Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest HotList 2022 - Drivery

Který z driverů vás nejvíce oslovuje a proč?

  • Cobra LTD X/LTD X MAX/LTD X LS

    Hlasy: 0 0,0%
  • Srixon ZX5/ZX7

    Hlasy: 0 0,0%
  • Cobra Air-X

    Hlasy: 0 0,0%
  • Tour Edge Exotics C722/E722

    Hlasy: 0 0,0%
  • XXIO 12/XXIO X

    Hlasy: 0 0,0%
  • Žádný z nich

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    23
@alda: Jak může shaft odpuštět? Nebo myslíš driver od Cleveland jako celek?
 
To ale myslí asi tu hlavu ne? Nějak si neumím představit, čím by shaft uměl hodně odpustit, o to se podle mě stará loft ( větší loft, víc odpustí ), offset, těžiště hlavy, rozložení váhy v hlavě.

I moje zkušenosti říkají, že na tohle má vliv hlava hole. Nikdy mi na fittingu nedali shaft a neřekli, zkus tenhle, ten víc odpustí.

Ale rád si to klidně nechám vysvětlit, zajímá mě to.
 
To ale myslí asi tu hlavu ne? Nějak si neumím představit, čím by shaft uměl hodně odpustit, o to se podle mě stará loft ( větší loft, víc odpustí ), offset, těžiště hlavy, rozložení váhy v hlavě.

I moje zkušenosti říkají, že na tohle má vliv hlava hole. Nikdy mi na fittingu nedali shaft a neřekli, zkus tenhle, ten víc odpustí.

Ale rád si to klidně nechám vysvětlit, zajímá mě to.
To mě zase řekli. Na stejné hlavě několik shaftů a úplně jiný pocit i rány…
 
To chápu, taky sem měl jiný pocit ze 120g stiffu a 105g regular shaftu ale pokud mi neseděla hlava, tak mi mohli dát do ruky sebelepší shaft ale výsledek stál pořád za prd ( případ Callaway želez ) A naopak dobře hratelná hlava ( Ping i210 ) a na shaftu skoro nezáleželo.
Vysvětlili Ti proč ten shaft víc odpustí? Píšeš na stejně hlavě, takže si předtím nejspíš zkusil i jiné a neseděli ti a ani shaft to nejspíš nezachránil.
 
To ale myslí asi tu hlavu ne? Nějak si neumím představit, čím by shaft uměl hodně odpustit, o to se podle mě stará loft ( větší loft, víc odpustí ), offset, těžiště hlavy, rozložení váhy v hlavě.

I moje zkušenosti říkají, že na tohle má vliv hlava hole. Nikdy mi na fittingu nedali shaft a neřekli, zkus tenhle, ten víc odpustí.

Ale rád si to klidně nechám vysvětlit, zajímá mě to.
Odpustí asi není přesný výraz, ale každý šaft má konstrukcí daný "binding profile" a pokud bude tento parametr vyhovovat tvému švihu, tak ti přivede hlavu hole do správné pozice přesněji a konzistentněji. A také budeš mít lepší pocit z rány.

Přikládám printscreen z jednoho videa ohledně toho, jak číst údaje z radarových LM (Trackman, FS X3 nebo Mevo+ Pro).
Konkrétně, co nám o vhodném šaftu řekne akcelerace hlavy hole
#1 ideální průběh - stabilní při impaktu, hráč hraje lehké draw
#2 vhodný průběh pro hráče hrající fade
#3 průběh produkující slice
#4 absolutně nevhodný šaft

image0.jpeg
 
Tomu rozumím, najít si ideální shaft na své fyzické a jiné schopnosti. Ale pořád mi vychází hlava před shaftem, pokud hledám pomoc.
Těžko si koupím MBčka a budu hledat shaft, který je udělá trochu lepé hratelné, koupím si T300 nebo T400 a mám z 90% vyhráno ( bavím-li se třeba o Titleistu ).
 
Tomu rozumím, najít si ideální shaft na své fyzické a jiné schopnosti. Ale pořád mi vychází hlava před shaftem, pokud hledám pomoc.
Těžko si koupím MBčka a budu hledat shaft, který je udělá trochu lepé hratelné, koupím si T300 nebo T400 a mám z 90% vyhráno ( bavím-li se třeba o Titleistu ).
„Odpouštěcí” hlava především eliminuje údery mimo střed líce a to rozložením hmotnosti do obvodu a posunutím těžiště, čímž eliminuje (do určité míry) boční síly na míček (menší osa spinu a tím rovnější let) a také menší rozdíl ve vzdálenosti při netrefené ráně.
Nicméné ti nepomůže s úhlem líce v impaktu (ideálně „square” čili 0° k dráze hole), s tím ti právě může pomoci dobře zvolený šaft.
Ovšem pokud nejsi schopen švihat relativně stejnou rychlostí a v relativně stejné švihové rovině, tak ti žádná hůl nepomůže 😉
 
Dalsi otazka ... cetl jsem u jednoho driveru, ze je pro hrace s uhlem ataku kladnym ( cili stoupajici nahoru - coz jsem si myslel, ze je idealni pro vsechny drivery) a tento driver pridava vice rotace....
Vetsi rotace micku u driveru jsem si myslel, ze je na skodu
 
Dalsi otazka ... cetl jsem u jednoho driveru, ze je pro hrace s uhlem ataku kladnym ( cili stoupajici nahoru - coz jsem si myslel, ze je idealni pro vsechny drivery) a tento driver pridava vice rotace....
Vetsi rotace micku u driveru jsem si myslel, ze je na skodu
Záleží na tom, co je myšleno „více rotace”.
Více rotace pomůže míčku vystoupat výše, ale zase méně doběhne.
Vše se odvíjí od rychlosti míčku, např. na PGA je průměrný AoA mínusový, ale na LPGA už plusový.
Obecně bychom my amatéři s nižší švihovou rychlostí měli hrát s plusovým AoA abychom míček dostali výš.
A otáčky ovlivňuje i místo, kde driverem míček trefuješ. Spodek líce vyšší otáčky než vršek líce.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom