Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zimní golfová obuv

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Při hledání další další golfové obuvi jsem narazil na zimní golfovou obuv. Zima se blíží a je pravda, že mít nohy v suchu a teple se vyplatí. Máte někdo prosím zkušenost se zimní golfovou obuví? Poznají se vcelku snadno - jsou nad kotníky. Při letmém prolítnutí eshopů pomocí google viz screen pro představu:


Výstřižek.JPG


Co mě ale zaujalo, je můj oblíbený Decathlon a tahle botka:

decathlon.JPG


link: https://www.decathlon.cz/zimni-golfove-boty-hnede-id_8556252.html

Nemáte někdo zkušenost?
 
V zimě se lyžuje a bruslí . Na zmrzlém a tvrdém povrchu je to jedno jestli máš speciály nebo treky. A když už se hraje na jaře/podzim na zimní jamky tak beru normální se spiky, měko a kluzko.
 
da se v tech zimnich hrat? neomezuje to pohyb nebo nemeni svih z duvodu fixace kotniku?
 
da se v tech zimnich hrat? neomezuje to pohyb nebo nemeni svih z duvodu fixace kotniku?

To je právě to, co by mě taky zajímalo. Kdyby to byl jen ojedinělý model... Ale dohledat se jich dá celá řada. Takže to asi zákazníky má...
 
Já jsem na podzim koupil ty footjoy - hned první. Pozitivně mě to překvapilo.

Hlavní motivací bylo, že když se na podzim nebo brzo na jaře hledá ve vyšší trávě, je jedno, jestli jsou boty i kalhoty nepromokavé, protože se namočí ponožka a pak už je to jedno. Tohle kotníčkové boty řeší.

V pohybu překvapivě neomezují vůbec. Jsou lehčí, než trekové boty. Stabilita je stejná jako u jiných spajkových bot.

Dají se nosit tak do 10 stupňů, pak už jsou moc teplé. Na 0-10 jsou teplé tak akorát na normální ponožku. Koupil jsem si o půl čísla větší a je to OK.
 
Mně to přijde jako úlet. Ale já su divné. Pohory nenosím a letošní šumavské treky jsem absolvoval téměř naboso v barefootech. Pohory nosím, když jdu štípat špalky, kdyby mi sjela sekyra.

I kdyby byly ty boty super měkký, tak bych si připadal jak nohama v sádře.

A zima? když mrzne, tak se nehraje.

Mokro - to chápu. když bylo při podmínkách 8°C + mokro jsem hrál dvakrát v životě.

Opravdu kvůli tomu potřebujeme další boty?

BTW - existují neoprenové návleky na vršek bot do mokra. Ty mi dávají větší smysl, protože se dají použít i jinde.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom