Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Délka ran je problémem golfu, potvrdila studie R&A a USGA

Amater nema moznost pocitat s tim ze kdyz prepali green do tribuny, dostaje free drop. Ze kdyz mu drive uleti vlevo vpravo do hospitality stanu tak ze to bude bez trestu. …
Amatér má stejný free drop jako profík - pravidlo 16 “Nepohyblivá překážka”

A pokud jsou na hřišti nepohyblivé závady typu tribuna atd., tak by měl soutěžní výbor Místní pravidlo (dle MZP F-23 - úleva od překážení ve směru hry).

To jen pro upřesnění obecného mýtusu.
 
Amatér má stejný free drop jako profík - pravidlo 16 “Nepohyblivá překážka”

A pokud jsou na hřišti nepohyblivé závady typu tribuna atd., tak by měl soutěžní výbor Místní pravidlo (dle MZP F-23 - úleva od překážení ve směru hry).

To jen pro upřesnění obecného mýtusu.
Nebylo to myšleno tak, že tribuny a stany jsou jen na PRO turnajích a tak obyčejní hráči nemají tu možnost hrát raději delší ránu, která se o tribunu zastaví nebo dokonce odrazí na green. To že je od takového místa freedrop pro každého snad nikdo nikdy nezpochybňoval.
 
Nebylo to myšleno tak, že tribuny a stany jsou jen na PRO turnajích a tak obyčejní hráči nemají tu možnost hrát raději delší ránu, která se o tribunu zastaví nebo dokonce odrazí na green. To že je od takového místa freedrop pro každého snad nikdo nikdy nezpochybňoval.
Myslel jsem to tak, mel jsem napsat spis jine podminky. Ale jinak ma @Mirek_62 pravdu, respektive ja to nijak nerozporuju, pravidla zna vyborne.
 
Nebylo to myšleno tak, že tribuny a stany jsou jen na PRO turnajích a tak obyčejní hráči nemají tu možnost hrát raději delší ránu, která se o tribunu zastaví nebo dokonce odrazí na green. To že je od takového místa freedrop pro každého snad nikdo nikdy nezpochybňoval.
Osobně si nemyslím, že by tak kdokoli z těch hráčů uvažoval. Ti hrají na PIN, při nejhorším na green. Brát v potaz relativní úlevu vzniklou překážením od něčeho, od čeho mám úlevu...to se mi hodně nezdá.
 
Osobně si nemyslím, že by tak kdokoli z těch hráčů uvažoval. Ti hrají na PIN, při nejhorším na green. Brát v potaz relativní úlevu vzniklou překážením od něčeho, od čeho mám úlevu...to se mi hodně nezdá.
No tak, neber mě za slovo! Já přece netvrdím, že tak uvažují!
 
Osobně si nemyslím, že by tak kdokoli z těch hráčů uvažoval. Ti hrají na PIN, při nejhorším na green. Brát v potaz relativní úlevu vzniklou překážením od něčeho, od čeho mám úlevu...to se mi hodně nezdá.
Urcite ne umyslne, ale hraci a caddy taky koukaji kde je dobre misto green minout. A kdyz vedi ze je za greenem safety net v podobe tribuny, asi nad tou flier lie z roughu ktery se boji snad nejvic stoji trochu klidneji nez kdyby tam byl out nebo dalsi tezka pozice.


Tady jsem v rychlosti nasel clanek ne teda o tribune za greenem, ale v dopadovy zone.
 
já myslím, že by stačilo u profíků víc trestat nepřesné rány, často vidím, že trefí diváka a pak v pohodě odpaluje z ušlapané trávy směr grýn, já tam diváky nemám a vždycky jsem v autu se ztrátou míčku..... takže dvě trestné za trefenýho diváka a nebo hrát novou ránu z původního místa odpalu, hra by se zpomalila a scóre narostlo...
 
.... takže dvě trestné za trefenýho diváka a nebo hrát novou ránu z původního místa odpalu, ...
Tak je všeobecně známo, že jsou i diváci, kteří se úmyslně ranám vystavují.
Ne vždy divák zabrání cestě míčku do autu, protože tam obvykle ani žádný aut není.

Tohle fakt není řešení, už jen proto, že jak píšeš by došlo ke zpomalení hry, což je proti trendu hru naopak zrychlit.

P.S.: Musíš víc trénovat, aby ses dostal na PGA a "pomáhající" diváky tam měl 🤭😂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom