Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz D+D Real Czech Masters 2023

Vinoř možná tak za 10 až 15 let.

Podle mě (světe div se) zůstává největší favorit Albatross,

avšak doufám v Kaskádu
 
Včera jsem chvíli mluvil s maršálem na Albatrossu, který říkal, že se jedná (jednalo) s Oaks a že údajně chtějí 5M za pronájem. Jak moc je to relevantní a pravdivá informace nedokážu posoudit. :D

Mimochodem te greeny na Albatrossu jsou šílený. Až z toho mrzelo.
 
A co ta Zbraslav? Herní zázemí je poměrně velké, finanční zázemí obrovské, zanedlouho se budou otevírat nové jamky, parametry hřiště má, driving sice bokem, ale vzdálenost bez problémů, dostupnost taky slušná... a kvalita hracích ploch si velmi dobrá a dokážu si představit, že se dá ještě na konkrétní akci vylepšit.

Zbraslav mi přijde popravdě "sportovnější", než Vinoř, z těch dvou (ale novou skladbu jsem nehrál).
 
A co ta Zbraslav? Herní zázemí je poměrně velké, finanční zázemí obrovské, zanedlouho se budou otevírat nové jamky, parametry hřiště má, driving sice bokem, ale vzdálenost bez problémů, dostupnost taky slušná... a kvalita hracích ploch si velmi dobrá a dokážu si představit, že se dá ještě na konkrétní akci vylepšit.

Zbraslav mi přijde popravdě "sportovnější", než Vinoř, z těch dvou (ale novou skladbu jsem nehrál).
Když jsem byl minulý týden ve Vinoři, říkal jsem si, že se to tam jednak nemůže vejít a druhak je to hřiště otevřené, lidi tam chodí okolo a bylo by podle mě, náročné to uzavřít.
 
A co ta Zbraslav? Herní zázemí je poměrně velké, finanční zázemí obrovské, zanedlouho se budou otevírat nové jamky, parametry hřiště má, driving sice bokem, ale vzdálenost bez problémů, dostupnost taky slušná... a kvalita hracích ploch si velmi dobrá a dokážu si představit, že se dá ještě na konkrétní akci vylepšit.

Zbraslav mi přijde popravdě "sportovnější", než Vinoř, z těch dvou (ale novou skladbu jsem nehrál).
Zbraslav jeste novy range nema a zaroven kdyz se konala Challenge, bylo receno, ze tam neudelaji ET kvuli dratum, i na nejakych jamkach posouvali odpaliste, aby draty hraci netrefovali
 
@Seppper a @JanKostalCZE: Úplně nemám pocit, že by se nový driving range musel stavět zrovna desetiletí. Když to přeženu, stejně je to v podstatě jen prostorná louka. A ten současný je prostorný dost, uznávám, od nové klubovny hodně z ruky, ale to se domnívám, je řešitelné myslím taky za nějaké alespoň trochu slušné logistiky přepravy.

Dráty - nic, co by tučná dotace nepřekonala, nepřijde mi to taky nějak dramaticky nepřekročitelné. Podle mého názoru je toto menší problém, než to, že hřiště jako celkově nesplňuje sportovní parametry hracích ploch. Což dle mého názoru Zbraslav splňovala a splňuje.

Uvidíme, necháme se překvapit. :)
 
… Dráty - nic, co by tučná dotace nepřekonala, nepřijde mi to taky nějak dramaticky nepřekročitelné. …
Tak o tom, že to není problém bych tak přesvedčený nebyl. Je to VVN (či dokonce UVN - neplést si to s vojenským špitálem 🤭). Takže přeložka takové páteřní trasy není za 10 mega a troufnu si tvrdit, že ani 100 mega by možná nestačilo. ;)
 
:) Tím jsem samozřejmě nemyslel, že by mi přišlo jakkoli nutné kvůli golfu a jednomu turnaji platit přeložku. Koncekonců - dráty tam jsou, klasická pravidlo situace je to taky a podmínky jsou pro všechny stejné, takže prostě - stejně jako větve, nebo nešťastné umístěné stromy. Hraju s tím, jak leží a jaké jsou podmínky.

Tučná dotace - tím byla myšleno: kapřík, který donutí rozhodující orgán přehlédnout některé estetické nedostatky. Nemám úplně pocit, že by o výběru hřiště se v případě jiných výběru bral zřetel na zrovna to nejlepší po všech stránkách a že tam ty prachy a dostatečné zázemí na pozadí dokáže leccos "překrýt".
 
:) Tím jsem samozřejmě nemyslel, že by mi přišlo jakkoli nutné kvůli golfu a jednomu turnaji platit přeložku. Koncekonců - dráty tam jsou, klasická pravidlo situace je to taky a podmínky jsou pro všechny stejné, takže prostě - stejně jako větve, nebo nešťastné umístěné stromy. Hraju s tím, jak leží a jaké jsou podmínky.

Tučná dotace - tím byla myšleno: kapřík, který donutí rozhodující orgán přehlédnout některé estetické nedostatky. Nemám úplně pocit, že by o výběru hřiště se v případě jiných výběru bral zřetel na zrovna to nejlepší po všech stránkách a že tam ty prachy a dostatečné zázemí na pozadí dokáže leccos "překrýt".
otevrenim novych jamek se ty nejvetsi draty dostanou uplne ze hry, nicmene vstoupi do hry kvalita novych jamek, ktera se za necely rok nedostane do kvality ET, ale s dobrym kapitalem je mozne vse
 
Tak o tom, že to není problém bych tak přesvedčený nebyl. Je to VVN (či dokonce UVN - neplést si to s vojenským špitálem 🤭). Takže přeložka takové páteřní trasy není za 10 mega a troufnu si tvrdit, že ani 100 mega by možná nestačilo. ;)
Tak jsem to chvíli zkoumal na mapě.....a ke svému překvapení (moc často tam nehraju) zjistil, že ty dvě trasy VVN 100 a 400 kV (UVN je až od 800 kV - řekl mi google abych tady nemachroval:D) vlastně vůbec nejsou ve hře, nejspíš se pod nima ani žádné jamky stavět nesměly.
Takže ve hře je jen ta trasa třetí, v mapě se nepíše napětí, ale tipoval bych klasikých 22 kV.......a ta je ve hře na jamkách 1, 2, 3 a 7. Takže případné zakopání od předposledních sloupů u odpaliště 15 (délka cca 500 m) by určitě realizovatelné - i když ne levné - bylo.
 
Tak jsem to chvíli zkoumal na mapě.....a ke svému překvapení (moc často tam nehraju) zjistil, že ty dvě trasy VVN 100 a 400 kV (UVN je až od 800 kV - řekl mi google abych tady nemachroval:D) vlastně vůbec nejsou ve hře, nejspíš se pod nima ani žádné jamky stavět nesměly.
Takže ve hře je jen ta trasa třetí, v mapě se nepíše napětí, ale tipoval bych klasikých 22 kV.......a ta je ve hře na jamkách 1, 2, 3 a 7. Takže případné zakopání od předposledních sloupů u odpaliště 15 (délka cca 500 m) by určitě realizovatelné - i když ne levné - bylo.
Tak „zakopat” 22(35)kV určitě jde. Ale, kromě peněz, to je i časové náročné (ne samotná realizace, ale „papírování” kolem toho) a do příštího roku těžko stihnutelné.
 
Takže ten, kdo tipoval, že Czech Masters 2024 bude na PGA Oaks, tak měl pravdu.
Jestlipak tam dojede MHD? Když ne, tak jsem letos viděla pořádný golf naposled 😪. P.S. Nojo, něco tam jede 😏
 
Upraveno:
A řekli i kde budou hrát Challenge Tour?
1703141034782.png
 
Takže ten, kdo tipoval, že Czech Masters 2024 bude na PGA Oaks, tak měl pravdu.
No....jsem na to zvědav, hlavně jaký to bude pro diváky okolo jamek. Jinak zázemí pro hráče a turnajová vesnička se tam vejde v pohodě, překvapivě - aspoň pro mě - je tam cca 2x!! více místa než na Albatrossu......jen to možná odnesou nějaké stromy. A taky může být zajimavá tribuna VIP i normální.......green 18-ky a odpaliště jedničky jsou totiž vedle sebe.
 
No tak super to mám 40 kiláků, takže letos tam zavítám aspoň na den, né-li víc, nebo že bych si střihnul dobrovolníka? :)
 
Myslím, že je to super - pořád budou dva turnaje CHT (Beroun, Kaskáda), k tomu ET (Oaks) a ještě LET (Beroun). Navíc pro nás běžné hráče je asi fajn, že okolo Prahy je to v Berouně a Oaks, kde většina z nás nehraje pravidelně. V létě bylo trošku otravné, že na Albatrossu nešlo pár týdnů hrát a myslím, že to už trochu unavovalo i členy (nepřímo je to nutilo dělat si výlet na par dnů na Penati, kde je reciprocita). Ted bude zajimava reakce clenu v Beroune, kde budou dva turnaje po sobe (CHT, LET), obzvlast, pokud za to klub ani hraci nedostavaji (co by hraci pozitivne pocitili a zrovna narocnou a bohatou skladbu clenu v Beroune nebude lehke uspokojit a naopak je relativne lehke je nastvat) nejakou kompenzaci nebo jim klub nezajisti nejakou herni moznost jako nahradu v okoli.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom