok nezastavíš.

Na druhou stranu, mně by to asi ani tolik nevadilo, v praxi. Velmi dlouho jsem hrál a vlastně i často přes zimu hraju z půlbytem, v mém případě u želez 6 a 8 a docela mi to i vyhovuje, resp. mít víc holí je fajn, ale ty hole 7 a 9 nemají u mě ten rozhodující efekt, že by mi to ubralo za hru pět ran a více. :)

Jinak se mi zrovna i tahle železa od Inesisu moc líbí a pořád o nich prakticky dost uvažuju. Třeba právě na zimu, jako druhý set. Chtěl bych si je někde vyzkoušet.
Dyť máš divnohůl. Ta ti vydá za 26 různejch!
 
A není levnější si prostě vyzobat těch pár holí z bagu se kterými hraješ než kupovat nějaké další na zimu? Nějak tomu nerozumím, proč bych to dělal. Ale beru to podle sebe, takže ty k tomu třeba dobrý důvod máš. Já prostě hraji celoročně ty samé hole a nikdy mě nenapadlo stavět něco jako "zimní set".
 
A není levnější si prostě vyzobat těch pár holí z bagu se kterými hraješ než kupovat nějaké další na zimu? Nějak tomu nerozumím, proč bych to dělal. Ale beru to podle sebe, takže ty k tomu třeba dobrý důvod máš. Já prostě hraji celoročně ty samé hole a nikdy mě nenapadlo stavět něco jako "zimní set".
Myslím, že ten argument je, že si člověk nechce svůj prémiový set o zmrzlou půdu ohnout nebo dokonce zlomit 😊
 
Dyť máš divnohůl. Ta ti vydá za 26 různejch!

S tou hraju jen Kdyby golf. Aby se mi nerozbila. A docela dobrý, furt pod 80 a hůl vypadá jako nová... :) obě strany naprosto spokojený!

A není levnější si prostě vyzobat těch pár holí z bagu se kterými hraješ než kupovat nějaké další na zimu? Nějak tomu nerozumím, proč bych to dělal. Ale beru to podle sebe, takže ty k tomu třeba dobrý důvod máš. Já prostě hraji celoročně ty samé hole a nikdy mě nenapadlo stavět něco jako "zimní set".

Je to levnější než varianta - nejraději bych měl dva identické sety dva, resp dvě stejně sady želez - které nejsou nejlevnější. Čistě pro mě z praktických důvodů. Jeden na běžnou hru - rozuměj turnaje, hry... Druhou nějaký maly set vždy operativně po ruce, když mě to chytne a prostě musím jít hrát. Případně v zimě, kdy nepotřebuju úplně ten spravny feeling. A nemám čas, nebo vzdálenost, se dostat rozumně k domu pro své "hlavní hole". Nějaký čas jsem to tak měl... Na zimu jsem si pořídil tři hole, železa. K nim putter, wedge a driver. A docela mi to sedělo. Dokud mi je nezabavil synator. A pak - děsně mě nebavi porad přendavat hole z velkého bagu do malého a zpátky. Uznávám - nezni to úplně nejrozuměji. :-D
 
Upraveno:
Uznávám - nezni to úplně nejrozuměji. :-D
Pro mne zní :up:. Já to tak mám, ale je pravda, že to je divné a ne úplně vhodné. Lepší samozřejmě když už, tak stejný typ holí, protože pocitově je to rozdíl a někdy hodně velký (co jsem si letos koupil nový ,,ovladač'', tak jsem s ním musel skoro úplně předělat celý švih než jsem jej začal vůbec trefovat). A to mám ještě třeba provrtanou starou trojku dřevo a nasypané v ní písek pro trénink (,,se zátěží'') :rolleyes: a vymýšlím další a další magořiny. Ale já už jsem holt ne magor, ale ultramagor, tak to prosím vůbec neberte. Můj bývalý šéf v práci říkal, že jsem OE (original equipment) :D.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom