Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rezervace teetime - blokace místa

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
V poslední době mi přijde, že se s tímto roztrhnul pytel (a jak jsem koukal na nedávnou diskusi v jak jste naposledy hráli, tak to tam zmínil i @JardaK). Rezervace místa - aby nikdo se nemohl přihlásit k někomu do flajtu. Pravděpodobně to znásobila současná doba, kdy se s tímto setkávám častěji. Koukám na teetime, hřiště plný. Tak jdu jenom na driving a pak koukám - reálně jsou flajty prázdné a často dlouho nikdo nejde. Nebo jsou mezi flajty mezery. Pravděpodobně to bude víceméně problém městských hřišť, kde je přetlak...

Taky se vám to stává? tohle asi štve každého. Ale občas si někoho napsat jen na oko - a když to nevyjde, tak půjdeme sami, alespoň nikdo se k nám nepřidá - i s tím sem se setkal.

Co si o tomto celém myslíte? Řeší to aktivně nějaká hřiště, nebo se nad tím mávne rukou - se slovy, to se holt děje, sem tam... přeci jsme lidi atd.
 
Upraveno:
Osobně si dovedu představit něco jako závazná rezervace. I s platební kartou, třeba jako u hotelu. Nezrušíš včas, něco se ti strhne. Třeba nejpozději 3 dny předem, pak 50%, den předem, pak 100%. U nečlenů.
U členů je to složitější, protože neplatí. Ale pořád je možnost třeba při opakovaném se nedostavení třeba omezit možnost rezervace na kratší dobu dopředu nebo něco podobného.
 
Na Slapech sem jednou dostal černý puntík a to sem šel dvě 18ky v jeden den a tak sem se logicky po té první nešel znovu hlásit na recepci, což prý byla chyba a dostal sem za to ten puntík :)

Jinak v Beřovicích se tenhle nešvar dost často opakuje, dle teetimu narváno po střechu, realita pak dvojce, občas nikdo. Tohle by si měl řešit klub, jemu utíkají peníze. Ale vzhledem k tomu, že často nefunguje maršál ani startér, tak mě to ani už nepřekvapuje.

Evidentně má hodně lidí problém jít s někým cizím, jednou sem se přidal ke dvojici někdy okolo 14:30, na puttingu sem je viděl, 5min před startem jdu na odpaliště, oni najednou začnou splašeně koukat do telefonu a nakonec šli až o další 30 min později.
 
Já se taky běžně připisuju k cizím a za celých 5 let, co to dělám, jsem jednou jedinkrát narazil na pitomce, co s tim měli problém. Abych řekl pravdu, tak mě ani nenapadlo, že se to nějak masově děje. V každém případě je to hlavně problém hřiště. Buď přichází o peníze nebo o reputaci.
 
Osobně si nemyslím, že hlavním důvodem je nechuť hrát s cizími. Největší problémy tohoto ražení vidím touto dobou, po zavření většiny ostatních hřišť případně přechodu na zimní greeny. Parkoviště kolem poledne bývá taky podobně narvané jako v létě při turnaji. Takže jediné co mě napadá je, že si hru ve velkém počtu rezervují přespolní. Nic je to nestojí a když nepřijdou, nenas...u si nikoho na domácím hřišti. A kdyby se jim náhodou chtělo vstávat, mají rezervováno...
 
Řeší to aktivně nějaká hřiště, nebo se nad tím mávne rukou - se slovy, to se holt děje, sem tam... přeci jsme lidi atd.

Obecná obava u hřišť panuje v tom, že tyto předem placené rezervace nebudou lidi využívat, protože se budou bát, že jim peníze propadnou. Několik pokusů o nastartování tu už bylo a tuším, že např. Roudnička u Hradce takhle minimálně v režimu turnajů funguje, což by mohl detailně popsat @Paudr .

Já tenhle problém u běžné hry neřeším, nemáme takovou obsazenost, byť jakmile byly flighty nuceně po dvou, tak to bylo na hraně. Ale turnajově mne to trápí, protože nejen že tito hráči blokují místo jiným, ale reálně způsobují škodu - kupuje se pro ně svačina, vaří oběd. Takže uvažuji nad možností nabídnout startovné v turnaji předem levněji.
 
Já se taky běžně připisuju k cizím a za celých 5 let, co to dělám, jsem jednou jedinkrát narazil na pitomce, co s tim měli problém. Abych řekl pravdu, tak mě ani nenapadlo, že se to nějak masově děje. V každém případě je to hlavně problém hřiště. Buď přichází o peníze nebo o reputaci.
Taky se připíši často k někomu a musím říci, že tak dvakrát za poslední tři roky to někdo naštvaně vzdal a buď hrát nezačal nebo to zabalil po druhé jamce (pokaždé to doprovázel telefonát na recepci, kde se zarputile dožadovali soukromí). Když odcházeli, tak jsem jim dal jednu skvělou radu zdarma.... když chcete jít sami, tak si kupte všechna čtyři hrací místa 😉
 
A nemá Teetime v plánu „placené” rezervace s výhodou „slevy”?
Myslím, že něco v tom smyslu zaznělo v teleprezentaci, která tu byla postována.
 
A nemá Teetime v plánu „placené” rezervace s výhodou „slevy”?
Myslím, že něco v tom smyslu zaznělo v teleprezentaci, která tu byla postována.

TeeTime je pouze software - nemají žádné páky na ovlivnění rezervace krom toho, že by sami svou aplikaci zpoplatnili. Tzn. nabízí možnost, jak toto placení předem zrealizovat funkčně, ale rozhodnutí musí udělat samotné hřiště.
 
Ja si myslim, ze duvodu je hodne a jsou ruzne. Ja osobne jsem to taky pouzival. Vzhledem k tomu, ze jsem casto jezdil do Ceske Lipy z Prahy. Parkrat se mi stalo, ze jsem se zasekl, tak jsem si to proste po ceste prehodil o hodinku. Vzhledem k tomu, ze opravdu v 90% jezdim hrat sam, jsem asi nikdy skodu nezpusobil a hriste na to nikdy nic nereklo, takze ziju v tom, ze je to ok. Pravda, Ceska Lipa je hriste s minimalni obsazenosti. Co jsem ale vypozoroval ja, ze si lidi po dvojicich bookujou dva flighty nebo i tri aby mei klid okolo sebe a pak se spoji, doufajic, ze se k nim nikdo neprida. Ke mne samotnemu se nekolikrat nekdo pridal ale spis cekali, ze to vzdam ja a kdyz se tak nestalo, tesne pred hrou uz jsem byl zase sam. Ja se moc k nikomu nepridavam ve strachu, ze bych svoji zacatecnickou hrou nekoho brzdil, nastval nebo se nacpal k parecku, ktery si chce uzit spolecne odpoledne.:) kdyz se nekdo realne ke mne pridal parkrat, byl jsem rad. Zaroven jsem to pouzil i tak, ze jsem si tyden predem booknul dva dny a kdyz jsem si byl jistej, ktery den jdu, druhy jsem dva dny predem zrusil. Z hracskeho a uzivatelskeho hoediska pecka.:) A cocku jsem nikde zatim nedostal.:D Podle me platby predem a strhavani plateb za nedostaveni se by mozna ztratilo hristim vic penez nez to, ze se lidi nedostavi. A pak se stejne najde nekdo, kdo to neudela a urve tu pohodlnou skupinu.
 
Mam k tomu
1. Funguje dobre nastroj, ktery ti nedovoli zrusit rezervaci za mene nez 120 minut pred
tt, to si to pak kazdy vse vice hlida, protoze nerad vola na recepci.
2. Osobne v teto dobe nevyhledavam cizi spolecnost a hra ve 2ks mi max vyhovovala
3. Plne tt vidim na hristich jako jsou Berovice, Hodko atd Skutecnost je pak ale zcela odlisna. Predpokladam,ze to delaji hlavne “domaci” hraci ... Ti co pak uz nic neplati. (Chybi pravidla)
4. Mestska hriste praskala ve svech, hlavne diky homeoffice a praci z domu, letos to bylo zcela znatelne. ( do prace s vama lenosi ! :)
5. Osobne se mi moc libi autonomni system hriste, monopol TT me v roce 2020 dost udivuje.
 
Jelikoz Diamond je docela furt narvany, od rana do 15:00 ale pak uz je docela volny rezim.
Dva roky zpet zavedli tyto veci:
  • nemoznost, menit online registraci 2 hod pred startem (jedine volat)
  • kazdy start clena se musi potvrdit osobne na recepci nebo clenskou kartou
  • pokud 3x za sezonu hraje bez potvrzeni zacnou sankce (ale nevim jake :) )
Nektere turnaje, maji online registraci a automaticky strhnou fee z uctu
 
Plne tt vidim na hristich jako jsou Berovice, Hodko atd Skutecnost je pak ale zcela odlisna. Predpokladam,ze to delaji hlavne “domaci” hraci ... Ti co pak uz nic neplati. (Chybi pravidla)

Asi nemají důvod to ta hřiště řešit. Taky proč, že. Štve mě to taky, bojím se ale, že pokud to nevadí provozovatelům, tak jako hrac jednotlivec s tím nic neudělám. Dokud bude na tato hřiště přetlak i třeba v podobě firemních korejců, vietnamců a tak, pár nespokojenych a kvůli pár korunám remcajících jednotlivců to bohužel asi nevyřeší. :(
 
Asi nemají důvod to ta hřiště řešit. Taky proč, že. Štve mě to taky, bojím se ale, že pokud to nevadí provozovatelům, tak jako hrac jednotlivec s tím nic neudělám. Dokud bude na tato hřiště přetlak i třeba v podobě firemních korejců, vietnamců a tak, pár nespokojenych a kvůli pár korunám remcajících jednotlivců to bohužel asi nevyřeší.

Dle mého jim to vadí, minimálně si na to opakovaně stěžují. Zatím se ale nepodařilo identifikovat nástroj, který by to funkčně řešil. Což minimálně z části souvisí s tím, že hráčů je pořád dost málo na to, kolik je hřišť...
 
@mkopcak můj pohled a nevím, jestli to tak je:
Dost často se setkávám s větou (od maršála): nejde s tím nic dělat (s pomalou hrou). Tady jestli to chápu správně naznačuješ, že snad ze strachu, aby to málo hráčů nešlo jinam, radši neřeší ani tento problém. Pak tu máme zjednodušování pravidel, pouštění na hřiště naprosto kohokoliv aniž by se někdo zajímal co tam vyvádí a jaký vliv to má na ostatní hráče a spousta dalších věcí. A všichni se pak sborově diví, že golfistů ubývá.
A mě vrtá hlavou, aby nakonec neubylo víc lidí z důvodu, že už tohle všechno nemají zapotřebí snášet. Jen pro zamyšlení...
 
@mkopcak můj pohled a nevím, jestli to tak je:
Dost často se setkávám s větou (od maršála): nejde s tím nic dělat (s pomalou hrou). Tady jestli to chápu správně naznačuješ, že snad ze strachu, aby to málo hráčů nešlo jinam, radši neřeší ani tento problém. Pak tu máme zjednodušování pravidel, pouštění na hřiště naprosto kohokoliv aniž by se někdo zajímal co tam vyvádí a jaký vliv to má na ostatní hráče a spousta dalších věcí. A všichni se pak sborově diví, že golfistů ubývá.
A mě vrtá hlavou, aby nakonec neubylo víc lidí z důvodu, že už tohle všechno nemají zapotřebí snášet. Jen pro zamyšlení...

V podstatě s tebou souhlasím. Je to jedna z věcí, kde já osobně pořád hledám správnou cestu, protože než o nějaká psaná pravidla či povinnosti, jde o obyčejné lidské vztahy. A asi se shodneme na tom, že celkově ve společnosti úroveň ochoty, tolerance, trpělivosti atd. klesá. A to je něco na co můžeme svorně nadávat, ale žádné opatření to nezmění. Je to o každém z nás, jak se k tomu postaví.

V letošním roce jsem měl na hřišti 3 konfrontace na základě porušení základních pravidel (hra bez odbavení, bez zaplacení,...), všechny skončili ukončením členství v klubu a odchodem hráčů někam jinam. Z jedné strany na to lze nahlížet tak, že jsem své členy zbavil blbců a bude tu lépe, z druhé strany tak, že jsem klub připravil o peníze, které pro svůj rozvoj potřebuje a zbytečně jsem hrotil něco, co vlastně vadilo jen mě. Který z těch pohledů je správně nevím, ale vím, že mne to trápí a trápit bude...
 
Nebylo by rozumnější místo slevy nabídnout těm co platí min den předem hrací míče zdarma nebo jiný bonus?

To je určitě jedna z cest, byť za peníze si koupíš co chceš, zatímco produkt chtít nemusíš...
 
To je určitě jedna z cest, byť za peníze si koupíš co chceš, zatímco produkt chtít nemusíš...
To máš zcela pravdu, cenu za fee máš určo vypočítanou a bonus za 1,-Kč nákladuješ, takže nakonec ekonomicky v plusu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom