Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Délka ran je problémem golfu, potvrdila studie R&A a USGA

Je děsivé, že nikoho nepřekvapí, když profíci na velkých turnajích hrají na pětiparech do greenu druhou ranou wedgemi. Na čtyřparech pak tu a tam atakují drivem green a útočí dokonce na hole-in-one.
IMG_2627.jpg


to není děsivé jen u profíků :) ale ono to občas vyděsí i amatéra
 
Mě osobně přijde celá ta aféra se zkracováním délky drajvů pomocí nových technických omezení úplně mimo mísu. Stačí se mrknout na jeden jediný příklad. Proč nikdo nezákazal Dešampónovi posilovnu. Kdyby mu jí zakázali, neprodloužil by se mu během jedinné sezony tak razantně drive. Technika má určitě vliv na prodloužení ran, ale minimálně stejný vliv má způsob přípravy a tréninku dnešních profíků.

Pojďme jim tedy implantovat sledovací zařízení pod kůži a znemožnit jim více než hodinu posilovací zátěže denně. :cool: :up:
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Je děsivé, že nikoho nepřekvapí, když profíci na velkých turnajích hrají na pětiparech do greenu druhou ranou wedgemi. Na čtyřparech pak tu a tam atakují drivem green a útočí dokonce na hole-in-one.
Zobrazit přílohu 11427


to není děsivé jen u profíků :) ale ono to občas vyděsí i amatéra
proč děsivé, většinou je to risk je zisk, málo kdy to vyjde
 
Jo a siru Faldovi nejspíš zlehinka hráblo z karantény, když vymějšlel to s těma týčkama ... 😂 😇😜
 
skoro to u toho sira Nicka vypadá na apríla ...
 
No jak ukazuje obrázek níže, je to s délkou ran a jejím nezbytným řešením mnoho povyku pro nic. Samotné prodloužení ran není nijak dramatické a na donesené výsledky nebo dosažené score nemá prakticky žádný vliv.

A i celkový průměr scorování je u jednoho z aktuálně nejlepších hráčů na světě “jen” 2,5 rány pod PAR = -10 ran za turnaj…

91E13C26-F4B3-408E-AFE8-031BD21A2ACE.jpeg
 
No jak ukazuje obrázek níže, je to s délkou ran a jejím nezbytným řešením mnoho povyku pro nic. Samotné prodloužení ran není nijak dramatické a na donesené výsledky nebo dosažené score nemá prakticky žádný vliv.

A i celkový průměr scorování je u jednoho z aktuálně nejlepších hráčů na světě “jen” 2,5 rány pod PAR = -10 ran za turnaj…

Zobrazit přílohu 28713

Tabulka je to zajimavá, to ano, ale ten komentář k tomu... kdyby hrál Bryson možná jen jednou holí v poli, tak ve výsledku se možná ta čísla taky zas tak extrémně lišit od tohoto nebudou, když to trochu přeženu. To je kouzlo statistiky - 18 jamek a PAR 72+-. Prostě se to dlouhodobě zprůměrovává a jedna silná zbraň je komepenzována slabinami jinde.

Jako bomby jsou fajn, a hezky se na to poměrně kouká. A je prima, že spolu pořád mohou úspěšně soutěžit jak bombeři, tak "techničtí" profesoři. Jako nedávno Bland Richard - který je poměrně "krátký", ale svými bezchybnými příhrami k vlajce skončil druhý v Dubai. Jinak, abych se přiznal, v podání profesionálního golfu mě nijak rány z týčka nebaví, až na těch pár eagle vyjimek. :)
 
Upraveno:
No jak ukazuje obrázek níže, je to s délkou ran a jejím nezbytným řešením mnoho povyku pro nic. Samotné prodloužení ran není nijak dramatické a na donesené výsledky nebo dosažené score nemá prakticky žádný vliv.

A i celkový průměr scorování je u jednoho z aktuálně nejlepších hráčů na světě “jen” 2,5 rány pod PAR = -10 ran za turnaj…

Zobrazit přílohu 28713
To bude i tím, že to na turnajích nebombí na 100%. A mám pocit, že ten průměr délek je počítaný pouze za zasaženou fw, když pak hraje na 4 paru 1. do greenu a skončí v roughu vedle, tak se mu ta bomba nezapočítá, stejně jako poměr trefených fw. Co se týče 5 parů, tak zde se mu průměr výrazně zlepšil.
 
když pak hraje na 4 paru 1. do greenu a skončí v roughu vedle, tak se mu ta bomba nezapočítá, stejně jako poměr trefených fw.

jsem si myslel, že i v tomto případě je FIR +1?
 
jsem si myslel, že i v tomto případě je FIR +1?
Nevim odkud jsou ty čísla, tak těžko říct.

Například loni na BMW championship měl průměr drivů 345y
 
To bude i tím, že to na turnajích nebombí na 100%. A mám pocit, že ten průměr délek je počítaný pouze za zasaženou fw, když pak hraje na 4 paru 1. do greenu a skončí v roughu vedle, tak se mu ta bomba nezapočítá, stejně jako poměr trefených fw. Co se týče 5 parů, tak zde se mu průměr výrazně zlepšil.
No at se to pocita jakkoli, na vysledky to zjevne nema zadny vliv. A proto mi ten povyk prijde proste zbytecny.

Jinak me osobne se libi, kdyz nekdo dokaze k jakemukoli sportu pristupovat originalne a novatorsky a testovat nove zpusoby dosazeni vysledku.
 
No at se to pocita jakkoli, na vysledky to zjevne nema zadny vliv. A proto mi ten povyk prijde proste zbytecny.

Jinak me osobne se libi, kdyz nekdo dokaze k jakemukoli sportu pristupovat originalne a novatorsky a testovat nove zpusoby dosazeni vysledku.
Přesně tak, s délkou přichází přirozeně nepřesnost. Navíc neporušuje žádná pravidla a komu vadí, že je delší - proč se nevydá stejným směrem jako on...?

A upřímně pro diváka je tohle mnohem zajímavější na sledování. Divák nechce vidět výsledky sotva kolem paru, stále jednu ránu jako druhou v podání všech hráčů v poli. Přesně proto je ženský golf divácky neatraktivní. Prostě nemůže nabídnout to, co ten mužský.
 
No at se to pocita jakkoli, na vysledky to zjevne nema zadny vliv. A proto mi ten povyk prijde proste zbytecny.

Jinak me osobne se libi, kdyz nekdo dokaze k jakemukoli sportu pristupovat originalne a novatorsky a testovat nove zpusoby dosazeni vysledku.
Tak ten povyk delaji pisalci aby meli o cem psat a lidi na co klikat a komentatori aby meli o cem nekolik hodin mluvit. Nebudu to hledat ale tipnul bych si ze to zatim Brysonovi prineslo dost popularity, sponzoringu a zatim taky jeden major. A technologie v golfu se i diky nemu posouva rychleji, vyviji pro nej drivery, micky. Co me bavi sledovat je jeho postupna promena bagu s vyssi a vyssi rychlosti svihu, treba drevo s 10* loftu je hodne neobvykly. Doporucuju jeho youtube channel.
 
Tak ten povyk delaji pisalci aby meli o cem psat a lidi na co klikat a komentatori aby meli o cem nekolik hodin mluvit.
No pokud R&A a USGA resi zmenu pravidel, tak to moc o pisalcich a klikani neni…
 
Mě osobně přijde celá tahle snaha úplně ujetá. Co bude dál? Každej profík dostane povinně sledovací náramek a bude mít povoleno natrénovat jen 10000 švihů měsíčně, aby ti líní nebyli znevýhodněni???? A jak to uděláme u šachystů. Ty chytrý budou muset před zápasem vypít půl litru ruský vodky a vyhulit jointa aby ty blbý nebyly znevýhodněný?
Celá tahle přiblblá pseudokorektnost vede tu naší slavnou civilizaci naprosto spolehlivě do záhuby ... jdu si nechat zvýšit dávku antidepresiv ... ;)
 
S pseudokorektnosti souhlasim. Na druhou stranu trochu chapu tu snahu kdyz stiznosti prichazi od slavnych a starych hrist. Kolikrat uz nemaji kam posunout teecka, a ty jamky pred 100 lety navrhnute uz dnes ztraci smysl kdyz profici vsechny hazardy prepali. Pak uz se jen nesmyslne zvysuji rychlosti greenu aby to bylo aspon trochu zajimavy a cekaji jestli bude aspon trochu foukat. Ale tyka se to fakt jen profiku, pro nas drevaky je ta vzdalenost asi podobna jako pred 50 lety. Kdyz se min tyden hralo Pebble beach, videl jsem par zaberu kde hral Sam Snead na konci kariery proti Nicklausovi. Chipoval s 9i z kopce a ten micek se zastavil ve slopu. Dnes nemyslitelny. Nad greeny te doby by dnes amater na vesnickym hristi jen povzdech jak jsou chlupaty. Obecne pro tu vzdalenost nevidim reseni. Maximalne snizit povolenou velikost hlav driveru ke snizeni forgiveness, ale s dnesni technologie to zvladnou i u 300cc minidriveru a budou jen 10-15y kratsi. Ale to nedovoli OEM kvuli prodeji vybaveni. A profici stejne trefujou sweetspot celkem pravidelne. Vetsi problem vidim v mickach, ktery diky tomu ze jsou lowspin nez drivejsi balata dovoluji hracum hrat relativne komfortnejsi fade ( DJ, Rahm, Hovland a dalsi..) pritom udrzet vzdalenost diky nizsimu spinu. V kombinaci s lowspin hlavou a shaftem nic moc neztraci. Kdezto drive fade s balata mickem a persimmon drevem vedla k vetsi ztrate vzdalenosti.

Jeste doplnim, kdyz byl pred lety Ben Hogan 200-210y od greenu, musel vytahnout blade 1i, coz vyzadovalo trochu vetsi davku umeni nez dnes 5i-7i , ikdyz lofty jsi budou blizsi nez drive. Kdy naposled musel profi hrac v rozhodujicich momentech turnaje hrat do greenu dlouhym zelezem? Co driv byly pametihodny rany, dnes je driver wedge. Ale taky se profici jak jsem psal musi vyporadat s mnohem vyssi rychlosti greenu.
 
Upraveno:
Kdybyste dostali úkol, jak tento problém vyřešit nejjednoduššeji a nejefektivněji, jaké by to řešení mělo být? Pokud pominu, jestli je to celé dobře nebo ne.

Podle mého názoru by nejjednodušší byla změna vlastností míčku? Buď změna velikosti - zvětšení, nebo snížení hmotnosti, nebo kombinace.

?
 
Kdybyste dostali úkol, jak tento problém vyřešit nejjednoduššeji a nejefektivněji, jaké by to řešení mělo být? Pokud pominu, jestli je to celé dobře nebo ne.

Podle mého názoru by nejjednodušší byla změna vlastností míčku? Buď změna velikosti - zvětšení, nebo snížení hmotnosti, nebo kombinace.

?
Už jsem to tu jednou psal - na turnajích profíků v dopafových zónách zúžit ferveje a nechat hustší a vyšší rafy. Tam kde to jde, tsk přidat nějaký ten bunker nebo vodu.

Pro amatéry nic neměnit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom