Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Sand save - řešíte?

Sand save - řešíte?

  • Podrobně u sebe sleduju a vyhodnucuju

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    20

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Hrubá definice - Sand save je procentuální úspěšnost při zahrání míče v okolí grýny z bunkeru do jamky na max 2 rány (bez ohledu na celkový výsledný počet ran na jamce). Sledujete u sebe, nesledujete? :)

Trochu starší statistiky na HI: https://www.golfwrx.com/523820/sand...-down-from-the-bunker-based-on-your-handicap/

Sand-Saves-graph-600x420.png
 
Upraveno:
Do doby než jsem loni začal trénovat bunkershoty, mi hra z písku kolem greenu nedělala problémy. V momentě, kdy jsem zjistil, že dle příruček hraju vše špatně, to začalo jít do kopru a v něm se to veze i nadále...takže po letošních prvních hrách jsem se rozhodl, že se vracím zpět k původní variantě = prostě do toho fláknu tak, aby to vyletělo ven!
 
Hrubá definice - Sand safe je procentuální úspěšnost při zahrání míče v okolí grýny z bunkeru do jamky na max 2 rány (bez ohledu na celkové výsledný počet ran na jamce). Sledujete u sebe, nesledujete? :)

Trochu starší statistiky na HI: https://www.golfwrx.com/523820/sand...-down-from-the-bunker-based-on-your-handicap/

Zobrazit přílohu 16008
A já žil v domění, že o „sand save” se jedná pouze v případě, že zahraji PAR nebo lépe.
Asi jsem toho dojmu nabyl díky komentátorům, kteří o sand save mluví obvykle v souvislosti se záchranou paru.
Statisticky nevyhodnocuji, ale takto zachráněný PAR vždy potěší.

P.S. @requo sand saFe je něco jiného, co se obvykle na golfovém hřišti nevyskytuje 😉
 
A já žil v domění, že o „sand save” se jedná pouze v případě, že zahraji PAR nebo lépe.

Myslel jsem si to také. Pak jsem ale nalezl definici tady tu:

“The percent of time it takes a player to get the ball ‘up and down’ from a greenside bunker, regardless of score”.


PS: safe/save v textu opraveno.
 
Upraveno:
Do doby než jsem loni začal trénovat bunkershoty, mi hra z písku kolem greenu nedělala problémy. V momentě, kdy jsem zjistil, že dle příruček hraju vše špatně, to začalo jít do kopru a v něm se to veze i nadále...takže po letošních prvních hrách jsem se rozhodl, že se vracím zpět k původní variantě = prostě do toho fláknu tak, aby to vyletělo ven!
Mně se nezdá, že by jsi to tím patrem hrál nějak divně ;)
 
Řídím se heslem “ dostat se z bunkru napoprvé” , pokud možno směrem k jamce , co nejblíže a do jamky.
Od té doby co jsem si oblíbil hru BJ ( video co tady umístíl @requo ) mi nevadí hra z bunkru .
 
To jsem řekl naposledy startérovi na Kuňce, když říkal, že pozor, je tu nejvíce bunkerů v ČR...a na prvních třech jamkách jsem byl 4x v bunkeru :)
Kuňka se snad ani bez bunkrů zahrát nedá 🙈
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom