Novinky, náměty a připomínky

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,656
1,145
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Můžeš ještě vyjet statistiku přihlášení v rámci 24 hodin? Ať máme vydírací nástroj pro Ty, kteří jsou na webu v rámci pracovní doby.
Nemůže. GDPR...

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: 1 uživatel

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Na jména ani na přezdívky ne (btw. přezdívku nemůžeš použít ani tak pro výstupy, pokud je jednoznačně identifikovatelná s konkrétní osobou). Ale pro představu, jak vypadá obraz dne na 19.jamce - z minulého týdne Po - Ne.

Vrcholy ve všední dny (hod): 8, 12, 15, 19-22,
Víkend (hod): 19-21

Výstřižek.PNG

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: od 2 uživatelů

Francovka

Mazák fóra
26.9.2017
658
553
103
Vsetín
Jméno
František Řepa
Na jména ani na přezdívky ne (btw. přezdívku nemůžeš použít ani tak pro výstupy, pokud je jednoznačně identifikovatelná s konkrétní osobou). Ale pro představu, jak vypadá obraz dne na 19.jamce - z minulého týdne Po - Ne.

Vrcholy ve všední dny (hod): 8, 12, 15, 19-22,
Víkend (hod): 19-21

Zobrazit přílohu 5774
Standard: Ráno přijdu do práce, pak mám pauzu na oběd, a ještě mrknu těsně před odchodem.
V podvečer skončí Prostřeno a mám na 19. Jamku celý večer:):up:

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: od 4 uživatelů

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Experimentální novinka - Rychlé hledání v nadpisech:

Rychlé hledání v nadpisech témat. Zobrazuje se jak v kategoriích, tak nad celým fórem (kliknout nahoře v navigační liště fórum). Prohledává rychle nadpisy a zobrazuje relevantní vlákna, v podstatě online. Pokud budete hledat nad celým fórem, prohledá celé fórum, pokud v konkrétní kategorii, prohledává vlákna pouze "uvnitř" kategorie.

Výstřižek.png

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Před chvíli jsem dokončil aktualizace fóra: 19.jamka aktualizována na novou verzi 2.0.12. (včetně 2.0.11.)

Seznam drobných změn (úpravy a optimalizace kódu, chybějící fráze atd) můžete nalézt v angličtině na https://xenforo.com/community/threads/xenforo-2-0-12-released.157685/ - z hlediska uživatelů a použitelnosti nic zásadního. Kdyby něco někomu začalo fungovat jinak, dejte prosím vědět (dát vědět, jaký prohlížeč používáte, ideálně screen, případně do soukromé zprávy).

Pravděpodobně po vánocích dojde k většímu update na verzi 2.1, která přináší i některé jiné, nové/jiné funkčnosti (tato verze je ve fázi beta testován), které pak popíšu.

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,254
863
123
Jméno
Marta N.
Mám s tím potíže sama nebo je nás víc? - nefunguje mi levnogolf, když kouknu na inzerát, objeví se divná hláška.

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
NOVINKA: Ankety

Dostal jsem od @doktordee podnět na lepší řešení anket zde na fóru. Obecně problém s jejich dohledáním, zobrazením atd. Bohužel fórum samo o sobě neumí jednoduše prohledat a vypsat všechny aktivní ankety napříč všemi kategoriemi (taky mě to překvapilo, řešeno s výrobci). Druhý problém pak je, že často je anketní otázka následně překryta jinou diskusí... a ztrácí se. Třetí - ankety se nezobazují a ani nijak neindikují v Tapatalku atp.

Tedy nově:

• Ankety mají svojí samostatnou kategorii ve fóru - originálně pojmenovanou ANKETY NA 19.JAMCE
forum-ankety.PNG
  • Z titulní strany je kategorie dostupná z několika míst, viz screen:
Ankety.PNG

Tzn. ankety nové od dnešního dne budou všechny na jednom místě, v jedné kategorii (současné ankety zůstávají tam, kde jsou, ale nové již jinde nepůjdou založit). Každý může založit vlastní anketu, ale ankety budou k veřejnému zobrazení schvalovány některým ze správců (prosím především sebe, @jan, @JanKostalCZE, @doktordee, @Jerry - kliknutím nahoře na "Čeká na schválení" pokud si všimnete). Více spíše obecných pravidel k anketám viz samostatné vlákno: Pravidla pro ankety

Vybrané ankety mohou následně být zobrazeny dočasně i přímo na titulní stránce s přímou možností hlasovat, což bohužel zatím musím udělat sám...

:)

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Ahoj, možná by to chtělo ikonku trolla, dá se vytvořit? Možná by to oživilo vlákna... ;-)
Spíše ne, pokud máš na mysli smajlíky v textu. Tam bych spíše rád doplnil časem golfové ikonky. Ono diskuzím na foru příliš mnoho ikonek obecně neprospívá, text je hodnotnější.

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Ne, myslel jsem v sekci like...
Tam určitě ne. S emocemi (lajkami) je potřeba zacházet opatrně, fórum tu není od toho, aby se negativně nálepkovaly ikonama trollu, anonymous či virtuálních hovínek příspěvky ostatních, což by se dít mohlo nezávisle na textu pisatele (nemluvě o tom, že to vypadá hnusně). Trolling jako takový je škodlivý i pro forum a pokud kdokoli má pocit, že některý příspěvek splňuje pravidla trollingu, nechť klikne na odkaz "Nahlásit" k posouzení správců fóra.

Pro pořádek "Troll" dle wikipedie: Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Věřím, že nikdo tu tuto definici zatím dlouhodobě nesplňuje - byť charaktery a především jejich virtuální podoby jsou tu různorodé.

---
Nicméně na zkoušku jsem na základě tvého podnětu do boxu like přidal "Palec dolů", kde má každý možnost vyjádřit případný nesouhlas s napsaným textem. Přesněji řečeno "To se mi nelíbí", což nutně však nemusí znamenat nesouhlas. Věřím, že to bude užíváno uvážlivě a ku prospěchu probíhající diskuse.

toseminelibi ico.png

Btw. proto taky emotikony tu NEjsou rozděleny na pozitivní a negativní, jak někde bývá zvykem (+/-) - příliš často se to zvrhává v různé osobní vendety.

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: 1 uživatel
Tam určitě ne. S emocemi (lajkami) je potřeba zacházet opatrně, fórum tu není od toho, aby se negativně nálepkovaly ikonama trollu, anonymous či virtuálních hovínek příspěvky ostatních, což by se dít mohlo nezávisle na textu pisatele (nemluvě o tom, že to vypadá hnusně). Trolling jako takový je škodlivý i pro forum a pokud kdokoli má pocit, že některý příspěvek splňuje pravidla trollingu, nechť klikne na odkaz "Nahlásit" k posouzení správců fóra.

Pro pořádek "Troll" dle wikipedie: Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Věřím, že nikdo tu tuto definici zatím dlouhodobě nesplňuje - byť charaktery a především jejich virtuální podoby jsou tu různorodé.

---
Nicméně na zkoušku jsem na základě tvého podnětu do boxu like přidal "Palec dolů", kde má každý možnost vyjádřit případný nesouhlas s napsaným textem. Přesněji řečeno "To se mi nelíbí", což nutně však nemusí znamenat nesouhlas. Věřím, že to bude užíváno uvážlivě a ku prospěchu probíhající diskuse.

Zobrazit přílohu 6343

Btw. proto taky emotikony tu NEjsou rozděleny na pozitivní a negativní, jak někde bývá zvykem (+/-) - příliš často se to zvrhává v různé osobní vendety.
Super, palec dolů je sice "hate", ale na správném místě, na fcb ho sice nechtějí dát, lidé by prý mohli páchat sebevraždy, ale zde to vidím jako velmi pozitivní. Místo smějícího, použiji palec dolů... Dobrá inovace.

Upraveno:

---

Zobrazit přílohu 6343

Ve vláknu "Rady a tipy" bych musel nahlásit skoro všechny účastníky vlákna, ale našli se i slušňáci, dokonce jsem rozdal i 50 palců nahoru...

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Dnes a zítra, tzn. 5. - 6.2. budu 19.jamku aktualizovat na novou verzi, včetně nastavování, modulů a místních úprav.

Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,665
2,902
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Nové lajkování nesedí k designu, špatný tah, předtím to bylo mnohem lepší i přehlednější, za mě palec dolů.
Je jistě cenné reagovat jako první a přidat své hodnocení změn, nicméně doporučuji si přečíst znovu pečlivě můj předchozí příspěvek Pro jistotu zvýrazňuji tučně to podstatné.

---
Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
---

Tedy: Pracuji na tom a ještě chvíli (dnes a zítra) budu.