Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zavírání hřišť :(

No, ale to jsme pořád dokola, je to taková spirála. Pokud chybí 100k golfistů, tak ti nejspíš nevzniknou, pokud budou ceny nastaveny pořád tak, jak jsou. Takže dokud nedojde k nějakému "pročištění" počtu hracích ploch, tak se to asi jen tak nezmění. 
 
JanKostalCZE řekl:
nevite nekdo, proc zavrely Trhovy stepanov?? opet penize??
S majiteli co to vytvořili na bývalé skládce jsem se trochu znal. Bylo tam ještě několik vlivů. Majitelé si skoro vše dělali sami a stáří  je neúprosné. Závist ve vesnici byla další vlivný činitel. A poslední hřebíček byla solární elektrárna přímo vedle hřiště. Hřiště byla vlastně taková mírně přerostlá akademie, v kouzelné, romantické, květinové zahrádce s vodníkem a ideální pro začínající golfisty. Majitelé byli velmi vstřícní a rádi se podělili bezplatně radou a pomocí pro úplná nemehla. [img=15x17]http://www.19jamka.cz/images/smilies/icon_redface.gif[/img]  Bohužel na jednu radu kterou jsem tam dostal v začátcích stále a stále zapomínám.  "Hraj ránu kterou umíš zahrát a né tu kterou by jsi chtěl umět zahrát."  [img=15x17]http://www.19jamka.cz/images/smilies/icon_idea.gif[/img]
 
Martine: Tech 40 hracu denne na Zbraslavi mi nesedi. Chodim tam celkem casto v ruzne doby (obcas i ve vsedni dny) a nemam pocit, ze by to bylo prazdne. Nemuze to souviset s tim, ze treba neuvadi lidi co maji plne clenstvi ci tak neco? Zbraslav je plna asiatu, kteri jsou tam denne (a asi maji full clenstvi)... na PCGC open jsme s kamaradem tvorili jediny "bily" flight. :)))
Kazdopadne soude dle toho, jak do toho investuji to asi uplne marne nebude. Ale clovek nikdy nevidi pod poklicku... a ty nestastne veci ala akademie ci restaurace se uz resili jinde. 

Jinak 100k navic golfistu tu nebude, i kdybychom se staveli na hlavu. Spise bych to videl na jasnejsi separaci mezi lowend hristemi, ktere budou vice open pro vsechny a temi ostatnimi. Naklady na hriste ala Pysely jsou preci urcite vice jak 2x vetsi nez Molitorov. No flame, to hriste mam rad nejen kvuli tresnim...

Prijde mi, ze levnejsi hriste maji stale jeste fee nastavena vyse, nez by mela. Vysledek je, ze odevzdavaji trzby slevomatum a virtualnim klubum. Za plnou cenu tam nikdo beztak nehraje. Ale Mozna je to ciste muj osobni pohled na vec, predpokladam, ze Martin asi vi vice.  

Ad 3 devitky: dle meho 3 devitky jsou mnohem slozitejsi na management, zejmena pokud umoznuji plnou kombinovatelnost. Realne je pak otazka, zda tam muze hrat vice lidi nez na bezne 18... 
 
Určitě neznám podrobnosti, mimo Hořehledy se pohybuju takřka výjimečně, ale člověk přeci jen něco slyší, vidí,...Říká se, že na ufinancování (= udržení provozu) 9ti jamkového hřiště je potřeba 500 plnohodnotných členů. Pokud máme v ČR 100 hřišť a v ČGF je registrováno 50 000 golfistů, tak by to vycházelo. Jenže devítek je polovina, tzn. cca 50 000 golfistů chybí. A pak je problém v tom, že určitě těch stávajících 50 000 nemá plnohodnotné členství...a reálně jich hraje sotva 30 000...
 
ted jsem dostal od manazera CZgolfu info, ze se letos zavrel cely Golf resort Waidhofen :'( 
 
JanKostalCZE řekl:
mame tu zase jedno smutnejsi tema.
co si myslite o zavirani hrist??
letos na jare se zavrela devitka Woodland na Nove Americe. Duvodem jsou samozrejme penize. V rozhovoru s majitelem jsem se docetl, ze jelikoz byla devitka tezka a kopcovita (coz je pravda), lide ji nechteli hrat a odehralo se tam jen 2,3% vsech her na NA. Maji tedy uz jen 18 jamek :(
Na tohle téma jsem mluvil s kamarádem, který tam byl asi tři roky členem a prý není úplně pravda, že woodland zavřel kvůli chybějícím financím....ony totiž putují místo do údržby hřiště do něčeho jiného....
Konkrétně: zlepšení hotelu, restaurace a údajně se tam staví nebo stavět budou nějaké bungalovi.
Ano, hřiště bylo sice kopcovité ale řekněte mi jestli tímhle přístupem přiláká nové lidi - podle mě je spíš odradí. Ty dvě devítky vás jednou prostě omrzí a tohle bylo super spestření, takže to dlé mého dopadne tak, že tam bude skvélé ubytování, výborná restaurace (mimochodem za údajně nesmyslné ceny) 20 špičkových bungalovů, hotel s 5-ti hvězdama...........ale to hlavní tam nebude a to lidi na hřišti!!!
 
No to záleží asi na managmentu, na konopí je vybudovali taky, a od začátku jsou skoro pořád obsazený, nevím jak to mají ubytovaní s fee ale s holema si jich tam motá dost.
 
u nas, nastesti, aktualni zavirani neni, ale objevil jsem, ze nejen u nas je to problem.
V unoru se v Dubaii zavrelo hriste Al Badia (http://www.albadiagolfclub.ae), muselo ustoupit vystavbe vyskovych budov :(
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom