Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Financování golfu ze strany státu

@requo no já se u tenisu setkal s pravým opakem.
Pan "trener" o trénování toho buď moc nevěděl, nebo to co věděl neaplikoval.
Žádná kondiční příprava, žádná teorie pohybu po kurtu, žádná strategie, žádná psychická příprava. V podstatě jen s dětmi pinkat čtyřhru. Kdo se chtěl někam dostat, musel změnit klub. A tím někam se dostat myslím, aby děti aspoň tušili, co na kurtu dělat, jak hrát a měli alespoň občas šanci v zápase s jiným klubem získat bod.
Co pan trenér uměl velmi dobře bylo kasirovat i v případě, že bylo dítě nemocné, aby ostatní měli levnější halu. Nebo prodat "výhodně" vybavení.
Výsledek během pěti let spousta desetitisíců v prdeli, spousta času nás rodičů v prdeli (trenér nejezdil na zápasy, musel vždy někdo z rodičů dělat kapitána, zajistit transport dětí atd. - moje žena to dělala dva roky aniž by o tenisu cokoliv věděla) a syn naprosto demotivovaný. I teď po letech říká, že raketu už do ruky nikdy nevezme.
Podle mě neexistuje správný nebo nesprávný sport k podpoře. Buď všechno nebo nic.
Buď v rámci TV ve školách, proč ne. Ale jak chceš mimo školu rozhodovat o tom, který sport si podporu zaslouží a který ne?
 
@JardaK: souhlasím, neznám na to všeobecný recept.

Znám i několik příkladů podobných, jako říkáš ty. Já měl osobně štěstí, řekl bych na lidi, co mě trénovali (volejbal). Rád zpětně vzpomínám i na Sokol na Praze 4, Libuš. Ne vždy tedy vše bylo dokonalé, ale minimálně ten sokol byl prostě finančně dostupný a všeobecně zaměřený. Jako dítě jsem byl spíše samotář, a do žádné party jsem moc nezapadal, v dnešní době bych asi skončil u compu. To mi ta aktivita organizovaná venku přijde lepší a mám z té doby několik přátel, což je fajn a spoustu zážitků. Nově mám dobrou zkušenost s atletikou u staršího syna Františka, který tři roky chodil k FTVS, kde ho trénovali studenti v rámci získávání praxe i jako přivýdělek.

Na druhou stranu, já u sebe neměl a ani u vlastních dětí sportovní ambice to někam ve sportu dotáhnout. Takže na tu výkonností složku moc nekoukám, sleduji spíš bezpečnost, že to děti baví, má to nějaký řád a rámec a na trénink se těší. Je vhodně provázaná zábava a přiměřený trénink, spíš než drill.
 
@requo
No právě jak píšeš, v našem případě to taky nebylo o výkonnostních ambicích.
Ale to co jsem popsal vedlo jen k tomu, že děti to nebavilo, protože většinu aspektů té hry je nikdo naučil. Tudíž všechny "zapasy" prohráli způsobem, že naprosto neměli šanci.
A to pak děti nebaví.Trenér je do mistráků nanutil a nechal je napospas.
Byla to vlastně moje chyba, že jsem na to nepřišel dřív, kluka nedal jinam a trenéra neproplesk :( Jemu šlo jen o jeho vlastní zbytečnou existenci a žvanec.
Golf taky žádný dítě bavit nebude, když s ním nikdo nebude pracovat tak, aby se občas trefilo do míčku a něco uhrálo. To platí asi u všech individuálních technických sportů.
Ani v té atletice jim neřekneš "prostě utíkej" nebo "skoč", ale učíš je jak běžet správně technicky aby to mělo smysl a aby si nikdo neublížil..
 
Anglie - ČR 5:0

A do těchto nagelovaných primadon jdou stamilióny. 😡
Kdyby ty peníze šly na podporu dětí a mládeže a jejich mimoškolních aktivit (nejen sportu), tak by to byly alespoň rozumně utracené peníze.

P.S. Proč si většina našich “vrcholových” sportovců (podle svých slov) jezdí “užívat vrcholné sportovní svátky”? Oni si nemají co užívat, oni mají bojovat. A už tím, jak utkání s tím či oním “hvězdným” soupeřem komentují předem, se dopředu staví do role outsidera.
 
Já si myslím, že nejde tak snadno rozseknout podporu na variantu dětem ano, dospělým ne. Ten systém musí být komplexní, vyvážený a funkční.

Pokud se mi v ranném dětství podaří díky funkčnímu nejnižšímu patru podchytit talent, tak on tou pyramidou podpory půjde postupně nahoru. Ale pokud by neexistoval navazující systém podpory dospělých (osobně tu hranici vnímám kolem 20ti let), tak dost možná soukromé subjekty neufinancují tyto talenty a přijdeme o ně a veškeré předchozí investice byly zbytečné. Nebudou vzory, nebude na koho koukat v TV.

A sportovec po ukončení aktivní kariery má velkou šanci zařadit se do podpůrných týmů trenérů a manažerů a svoje zkušenosti předávat dál. A za to taky musí brát plat.

Takže si nemyslím, že to lze zjednodušit jen na děti.
 
Upraveno:
Golf byval sport, ktery zadny stat nepodporoval... a hralo ho 100 lidi v kazdem state.

A uprimne u mnoha dalsich by to nebylo jine. Sport, kdyby nebyl dotovan, tak je pro mnoho lidi velmi nedostupny. Resp. mnoho sportu...

Jen se snazim trosku mirnit silacke vyroky, ze by se nic nemelo dotovat, neb je to neefektivni. Ano, je. Ale bez toho by to mozna nebylo vubec.
 
A do těchto nagelovaných primadon jdou stamilióny. 😡
Myslím že od státu v tomto stádiu do konkrétních šampónů už nee.. V klubech ano, ale to už nejsou státní prachy.. A co se týče repre tak nejsem proti tomu aby to bylo placený..
 
Já si myslím, že nejde tak snadno rozseknout podporu na variantu dětem ano, dospělým ne. Ten systém musí být komplexní, vyvážený a funkční.

Pokud se mi v ranném dětství podaří díky funkčnímu nejnižšímu patru podchytit talent, tak on tou pyramidou podpory půjde postupně nahoru. Ale pokud vy neexistoval navazující systém podpory dospělých (osobně tu hranici vnímám kolem 20ti let), tak dost možná soukromé subjekty neufinancují tyto talenty a přijdeme o ně a veškeré předchozí investice byly zbytečné. Nebudou vzory, nebude na koho koukat v TV.

A sportovec po ukončení aktivní kariery má velkou šanci zařadit se do podpůrných týmů trenérů a manažerů a svoje zkušenosti předávat dál. A za to taky musí brát plat.

Takže si nemyslím, že to lze zjednodušit jen na děti.

Myslíš jako Řepkoun?
 
Golf byval sport, ktery zadny stat nepodporoval... a hralo ho 100 lidi v kazdem state.

A uprimne u mnoha dalsich by to nebylo jine. Sport, kdyby nebyl dotovan, tak je pro mnoho lidi velmi nedostupny. Resp. mnoho sportu...

Jen se snazim trosku mirnit silacke vyroky, ze by se nic nemelo dotovat, neb je to neefektivni. Ano, je. Ale bez toho by to mozna nebylo vubec.

Jak jsem psal, nějakých 100 golfových devítek, které by zvládly udržvat TSM (technické služby města) by vyřešil problém. Protože je to v podstatě sport, který chytne téměř každého, ale 1500,- Kč a víc za fee víceméně každého odradí... Všichni chytráci si stěžují na úroveň našich seniorů, ale je to odraz nás všech a osobně jsem si jistý, že přivedením lidí masově na golf by změnilo hodně vzájemné vztahy, možná by se lidi hezky pozdravili atp.
 
.... osobně jsem si jistý, že přivedením lidí masově na golf by změnilo hodně vzájemné vztahy, možná by se lidi hezky pozdravili atp.
Těžko. Nezdraví se ani na golfu.
 
Myslím že od státu v tomto stádiu do konkrétních šampónů už nee.. V klubech ano, ale to už nejsou státní prachy.. A co se týče repre tak nejsem proti tomu aby to bylo placený..
Tak já bych si tím nebyl jistý. To, že je Pelta a spol. zrovna nyní v “offside” ještě neznamená, že většina ze sportovních dotací už nejde do extraligových klubů. A jak známo “peníze nemají mašličky”. Takže papírově se dotace vykáže na mládež a ve skutečnosti skončí úplně někde jinde.

A co se týče repre - nutné výdaje souhlasím. Ale proč ještě mají dostávat prémie a další “benefity”.
Repre má být čest a finanční prémie skutečně jen za mimořádné výkony, kdy opravdu propagují ČR (např. “bedna” na mistrovství světa, Evropy, Olympiádě).
 
Anglie - ČR 5:0

A do těchto nagelovaných primadon jdou stamilióny. 😡
Kdyby ty peníze šly na podporu dětí a mládeže a jejich mimoškolních aktivit (nejen sportu), tak by to byly alespoň rozumně utracené peníze.

P.S. Proč si většina našich “vrcholových” sportovců (podle svých slov) jezdí “užívat vrcholné sportovní svátky”? Oni si nemají co užívat, oni mají bojovat. A už tím, jak utkání s tím či oním “hvězdným” soupeřem komentují předem, se dopředu staví do role outsidera.

A "nagelovaný" trenér má půl milionu měsíčně... ;-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom