Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Driver Doga FW1

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Hul, kterou vetsina golfistu resi nejvice, casto meni, miluje ci proklina... a presto dosud nemela sve samostatne vlakno! :)

  • Jaka byla vase cesta k driveru?
  • jaky aktualne hrajete a co na nem mate radi ci neradi? Jaky shaft?
  • Jak vybirate novy?
  • Co byste poradili za driver ostatnim...
 
Mam jeden z nejnavidenejsich driveru, Taylormade R1, loft maji vsechny hole stejny, nastavitelny 8-10° (nastaveno mám na 8°)
Shaft Graphite Design DI-6X (oranzovy)
Driver jsem nafittoval 1.5.2013 na Karlstejne, kdyz tam byl TM kamion, ve kterem mi hul hned vyrobili a nemusel jsem na ni cekat :)
novy vybiram vzdy zkousenim hlav i shaftu, na muj skvely shaft jsme zkousel dat i jine hlavy, (napr.: R15 a M1) a nikdy to nebylo lepsi nez s R1
Ostatnim bych poradil vybrat spravnou kombinaci hlavy a shaftu, ozkouset pred koupi par holi a pak se rozhodnout
 
Muj prvni driver se ke me dostal nahodou. Strasne jsem touzil po Odyssey putteru a nasle jeden na inzerat... s dotycnym panem jsem si dal sraz. Prodaval to s tim, ze s golfem konci, neb ho chytla zada. Kdyz mi daval putter, ptal se me, zda nechci i driver a hybrid. Ja odvetil, ze nikoliv, neb jsem nevedel co bych s nim delal a ani na nej nemel s sebou penize. Odvetil jsem, ze mam jen 500,- Kc... nicmene on rekl, ze mi obe hole za tech 500 da, a tak mi nezbylo nic nez to koupit.
Takze na dalsi lekci golfu k trenerovi jsem dorazil s driverem Cleveland Luancher Ti460 s headcoverem typu "Osel" (ze Shreka). Trener mi ho pochvalil, jen doporucil novy grip a zkratit. Nasledne jsem ho s sebou tahal v bagu, abych vypadal jako velkej kluk... a trvalo to asi jeste rok, nez mi ta hul zacala pomahat. :D

product_346502.jpg

Stary driver mam doma dodnes a nemam v umyslu jej prodat. Sice neni nejdelsi, ale umim s nim zahrat skoro vzdy. Aktualni gamer je stejne znacky, jen o dost novejsi model: Classic XL. Libi se mi na Cleveland driverech, ze jsou velmi lehke a maji nizsky spin.. s tezkou holi nezahraji zhola nic a potrebuji, aby se to i hodne kutalelo.
2Y9G0227-600x400.jpg


Vyzkousel jsem mnoho dalsich kusu, ale vetsinou mi to uplne nesedelo. Vyjimkou bylo nekolik driveru callaway, ktere me az prekvapily, jak dobre se s nimi hralo... ale ja tu znacku proste nemel rad (ted uz jsem mensi rasista).

Aktualne mam doma jeste dva v roli pripadnych cekatelu:
  • Titleist 910D2
  • Cobra F6 (od @requo )
Prvni jsem uz zkousel... neni to spatne, ale musim ho trefit presneji, aby to letelo jak chci. Jinak moc pekny, hodne se mi libi Titleist system nastaveni hlavy. Druhy Cobracky jsem jeste nemel tu cest. Jsem na to hodne zvedavy. Cobra drivery jsem doma mel 2 typy, ale hodne stare a ani jsem je nezkousel. Byly na Stiffu. Tento je Rko... a navic mam hodne rad jejich hybridy. Tak uvidime. zda nebude update WITB :)
 
Mam jeden z nejnavidenejsich driveru, Taylormade R1, loft maji vsechny hole stejny, nastavitelny 8-10° (nastaveno mám na 8°)
Shaft Graphite Design DI-6X (oranzovy)
Driver jsem nafittoval 1.5.2013 na Karlstejne, kdyz tam byl TM kamion, ve kterem mi hul hned vyrobili a nemusel jsem na ni cekat :)
novy vybiram vzdy zkousenim hlav i shaftu, na muj skvely shaft jsme zkousel dat i jine hlavy, (napr.: R15 a M1) a nikdy to nebylo lepsi nez s R1
Ostatnim bych poradil vybrat spravnou kombinaci hlavy a shaftu, ozkouset pred koupi par holi a pak se rozhodnout
Mohu potvrdit, ze TM R1 je driver s povesti certa... nejen trener me pred nim varoval. Udajne je to silene tezka hul.
Ale osobne jsem ho nebouchl... znam dobre R9, TM Burner, TM Burner 2 SuperFast, RBZ a DLSR.
Tobe toto vyslo nejlepe na fittingu?
Btw. co si mel jako uplne prvni?
 
Mohu potvrdit, ze TM R1 je driver s povesti certa... nejen trener me pred nim varoval. Udajne je to silene tezka hul.
Ale osobne jsem ho nebouchl... znam dobre R9, TM Burner, TM Burner 2 SuperFast, RBZ a SLDR.
Tobe toto vyslo nejlepe na fittingu?
Ano, tohle mi vyslo nejlepe, ale na jare to uz bude 5 let :eek:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Driver jsem měl hned..:):):), to že ten model byl těžce vyběhlý jsem zjistil později, nicméně půl sezony bez výraznějšího efektu se mnou prožil..Callaway Big Berttha Warbird.. Jo na levou stranu.. Následoval Wilson spine.hranatá hlava a zvuk jak když práskneš do plechovky, potom Titleist 909 na stiffu, zůstal se mnou do konce leváckých dní...

Aktuální driver je Callaway Xhot na Project X reguli kterou střídám s Graffoloy stiffem a zkouším..:):):)

Nový nevybírám, kupuji bazarové když se mi zalíbí nebo je za dobrou cenu, Cally překvapivě docela dobře trefuju(měl jsem ještě Octane black), dobře se hrálo i Ping K15(ten jsem trefoval snad úplně nejlíp, jen to byla 12° a hrál jsem s tím krátký kopce ale rovně dopředu), no a aniž bych chtěl schazovat kvalitu nebo něco takového, vůbec netrefuju TM a to jsem jich zkoušel několik neb je používá kolega(R11, SLDR, Burner Superfast), nějak to není driver pro mně.. No a na fitting se úplně necítím vzhledem k tomu že můj švih je jinej každej den...:D:D:D

A co poradit ostatním..? Zkušenější si poradí sami a začátečníkům bych ve vší skromnosti poradil něco hodně hratelnýho( Ping K, Cobra, Cally XR..) a hlavně se toho nebát, tím že nebudeš hrát driver se to nenaučíš.. Vyhýbal jsem se 3W a teď jsme docela kamarádi..:):):)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Drivery jsem vystridal tri, prvni v setu Strata, druhy Nike pujceny od @doktordee, treti koupeny loni pred jeziskem v Golfgearu Cobra F6, kdy jsem si sel pro hybrid (odchazel jsem s hybridem, drevem a driverem - smutne :). Po pul sezone jsem vsechny dreva odlozil a hraju jen zelezama. Myslim, ze zatim neni obava ani strach. Proste me to aktualne s drevama/hybridem nebavi - netrefuju je rovne, tak proc se trapit. A pokud mi zeleza leti petka na 160 - 170 metru, takze na spokojenost u vetsiny jamek mi to staci na klidny bogey golf.

V podstate jsem si rikal, ze bych se mel v klidu dostat k HCP 20 a vypilovat hru zelezy, putterem... az pak mi muze driver mozna neco prinest a usetrit ranu na jamku.
 
Upraveno:
Já mám driver druhý, první byl driver značky Power Bilt ze začátečnické sady), pak jsem hrál asi tak rok bez driveru a následně koupil na inzerát TM R11s, který mě provází doteď. S jeho pomocí jsem vyhrál několik longestů, tak jsem usoudil, že když se trefím, tak to letí, tak o změně zatím neuvažuju:) Je ale pravda, že jsem nezkoušel žádné jiné a známe to - trefím s tím jednu ránu, pak druhou a musím si to koupit :cry:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Mám druhý driver. Po začátečnickém ze sady Masters, jsem koupil číňana Mizuno. Jak říkal odborník na hole @jan , kterýmu prošlo rukama asi dohromady více holí než nám všem...,shaft to má jak máslo, ale celkem mi to lítá. Takže aktuálně neřeším že bych měnil, dokud mi to vyhovuje.
 
Mám druhý driver. Po začátečnickém ze sady Masters, jsem koupil číňana Mizuno. Jak říkal odborník na hole @jan , kterýmu prošlo rukama asi dohromady více holí než nám všem...,shaft to má jak máslo, ale celkem mi to lítá. Takže aktuálně neřeším že bych měnil, dokud mi to vyhovuje.
Maslo to je, ale lita ti to s tim skvele. Urcite neresit, jen se modlit, at se to nerozpadne. :)
 
V podstate jsem si rikal, ze bych se mel v klidu dostat k HCP 20 a vypilovat hru železy, putterem... az pak mi muze driver mozna neco prinest a usetrit ranu na jamku.
haha to mi něco připomíná....do sezony jsem vstupoval s hcp asi 23. Hybridem jsem poprvé hrál letos na jaře, někdy v červnu dřevo a driver na konci prázdnin. A ano, o trochu jsem letos snížil, ale že bych ušetřil ránu na jamku to rozhodně ne ;)
 
Mám druhý Driver. První RAM jsem vlastně na hřiště ani nevzal a prodával jej asi s 20 ranami na drivingu. Letos jsem pořídil Callaway Big Bertha Alpha. Na radu jsem přešel z regular shaftu na stiff. Rány mám plošší a delší. Teď nějakou chvíli určitě nic nového chtít nebudu, je třeba pilovat i ruce, nejen hole :D
 
Mám druhý Driver. První RAM jsem vlastně na hřiště ani nevzal a prodával jej asi s 20 ranami na drivingu. Letos jsem pořídil Callaway Big Bertha Alpha. Na radu jsem přešel z regular shaftu na stiff. Rány mám plošší a delší. Teď nějakou chvíli určitě nic nového chtít nebudu, je třeba pilovat i ruce, nejen hole :D
Btw. Kdo ti radil a proc ti radil Stiff? Je docela zajimave, ze v CR opravdu clovek aby pohledal Driver na Rku. Myslim obrazne, ale strasne lidi se cpe na Stiff uplne zbytecne. Vetsinou jsou pak prekvapeni, jak dobre jim leta to same mekci. Ale nechci soudit, netusim jak ti to lita a obecne jde o vysledek, ne o nejake teoretizovani a poucky.
 
haha to mi něco připomíná....do sezony jsem vstupoval s hcp asi 23. Hybridem jsem poprvé hrál letos na jaře, někdy v červnu dřevo a driver na konci prázdnin. A ano, o trochu jsem letos snížil, ale že bych ušetřil ránu na jamku to rozhodně ne ;)
No ono se to hraje jinak, kdyz ta 7micka leta jako me Driver :D
 
Btw. Kdo ti radil a proc ti radil Stiff? Je docela zajimave, ze v CR opravdu clovek aby pohledal Driver na Rku. Myslim obrazne, ale strasne lidi se cpe na Stiff uplne zbytecne. Vetsinou jsou pak prekvapeni, jak dobre jim leta to same mekci. Ale nechci soudit, netusim jak ti to lita a obecne jde o vysledek, ne o nejake teoretizovani a poucky.
Železa mám stiff dle měření z golfatrs. Driver jsem měl na R. Změna byla po tréninku v Hodko u golfSkopovy. A nutno říci, ze k lepšímu.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Driverů jsem už měl asi 6, poslední 4 od Callaway, aktuálně hraji XR Pro třetím rokem a velká spokojenost. Další už mám také vyhlédnutý od stejné značky Epic Sub Zero, jen si počkám, až zase trochu zlevní. Necpu se do drahých novinek. Vše zásadně tvrdosti regular, přestože mi při každém měření vychází jasný stif. Hůl totiž musí švihnout sama a ne se prát a trápit se stifem. S oblibou vymlouvám driver začínajícím hráčům, protože jim více škodí, než pomáhá. Naštěstí jsem se k tomuto rychle propracoval a do HCP 20 jsem ho vůbec nepoužíval. Taky se divím, kolik lidí se cpe do Stifu nejen u drivu, ale i u želez. Naprostá většina ale na to vůbec nemá.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Hole (veškeré) je potřeba měnit co nejčastěji, bo když to nejde tak to není rukama ale holema...:):):)
 
Driverů jsem už měl asi 6, poslední 4 od Callaway, aktuálně hraji XR Pro třetím rokem a velká spokojenost. Další už mám také vyhlédnutý od stejné značky Epic Sub Zero, jen si počkám, až zase trochu zlevní. Necpu se do drahých novinek. Vše zásadně tvrdosti regular, přestože mi při každém měření vychází jasný stif. Hůl totiž musí švihnout sama a ne se prát a trápit se stifem. S oblibou vymlouvám driver začínajícím hráčům, protože jim více škodí, než pomáhá. Naštěstí jsem se k tomuto rychle propracoval a do HCP 20 jsem ho vůbec nepoužíval. Taky se divím, kolik lidí se cpe do Stifu nejen u drivu, ale i u želez. Naprostá většina ale na to vůbec nemá.
Debata na dlouho a bez výsledku, Michal Prokop už to popisoval, někde je stiff stejně tvrdej jako regule, záleží asi opravdu na fittingu každého soudruha...
 
Debata na dlouho a bez výsledku, Michal Prokop už to popisoval, někde je stiff stejně tvrdej jako regule, záleží asi opravdu na fittingu každého soudruha...
Jj, hranice jsou ruzne.
Nicmene mnoho lidi ma proste zbytecne tuhe shafty. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom