Trenink driverem

mirous007

Nováček+
Jméno
Miroslav
Přijmení
Černík
P/L
  1. Pravák
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Nevim kdo jak na tom jste. Ale ja mam problem v tom ze pri odpalu driverem mne to porad lita doprava. A at to zkousim jak zkousim porad se nedari. Zkousim ruzne postoje, drzeni hole, nasmerovani k cíli ale ne ne kdepak. Tak uz nevim. A o vzdalenosti ani nemluvim. Nejak se nemuzu dostat pres 150 metru.

Mirek

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Pěkný článek je tu http://www.golfovezpravy.cz/rady-a-navody/jak-trenovat/navod-na-driver.html - resp. nejlepší informace mi přijde v posledních větách: "Hlavně se při tréninku nepokoušejte všechno nacvičit naráz. Vyberte si jeden problém a pracujte na něm. Tak se vaše hra bude postupně zlepšovat." Nestálo by za to na driver na chvíli zapomenout a nejprve zkusit ovládnout třeba dřeva? Nebude tě tolik trápit nedosažená vzdálenost a švih je obdobný.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
A je to push doprava nebo slice? Jak moc? 150m je carry nebo total? Kolik leta 7cka?

Pokud to "jen" lita doprava, pak to byva zpravidla nepretocenim rukou. Natocit video zepredu a pokud po impactu je stale videt leva dlan (tedy nedoslo k pretoceni rukou), hul prisla otevrena a rana je zpravidla push-slice.
Problem otevrene hole ma hodne amateru, pokud to neni uplne drsne a cilem je to nejak odpalit, existuje dobry quickfix: pri zalozeni hul opravdu hodne zavrit. Klidne -20 stupnu.

Kazdopadne zaklad svihu a specialne driver je disciplina, kde dobry trener je nezbytnost. Odstraneni spatneho navyku je zdlouhave, otravne a strasne drahe. :) Zadne tutorial video to samo neodstrani, neb clovek beztak neudela presne to, co tam vidi bez korekce nekoho dalsiho.

Uplne posledni rada muze byt vyuzit zimu a zaklad trenovat v indooru. Clovek se prestane zabyvat vzdalenosti, neb ji nevidi, a muze si pomoci se zakladem techniky...

mirous007

Nováček+
Jméno
Miroslav
Přijmení
Černík
P/L
  1. Pravák
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Tak sem dávát jedno videjko. Nevím jestli z toho něco rozpoznáte. Pokud jo budu rád ža každou kritiku

DavidFox

Nováček

Feedback
+0 / 0 /-0
Ahoj Mirku,

podle toho videa mi přijde,  že to hodně utrháváš. Není to plynulé. 

Zkus ze začátku to úplně zpomalit a uvidíš celkový pocit a hlavně ať cítíš impakt. 

Zkoušel jsem si to video i zpomalovat a zastavovat. Mysli při impaktu na to, aby si měl napnuté předloktí, aby si tam měl to klasické "V".  A ještě další rada, více vytahuj ruce na cíl. Větší kružnici bych zkusil. 

Je to těžké takto posuzovat a radit přes to video, když to není vidět z více úhlů. 

David

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Chtelo by to videt celou postavu a idealne i zodpovedet otazky vyse. 

Kazdopadne co tam vidim (ne u vseho si jsem jisty, kvuli uhlu a zaberu): 
- v naprahu mas ruce celkem nizko, zkusil bych je dat vys, to ti hodne prida energii a nic moc se tim neda pokazit. Mene vytocit a ruce vys. Ale urcite to na zacatku rozbije timing.
- pri svihu jeste pred impaktem vidim pokrcenou levou ruku, to ti urcite bere hodne energie
- natoceni do naprahu je mozna az zbytecne velke, je videt, ze si uz odsouvas hlavu, coz neni dobre a dle toho jak to mas asi i zbytecne. 
- prijde mi, ze svih ridis spise rukami, ne rotaci tela. Po impactu te ruce maji tendenci predbehnout. Hodne mi chybi pohled na pohyb gripu z naprahu smerem dolu.
- je to pomerne silove, neplynule... dost mozna vypoustis hul prilis brzy, to je casta pricina ztraty rychlosti hlavy hole. Ale to na videu videt neni. 

Problem je, ze jen dobry trener vi, v jakem poradi a co predne resit... To se to krasne kritizuje nekoho ciziho, hlavne ze me to lita o kilometr dal... :))))  

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Ted jsem si vsimnul, ze i naprah ridis rukama. Tzn. zacinas naprah jasnym pohybem rukou bez zbytku tela. Svih bude asi na tom podobne. Muzes vyzkouset mnohem pomalejsi svih ale s tim, ze si opravdu das zalezet, aby pohyb byl dan spise rotaci tela a ruce jen "vlaly" (efekt ala tato hracka: http://www.ecocapart.cz/data/products/goki/400x300/9106.jpg ).

Tak jak pise david, je dobre zacit citit impact a vse kolem nej. Mel by si citit pretoceni rukou, nechat pracovat hul a kruznici dokroutit i na druhe strane. Sam s tim dost bojuji, ale dost mi pomaha chtit mirit hodinkami na cil v impactu, nasledne by ruce meli koncit na urovni hlavy i vyse. Ne vedle tela.   

Posledni vec co nezaznelo je, jak moc silne drzis hul. Push rana je casto dusledek silneho drzeni: ruce nejsou uvolnene a nestihnou se pretocit. Hul prijde otevrena. Zasadni tu ale je, zda celkova rana je push nebo push-slice. 

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0

Nemáte to někdo doma? Chtěl bych to vyzkoušet... [emoji38]
Muzu si to vzit s sebou na hriste?

Jako, jestli i u tohoto sem nekdo prdne link, ze ktereho bude zrejme, ze to puvodne bylo neco na jabka... tak to uz se vazne po**** :D

karlos

Guru fóra
Rok ZK
2013
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping, Srixon, Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Ani jsem nestudoval tvůj švih... Jenom napíšu co vím že mi pomohlo, ale bojuju stejně pořád, nakonec kdo z nás ne.. Prohlásí někdo z vás že už to umí...?:):):) Naprosto uvolněné držení.. minimálně 20 metrů přidalo.. Nějaká nevím, půlvteřina...? Zastavení na vrcholu nápřahu... A jak už tu zaznělo snažit se udržet V a klidně to celý rapidně zpomalit a snažit se čistě trefit míč... No a pak ještě ta nadsázka která opravdu platí... Jinýho to nechce, než to zahrát lehce...

Upraveno:

Jirka75

Aktivní člen
Jméno
George
Rok ZK
2014
HI (HCP)
8
P/L
  1. Pravák
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Zed v
Ani jsem nestudoval tvůj švih... Jenom napíšu co vím že mi pomohlo, ale bojuju stejně pořád, nakonec kdo z nás ne.. Prohlásí někdo z vás že už to umí...?:):):) Naprosto uvolněné držení.. minimálně 20 metrů přidalo.. Nějaká nevím, půlvteřina...? Zastavení na vrcholu nápřahu... A jak už tu zaznělo snažit se udržet V a klidně to celý rapidně zpomalit a snažit se čistě trefit míč... No a pak ještě ta nadsázka která opravdu platí... Jinýho to nechce, než to zahrát lehce...

:) tak tak
Zed v Berovicich vi, o cem to je :)

Yahuu

Aktivní člen
Jméno
Bohumil
Přijmení
Křivda
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Nechci Vám do toho kecat, je tu spoustu treneru.....
1) silné držení pravou rukou
2) přehnaná snaha o propnuté lokty
3) špatně take away, není v linii shaftu
4) netočí rameny
5) fishing
6) tlak na hůl v impaktu

PS: zajdi k trenérovi, sám to nedas

Yahuu

Aktivní člen
Jméno
Bohumil
Přijmení
Křivda
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Ted jsem si vsimnul, ze i naprah ridis rukama. Tzn. zacinas naprah jasnym pohybem rukou bez zbytku tela. Svih bude asi na tom podobne. Muzes vyzkouset mnohem pomalejsi svih ale s tim, ze si opravdu das zalezet, aby pohyb byl dan spise rotaci tela a ruce jen "vlaly" (efekt ala tato hracka: http://www.ecocapart.cz/data/products/goki/400x300/9106.jpg ).

Tak jak pise david, je dobre zacit citit impact a vse kolem nej. Mel by si citit pretoceni rukou, nechat pracovat hul a kruznici dokroutit i na druhe strane. Sam s tim dost bojuji, ale dost mi pomaha chtit mirit hodinkami na cil v impactu, nasledne by ruce meli koncit na urovni hlavy i vyse. Ne vedle tela.

Posledni vec co nezaznelo je, jak moc silne drzis hul. Push rana je casto dusledek silneho drzeni: ruce nejsou uvolnene a nestihnou se pretocit. Hul prijde otevrena. Zasadni tu ale je, zda celkova rana je push nebo push-slice.
Push a silné držení??????

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Asi myslí silné jako Silné a ne silné jako silné... [emoji123]
U mne push casto souvisel s faktem, ze bych ptacka umackal k smrti. :D

Naopak tim druhym "silnym" to kompenzuji :D

Upraveno:

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
  1. Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Dovolím si přidat začátečnický ( stále se tak cítím) názor podle vlastní zkušenosti. Jediná rozumná věc je pomoc trenéra. Investované peníze ušetří spoustu trápení a hlavně času.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jan

Yahuu

Aktivní člen
Jméno
Bohumil
Přijmení
Křivda
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
U mne push cast souvisel s faktem, ze bych ptacka umackal k smrti. :D

Naopak tim druhym "silnym" to kompenzuji :D
Tak to pak ano, to je jiná. Vzniká blok(špatné držení v dlani, nefunkční zápěstí, pozdní release, příliš tlaku v držení)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jan
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):