Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Nedej bůh aby ji někdo nechal ležet na greenu. To už bys ji nezaměřil vůbec. (Jen rýpnutí do <> co se tu řeší 🤦🏻‍♂️).
 
🤣@Mirek_62 doporučené měřrení dálkoměrem


a když už jsem si dal práci , tak na mne vyskočilo i toto, že měřený( vzdálenost) objekt se snadněji měří, když jeho barva je shodná s barvou laser- paprsku.

 
🤣@Mirek_62 doporučené měřrení dálkoměrem


a když už jsem si dal práci , tak na mne vyskočilo i toto, že měřený( vzdálenost) objekt se snadněji měří, když jeho barva je shodná s barvou laser- paprsku.

Jakou souvislost mají nivelační lasery s těmi golfivými.
Že by opět 🍎🍐❓

A co se týče té barvy - pleteš si měření s jeho zaměřením a viditelností.
„Při svícení laserovým paprskem je možné posílit viditelnost paprsku na odrazné desce tím, že jí natřeme vhodným odstínem barvy. Viditelnost paprsku bývá nejlepší na barvách které mají nejblíže vlnové délce samotného laseru.”
 
🤣@Mirek_62 doporučené měřrení dálkoměrem

A kde je to doporučené měření dálkoměrem?
Myslíš tu reklamu na Nikon? 😂
 
A kde je to doporučené měření dálkoměrem?
Myslíš tu reklamu na Nikon? 😂
Abys neřekl, tady je ten cos propagoval Bushnell kde je taky odkaz na měření “. Flag” ne tyč ,
prostě všichni výrobci golfových laserů doporučují měření na pohybující se vlajku.


jestli s nimi nesouhlasíš a přesto stojíš za svým tvrzením, že praporek laser neodráží nic, ti nebrání jim napsat, že se pletou .
 
Záleží na materiálu praporku (myšleno textilní část), ale rozhodně většinu vyslaného paprsku pohltí a odraz je velmi malý.
Jinak jsem nikde od Bushnell doporučení měřit praporek (myšleno textilní část) nic nenašel.
A „flag” je ve spojitosti s golfem v angličtině myšleno obecně „praporek” tedy i s praporkovou tyčí. Ale třeba je jen moje angličtina horší než ta tvoje.
 
Koukám, samý inženýr :)
pro info .. laser se dokáže odrazit od čehokoliv. Tyč, látka, tráva, chroští, je to jedno .. změří všechno, něco hůř něco lépe, záleží na odrazivosti povrchu.
Ano na některých hřištích přidávají na tyč odrazky, aby se lépe měřilo. Ale i vlajku to zvládá, jen to hází trochu horší hodnoty.

A když občas se mi nedaří zaměřit vlajku (vítr, třes v rukou..), tak zamířím před green a zbytek odhadnu .. taky mi to změří vzdálenost .. :)
 
Koukám, samý inženýr :)
pro info .. laser se dokáže odrazit od čehokoliv. Tyč, látka, tráva, chroští, je to jedno .. změří všechno, něco hůř něco lépe, záleží na odrazivosti povrchu.
Ano na některých hřištích přidávají na tyč odrazky, aby se lépe měřilo. Ale i vlajku to zvládá, jen to hází trochu horší hodnoty.

A když občas se mi nedaří zaměřit vlajku (vítr, třes v rukou..), tak zamířím před green a zbytek odhadnu .. taky mi to změří vzdálenost .. :)
Jasně inženýre, na 50m ten kus textilu změříš, na 200 už budeš mít problém i při jasném počasí ;)
 
Jasně inženýre, na 50m ten kus textilu změříš, na 200 už budeš mít problém i při jasném počasí ;)
Tak schválně :) budu si to pamatovat a až budu příště měřit vlajku, tak ti dám vědět ..
jako tady se bavíme o odrazu paprsku, který má vlnovou délku v řádu nanometrů .. takže odraz od textilního vlákna je jako když míček potřebuješ drivem posadit do kruhu o průměru 100m .. natož odraz od tyče 🙃
 
Tak já nevím, ale když měřím "na vlajku" , tak vždycky mířím na horní konec s praporkem a nikdy jsem s tím problém neměla.
 
@Mirek_62
”A co se týče té barvy - pleteš si měření s jeho zaměřením a viditelností.”
Obecně co nevidím, nemůžu zaměřit. Čím novější dálkoměr, tím modernější střeva = větší rozlišení. Laser je monochromatické světlo, jeho koherence je dána vlnovým dělkami barev , materiálů po jeho cestě , jakákoliv změna buďto tento rozptýli ( např vodní skupenství= mlha) nebo odrazí. Proto jsou uvedeny vhodné barvy dle druhu/ typu zářiče laseru aby tuto barvu viděl co možná na největší vzdálenost.
 
@Mirek_62
Proto jsou uvedeny vhodné barvy dle druhu/ typu zářiče laseru aby tuto barvu viděl co možná na největší vzdálenost.
Pořád sem motáš čárové lasery, kde je potřeba dobře vidět ve větší vzdálenost tu „čáru na zdi”.
Nejde o to vidět ten objekt NA větší vzdálenost ale vidět „namalovaný paprsek” VE větší vzdálenosti.
 
Tak já nevím, ale když měřím "na vlajku" , tak vždycky mířím na horní konec s praporkem a nikdy jsem s tím problém neměla.
zeptám se jako nepoučený elév
využiješ ten dálkoměr fakt efektivně? je to opravdu přínosné? děkuji R
 
zeptám se jako nepoučený elév
využiješ ten dálkoměr fakt efektivně? je to opravdu přínosné? děkuji R
Je. Kratší vzdálenosti odhadneš, ale na 70+ metrů už se to hodí, zvlášť, když hraješ z cizí fairwaye nebo z lesa a nemáš vedle sebe distanční kolíky :D
 
Je. Kratší vzdálenosti odhadneš, ale na 70+ metrů už se to hodí, zvlášť, když hraješ z cizí fairwaye nebo z lesa a nemáš vedle sebe distanční kolíky :D
Myslím si, že efektivita využitelnosti dálkoměru vzrůstá se snižujícím se HI. S HI někde okolo 20 by hráč už měl mít relativně konzistentní vzdálenosti jednotlivých holí, takže pak už ta přesnost změření dává smysl.
Pokud ale má někdo vyšší HI a je současně „multisportovně” založený, tak bych jako rozumnou investici zvažoval nákup sportovních „smartwatch”. Např. Garmin má dnes už široký výběr typů a hodinky jsou i designem vhodné na běžné nošení, ne jen na sport. Golfová splikace v hodinkách nebo mobilu je dle mého pro rychlou orientaci vyšších HI dostačující.
 
Myslím si, že efektivita využitelnosti dálkoměru vzrůstá se snižujícím se HI. S HI někde okolo 20 by hráč už měl mít relativně konzistentní vzdálenosti jednotlivých holí, takže pak už ta přesnost změření dává smysl.
Pokud ale má někdo vyšší HI a je současně „multisportovně” založený, tak bych jako rozumnou investici zvažoval nákup sportovních „smartwatch”. Např. Garmin má dnes už široký výběr typů a hodinky jsou i designem vhodné na běžné nošení, ne jen na sport. Golfová splikace v hodinkách nebo mobilu je dle mého pro rychlou orientaci vyšších HI dostačující.
uměl bys poradit s hodinkami dalekozrakému?
 
Pokud chceš něco levnějšího, tak Garmin Vivoactive 3 teď lze koupit okolo 3500 Kč, sám je mám ale letos sem je doplnil dálkoměrem, na hřišti pak používám oboje.
 
uměl bys poradit s hodinkami dalekozrakému?
Zajdi si (zajed) přímo do značkové prodejny Garmin, tam si můžeš vyzkoušet co se ti bude líbit a hlavně na co budeš vidět ;)
96A8FD37-95BA-4635-BDDC-5A401637D9D2.jpeg
 
Pokud chceš něco levnějšího, tak Garmin Vivoactive 3 teď lze koupit okolo 3500 Kč, sám je mám ale letos sem je doplnil dálkoměrem, na hřišti pak používám oboje.
Jsou velké rozdíly v tom, co ukazují hodinky a co změříš dálkoměrem?
Já mám jen hodinky a pomáhají mi...hlavně když jsem mimo svou FW, kde jsem dost často 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom