Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je to na úlevu? Míček u sprinkleru

alda

Guru fóra
Dnes jsem na FB v jedne skupine videl tuto fotku

1660509199106.png


Je to na ulevu? Ja bych rekl, ze ne. Osobne jsem zazil tuto pozici na jednom turnaji v Rakousku a hrac trvdil, ze je mozne pouzit free drop ...
 
Dnes jsem na FB v jedne skupine videl tuto fotku

Zobrazit přílohu 32204

Je to na ulevu? Ja bych rekl, ze ne. Osobne jsem zazil tuto pozici na jednom turnaji v Rakousku a hrac trvdil, ze je mozne pouzit free drop ...
Kam hrajes? Co hrajes? Cim hrajes? Na jakou stranu? Z takove fotky bez znalosti okolnosti nelze usoudit vubec nic. Uleva se da posoudit jen pokud hrac predvede svuj postoj s ranou, kterou ma v planu hrat…
 
.... na fotce vlajka nebyla ale v realu byl micek, springer a vlajka v jedne linii takze predpokladam, ze stejna situace je na fotce

Mozna jeste, kdyby to byl levak, tak mu vadi mozna v postoji ten springer napravo
 
Pomerne snadno si dokazu predstavit pitch nebo flop, kde durazne projiti micem a vyseknuti rizku bude na hrane s trefenim sprinkleru. Stejne jako chip 7kou, kde me sprinkler vubec netrapi. Takze se budu opakovat - z tehle fotky to proste nejde rict…
 
Pomerne snadno si dokazu predstavit pitch nebo flop, kde durazne projiti micem a vyseknuti rizku bude na hrane s trefenim sprinkleru. Stejne jako chip 7kou, kde me sprinkler vubec netrapi. Takze se budu opakovat - z tehle fotky to proste nejde rict…
No a v realitě když tedy budu tvrdit, že to budu hrát tím flopem a hrozí že podreju sprinkler, tak bys to uznal? A pak si to pravidlově hodím vedle a zahraju to 7kou po zemi?
 
No a v realitě když tedy budu tvrdit, že to budu hrát tím flopem a hrozí že podreju sprinkler, tak bys to uznal? A pak si to pravidlově hodím vedle a zahraju to 7kou po zemi?
Pokud bys mne presvedcil, tak ano. A pak ano, muzes ve vysledku hrat i cokoli jineho.
 
No a v realitě když tedy budu tvrdit, že to budu hrát tím flopem a hrozí že podreju sprinkler, tak bys to uznal? A pak si to pravidlově hodím vedle a zahraju to 7kou po zemi?
To jsou podle pravidel různé věci. Zamyšlená rána nějakou zvolenou holí a potom realizována úplně jiná rána úplně jinou holí.
 
To jsou podle pravidel různé věci. Zamyšlená rána nějakou zvolenou holí a potom realizována úplně jiná rána úplně jinou holí.
Pokud to pravidla povolí proč ne?? Já v tom žádný problém nevidím. Pro změnu rány se hráč může rozhodnout na základě jiné polohy míče :up::up:
 
Dnes jsem na FB v jedne skupine videl tuto fotku

Zobrazit přílohu 32204

Je to na ulevu? Ja bych rekl, ze ne. Osobne jsem zazil tuto pozici na jednom turnaji v Rakousku a hrac trvdil, ze je mozne pouzit free drop ...
Pokud hráč hodlal patovat - a zde z forgreenu je to velmi pravěpodobné (převážná část nás rekreantů a i nemalá část profíku by odsud určitě použila patr), tak jestli sprinkler překáží v zamýšlené dráze patu, tak úleva je jasná (párkrát to bylo k vidění i v TV na PGA)...........U chipu si ale už tak jistej nejsem......
 
Pokud hráč hodlal patovat - a zde z forgreenu je to velmi pravěpodobné (převážná část nás rekreantů a i nemalá část profíku by odsud určitě použila patr), tak jestli sprinkler překáží v zamýšlené dráze patu, tak úleva je jasná (párkrát to bylo k vidění i v TV na PGA)...........U chipu si ale už tak jistej nejsem......
Tak zrovna tohle neni pravda. Ulevu od smeru hry/ drahy puttu mas az na greenu😉
 
Pokud hráč hodlal patovat - a zde z forgreenu je to velmi pravěpodobné (převážná část nás rekreantů a i nemalá část profíku by odsud určitě použila patr), tak jestli sprinkler překáží v zamýšlené dráze patu, tak úleva je jasná (párkrát to bylo k vidění i v TV na PGA)...........U chipu si ale už tak jistej nejsem......
Z čeho vycházíš ve svém tvrzení, že úleva je jasná? To, žes to viděl u profíků v TV ještě neznamená, že je to úleva dle standadních pravidel. Profíci mohou mít takovou úlevu v „místních pravidlech”.
Podle aktuálních pravidel by byla úleva (překážení v zamýšlené dráhe patu) možná pouze pokud bys míč hrál z jamkoviště.
 
Z čeho vycházíš ve svém tvrzení, že úleva je jasná? To, žes to viděl u profíků v TV ještě neznamená, že je to úleva dle standadních pravidel. Profíci mohou mít takovou úlevu v „místních pravidlech”.
Podle aktuálních pravidel by byla úleva (překážení v zamýšlené dráhe patu) možná pouze pokud bys míč hrál z jamkoviště.
Takže pokud bych míček v pozici na fotografii chtěl odehrát patrem, tak mám patovat přes sprinkler?? A jaký je teda rozdíl v dráze patu z pozice mimo green a v dráze letu míčku, kdy se kolikrát zdlouhavě zjišťuje jestli tribuna, reklamní panel.......a spousta dalších umělých záležitostí (mezi něž patří i ten sprinkler) brání v hráčem zamýšlené dráze letu. Rád se poučím.......a nemyslím to nijak ironicky....
 
Takže pokud bych míček v pozici na fotografii chtěl odehrát patrem, tak mám patovat přes sprinkler?? A jaký je teda rozdíl v dráze patu z pozice mimo green a v dráze letu míčku, kdy se kolikrát zdlouhavě zjišťuje jestli tribuna, reklamní panel.......a spousta dalších umělých záležitostí (mezi něž patří i ten sprinkler) brání v hráčem zamýšlené dráze letu. Rád se poučím.......a nemyslím to nijak ironicky....
Jak pise @Mirek_62 - nemotej dohromady specificka pravidla aplikovana na tour a bezna pravidla pro amatersky golf. Mohou se lisit. V nami pouzivanych pravidlech ulevu od smeru hry mas jen na greenu (pripadne ve velmi specifickych pripadech mistnich pravidel).
 
Takže pokud bych míček v pozici na fotografii chtěl odehrát patrem, tak mám patovat přes sprinkler?? A jaký je teda rozdíl v dráze patu z pozice mimo green a v dráze letu míčku, kdy se kolikrát zdlouhavě zjišťuje jestli tribuna, reklamní panel.......a spousta dalších umělých záležitostí (mezi něž patří i ten sprinkler) brání v hráčem zamýšlené dráze letu. Rád se poučím.......a nemyslím to nijak ironicky....

Pravidlo 16.1
(1) Co znamená, že hráči překáží abnormální stav hřiště. Překážení existuje, když platí libovolná z následujících podmínek:
  • Hráčův míč se dotýká abnormálního stavu hřiště, nebo je v něm nebo na něm,
  • Abnormální stav hřiště hráči fyzicky překáží v prostoru zamýšleného postoje nebo švihu, nebo
  • Pouze když je míč na jamkovišti, překáží abnormální stav hřiště, ať už na jamkovišti nebo mimo něj, také když překáží ve směru hry.

Tedy, podle mě, pokud tribuna překáží "dráze letu", tak není žádná úleva (pokud by teda míček nebyl na jamkovišti a tribuna nepřekážela dráze puttu). Ale, jak píšou ostatní, pokud by "překážení dráze letu" bylo ošetřeno v "místních pravidlech", tak to je jiná situace.
 
Pravidlo 16.1
(1) Co znamená, že hráči překáží abnormální stav hřiště. Překážení existuje, když platí libovolná z následujících podmínek:
  • Hráčův míč se dotýká abnormálního stavu hřiště, nebo je v něm nebo na něm,
  • Abnormální stav hřiště hráči fyzicky překáží v prostoru zamýšleného postoje nebo švihu, nebo
  • Pouze když je míč na jamkovišti, překáží abnormální stav hřiště, ať už na jamkovišti nebo mimo něj, také když překáží ve směru hry.

Tedy, podle mě, pokud tribuna překáží "dráze letu", tak není žádná úleva (pokud by teda míček nebyl na jamkovišti a tribuna nepřekážela dráze puttu). Ale, jak píšou ostatní, pokud by "překážení dráze letu" bylo ošetřeno v "místních pravidlech", tak to je jiná situace.
Jen tedy mluvime o zavadach a ne o pude v abnormalnim stavu. Jeste lepe - v pripade PGA o tzv. docasnych zavadach.
 
Takže pokud bych míček v pozici na fotografii chtěl odehrát patrem, tak mám patovat přes sprinkler?? A jaký je teda rozdíl v dráze patu z pozice mimo green a v dráze letu míčku, kdy se kolikrát zdlouhavě zjišťuje jestli tribuna, reklamní panel.......a spousta dalších umělých záležitostí (mezi něž patří i ten sprinkler) brání v hráčem zamýšlené dráze letu. Rád se poučím.......a nemyslím to nijak ironicky....
Jak už ti odpověděl @mkopcak profesionální soutěže mají obvykle „dodatek” v podobě „místních pravidel” (ty ovšem bývají zhusta odlišné o běžných místních pravidel hřiště).

U federačních turnajů v ČR je součástí pravidel Hard Card ČGF, která doplňuje spoustu věcí k základním pravidlům R&A.
Např. taková „půda v opravě” zahrnuje i erozní poškození bankrů či praskliny v zemi atd.
 
Jen tedy mluvime o zavadach a ne o pude v abnormalnim stavu. Jeste lepe - v pripade PGA o tzv. docasnych zavadach.
Nepohyblivá závada je dle platných pravidel „abnormální stav hřiště” - viz definice 😉
 
Nepohyblivá závada je dle platných pravidel „abnormální stav hřiště” - viz definice 😉
To mas samozrejme pravdu, ale pro nase aktualni konkretni potreby bych nerad michal sprinkler a krtinec.
 
Upraveno:
Já mám z turnajů zkušenost takovou, že pokud je sprinkler v dráze patu, tak se normálně aplikuje beztrestná úleva.

Nicméně jak píšete, AM a PRO golf mají dost často rozdílná pravidla. Nicméně tribuna je nepohyblivá závada a ne půda v abnormálním stavu a má od ní úlevu i amatér. Například dřív měl PRO úlevu od zabořeného míče po dopadu (fw) a amatér ne - nikdy jsem to nepochopil. Tak to může být i u tohohle jinak...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom