Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka ran

To že umím docela obstojně mluvit a číst česky,mi u těchto článků moc nepomáhá :D:D:D
Pokud používáte ke čtení takových článků PC a Microsoft Edge nebo Google Chrome, tak pomoc je jednoduchá - viz přílohy

Microsoft Egde
0AF8DD53-D366-4C02-A295-451437D2C2FB.jpeg


Google Chrome
973D3B0F-FF6E-4722-888A-7B735AA15616.jpeg
 
Akorát pozooor !!! Driver je pak ,,řidič'' 🤣🤣
Občas i ovladač :p

Ale pro zběžné porozumění je to dostačující ;)
 
Vyskočilo mi dnes na IG zajímavé video, měřili tam rychlost hlavy u driveru na patce, středu a špičce. Střed měl 100mph, patka už jen 93mph a špička 107mph.
Je to dáno vzdáleností od patky hole a tím, jak se hůl v impatku zavírá ( closure rate ) - tak je na špicce rychlejší.
Docela to dává smysl, protože se mi několikrát stalo, že drive trefený více ke špičce byl pocitově nic moc ale ve finále pak míč ležel klidně na 260m.

Teď už chápu proč.
 
Vyskočilo mi dnes na IG zajímavé video, měřili tam rychlost hlavy u driveru na patce, středu a špičce. Střed měl 100mph, patka už jen 93mph a špička 107mph.
Je to dáno vzdáleností od patky hole a tím, jak se hůl v impatku zavírá ( closure rate ) - tak je na špicce rychlejší.
Docela to dává smysl, protože se mi několikrát stalo, že drive trefený více ke špičce byl pocitově nic moc ale ve finále pak míč ležel klidně na 260m.

Teď už chápu proč.

Link?
 
Nemůžu to najít, vyskočilo mi to v práci jako navrhované video, kouknul jsem na to a jel dál, ještě zapátrám.
 
Vyskočilo mi dnes na IG zajímavé video, měřili tam rychlost hlavy u driveru na patce, středu a špičce. Střed měl 100mph, patka už jen 93mph a špička 107mph.
Je to dáno vzdáleností od patky hole a tím, jak se hůl v impatku zavírá ( closure rate ) - tak je na špicce rychlejší.
Docela to dává smysl, protože se mi několikrát stalo, že drive trefený více ke špičce byl pocitově nic moc ale ve finále pak míč ležel klidně na 260m.

Teď už chápu proč.
On k tomu ale ještě nastupuje „gear effect” (efekt ozubeného kola), takže míč trefený špičkou přidá míčku levou rotaci (patkou pak pravou rotaci), tudíž míč jde do „draw” (či hooku) a „draw” bývá delší (s delším doběhem).
 
Našel jsem jen toto na stránkách Ping. Na tom IG už to video není.

1662975512300.png


Je tam k tomu jen pár vět ale ve zkratce, je prý těžké určit jakou rychlost má hlava hole ve středu, protože špička je před impaktem rychlejší než patka o cca. 10mph a žádná technologie to zatím přesně změřit neumí.

 
Našel jsem jen toto na stránkách Ping. Na tom IG už to video není.

Zobrazit přílohu 32731

Je tam k tomu jen pár vět ale ve zkratce, je prý těžké určit jakou rychlost má hlava hole ve středu, protože špička je před impaktem rychlejší než patka o cca. 10mph a žádná technologie to zatím přesně změřit neumí.

neumi zmerit, ale sikovny fyzik by to umel spocitat :) obecne by to umel pres uhlovou rychlost pravdepodobne spocitat i stredoskolak :)
 
Našel jsem jen toto na stránkách Ping. Na tom IG už to video není.

Zobrazit přílohu 32731

Je tam k tomu jen pár vět ale ve zkratce, je prý těžké určit jakou rychlost má hlava hole ve středu, protože špička je před impaktem rychlejší než patka o cca. 10mph a žádná technologie to zatím přesně změřit neumí.

To jsem netušil, ale dává to smysl. Nicméně nic to nemění na tom, že trefená rána na středu hole bude delší, než na špičce. Ale pokud to trefíte třeba 1-1,5cm víc na špičce, tak jsou ty rány delší a draw (gear effect).
 
Tak přiznejte se, "kdo na to má" 🤭

IMG_8217.jpeg
 
U kratších želez je o 20m delší, od 7i se ten rozdíl zvyšuje o 25m, 6i o 30m... až u DR o nějakých 50m dál s nepopsatelně lepší konzistencí a přesností :D
Prostě si vezmu o 2 hole víc... A co teprve jak si oproti němu vychutnáme tu hru na greenu :rolleyes::D
 
Chybí mi délka patů - tam bych byl asi na dostřel;)
Myslíš proměněných? Obávám se, že i tam bez šance ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom