Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a děti

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Jak se tváříte na přítomnost kočárků a malých golfistů na hřišti? Nepatří na golf bez výjimky nebo to naopak vnímáte jako problém rodiče? Neměla by na to EU udělat nějakou směrnici?
 
Golfisti na hřiště patří, ať jsou malí, velcí, tlustí, tencí, mladí či staří:)
Kočárky bez problému.
Řvoucí mimino u každého greenu a odpaliště trochu problém...
 
Martin má záludný otázky, nejdřív psi, teď děti. Tak za mně, na rozdíl od psů mi děti na golfu nevadí, opravdu je to asi věc rodičů a jejich soudnosti, jde i o bezpečnost, co udělá dítě při  "fore" ? No a soudnosti některých rodičů mám své pochybnosti, odhoukáno pro bouřku, mažu do auta, a tatík s cca 8 letým synem zvesela pokračují z 1 na 2. Říkám mu je odhoukáno pro bouřku, odpověď: to je daleko. Kdyby chtěl zabít sebe ale i dítě?
 
nemam rad deti na hristi, kdyz jsou male, delaji hluk a vsude behaji. kdyz jsou vetsi, snazi se hrat a zasekava to hriste, ale chapu, ze nekde se to naucit musi
 
Dite v kocarku mi prijde jako riziko, nehlede na to, ze se s kocarem po hristi dobre nejede a nici to hriste. Nepovoloval bych to.
 
Kočár ničí hřiště? Co to je proboha za nesmysl?
 
Ale no tak pánové. Každý má právo na svůj názor, ale kočárek neničí hřiště o nic víc, než golfové vozíky.
A boty se spikama ještě víc.
Ještě nikdy mě na hřišti neobtěžovalo chování dětí, zrovna tak jako jsem nešlápl do něčeho po psu, jak tu někdo vykládal.
Zato hlučných flightů dospělých golfistů mě obtěžovalo už dost. Zrovna tak spoustu poházených vajglů a jiných odpadků potkávám dost. Nic z toho není ani po dětech ani po psech.
Pokud někde zaplatím 2000+ za hru, asi budu očekávat že bude vše perfektní a nebude mě nikdo rušit. Problém je, že dost často v tomto případě potkám lidi, kteří si myslí, že za ty 2000+ je hřiště jejich a chovají se jak prasata.
Pokud jsem na normálním hřišti za rozumný peníz, rád akceptuji děti a psy, pokud jsou trochu vychované a rodiče se snaží, aby vše proběhlo v pořádku vůči hřišti i ostatním..
 
Taky jsem, naštěstí, do ničeho po psovi nešlápl. Nepsal jsem, že ano. Jen by mi vadilo kdybych tohle musel hlídat. A pokud by mohli psi na hřiště pak bych musel.

Chci si hru na hřišti maximálně užít a ne dávat pozor na víc věcí než je na hřišti běžné. A to se týká i kočárků. Za mě tedy kočárek ne. Primárně kvůli bezpečnosti.

Hlučný flight se dá řešit Maršálem. A uznávám vajgly jsou humus, nicméně šlápnout na něj nebo ho mít na míčku je přeci jen ta "lepší varianta".
 
Bezpečnost jako argument beru, já bych si svoje dítě v kočárku na hřiště taky nevzal. Ničení hřiště kočárkem jako argument neberu..
No já právě psy na hřišti potkávám, ale se šrapnelem po nich jsem se na hřišti ještě nepotkal. Asi slušní páníčkové.. Proto mi to nepřijde jako problém k řešení. Zato každý den cestou do práce se pohybuji jako po minovem poli...
 
Ne kazdy kocarek dobre jezdi po trave. Tyka se to zejmena mestkych typu. Mnoho z nich ma mala uzka kola, ktera se maji tendenci "kousat", kdy se zaryji do travy.  Toto se tyka jak golfacu, zejmena tech co nemaji zdvojena kola, tak i vetsich vcetne hitu ala Bugaboo Chameleo atp. Na rozdil od toho golfove voziky maji kola velmi siroka, uzpusobena jizde v terenu. Navic je to hodne fyzicky narocne.
A ano, jsou i kocarky, kterym teren nevadi neb maji podobna kola jako golfove voziky... A taktez souhlasim, ze to neni ten nejvetsi problem. 

Ale bezpecnost dulezita je. Opravdu nechci v zivote resit eventualitu, ze nejakym svym "povedenym" uderem bych mohl ohrozit male dite. Naprosty souhlasim s Davidem.

Pozn. Mam dve male deti, takze si s kocarky uzivam dost, a abych nebyl zde za child hatera. :)
 
prave se utvrzuji, ze male deti (do 5 let) nemaj na hristi co delat!!
 
dite urvane, neposlusne, hulaka do ran a dela si co chce. Byl cca 2 roky stary
 
U dvouletého celkem normální. Důrazně vysvětlit rodičům, že takhle ne...
 
a ve flightu pred nama sli s velkym psem :D idealni kombinace
 
Dítě ani nikdo ostatní bez ZK na hřiště nepatří.  S harantem na procházku do parku, ale rozhodně né na hřiště. 
 
Musím na rovinu přiznat, že vaše všeobecná averze (až na výjimky) vůči psům, dětem a v podstatě komukoli dalšímu, kdo nehraje golf naprosto precizně a ve vysokém tempu, je pro mne dost zarážející. Ale děkuji za zpětnou vazbu.
 
Martine, podle me tu nikdo proti malym golfistum a doprovodum nic nemel.
S detmi a psi je to asi o spatnych zkusenostech a bezpecnosti. Ne kazdy ma doma takoveho partaka co ty. Mou dcerku jsem vzal 1x na driving a musel jsem to rychle zabalit. Ted premyslim ze ji vezmu, ale asi jen do bugginky, a ve finale me to mrzi. Nicmene vim jake sceny umi. :(
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom