Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Je golf více fyzický nebo psychický sport?

Golf je


  • Hlasovalo
    18
Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.. Golf nemůže!!!!!! být fyzicky náročný sport, bo když z devíti jamek a 40 ran hraju 17 x putterem tak se logicky !!! nemůžu unavit a nepotřebuju na to žádnou fyzičku(putterem se přeci neunavím)..:):):). Viz můj příspěvek v Jak jste naposledy hráli..:D:D:D
Já tímhle právě chtěl ukázat, že golf je fyzicky náročný. Stejně jako právě třeba běh.
 
Já tímhle právě chtěl ukázat, že golf je fyzicky náročný. Stejně jako právě třeba běh.
To jsem pochopil.. Jen trošku odlehčuji toto velmi náročné téma...:):):)
 
Tak loft to ma slusnej... jen tuzsi shaft! :D

PS: nezkouset doma, ty shafty se ohybaj ;)
 
Na nejake propagacni akci PGA hraci odpalovali putterama a docela daleko.. nevim ci si dobre pamatuju ale snad kolem 200 yardu
Na Podbořánkách s 19.jamkou byly na zakončení taky k vidění pěkný odpaly patrem. Video přidám jen co se vymotam z restů. ;)
 
Na nejake propagacni akci PGA hraci odpalovali putterama a docela daleko.. nevim ci si dobre pamatuju ale snad kolem 200 yardu
Ano, byl to Martin Kaymer a Bernhard Langer.

To já viděl jinou akci. Hráli nearesta putterem na 3paru 190 yardů. Bylo jich tam asi 10profíků z PGA a vítěz měl myslím něco kolem 9 yardů.:cool:

Jo a v těch Podbořánkách jsem longesta putterem vyhrál já ;) a Michal mě ani nevyhlásil:(. Byl jsem z toho ještě pak 14 dní moooc smutnej :p
 
To já viděl jinou akci. Hráli nearesta putterem na 3paru 190 yardů. Bylo jich tam asi 10profíků z PGA a vítěz měl myslím něco kolem 9 yardů.:cool:

Jo a v těch Podbořánkách jsem longesta putterem vyhrál já ;) a Michal mě ani nevyhlásil:(. Byl jsem z toho ještě pak 14 dní moooc smutnej :p
A já ti sem porad nedala to video. Vidíš, jaký jsme kamarádi.:oops: nechám všeho a jdu to napravit.
 
A já ti sem porad nedala to video. Vidíš, jaký jsme kamarádi.:oops: nechám všeho a jdu to napravit.
A ještě to k tomu o_O ... :D
 
Jak už jsem se nevydržela nepochlubit, zahrála jsem si včera životní výsledek. Ovšem vůbec se nemusel narodit, poněvadž mě před druhou ranou na čtyřpatrové závěrečné jamce zcela ovládla vidina rekordu a psychicky jsem se úplně rozložila. Stále občas umím vyrobit i "desítku" a tohle vědomí mě totálně ochromilo. Umlátila jsem to za pět...o_O
 
Někde jsem četl, že za jedno kolo golfu člověk vydá stejně energie, jako za hodinu tenisu. Je ale jasné, že při tenisu se člověk zákonitě zpotí a má pocit, že něco dělal. U golfu se v chladnu kolikrát ani nezpotím, přesto jsem unavený.
Paty nejsou nijak velká zátěž, ale zase u dlouhých ran dávám min. jednu cvičnou, někdy i dvě. Při patování prohlížím dráhu z obou stran, pokaždé dřep, takže další zátěž.
Neobhajuji golf jako něco super zatěžujícího, ale prohlásit "zátěž blížící se nule" je zkrátka úplně mimo mísu.
 
Tohle je můj tenis. Pro porovnání.
c6eca259672b471bf0831364e840325b.jpg
 
Vidím, že jsem některé pěkně vyprovokoval:) aspoň se rozvířila diskuze a i troška emocí, ono to neuškodí:)

Ale pokusím se navázat trošku seriózněji - co golf a kompenzační a přípravné cvičení? Ptám se zcela vážně, řešíte to někdo? Děláte ke golfu celoročně další sportovní aktivitu (jakou? v jakém rozsahu-intenzitě), kvůli kondici ke hře a nebo děláte někdo přes zimu přípravnou všeobecnou kondiční fázi? Odpal je celkem periodicky opakující se dynamický pohyb zatěžující stále +/- stejné skupiny svalů... první co mě napadá jsou kompenzace a dysbalance? Diskuze a názory vítány, pozitivní, negativní, ale hlavně Vaše vlastní:)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Já osobně velmi nepravidelně běhám. A celkem pravidelně v zimě hraju tenis. 1x týdně. Teď jsem začal během hry s občasným švihnutím si na druhou stranu Právě kvůli nějaké té kompenzaci. Jinak nedělám nic. Rád bych se dokopal k plavání. Přes zimu. Také alespoň 1x týdně. Jeznže nemám plavky a nemám rád lidi... takže ten bazén bude celkem oříšek.
 
Já osobně velmi nepravidelně běhám. A celkem pravidelně v zimě hraju tenis. 1x týdně. Teď jsem začal během hry s občasným švihnutím si na druhou stranu Právě kvůli nějaké té kompenzaci. Jinak nedělám nic. Rád bych se dokopal k plavání. Přes zimu. Také alespoň 1x týdně. Jeznže nemám plavky a nemám rád lidi... takže ten bazén bude celkem oříšek.

choď do Vltavy, tam moc lidí v zimě nebude a plavky taky nebudeš potřebovat...
 
Vidím, že jsem některé pěkně vyprovokoval:) aspoň se rozvířila diskuze a i troška emocí, ono to neuškodí:)

Ale pokusím se navázat trošku seriózněji - co golf a kompenzační a přípravné cvičení? Ptám se zcela vážně, řešíte to někdo? Děláte ke golfu celoročně další sportovní aktivitu (jakou? v jakém rozsahu-intenzitě), kvůli kondici ke hře a nebo děláte někdo přes zimu přípravnou všeobecnou kondiční fázi? Odpal je celkem periodicky opakující se dynamický pohyb zatěžující stále +/- stejné skupiny svalů... první co mě napadá jsou kompenzace a dysbalance? Diskuze a názory vítány, pozitivní, negativní, ale hlavně Vaše vlastní:)
Pravidelně běhám a chodím jedenkrát týdně plavat. Nicméně bych rád začal i s nějakým cvičením ala joga. Ale nejsem schopen se k tomu donutit...
 
Tohle je můj tenis. Pro porovnání.

Čtu ty tvoje dva výsledky správně? Podle toho, by spotřebované kalorie souvisely jen s napohybovanými km.
Nejsem zastáncem toho, že golf je nefyzický sport ale v rámci objektivity je třeba říct, že v tvých výsledcích úplně chybí energie vydaná na údery a těch je v tenise sakra víc ;)
 
spotřebované kalorie
Výsledky v měření energetického výdeje pomocí těhle "hodinek/aplikací/GPSpřístrojů" je víceméně dost nastřelené číslo vycházející z nějaké empirické predikce a zahrnující opravné koeficienty pohybující se v rozsahu od nuly po cca 1/3rozlohy vesmíru:) kdysi v rámci přípravy na sportovní sezónu jsme s kolegy "závodili" ve spálených kaloriích v Endomondo, každej to měřil čím mohl, někdo Garmin hodinky, někdo Suunto, někdo GPSka na kole, někdo jen app v telefonu... výsledek byl o tom, že vyhrál kdo našel aktivitu s nejvýhodnějším poměrem čas/intenzita/kalorie a bylo to:) s realitou, únavou, vydanou energií a následnou regenerací to nijak nesouviselo:) střídal jsem tehdy běh, kolo, koloběžku, fitko a plavání a prostě hausnumera... nejvíce kaloricky výhodné bylo si dát večer procházku se psem:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom