Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství na rok 2023, kde zakotvíte?

Členství na rok 2022, kde zakotvíte?

  • Plánuji změnu - jiné

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    54
Vypadá to, že na 5 her budou ceny stejný jako letos👍
Trošku jsem počítal a asi skočím do toho "Hraju třikrát za rok".
Když si od 2.700 odečteš 1.500, což je to základní členství, tak máš za 1.200 tři volné hry. A dát si třeba Ypsilonku 3x za rok za 400,- mi přijde super. ;)
1667240716874.png
 
Vypadá to, že na 5 her budou ceny stejný jako letos👍
To se mi nějak nezdá......já už si několik let po sobě kupuju členství R104 (10 her - z toho 4 na top hřištích) a cena 2023 je o 10% vyší než 2022 (z 7.800 Kč na 8.600 Kč). ......A to už je k zamyšlení, zda nejít cestou spíše méně her (nějaké členství R5x) + více využívat dokupy.
 
Myslím, že úplně těch 1500 z balíčku pro výpočet "ceny fee" odečítat nejde. Jasně, že registrace má nějakou hodnotu, ale v jiných klubech je občas už v "základní ceně" taky nějaké fee (nebo to odečítat všude, nejblíž srovnání budou na 2023 asi Pyšely a ČM).

Já bych řekl, že zdražení ČGK je takové na hraně - vcelku jako vždy - pokaždé mě to celkem štve, jak zdražili, ale volí tu cenovou politiku ještě celkem přijatelnou a nakonec si to tam stejně koupím, abych měl flexibilitu na různá hřiště. I když teda 44 za těch 10 her měsíčně je fakt dost, to už se začíná blížit ročnímu fee na Albatrossu a v Berouně a u spousty hřiště kolem Prahy je roční fee za cca 25, takže už se ty nůžky začínají celkem rozevírat směrem k nějakému běžnému členství v klubu s hřištěm (hlavně pro toho, kdo má nějaké standardní hřiště za rohem).

Co mě teda trochu vyděsilo, jsou ceny ČGK pro děti na 2023 - to je zdražení skoro o 100% a to teda budu na 2023 muset řešit jinak - tohle jsou pro děti nepřijatelné ceny). Takhle moc mládeže a děti nepřitáhneme - ale nakonec by asi mělo mít logiku, že dítě by se mělo spíš přitáhnout k nějakému konkrétnímu klubu, aby se tam cítilo trochu "doma" a mělo tam i známé a kamarády (ale já to chápu, jako že ČGK tedy děti a juniory na 2023 vlastně moc radši nechce - nebo ty spolupracující kluby jim na děti nechtěly dát slevy).
 
Počitejte s tím, že zatímco nyní jsou u většiny klubů známé ceny členství na rok 23, tak ceny fee se budou dozajista měnit také, ale vědět je budete až na jaře. Zde si dovolím ohřát polívčičku a říct, že Hořehledy na rok 23 budou mít stejné ceny jako letos u obou produktů😉.
 
To se mi nějak nezdá......já už si několik let po sobě kupuju členství R104 (10 her - z toho 4 na top hřištích) a cena 2023 je o 10% vyší než 2022 (z 7.800 Kč na 8.600 Kč). ......A to už je k zamyšlení, zda nejít cestou spíše méně her (nějaké členství R5x) + více využívat dokupy.
JJ bohužel jsem se spletl. Dnes jsem si ověřil, že jsem platil míň. R52 4300,-, 2023 bude 4700,-
Členství START za 1500,- nemá smysl, jelikož při dodatečném pořízení např. členství R už se částka neodečítá, tak jako tomu bylo v minulosti. Už to nebylo možné ani loni. Členství R30 pouze na hřištích "E" za 2700,- se taky nejeví nijak zvlášť výhodně, když uvážíme současnou částku za "dokupy". Otázka je: kolik budou stát dokupy v roce 2023 a kde kdo z nás převážně hraje?
 
V Beřovicích se bude zdražovat o 500 Kč, čekal jsem to horší, takže při úhradě do konce roku je to stále příjemných 14500 Kč. Prý tím vyberou 250k navíc které půjdou do údržby což dává 500 členů, myslel jsem si, že jich máme víc.
K tomu možná opět koupím ( nebo Ježíšek ) voucher na Karštejn a zbytek pak klasicky přes fee.
 
630 řádných, 840 celkem
a je to řádově podobné číslo i v ostatních klubech, nebo jsou třeba nadprůměrní? Jestli se to dá zveřejnit......;)
 
Myslím, že úplně těch 1500 z balíčku pro výpočet "ceny fee" odečítat nejde. Jasně, že registrace má nějakou hodnotu, ale v jiných klubech je občas už v "základní ceně" taky nějaké fee (nebo to odečítat všude, nejblíž srovnání budou na 2023 asi Pyšely a ČM).
Členství R30 pouze na hřištích "E" za 2700,- se taky nejeví nijak zvlášť výhodně
Asi rozumím, jak to myslíte, ale zkusím můj pohled na věc trochu rozvést. ;)
A jen předesílám, že je to pohled naprosto subjektivní, nikdo z ČGK mě (bohužel) neplatí a moje myšlenkové pochody nikomu necpu. Teda cpu, ale není povinné se jimi řídit. 😂
Jo a ještě důležité info. Nebaví mě hrát milion her na stejném hřišti. Letos jsem hrál 9x Karlíka a 8x Konopí a bylo toho až až.
V žádném případě nehejtuju řádné členství v jakémkoliv klubu, jen já asi nejsem cílovka. 🤷‍♂️

Koukal jsem na zmiňované Pyšely, Čerňák ale i ostatní kolem Prahy, jako Zbraslav, Mstětice apod.
Ten mustr je všude prakticky stejnej, logicky. "Dej nám 2k/4k/8k a my ti dáme 2/4/8 her na našem hřišti." Pojďme vzít pro jednodušší výpočet, že registrace na ČGF stojí 300,-.
Tzn. že jedna hra na těchto hřištích mě vyjde na cca 900,- (průměr). To je super cena, ale bohužel je to cena "jen" na těch 2/4/8 her. Každá další už je o dost dražší.
Co dostanu navíc?
- 20-30% slevu na každou další hru z ceníkové ceny mi jako terno nepřijde.
- 20-25% reciprocitu na spřátelená hřiště? To strčí do kapsy každý druhý voucher 1+1.

U ČGF jsem letos dostal za 1.500,- přístup k dokupům, registraci na ČGF a jedno volné fee (využil jsem ho na Hluboké).
A pak už prakticky nikdy a nikde neplatím víc jak avizovaných 900,-. A to je ta přidaná hodnota, proč je pro mě ČGF zatím bezkonkurenční. Jasně, jedu na Dýšinu/Albatross a za fee jim tam nechám auto, ale s tím už jsem smířenej. 😂

A jeden příklad za všechny, kde nebudu odečítat těch startovacích 1.500,- za členství a počítám to na letošní ceny dokupů.

- Startovací členství v ČGK 1.500,- (žádná volná hra v něm není, jen registrace a přístup k dokupům).
- Mladá Boleslav stojí standardně +- 1.500,- za hru.
- Přes dokup platím 700,- za hru.
- Za každou hru přes dokup ušetřím 800,-
- Po dvou hrách jsem zaplatil za členství + 2 hry 2.900,- (1.500 + 2 x 700 = 2.900,- tzn. 1.450 za jednu hru). ;)
- Každá další hra mě vychází už jen na 700,-.
Samozřejmě, že čím "levnější" hřiště, tím těch her musí být víc, aby se těch startovacích 1.500,- "rozpustilo" co nejdřív.

Snad jsem to napsal srozumitelně, ale nejsem si jistej. 😂

Aby mě moje golfová obsese úplně nezruinovala, tak mám k ČGK ještě i Davis (dřív jsem měl Bestgolf), ale to je příběh zase na jindy. ;)

Všem se omlouvám za román, o který nikdo nestál. 🤷‍♂️
Držím nám pěsti, ať všichni najdeme ideální členství na příští rok. 🙏😉
 
Asi rozumím, jak to myslíte, ale zkusím můj pohled na věc trochu rozvést. ;)
A jen předesílám, že je to pohled naprosto subjektivní, nikdo z ČGK mě (bohužel) neplatí a moje myšlenkové pochody nikomu necpu. Teda cpu, ale není povinné se jimi řídit. 😂
Jo a ještě důležité info. Nebaví mě hrát milion her na stejném hřišti. Letos jsem hrál 9x Karlíka a 8x Konopí a bylo toho až až.
V žádném případě nehejtuju řádné členství v jakémkoliv klubu, jen já asi nejsem cílovka. 🤷‍♂️

Koukal jsem na zmiňované Pyšely, Čerňák ale i ostatní kolem Prahy, jako Zbraslav, Mstětice apod.
Ten mustr je všude prakticky stejnej, logicky. "Dej nám 2k/4k/8k a my ti dáme 2/4/8 her na našem hřišti." Pojďme vzít pro jednodušší výpočet, že registrace na ČGF stojí 300,-.
Tzn. že jedna hra na těchto hřištích mě vyjde na cca 900,- (průměr). To je super cena, ale bohužel je to cena "jen" na těch 2/4/8 her. Každá další už je o dost dražší.
Co dostanu navíc?
- 20-30% slevu na každou další hru z ceníkové ceny mi jako terno nepřijde.
- 20-25% reciprocitu na spřátelená hřiště? To strčí do kapsy každý druhý voucher 1+1.

U ČGF jsem letos dostal za 1.500,- přístup k dokupům, registraci na ČGF a jedno volné fee (využil jsem ho na Hluboké).
A pak už prakticky nikdy a nikde neplatím víc jak avizovaných 900,-. A to je ta přidaná hodnota, proč je pro mě ČGF zatím bezkonkurenční. Jasně, jedu na Dýšinu/Albatross a za fee jim tam nechám auto, ale s tím už jsem smířenej. 😂

A jeden příklad za všechny, kde nebudu odečítat těch startovacích 1.500,- za členství a počítám to na letošní ceny dokupů.

- Startovací členství v ČGK 1.500,- (žádná volná hra v něm není, jen registrace a přístup k dokupům).
- Mladá Boleslav stojí standardně +- 1.500,- za hru.
- Přes dokup platím 700,- za hru.
- Za každou hru přes dokup ušetřím 800,-
- Po dvou hrách jsem zaplatil za členství + 2 hry 2.900,- (1.500 + 2 x 700 = 2.900,- tzn. 1.450 za jednu hru). ;)
- Každá další hra mě vychází už jen na 700,-.
Samozřejmě, že čím "levnější" hřiště, tím těch her musí být víc, aby se těch startovacích 1.500,- "rozpustilo" co nejdřív.

Snad jsem to napsal srozumitelně, ale nejsem si jistej. 😂

Aby mě moje golfová obsese úplně nezruinovala, tak mám k ČGK ještě i Davis (dřív jsem měl Bestgolf), ale to je příběh zase na jindy. ;)

Všem se omlouvám za román, o který nikdo nestál. 🤷‍♂️
Držím nám pěsti, ať všichni najdeme ideální členství na příští rok. 🙏😉
Ano. S tím vším se nedá jinak, než souhlasit. Proto jsem taky psal, že je rozhodující, za kolik budou dokupy v roce 2023. Za MB bych 1500,- nikdy nedal, ale ani za některé dokupy v současné ceně. Například tebou zmiňovaná Ypsilonka už je pro mě za hranou. Naštěstí je více možností, jak hrát levněji. Osobně jsem dlouholetý fanoušek virtuálů, ale na druhou stranu přemýšlím, že bych si po letech pořídil někde nedaleko opět roční fee, což by mě snad přinutilo hrát častěji, abych z toho vyždímal co nejvíc. Vstoupit do klasického klubu bych zvažoval, pokud by v něm fungoval kvalitní klubový život, jenže takový poblíž nevidím. Možná by se jeden našel, jsou tam super lidi a má dlouholetou tradici, ale bohužel má jen devítijamkové hřiště.
 
a je to řádově podobné číslo i v ostatních klubech, nebo jsou třeba nadprůměrní? Jestli se to dá zveřejnit......;)
Nemám aktuální statistiku (a ručně to procházet nebudu), ale co si tak vybavuju tak je to významný nadprůměr.
 
Jeste ke clenstvi na 2023 - konkretne Zbraslav-Vinor - celkem jsem tomu dával šanci, kdyby měli nějakou formu neomezeného členství za přijatelnou cenu, ale vypadá to, že nic takového v nabídce není....skoda, ze na spouste hrist nejde zaplatit rocni clenstvi na neomezenou hru, pak se tezko divit, ze se clovek nevaze na jedno hriste (a ta vazba na jedno hriste by snad mela byt cilem kazdeho klubu?)
 
Jeste ke clenstvi na 2023 - konkretne Zbraslav-Vinor - celkem jsem tomu dával šanci, kdyby měli nějakou formu neomezeného členství za přijatelnou cenu, ale vypadá to, že nic takového v nabídce není....skoda, ze na spouste hrist nejde zaplatit rocni clenstvi na neomezenou hru, pak se tezko divit, ze se clovek nevaze na jedno hriste (a ta vazba na jedno hriste by snad mela byt cilem kazdeho klubu?)
Tak v Praze a okolí žije 50% všech golfistů v ČR. Tzn. máš nabídku cca 3500 hracích časů denně a potenciální poptávku 30000 golfistů. Není divu, že nejsou neomezená členství…
 
to teda koukam ..... To je nejaka prazska specialita?
Jak to myslíš? Na tom přeci není nic speciálního. Je to poměrně logické přizpůsobení aktuálnímu tržnímu prostředí. Poptávka násobně převyšuje nabídku...Ono tedy díky bohu za to, protože jinak by řada dalších hřišť mimo středočeský kraj zkrachovala už dávno:)
 
Jaké jsou ceny za roční hrací poplatek pro řádné členy v různých klubech ? V MB to pro rok 2022 bylo 20.000 Kč, což znamená, že musím jít minimálně 11x (PÁ-NE 1.800 Kč), aby se mi to vyplatilo.

Klubový život je tady absolutní nula. Mistrovství klubu šlo snad 11 lidí...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom