Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slováci na Ostravici a Kaskádě, aneb jak odrbat stávající členy...

Dle mých informací plánuje mít TMR do 2 let v nájmu cca 20 golfových areálů. Pokud se jim to podaří, bude golf v ČR brzy vypadat uplně jinak...
 
Dle mých informací plánuje mít TMR do 2 let v nájmu cca 20 golfových areálů. Pokud se jim to podaří, bude golf v ČR brzy vypadat uplně jinak...
z jakeho pohledu?? dle tebe lepe nebo hure??
 
z jakeho pohledu?? dle tebe lepe nebo hure??
Tak 1/5 hřišť pod jedním provozovatelem, to už začíná být pomalu „oligopol”. Co to udělá s golfem v ČR je teď těžko předjímat, ale bude to asi „generovat” spojování (či užší spolupráci) i dalších resortů. Z tohoto pohledu má PGC vlastně náskok ;)
 
Dle mého názoru, bude 100% lepší Marketing než ČGF za celou dobu působení. Mohlo by to být i přínosem, čas ukáže. Osobně tyto aktivity vidím jako nebezpečnou bublinu...

Proč nebezpečnou bublinu?
 
Podle mě, aby to mělo smysl, měly by ty areály být někde poblíž u sebe. Takže bych očekával že když se budou rozšiřovat dále, bude to "v trsích"
 
,Úplně super by to bylo asi takhle, zaplatíš místní zvyklé hrací poplatky ( jakoby členství v daném klubu) a další poplatek za možnost hry na jiných hřištích tzv.” meziklubová hra” . Tady to chvíli pokusně bylo Šilky - Ropice meziklubové bylo 3000,-kč./ bez omezení her na druhém hřišti, už to padlo, protože se jednomu zdálo, že druzí hraji více u nich než naopak..Tratí oba.
Stejně hrajeme nejvíce her na domácím hřišti a na jiné vzdálenější jedete sem tam. A by to bylo spravedlivější tak, že meziklubové by se rozdělilo, dle podílu počtu meziklubových her.
 
Změnil se majitel (nebo provozovatel), který má jinou obchodní strategii. Navíc se jedná o jiný klub a nechápu, proč by měl být “uměle” vytvořený, nebo spíš, co je tím “uměle” myšleno.
TMR si pronajalo (nebo koupilo - nevím, ale je to v principu jedno) hřiště a NE klub, který má uvedené hřiště jako domovské.
Vstupní poplatek do klubu je majetkem klubu, takže provozovateli do toho nic není. Pokud oba kluby budou na hřišti působit paralelně, tak v tom nevidím problém a už vůbec ne “odrbávání”.
Je na členech původního klubu, aby zatlačili na jeho vedení a to vyjednalo nižší roční hrací poplatek tak, aby jejich investice do vstupního poplatku neztratila na účelnosti.
Problém vysokých vstupních poplatků je v tom, že kluby nevlastní hřiště, takže členové nemají vložené peníze kryty majetkem a oni si koupili jen “image” a vzduch.
zeptám se: platí něco kluby provozovateli? Provozovatel asi platí vlastníkům nemovitostí... (všimla jsem si, že někdy vlastníci vytvoří provozovatele - předpokládám, že důvodem je daňová optimalizace...)
 
zeptám se: platí něco kluby provozovateli? Provozovatel asi platí vlastníkům nemovitostí... (všimla jsem si, že někdy vlastníci vytvoří provozovatele - předpokládám, že důvodem je daňová optimalizace...)

Velmi různě, někde je dokonce klub vlastníkem a provozovatelem. U nás např. klub platí pronájem ve výši kompletních členských příspěvků a to majiteli pozemků.
 
Nevím i tak už je klubový život na hřištích dost na úbytku, nevím kam to povede... Jen nevím kam to povede, centralizace asi nebude spásou.

Hele, nevím. Doba se mění - svěží vítr? nemyslím si nutně, že každá změna je k lepšímu - ale každá změna vyvolá reakce i u subjektů, které doposud byly pasivní/konzervativní atd k další/jiné aktivitě. A nakonec to může být ten správný impuls, díky kterému se pohnou věci kupředu.
 
Upraveno:
"Mě nezajímají lyžaři co přijedou v 8 hodin a budou celý den smrdět na sjezdovce, my potřebujeme rodiny, které po 2 hodinách zalezou do hospody na jídlo." Igor Rattaj o působení TMR ve Špindlu...
Prodáme 10000 chytrých sezónek a máme vystaráno, co na tom, že pro lidi není kam plivnout a o lyžování se už vůbec nedá mluvit.
Osobně tomu nevěřím, je to prostě jen další způsob jak nakrmit příšeru. Můžete se těšit na dynamické fee, znevýhodněné fee pro ty kteří si prostě jen přijedou zahrát bez dlouhodobé vazby na TMR.
Děkuji nechci
 
Stejně hrajeme nejvíce her na domácím hřišti a na jiné vzdálenější jedete sem tam. A by to bylo spravedlivější tak, že meziklubové by se rozdělilo, dle podílu počtu meziklubových her.
To tak taky nemají všichni, já mám za rok 40-50 her, z toho na stejném hřišti tak max. 5x.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom