Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maršálové na českých hřištích

Momentka z prvni pomoci

EFAA0AA7-B56B-4480-A97F-D20F6C2165BF.jpeg
 
Info od www.marsalove.cz, kdyby měl někdo zájem:
  • Golfové hřiště ve Mstěticích hledá do svého teamu maršála. Nástup možný v polovině března 2020. Pro bližší informace kontaktujte p. Zavadilovou na emailu: zavadilova@golfmstetice.cz
 
Letos se se školením maršálů podíváme na Kácov a to 1. - 2.4.2020. Pokud tedy toužíte rozšířit své vědomosti o práci maršála, stačí vyplnit přihlášku zde.
 
Začal jsem loni v létě a byl jsem jen na pár hřištích, moc nemohu hodnotit, ale skvělý přístup měl maršál v Hluboké. Chvíli před tee timem za námi přišel na cvičný green, kde jsme puttovali, chvíli popovídal odkud jsme (v rámci dovolené jsme šli zkusit poprvé Hlubokou), ukázal nám kde je první týčko, kudy se nejlépe dostaneme a kam hrát. Poradil jak s vodou, kdyby došla, jaký je flight před námi a za námi a popřál hezkou hru. Jako začátečník s HCP 54 jsem opravdu ocenil a hned jsem se cítil lépe. Pokud by mě někdo někde honil jen proto, že hraji banány a často hledám, tak mi hru ještě více znechutí, nemluvě o tom, že si ji těmi banány sám kazím :) Rád ale každého pouštím, možná proto mě ještě žádný maršál nehonil.
 
Maršálem se může stát i laik, který před školením o golfu nic neví?

Za těch 10 let jsme už měli pár případů, kdy se dostavil golfem zcela nepolíbený jedinec. A často to naopak bylo přínosné, protože pro řadu řešených věcí měl nezaujatá originální řešení, které postiženého golfistu prostě nenapadnou.Takže určitě není na škodu se v golfu malinko orientovat, ale určitě to není podmínka.
 
Začal jsem loni v létě a byl jsem jen na pár hřištích, moc nemohu hodnotit, ale skvělý přístup měl maršál v Hluboké. Chvíli před tee timem za námi přišel na cvičný green, kde jsme puttovali, chvíli popovídal odkud jsme (v rámci dovolené jsme šli zkusit poprvé Hlubokou), ukázal nám kde je první týčko, kudy se nejlépe dostaneme a kam hrát. Poradil jak s vodou, kdyby došla, jaký je flight před námi a za námi a popřál hezkou hru. Jako začátečník s HCP 54 jsem opravdu ocenil a hned jsem se cítil lépe. Pokud by mě někdo někde honil jen proto, že hraji banány a často hledám, tak mi hru ještě více znechutí, nemluvě o tom, že si ji těmi banány sám kazím :) Rád ale každého pouštím, možná proto mě ještě žádný maršál nehonil.

Pepa z Hluboké je poklad a zároveň jeden z nejdéle sloužících v ČR na takové pozici. Byť tedy na školení tuším nikdy nebyl:-D.
 
Za těch 10 let jsme už měli pár případů, kdy se dostavil golfem zcela nepolíbený jedinec. A často to naopak bylo přínosné, protože pro řadu řešených věcí měl nezaujatá originální řešení, které postiženého golfistu prostě nenapadnou.Takže určitě není na škodu se v golfu malinko orientovat, ale určitě to není podmínka.
Tak fajn, mohu se přihlásit 🙂
 
Jistě znáte seriál ČGF TAP.IN, který v loňském roce zábavně seznamoval s novinkami v golfových pravidlech. Podařilo se nám s ČGF domluvit, že letos vznikne jeden díl také o práci maršála a jeho část bude natočena přímo na školení, které na Panoramě letos pořádáme 1.-2.4.2020. Takže účastníci kurzu budou moci dělat figuranty, případně i poskytnout nějaký rozhovor, názor nebo komentář. Díky moc @HonzaSonka za podporu a organizaci!
 
Z článku na cgf :
[font=Arial, sans-serif]sledovat tempo hry jednotlivých flightů a koordinovat vše tak, aby na hřišti nedocházelo ke zbytečným prodlevám. Nejnáročnější je zvládnout komerční turnaje, protože jejich hráči mají rozdílnou výkonnost a flighty nejsou sestavené rovnoměrně.

To je absolutně nepravdivá a zavádějící informace. Marshall nemá vůči turnaji vůbec žádnou pravomoc. To, co popisuje pan Mareš v článku je výlučnou pravomocí rozhodčích. Na žádném turnaji neexistuje funkce marshalla. Ten, kdo reguluje tempo na turnaji je člověk, který má rozhodcovské zkoušky a je tak i uveden v propozicích turnaje . Samozřejmě to může být identický člověk jako ten, který vykonává obvykle funkci marshalla, ale po dobu turnaje přestává být marshallem a stává se rozhodčím.... Pokud marshall reguluje turnaj aniž by byl uveden jako rozhodčí, je to zcela nesprávné a mohou účastníkům turnaje vzniknout obrovské problémy....
Jenže pan Mareš, pokud je to ten z Karlštejna je nejhorší maršál co znám...
 
Jenže pan Mareš, pokud je to ten z Karlštejna je nejhorší maršál co znám...

Podobně hodnotná informace jako “ @Trenér je nejhorší trenér co znám” . A pokud se tam chováš jako tady, tak se ani nedivím, že se to Ivanovi nelíbilo...
 
Podobně hodnotná informace jako “ @Trenér je nejhorší trenér co znám” . A pokud se tam chováš jako tady, tak se ani nedivím, že se to Ivanovi nelíbilo...
Se mnou to nemělo nic společného, řešil někoho jiného. Já se ho jen zeptal na technickou a docela v klidu mě ledabyle odbyl.
Karlštejn mám rád a jsou tam všichni skvělý, speciálně na recepci, jakožto i Katka (manažerka). Pravidelně si tam kupuji roční fee. Nicméně tato informace je můj subjektivní pocit, a ten je stejně špatný jako z nejhoršího golfového manažera z Hořehled. Kam se už nikdy já, ani nikdo z mých klientů se mnou nepodívá, a to jen díky hulvátství místního hospodského.
 
Upraveno:
Se mnou to nemělo nic společného, řešil někoho jiného. Já se ho jen zeptal na technickou a docela v klidu mě ledabyle odbyl.
Karlštejn mám rád a jsou tam všichni skvělý, speciálně na recepci, jakožto i Katka (manažerka). Pravidelně si tam kupuji roční fee. Nicméně tato informace je můj subjektivní pocit, a ten je stejně špatný jako z nejhoršího golfového manažera z Hořehled. Kam se už nikdy já, ani nikdo z mých klientů se mnou nepodívá, a to jen díky hulvátství.

No vzhledem k tomu, ze jsi k nam nikdy pred tim nejezdil, tak je ta vyhruzka takova obsahove plocha. Respektive na tom jeste vydelam, protoze budu mit spokojenejsi navstevniky - nebudou pri hre u me riskovat, ze te potkaj:).

A co se Ivana tyce - tak bud si s nim nic spolecneho mel a nebo nemel, oboje jaksi nejde:). Pres to je to stale informace s nulovou hodnotou stylu “tam blbe varej” nebo “to hriste je hnusny”. Takze doporucuji podobne soudy vynaset bud s konkretnim popisem situace a nebo radsi bejt zticha. Ivana znam 10 let a pokud si na hristi predvadel svuj zdejsi standart, tak bych te ledabyle smaznul taky:).
 
No vzhledem k tomu, ze jsi k nam nikdy pred tim nejezdil, tak je ta vyhruzka takova obsahove plocha. Respektive na tom jeste vydelam, protoze budu mit spokojenejsi navstevniky - nebudou pri hre u me riskovat, ze te potkaj:).

A co se Ivana tyce - tak bud si s nim nic spolecneho mel a nebo nemel, oboje jaksi nejde:). Pres to je to stale informace s nulovou hodnotou stylu “tam blbe varej” nebo “to hriste je hnusny”. Takze doporucuji podobne soudy vynaset bud s konkretnim popisem situace a nebo radsi bejt zticha. Ivana znam 10 let a pokud si na hristi predvadel svuj zdejsi standart, tak bych te ledabyle smaznul taky:).
Já tu nikoho neurážím vulgarismem, maximálně píši co se mi nelíbí, ostatně nejsem jediný, kdo má o hospodském z golfu Hořehledy jasno...
Jak jsem již psal můj problém to nebyl, nicméně jsem se také zeptal, proč se na hřišti nestaví (p. Mareš byl i rozhodčí), když jsme tam v jiném turnaji stavěli (stejné podmínky pískali to p. Štrouf a p. Procházka). Míč na kterém je po dopadu hrouda bláta je vždy k očištění. Slyšet slova: "míč se hraje jak leží" mi moc odborné ani vstřícné nepřipadala. Raději jsem šel dál. :)

Co se týče Hořehled, tak jsem se tam opravdu přijel podívat i s klientem. Na hřiště jsem se těšil, jako na každé jiné, které jsem ještě nehrál. Recenzi jsem napsal v jiném vlákně. Tví klienti mi po hře poděkovali za hru která se jim líbila, takže to jestli vyděláš nebo ušetříš je dost sporadické, ale chápu, něco napsat musíš. :cool:
 
... Míč na kterém je po dopadu hrouda bláta je vždy k očištění ...
Podle kterého pravidla je to umožněno, pokud není povoleno stavění nebo míč neleží na grýnu? 🤔
 
Já tu nikoho neurážím vulgarismem, maximálně píši co se mi nelíbí, ostatně nejsem jediný, kdo má o hospodském z golfu Hořehledy jasno...
Jak jsem již psal můj problém to nebyl, nicméně jsem se také zeptal, proč se na hřišti nestaví (p. Mareš byl i rozhodčí), když jsme tam v jiném turnaji stavěli (stejné podmínky pískali to p. Štrouf a p. Procházka). Míč na kterém je po dopadu hrouda bláta je vždy k očištění. Slyšet slova: "míč se hraje jak leží" mi moc odborné ani vstřícné nepřipadala. Raději jsem šel dál. :)

Co se týče Hořehled, tak jsem se tam opravdu přijel podívat i s klientem. Na hřiště jsem se těšil, jako na každé jiné, které jsem ještě nehrál. Recenzi jsem napsal v jiném vlákně. Tví klienti mi po hře poděkovali za hru která se jim líbila, takže to jestli vyděláš nebo ušetříš je dost sporadické, ale chápu, něco napsat musíš. :cool:

Aha, takže Ivan je nejhorší maršál co znáš proto, že z pozice rozhodčího potvrdil aktuálně platné místní pravidlo? Neměla by se na to volat policie?

Hele ubrečenej "profík" vs desítky tisíc lidí ročně, ta matematika je poměrně jednoduchá...
 
Aha, takže Ivan je nejhorší maršál co znáš proto, že z pozice rozhodčího potvrdil aktuálně platné místní pravidlo? Neměla by se na to volat policie?

Hele ubrečenej "profík" vs desítky tisíc lidí ročně, ta matematika je poměrně jednoduchá...
Psal jsem o slušnosti, ta je ti evidentně hodně vzdálená... Nauč se číst, popisoval jsem formu odpovědi, bylo mi spíše líto lidí, kteří nemohli na podmáčeném hřišti čistit míče a stavět třeba na šíři skórky.
 
Psal jsem o slušnosti, ta je ti evidentně hodně vzdálená... Nauč se číst, popisoval jsem formu odpovědi, bylo mi spíše líto lidí, kteří nemohli na podmáčeném hřišti čistit míče a stavět třeba na šíři skórky.
Kdo rozhoduje o tom, zda bude povoleno stavění? Měl jsem dojem, že soutěžní výbor a že toto rozhodnutí musí být učiněno před startem kola a dáno na vědomí všem hráčům.
Takže pokud stavění soutěžním výborem nebylo povoleno, tak odpověď „míč se hraje jak leží” přijde zcela v pořádku a fundovaná. V čem mohl být v takovém případě rozhodčí vstřícný?
 
Psal jsem o slušnosti, ta je ti evidentně hodně vzdálená... Nauč se číst, popisoval jsem formu odpovědi, bylo mi spíše líto lidí, kteří nemohli na podmáčeném hřišti čistit míče a stavět třeba na šíři skórky.

Je zajímavé, jak jsi zcela imunní vůči kritice své komunikace od 90% zdejších jamkařů. Ale nemáš problém za to kritizovat kohokoli jiného a dokonce to uvést jako příklad nejhoršího maršála. 🙄🙄🙄
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom