Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kvalita rohoží na drivingu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Teď s @mkopcak jsme řešili toto téma. Jaký je váš názor? Je důležitá kvalita/novost rohoží na drivingu? Poznáte, jestli je rohož nová, měkká, nebo starší tvrdší? Případně snažíte se rohožím vyhýbat? Jak je to na Vašem hřišti? Díky za názory a zkušenosti!
 
Rohože mi osobně nevadí .. vždy mi rve srdce, když udělám divot do země, kvůli šlajsnuté ráně :))
A vzhledem k tomu, že je to plast vystavený působení slunce, tak je důležité jestli je to nová rohož (měkká) nebo stará rohož (tvrdá a obroušená) .. Pro zajímavost jsem v Německu na drivingu viděl udělané odpaliště jako jednolitý kus umělé rohože - ne jenom čtverce, ale komplet 20m dlouhý umělý driving
 
Pro zajímavost jsem v Německu na drivingu viděl udělané odpaliště jako jednolitý kus umělé rohože - ne jenom čtverce, ale komplet 20m dlouhý umělý driving

No to musí zákonitě zestárnout a ztvrdnout, ne?
 
Já si rohožku dostatečně užiju přes zimu.
Takže venku na drivingu (pokud si mohu vybrat) radši na trávu.
Ale pokud jsou na drivingu staré, sedřené rohožky, cítím se za zaplacené peníze okraden.
 
Teď jsem kupoval nové rohože domů a kvalitativně se to s tím na čem jsem občas v Čechii nedá srovnat (děkuji za tip @Mirek_62 ). Když pominu spin, tak rozhodně tvrdost, respektive měkkost domácí rohožky je skvělá a zatím jsem nikde jinde neviděl. Určitě hraje roli případné vystavení povětrnostním podmínkám a "kouř", který rohožky na driving dostávají. Když si mohu venku vybrat, tak jdu na trávu. Bohužel ne vždy to je možné.
 
Vadí mi stare a nerovne rohože. Navic když jsou už ošoupane.
 
Já jsem si dřív nemyslel, že je potřeba měkkých rohoží. Ale loni, když jsem trénoval více a to především v Praze v Hostivaři, tak jsem si postupně uvědomil, jak je příjemné, když rohože jsou poměrně měkké, rovné a čisté. Je to jedna z věcí, díky které si myslím, že mě baví trénovat. Ano - dřív jsem si říkal, že když se naučím hrát tvrdého povrchu, budu pak umět hrát všude... ale nějak mě postupně tento asketický přístup k sebezdokonalování už tolik postupně přechází. Takže stejně jako mám radost a dobrý pocit z kvalitních a příjemných fervejí, stejně tak mám dobrý a příjemný pocit z kvalitních rohoží. Ona i pak ta hra/trénink je jiná. Víc to baví a díky tomu i jde - když to nekope při sebemenší chybě jak kůň. A tím spíše tam půjdu příště znovu trénovat.

Na druhou stranu - tam, kde pravidelně netrénuju, mi to je vcelku jedno. Na těch pár ran před hrou snesu téměř cokoli.

Pro mě třeba tragické byly dycky rohože na warmup na Zbraslavi. Tak pěkné a poměrně drahé hřiště, a takový šunt, co tam je/byl. Fuj.
 
Upraveno:
Já nerad na rohožích, raději se rozehrávám na trávě, aspoň hned zjistím, že to zase nestojí za nic :D
Ale bohužel velmi často jsou rohože staré, nerovné, ošoupané a když už tam náhodou musím, fakt mě to štve, moc si nepotrénuji.
 
Vyhýbám se starým ztvrdlým rohožím. Mimo jiné mně i vadí, že nechávají zelený povlak na železech, to nemám rád.
 
co se týče drivingu - kdysi jsme se zeptali našeho známého, jestli chodí na driving, … odpověď: " … myslíte tu louku zoufalců? tam už jsem léta nebyl … "

Pokud lze trénovat na trávě - dávám tomu přednost, na rohož pouze pokud na trávu nelze, nebo … bo není čas ...
Protože dělám velké řízky, na ztvrdlých rohožích dostávají dost zabrat moje ruce a hole !
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom