Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rozbitý míček

alda

Guru fóra
Dnes se mi poprvé stalo, ze dojdu k micku po celkem peknem odpalu z teecka, odpálim druhou ránu a micek se rozpadne na dvě masti. Jako je správný postup dale?

IMG_0213.jpg
 

Přílohy

  • IMG_0212.jpg
    IMG_0212.jpg
    131,1 KB · Zobrazení: 311
Dnes se mi poprvé stalo, ze dojdu k micku po celkem peknem odpalu z teecka, odpálim druhou ránu a micek se rozpadne na dvě masti. Jako je správný postup dale?

Zobrazit přílohu 9124
podle mě:
4.2.c Pravidel - napřed jsi měl označit pozici míčku + pak ho můžeš zvednout a prohlédnout + naseknutý nebo prasklý míček vrátíš (položíš) na původní místo nebo nahradíš jiným (14.2)
 
Míčky praskají i na indooru.
Asi to je jen dojem, ale dokonce víc, než venku. No spíš je to dáno tím, že než mi venku stačí prasknout, tak ho ztratím 🤔 😂

Takhle dopadl jeden po 5 odehraných 18 na indooru.
6C6701EF-CC7F-404C-9773-186C9C3903E5.jpeg
 
a to jsem prave trenoval aby byl swing lehoucky :):):)
Aspoň vidíš, že ten lehký swing funguje, že míček dostane víc energie 🤭
 
Musis dohrat vsechny kousky do jamky a na pak se bere nejhorsi vysledek :)
Nene, je to součet ran 🤭
 
Pokud se míč po ráně rozletí na víc kousků, řeší to 4.2b:
Jestliže se hráčův míč rozpadne na kousky po úderu, není to trestné a tato rána se
nepočítá.

Když se nerozpadne, ale máš podezření že je naprasklý, řeší to 4.2c:
Jestliže má hráč dobrý důvod se domnívat, že jeho míč byl během hraní jamky naseknut nebo že praskl:
• Hráč může míč zvednout a prohlédnout ho, avšak:
• Pozice míče musí být napřed označena a míč nesmí být očištěn (vyjma na jamkovišti) (viz Pravidlo 14.1).
Jestliže hráč zvedne míč, aniž by měl uvedený dobrý důvod (vyjma na jamkovišti, kde hráč může míč zvednout podle Pravidla 13.1b), neoznačí jeho pozici předtím, než ho zvedne, nebo ho očistí, když k tomu není oprávněn,
obdrží jednu trestnou ránu.
 
Pokud se míč po ráně rozletí na víc kousků, řeší to 4.2b:
Jestliže se hráčův míč rozpadne na kousky po úderu, není to trestné a tato rána se
nepočítá.
Jenže co když se rozpadne až za letu nebo po dopadu a já to nemusím vidět a zjistím to, až k němu přijdu?
Podle uvedeného pravidla 4.2b bych měl hrát beztrestně novou ránu z původního místa. Takže se tedy budu muset vrátit. Nebo existuje i jiné řešení?
 
Jenže co když se rozpadne až za letu nebo po dopadu a já to nemusím vidět a zjistím to, až k němu přijdu?
Podle uvedeného pravidla 4.2b bych měl hrát beztrestně novou ránu z původního místa. Takže se tedy budu muset vrátit. Nebo existuje i jiné řešení?
4.2b mluvi o rozpadnuti po uderu. To znamena, kdyz do nej uderis a micek se rozleti nasledkem uderu. Pak rana neplati a opakujes ji beztrestne.
Tveho pripade se tyka spise 4.2c kdy na miste dopadu zjistis ze je praskly nebo naseknuty. Pak ho nahradis (v tvem pripade asi novym micem) a hrajes ze stejneho mista jako lezel praskly mic.

Pravidlo neresi zmeny mice za letu. A nejak si neumim predstavit, ze by behem letu se mic rozpadal. Tedy pokud neproletaji atmosferou :D Ale i tak bych to resil pomoci 4.2c nez 4.2b.
 
A nejak si neumim predstavit, ze by behem letu se mic rozpadal. Tedy pokud neproletaji atmosferou :D Ale i tak bych to resil pomoci 4.2c nez 4.2b.
Stačí, aby cestou potkal např. strom 🤭
OK, najdu zbytky a hraji podle 4.2c - jenže, pokud těch kusů najdu víc (samozřejmě, že nejsou u sebe), které místo pro další ránu je to správné? Dál od jamky (první kus) nebo z místa, kde ležel další kus, blíže jamce?🤔
 
;)Že do toho lezu, už někdo z vás viděl rozpadnout míč aniž by byl předtím prasklý..? Já doma řežu do sítě,míč mi praskl několikrát,ale potřeboval ještě hodně ran než se rozpadl.. A že by se rozpadl nárazem o trávu.? Řešíte sice pravidla, ale trochu scifi..
 
Stačí, aby cestou potkal např. strom 🤭
OK, najdu zbytky a hraji podle 4.2c - jenže, pokud těch kusů najdu víc (samozřejmě, že nejsou u sebe), které místo pro další ránu je to správné? Dál od jamky (první kus) nebo z místa, kde ležel další kus, blíže jamce?🤔
myslím, že tam platí b) (rozpadl se-rána se nepočítá)
 
Stačí, aby cestou potkal např. strom 🤭
OK, najdu zbytky a hraji podle 4.2c - jenže, pokud těch kusů najdu víc (samozřejmě, že nejsou u sebe), které místo pro další ránu je to správné? Dál od jamky (první kus) nebo z místa, kde ležel další kus, blíže jamce?🤔
Zprumerujes vsechny kusy a na ose vyseku kruznice mezi nejkrajnejsim kusem vlevo a nejkrajnejsim kusem s polomerem vysledneho prumerneho polomeru na delku jedny hole ne blize jamce 😀😀
 
Kdyz to tak probiram, tak se mozna ted vic klonim ke 4.2b. Precjen tech casti asi bude vic (ikdyz nejsou k nalezeni) a neni mozne jednoznacne rict misto odkud dal hrat. Kdyby nasel jen tu vysec a zbytek ne (teoreticky), tak taky nebude hrat od te vysece :)
Kdyby byl vcelku, ale praskly nebo naseknuty, tak 4.2c. Jenze tady je proste a zkratka rozpadly. Takze bohuzel zpet, rana se nepocita.
 
Kdyz to tak probiram, tak se mozna ted vic klonim ke 4.2b. Precjen tech casti asi bude vic (ikdyz nejsou k nalezeni) a neni mozne jednoznacne rict misto odkud dal hrat. Kdyby nasel jen tu vysec a zbytek ne (teoreticky), tak taky nebude hrat od te vysece :)
Kdyby byl vcelku, ale praskly nebo naseknuty, tak 4.2c. Jenze tady je proste a zkratka rozpadly. Takze bohuzel zpet, rana se nepocita.
Také si myslím, že v případě, že se míč rozpadl po úderu (ať už přímo po kontaktu s holí nebo až později např. právě nárazem do stromu - stále je to po úderu), je třeba postupovat dle pravidla 4.2b.
Takže beztrestná nová rána z původního místa.
 
;)Že do toho lezu, už někdo z vás viděl rozpadnout míč aniž by byl předtím prasklý..? Já doma řežu do sítě,míč mi praskl několikrát,ale potřeboval ještě hodně ran než se rozpadl.. A že by se rozpadl nárazem o trávu.? Řešíte sice pravidla, ale trochu scifi..
Viděl - po nárazu do stromu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom