Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka

Konzultoval jsem toto na Albatrosu s panem Klikarem - v pravidlech ani rozhodnutích oporu nevidí. Nicméně sám by jako rozhodčí či pořadatel nechal před turnajem vložky vyndat. Nemá je rád a míč to ovlivňuje. Navíc pošle dotaz na centrálu.

Taková perlička - u jamky 18 jsem se ho zeptal na žlutý kolík asi 5 m před vodou u grýnu. Verča chtěla vědět, já netušil. Pan Klikar mi sdělil, že je to drop zóna. Nicméně sám zjistil, že tam dle propozic turnaje nemá co dělat [emoji23]
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Konzultoval jsem toto na Albatrosu s panem Klikarem - v pravidlech ani rozhodnutích oporu nevidí. Nicméně sám by jako rozhodčí či pořadatel nechal před turnajem vložky vyndat. Nemá je rád a míč to ovlivňuje. Navíc pošle dotaz na centrálu.

Když se ale přijde na to v průběhu hry? Anulovat výsledky? Jako - často jako hráč si toho všimneš až při svém příchodu k prvnímu greenu (kdy pár lidí může mít již odehráno).
 
Říkal, že v pravidlech oporu nevidí. Takže hráč svou námitkou nezmůže nic. Pořadatel či rozhodčí to musí udělat před startem. Otázkou je, když nějaký nervák toto vytrhne a zahodí v průběhu turnaje.
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Benátky:
E028825A-D27F-4247-83F0-22F71AF46B39.jpeg
 
Konzultoval jsem toto na Albatrosu s panem Klikarem - v pravidlech ani rozhodnutích oporu nevidí. Nicméně sám by jako rozhodčí či pořadatel nechal před turnajem vložky vyndat. Nemá je rád a míč to ovlivňuje. Navíc pošle dotaz na centrálu.

Taková perlička - u jamky 18 jsem se ho zeptal na žlutý kolík asi 5 m před vodou u grýnu. Verča chtěla vědět, já netušil. Pan Klikar mi sdělil, že je to drop zóna. Nicméně sám zjistil, že tam dle propozic turnaje nemá co dělat
emoji23.png

Zdá se , že to oporu v pravidlech i rozhodnutích má. P. Klikar asi nemá pravdu.

- již mnou dříve citovaný odkaz je z pravidel ( část pace and play ), část J - https://www.randa.org/Pace-of-Play-Manual/Rules/6-Appendices/SubRules/10-Appendix-J

- dále decission 16 / 4, ze kterého plyne, že má hráč kontaktovat soutěžní výbor a pokud není k dispozici, bez penalizace dát vložku jamky do pořádku a to tak, že má být palec pod povrchem!!
https://www.randa.org/Rules-of-Golf/MainRules/16#alldecisions ( rozhodnutí 16/4 )

- a říká to v i paní Linda, která vypadá důvěryhodně - kdo by jí nevěřil - http://lindamillergolf.blogspot.com/2012/09/ask-linda-523-plastic-rings-in-holes.html
 
Díky za doplnění. Bohužel tu nikdo netušíme kdo nebo co jsi a jak moc důvěryhodné jsou tvé odpovědi. Nic osobního (To je technicky nemožné). Dotaz jsem poslal na čgf ať to má to správné razítko [emoji6]
 
Odpověď dorazila velmi rychle:

Cituji:

"Dobrý den, Davide.
Pravidla golfu či Rozhodnutí o pravidlech golfu se tzv. plastovými kroužky v jamce explicitně nezabývají. Nicméně - definice Jamky / Hole jasně stanoví, že cokoli umělého (vložka / lining) musí být zapuštěno minimálně na palec, tj. 2,54 cm pod úroveň povrchu. Tečka. Odkazované rozhodnutí 16/4 se týká vložky a případné manipulace s ní, nikoliv plastového kroužku, o němž jsme spolu hovořili.

Jak už jsem na Albatrossu uvedl, hráč může na základě Definice Jamky / Hole požadovat, aby Soutěžní výbor daného turnaje zjednal nápravu a plastové kroužky ze všech jamek odstranil. ČGF to na svých turnajích vyžaduje už min. několik let.

Mějte se fajn!

PhDr. Luboš Klikar
Sportovní ředitel | Executive Sport Director"
 
"No, pane řediteli, je to takový ošklivý a skoro bych řekl zlý, zlý, pane řediteli, nepěkná věc. "
 

Prekérní situace :D
Ale nejvíce by mě zajímalo, jak se tohle vůbec může stát?
Jako že to trefíš např. 100m ránou a takhle zapadne?
Ta vložka by měla být nejspíše z pevnějšího materiálu...

Co s tím?
Vyndáš, opravíš (což nejspíš nepůjde ;)), vrátíš na původní místo (spadne do jamky, tím pádem hotovo, vyřízeno a odcházíš na další jamku) :cool:
 
Prekérní situace :D
Ale nejvíce by mě zajímalo, jak se tohle vůbec může stát?
Jako že to trefíš např. 100m ránou a takhle zapadne?
Ta vložka by měla být nejspíše z pevnějšího materiálu...

Co s tím?
Vyndáš, opravíš (což nejspíš nepůjde ;)), vrátíš na původní místo (spadne do jamky, tím pádem hotovo, vyřízeno a odcházíš na další jamku) :cool:
Bohužel to tak jednoduché není. Někde nedávno proběhlo vysvětlení, že pokud není míček celým svým objemem pod hranou jamky, tak jamka není dohraná, míč se musí umístit zpět na hranu, ale protože na hraně nebude držet, tak se musí připočíst rána a pak je dohráno.
 
Bohužel to tak jednoduché není. Někde nedávno proběhlo vysvětlení, že pokud není míček celým svým objemem pod hranou jamky, tak jamka není dohraná, míč se musí umístit zpět na hranu, ale protože na hraně nebude držet, tak se musí připočíst rána a pak je dohráno.
A kde je prosím zdravý selský rozum?????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
tento problem uz ma mezinarodni charakter, Laguna National, Singapore
6498217D-6DD1-47E6-A453-5C8124AE16A2.jpeg
 
Beroun........
322FD8CB-039A-4DD4-A58D-942FC55286D8.jpeg
781AD1CE-3CAC-4B35-B575-0BB15B669808.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom