Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přehled holí podle HCP

bajza

Nováček
Jméno
Petr
Přijmení
Boháč
Klub
ParkGolf Hradec Králové a Na Vrších
Milí přátelé, hraju s holema Wilson, takže jsem pomalu dostal přehled o tom, že mají hole "D" pro začátečníky a pak "C" pro nižší hcp a pak PRO tzv. skutečné žiletky. Občas pokukuju na jiné firmy, ale nikde jsem pořádně nenašel doporučení, pro jaké hcp jsou ty hole určeny. Něco je na https://www.todaysgolfer.co.uk z roku 2018 řazeno a hodnoceno podle odpouštění holí. Nemáte někdo nějaký jiný odkaz - hole pro střední hcp (20-30hcp)? Díky Petr
 
Asi to slyšet nechceš, ale jako jsem si před 5 lety myslel, že nikdy nebudu hrát golf (nyní jsem cca 50x na hřišti/rok), tak jsem si ještě nedávno myslel, že fitting je k ničemu. Pokud chceš kupovat nové hole, tak si zajdi na fitting a tam ti doporučí, které jsou pro tebe ideální. Buď budeš mít hole, které budou přesně pro tvoji hru nebo si kopíš standardní (určené pro HCP, jak píšeš) a budeš upravovat svojí hru vůči těm holím.
 
Milí přátelé, hraju s holema Wilson, takže jsem pomalu dostal přehled o tom, že mají hole "D" pro začátečníky a pak "C" pro nižší hcp a pak PRO tzv. skutečné žiletky. Občas pokukuju na jiné firmy, ale nikde jsem pořádně nenašel doporučení, pro jaké hcp jsou ty hole určeny. Něco je na https://www.todaysgolfer.co.uk z roku 2018 řazeno a hodnoceno podle odpouštění holí. Nemáte někdo nějaký jiný odkaz - hole pro střední hcp (20-30hcp)? Díky Petr
takovou tabulku asi jednotně nenajdeš, ale třeba pro nové klacky se dá použít tento výběr (nebo starší 2017,2018,2019):
tedy Game-improvement Irons nebo se pak pohybuješ v kategorii Mid-High handicap (High = 36HCP pokud se nepletu) viz třeba toto (náhodně vybrané klacky) vpravo pod "Specifiaction overview"

pokud jsi doteď hrál W/S s označením D, možná by stálo za to jít na fitting a zjistit, která značka vyhovuje (hlava), jaký konkrétní shaft atd. a pak hledat ve starších verzích stejnou značku
 
Nemusíš mít nutně hlavu podle HCP, jak je napsáno výše, měl bys mít shafty k tvému švihu.. Na PRO túrách nehrají zdaleka všichni žiletky, co mám vypozorováno na hřišti tak singlisti hrají klidně Pingy řady G.. Známý hraje od začátku Nike pro combo forget(nic jednoduchýho) a je z 54 na 18.. Jasně největší výkon ti opravdu dají shafty na míru, ostatní je o chuti.. ;)
 
Zase bych ty shafty nepřeceňoval, mizerný švih nezachrání sebelepší shaft. Ale jak se psáno výše, jdi si to někam vyzkoušet, třeba zjistíš, že si schopný hrát nějaké sportovnější hole. Klidně obejdi více obchodů než se rozhodneš.
 
Na nikoho nedej kup si co ti padne do oka/ruky a z čeho budeš mít dobrý pocit, protože potom stejně budeš s těmi holemi hrát ty a ne kamarád nebo fitér.
Jak píše Bohouš. Na nikoho nedej - tedy hlavně na jeho radu.

Pokud tu možnost máš, tak fitting absolvuj a pak se teprve rozhodni pro nákup.
Pokud máš HI 20-30, tak už máš i relativně stabilní švih. Dobrý fittér ti opravdu vybere hole, které budou vyhovovat tvému švihu a nebudeš s nimi muset „bojovat”.
 
Mirek to píše správně , nevěřil bych tomu, že potřebuji fiting sice je vpodstatě “zadarmo”, protože většina fy to tak má, akorát na ně budeš čekat. Fiting ano , ale až dosáhneš svého maxima/ min HI, potom ten impuls může pomoci k jeho snížení, mimo jiné.
 
Mirek to píše správně , nevěřil bych tomu, že potřebuji fiting sice je vpodstatě “zadarmo”, protože většina fy to tak má, akorát na ně budeš čekat. Fiting ano , ale až dosáhneš svého maxima/ min HI, potom ten impuls může pomoci k jeho snížení, mimo jiné.
Byl jsi někdy na fittingu?
Podle tvých odpovědí a rad evidentně ne, jinak bys takové blbosti nepsal a neradil.
Takže pokud jsi nikdy nic takového neabsolvoval, tak se zdrž zavádějících komentářů.
Nováčci zde na jamce by ti mohli i uvěřit.
 
Mirek to píše správně , nevěřil bych tomu, že potřebuji fiting sice je vpodstatě “zadarmo”, protože většina fy to tak má, akorát na ně budeš čekat. Fiting ano , ale až dosáhneš svého maxima/ min HI, potom ten impuls může pomoci k jeho snížení, mimo jiné.
pises nesmysly, fitting je vhodny pro hrace s hcp pod 25-30, aby ten posun byl kontinualni a ne ze s wilson zacatecnickyma holema dojdes k hcp 2 a pak prejdes na ziletky, to by mohla byt velka rana a zasah do hry, lepsi je jit postupne, aby ten skok nebyl velky
 
Byl jsi někdy na fittingu?
Podle tvých odpovědí a rad evidentně ne, jinak bys takové blbosti nepsal a neradil.
Takže pokud jsi nikdy nic takového neabsolvoval, tak se zdrž zavádějících komentářů.
Nováčci zde na jamce by ti mohli i uvěřit.
Protože jsem si vědom toho, že se svými holemi jsem ještě nedosáhl svého maxima/min HI, tak, kdybych si pořídil fitované tak nevím co by mi mohlo ještě dále pomoci k jeho snížení, lepší trenér , celoroční trénink, mentální kouč . Nikde nikdo neřekl , jak dlouho to hraje a jak probíhala korekce nebo vývoj stabilizace švihu a doba jeho ustálení/ zažití.
 
Protože jsem si vědom toho, že se svými holemi jsem ještě nedosáhl svého maxima/min HI, tak, kdybych si pořídil fitované tak nevím co by mi mohlo ještě dále pomoci k jeho snížení, lepší trenér , celoroční trénink, mentální kouč . Nikde nikdo neřekl , jak dlouho to hraje a jak probíhala korekce nebo vývoj stabilizace švihu a doba jeho ustálení/ zažití.
mozna by ti pomohlo prave ono nafittovani holi ke snizeni HI
 
Protože jsem si vědom toho, že se svými holemi jsem ještě nedosáhl svého maxima/min HI, tak, kdybych si pořídil fitované tak nevím co by mi mohlo ještě dále pomoci k jeho snížení, lepší trenér , celoroční trénink, mentální kouč . Nikde nikdo neřekl , jak dlouho to hraje a jak probíhala korekce nebo vývoj stabilizace švihu a doba jeho ustálení/ zažití.
Žij si ve své „bublině”, ale nerozšiřuj ty svá moudra bez osobní zkušenosti mezi ostatní.
Pokud fittingu nevěříš nebo nevidíš jeho smysl pro svou hru (větší blbost než to, co tu píšeš o „dosažení maxima/min HI”, jsem ještě jako důvod proč neabsolvovat fitting, nečetl), tak ok - je to tvoje věc.
Nicméně já si dovolím tvrdit (na základě osobní zkušenosti) pravý opak - dobře udělaný fitting hře pomůže a zlepšení je rychlejší než hledání „maxima/min HI” pro možná již nevyhovující hole.
Pokud je někdo se svojí hrou spokojený a chce si jen pinkat, tak ten asi fitting nedocení.
Ten, kdo chce hrát opravdu golf a bere to jako sport se vším všudy, tomu fitting může pomoci.
 
já bych se nebál fittingu i s HI vyšším jak 30 .. manželka prošla fittingem s HCP 52 a pomohlo jí to snižit na 45 ..
PROTOŽE
základní předpoklad fittingu je trefit se do míčku plnou ranou .. pak už bych se nebál rad fitéra a hrál s holema které budou udělané přímo na míru ..
paralela mne napadá ke správně seřizené sedačce v autě .. když budu mít sedačku moc blízko, bude to nepohodlné, moc daleko neuvidím na silnici .. pouze v optimální pozici je řízení ten správný zážitek ..
 
mozna by ti pomohlo prave ono nafittovani holi ke snizeni HI
Ono to asi nebude tím fitováním, protože u PINGu barevným dotem jsem vlastně koupil hole fitované na svou výšku. A zbytek , jestli si myslíš , že bych měl lepší pocit ze hry , kdybych měl HI singl nebo + tak to určitě ne. Napište tady raději pravdu, někdo má stabilizovanou hru po 5-8 letech jiný po 10 , ale taky uveďte jaká musí být intenzita hry.
Kolik ” golfistu” tady má fitované boty , když už ne tak alespoň vložky na míru🤭🤔, kupují je dokonce bez vyzkoušení z UK a to je v pořádku?
 
Kolik ” golfistu” tady má fitované boty , když už ne tak alespoň vložky na míru🤭🤔, kupují je dokonce bez vyzkoušení z UK a to je v pořádku?
samozrejme na vliv velmi dobrych/spickovych hracu hraje vliv cokoliv, jina rukavice, jiny vyska bot, jinak utazeny opasek (je to spise o zvyku), ale u hracu s HI 5-25 je nejvetsi rozdil v holich, to jak pises barevne tecky, je pouze uprava delky a lie, pak zalezi na hlave a shaftu, a dokazu rict, ze kazdy chlap by mel lepsi pocit ze hry, kdyby mel singl nebo lepe, protoze se mu bude vice darit a bude mit vetsi radost
 
Protože jsem si vědom toho, že se svými holemi jsem ještě nedosáhl svého maxima/min HI, tak, kdybych si pořídil fitované tak nevím co by mi mohlo ještě dále pomoci k jeho snížení, lepší trenér , celoroční trénink, mentální kouč . Nikde nikdo neřekl , jak dlouho to hraje a jak probíhala korekce nebo vývoj stabilizace švihu a doba jeho ustálení/ zažití.
To mne zaujalo, jen přemýšlím jak poznat, že jsem dosáhla svého maxima/min. HI s holemi, které mám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom