Petice proti změně pro 2019 - trefení praporkové tyče

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
V rámci fóra https://thesandtrap.com vznikla aktivita, která má sloužit jako opozice pro možná chystanou změnu, kdy by nebylo trestáno ponechání praporkové tyče v jamce a její trefení míčkem při puttování (současně 2 trestné rány, 17-3c). Z webu petice proti této změně volně interpretuji (originál tu: https://flagstickrule.com)

• USGA/R&A říká, že praporková tyč neovlivní obtížnost, petičníci .-) říkají, že ovlivní, že putování s tyčí je mnohem jednoduší s tyčí z krátké vzdálenosti kolem metru až dvou
  • petičníci říkají, že je výrazně ale horší, že to ve výsledku může zpomalit hru, protože někdo z flajtu bude chtít tyč, někdo ne a teď babo raď :)
Co myslíme my? :) Jinak, ještě jednou - petice k nalezení tu: https://flagstickrule.com

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Z krátké vzdálenosti to může mít vliv z důvodů míření na menší konkrétnější cíl. Tedy může být jednodušší. Nicméně si myslím, že podstatnější je obecná neznalost a samovolný výklad pravidel. Ať už stávajících anebo budoucích zjednodušených. Pokud nebudou zkoušky z pravidel důsledné, výuka pohybu po hřišti součástí kurzů a maršálové co budu "prudit", pokud flighty na turnajích nebudou hcp mix, nic moc se nezmění. Tak to vidím já.

bohumil.koval

Guru fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
Ahoj, nejjednodušší by bylo toto řešit místními pravidly, každopádně to zrychlí běžnou nesouťežní hru, někomu pomůže- nepřejede, jinému- odrazí, ale o tom je hra , zmrzliny a ostatní?? Soutěže, úprava v pro pozicích .

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Asi uz maji vse ostatni vyresene...
... zase uz se mi stalo, ze se putt diky tyci odrazil a jinak by tam spadl.

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Asi uz maji vse ostatni vyresene...
... zase uz se mi stalo, ze se putt diky tyci odrazil a jinak by tam spadl.
Kdysi jsem slyšel, že pravděpodobnost praví při chipu nechat, při patu vyndat. Pat z pozice mimo grýn.

wasp

Mazák fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
... pokud flighty na turnajích nebudou hcp mix, nic moc se nezmění. Tak to vidím já.[/QUOTE]

Mix HCP na turnajích nemá žádný vliv na samotnou rychlost turnaje protože :
a ) nejpomalejší turnaje jsou ty komerční, které mix používají, jelikož mají flighty na přání ( s různými HCP )
b ) hráči s nízkými HCP jsou často největší želvy na hřišti.

Jediné co vede k rychlé hře na turnaji je (podle mne ) :
hra max ve trojfligtech bez možnosti volby spoluhráčů + důsledný rozhodčí na hřišti

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Chceš mi říct, že fligt s hcp 36+ bude stejně rychlý nebo rychlejší než mix nízký střední a vysoký hcp? To si nemyslím. Vysoký hcp mnohem více hledá míče, moc neví jak se po hřišti pohybovat a už vůbec neví kdy má jamku škrtnout. A tohle mu hráči stejné výkonnosti určitě neřeknou...

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
A fligt na přání je jiná kategorie - ti si tam jdou primárně pokecat [emoji23] ti si hrají "svůj turnaj" a zbytek pole solidně ignorují

bohumil.koval

Guru fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
Ahoj, nej pomalejší jsou nejtrenovanější, vše 10x přeměřit , podívat se jak je hlava v půl nápřahu a jak dojde k impactua potom teprve cvičný 4x prošvih a potom laskavě zaujmou pozici a opět hlava impact nejlěpe 2x a nyní laskavě odehrají poté jak dopadli a nyní aby toho nebylo dost znovu dle pokynu trenéra ještě jeden cvičný s vizualizací. A máte vymalováno s časem.
Máme tady taky takové"hokejisty", ja jim říkám, že si určitě zapomněli vyzout "brusle":)))

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Jj. Geodeti... a pak ještě ta gesta kolem nepovedené rány ve stylu Jak je to možné...? [emoji23]

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Mne na puvodni opozici zaujal nazor, ze to muze vest k tomu, ze si nekdo ve flajtu necha tyc vyndat, dalsi zase vratit atp. Jsem zvedav, jak se toto bude resit. Protoze to fakt nepomuze.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):