Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Průvodce golfovým vybavením 1. – Co si vzít na sebe?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Průvodce golfovým vybavením 1. – Co si vzít na sebe? (Golf.cz)

Než se nováček pustí do golfu, získává základní informace o výstroji. S jakým vybavením se vlastně hraje a v čem na golf vyrazit? Jak už pravidla napovídají, hra spočívá v hraní míčem holemi z odpaliště do jamky. Hůl a míč jsou tedy naprosto základní věci, které každý golfista potřebuje, aby mohl hrát. Ale minimálně napoprvé si lze základní golfovou výstroj zapůjčit přímo v areálu, kam za golfem vyrazíte.

Šaty dělají člověka
Není nutno brát doslova. Jen mysleme na to, že golf je sport a stejně jako fotbal si nepůjdete zahrát v obleku, tak také na golf není ideální vyrazit v oblečení z posezení v baru. Je pravda, že stejně jako se uvolnila řada pravidel okolo golfu a už dávno nejde o privilegovaný sport, tak dávno už není in oblékat dlouhé kalhoty zastrčené do podkolenek, kravatu a tvídové sako, jak je vidět v historických filmech.

Golfová móda jako každá jiná jde s dobou a trendy se mění každou chvíli. Důraz je dnes obecně kladen na pohodlnost oblečení, vhodného ke sportovnímu využití. Na formálnost se už dávno tolik nehledí a je pravda, že především na veřejných hřištích je benevolence ustrojení vysoká.

Na druhou stranu modré džíny na golf skutečně nepatří, stejně jako tepláky a tričko bez límečku. Ostatně hned po první návštěvě drivingu každý sám pozná, jaké oblečení je vhodné, v čem se budete dobře cítit. A určitě se mu potvrdí, že není nutné za každou cenu mít na sobě nejdražší značky.

K výrazným změnám v průběhu let došlo také při výrobě golfové obuvi. Boty, které připomínaly spíše společenské obutí, naleznete na pultech golfových obchodů už jen výjimečně. Ale na golfové začátky postačují určitě sportovní tenisky – ostatně dnešní moderní golfové boty především víceúčelové sportovní boty připomínají.


The post Průvodce golfovým vybavením 1. – Co si vzít na sebe? appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Nějak mi uniká informační smysl uvedeného článku 🤔
 
Já tomu na jedné straně rozumím - jde o platformu, která má za cíl přivádět nováčky ke golfu. Takže články obsahující zcela základní informace jsou určitě na místě, koneckonců i zde na 19.jamce jich několik najdeme. Je to popsáno srozumitelně a zcela novému zájemci o golf to jistě může pomoci.

Druhou stránkou věci je, zda někdo, kdo tento článek tvořil a dostal za něj zaplaceno, nemohl udělat pro golfovou osvětu něco přínosnějšího?! Přeci jen podobných návodů jsou plné internety a nejsem si jist, zda tím nejpalčivějším problémem českého golfu je zrovna móda. Dle mého nám stále chybí to samé - poutavé informace o golfovém prostředí prezentované v negolfovém světě. Vím, není snadné je vytvořit nebo sehnat, ale určitě by udělaly větší službu, než návod na oblékání...
 
Ahoj,

Často se v pravidlech vstupu na hřiště píše o zákazu blue jeans. Znamená to že černé nebo béžové kalhoty střihu jeans jsou povoleny?
Mám v plánu si to raději před příjezdem na hřiště ještě ověřit. Ale raději se ptám tady, abych s tím dotazem na recepcích klubu nebyl překvapen.

Díky

Mav
 
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by na recepci řešili střih kalhot :) Takže myslím, že černé i béžové, byť střihu jeans, jsou v pohodě ;-)
 
Ahoj,

Často se v pravidlech vstupu na hřiště píše o zákazu blue jeans. Znamená to že černé nebo béžové kalhoty střihu jeans jsou povoleny?
Mám v plánu si to raději před příjezdem na hřiště ještě ověřit. Ale raději se ptám tady, abych s tím dotazem na recepcích klubu nebyl překvapen.

Díky

Mav

Pokud budeš slušně, čistě a sportovně oblečen, každé normální hřiště tě přivítá s otevřenou náručí. A tomu, které to neudělá, se vyhni velkým obloukem!
 
Zažil jsem v Motole před lety, že vykázali přímo ze hřiště mého známého, co se mnou šel pouze jako doprovod (ne v turnaji, jen tak, byli jsme sami ve flightu), když měl černé džíny. Pan maršál byl neoblomný, od té doby už jsem tam nikdy nešel.
 
Zažil jsem v Motole před lety, že vykázali přímo ze hřiště mého známého, co se mnou šel pouze jako doprovod (ne v turnaji, jen tak, byli jsme sami ve flightu), když měl černé džíny. Pan maršál byl neoblomný, od té doby už jsem tam nikdy nešel.

Tak to je fakt dobrá pakárna.
 
Zažil jsem v Motole před lety, že vykázali přímo ze hřiště mého známého, co se mnou šel pouze jako doprovod (ne v turnaji, jen tak, byli jsme sami ve flightu), když měl černé džíny. Pan maršál byl neoblomný, od té doby už jsem tam nikdy nešel.
To byl určitě ten samej arogantní blbec maršál, co mě tam před několika lety na druhé devítce vypeskoval slovy: "A vy tady jako ještě děláte co??".......nevěděl jsem totiž, že mi kredit přes ČGK platí jen na 9 jamek, ale neměl jsem problém to doplatit........No od té doby už mě tam taky nikdo neviděl a ani neuvidí.
 
To byl určitě ten samej arogantní blbec maršál, co mě tam před několika lety na druhé devítce vypeskoval slovy: "A vy tady jako ještě děláte co??".......nevěděl jsem totiž, že mi kredit přes ČGK platí jen na 9 jamek, ale neměl jsem problém to doplatit........No od té doby už mě tam taky nikdo neviděl a ani neuvidí.
je to možný, bude to už takových dobrých 5-6 let. Myslím, že ten maršál přešel pak do Mstětic.
 
No byl jsem kdysi v černých i červených. Ale postupem času jsem v tom chodit přestal, stejně to není pohodlné...
Třeba v Berouně je při vstupu na hřiště cedule, kde je napsáno a nakresleno, že musíš mít tričko v kalhotách. Já neměl a naštěstí nikdo neprudil. To fakt nechápu proč zrovna tohle vyžadují..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom