Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaká dámská železa pro vyšší HI?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
A je to tady. Rodinný golf znamená, že je potřeba podpořit investicí do "nových" želez pro @kristyna. Poradíte, po čem se konkrétně poohlédnout? Požadavky: musí to s nimi hrát samo. A ideálně rovně. A hlavně - musí se líbit. :-D

Trochu vážněji. Úroveň pravidelně hrající začátečník - ženská. Současné hole - cca 5 let ze starého celého setu, na grafitu. Jedna hůl zlomená, polovina nepoužitelná (hybridy). Bag taky jiný, putter je/bude taky jiný, stejně tak wedge. Nehledám pro Týnku celý set, ale "jen" sadu želez. Grafit. Vhodnější nová, nebo dobrá zánovní. Máte někdo konkrétní tip? Jedná se mi o železa 5/6 - PW. a příp. i zdůvodnění, proč tyto hole jsou dobré a vyplatí se s dobrým poměrem cena/výkon. Děkujeme všem za laskavé rady.

Z nových jsem narazil na Srixon Z155. Pěkná cena za 8k (např. tu https://www.golfiq.cz/cs/zeleza/17447-damska-zeleza-srixon-z155-grafit-4907913017810.html).
 
Ikdyž jsem skalním příznivcem značky SRIXON/Cleveland, tak tato železa už jsou už nějaký pátek na trhu a jedná se zřejmě o převzatá základní litá železa od Clevelandu (když, parchanti, ještě chtěli nechat mou oblíbenou značku Cleveland umřít). Takže asi ještě o kus starší, než 2015. Ne, že by se s tím nedalo hrát, to určitě půjde a určitě ji to nech minimálně zkusit a třeba to bude přesně sedět. Týnka stejně na fóru pozorně "naslouchá" a všechno se dozví, že???.
A navíc bych nechal Týnku změřit, jestli ji spíš nesednou třeba hole na seniorském grafitu nebo dokonce na nějakém lehkém/soft regularu. Aby na ni standardní ladies shaft nebyl měkký. Švih na to podle mě určitě má. Já to absolvoval něco obdobného s dcerou.

A starší hole určitě zkonzultuj s @karlos :) . To je GURU.
 
Kouknu na to. Díky a přeměříme... ale víš, jak je to s ženskýma v obchodě. Člověk ji tam vezme a jí se určitě zalíbí něco, co je 3x tak drahé. A k tomu určitě spousta nějakých hadrů, nové boty a tak. :)

tak tato železa už jsou už nějaký pátek na trhu a jedná se zřejmě o převzatá základní litá železa od Clevelandu (když, parchanti, ještě chtěli nechat mou oblíbenou značku Cleveland umřít). Takže asi ještě o kus starší, než 2015. Ne, že by se s tím nedalo hrát, to určitě půjde a určitě ji to nech minimálně zkusit a třeba to bude přesně sedět.

Ale to nutně nemusí být špatně, konzultoval jsem to mimo i s @jan - a taky z těch želez nebyl nadšen, ale ta cena je dobrá. Překvapilo mě to. Přeci jen, Srixon není úplně Dunlop, byť se v těch jejich řadách pořádně neorientuji. Když jsme u toho - liší se nějak ženské hlavy holí od mužských, nebo je to jen marketing, jak předpokládám a barvy?
 
Kouknu na to. Díky a přeměříme... ale víš, jak je to s ženskýma v obchodě. Člověk ji tam vezme a jí se určitě zalíbí něco, co je 3x tak drahé. A k tomu určitě spousta nějakých hadrů, nové boty a tak. :)



Ale to nutně nemusí být špatně, konzultoval jsem to mimo i s @jan - a taky z těch želez nebyl nadšen, ale ta cena je dobrá. Překvapilo mě to. Přeci jen, Srixon není úplně Dunlop, byť se v těch jejich řadách pořádně neorientuji. Když jsme u toho - liší se nějak ženské hlavy holí od mužských, nebo je to jen marketing, jak předpokládám a barvy?
Srabe! Bojíš se vzít Týnku do obchodu, že tě to bude moc stát :D Já bych ti řekla, ze by se ty hole měly také Týnce líbit. Kámoška má železa Cobry, měla bych taky Cobry, kdybych blbec asi týden počkala...jsou krásný a když mají růžové gripy, nemají chybu.jinak mám železa teda Wilson, asi jsou v pohodě, vyměnit by chtěly moje ruce. Tak to jsem ti nepomohla viď ;)😁
 
Jen tak malou trošku do mlýna, bude to těžké..;). Koupit něco slušného u nás pro dámy není vůbec jednoduché ale to @requo určitě dobře ví. I když je nemám tak mám v oblibě Pingy řady G, jejich ekvivalentem pro dámy řada Serene. Ale Michal Pingy má, myslím že by si s nimi @kristyna mohla zkusit bouchnout, jen co se týče hlav, jestli by jí to sedělo, nebo jestli už je preference něčeho ostřejšího. Já osobně bych měl dva typy https://www.golfbidder.co.uk/product/1048666/Ping_Serene.html a možná by nebylo od věci i toto https://www.golfbidder.co.uk/product/1047116/Yonex_VM-X.html. Ale už to neodpovídá zadání nové nebo zánovní. No a co se týče těch Srixonů 155, chtělo by je to opravdu vzít do ruky, ale myslím že hlavu už mají daleko kompaktnější.. Vím že jsem moc neporadil, ale troška do mlýna... A jinak hodně štěstí při výběru..:up:
 
Díky všem za názory, poradíte ještě z otázkou, která výše zapadla?

Liší se nějak ženské hlavy holí od mužských, nebo je to jen marketing, jak předpokládám a barvy?
 
Ale Michal Pingy má, myslím že by si s nimi @kristyna mohla zkusit bouchnout, jen co se týče hlav, jestli by jí to sedělo, nebo jestli už je preference něčeho ostřejšího.

Ha, až teď jsem si toho všiml, že bych ji dal své hole a udělal si radost sám? :-D No, asi mi to neprojde, ale líbí se mi, jakým směrem mě to inspiruje :-D V tvých slovech cítím moudrost a životní protřelost, k čemuž očividně musím ještě dozrát! Dobře ty! ;)
 
Upraveno:
Díky všem za názory, poradíte ještě z otázkou, která výše zapadla?

Liší se nějak ženské hlavy holí od mužských, nebo je to jen marketing, jak předpokládám a barvy?
Předpokládám že marketing, těžko bude někdo cpát prachy do vývoje extra dámských holí, opravdu spíš jenom přebarví pánské.. :)
 
Našel jsem železa za hubičku:



F1C781D8-5CBB-47DF-B1CD-8E13FBA63DE5.jpeg
 
zřejmě o převzatá základní litá železa od Clevelandu
Nejedna... byl to doplnek rade x55. Zadna technologicka specialita, jen celkem hezke cast hole s konstrukci pro vyssi hcp, ale designem pribuznym tech kovaku.

Oversized nejsou, ale o to tady asi ani nejde.

Michal hleda neco rozumneho... ted v dobe coronove totiz neni kde co koupit. Minuly rok touto dobou slo koupit mnoho typu treba Cober do 350,- GBP uplne na pohodu. :(

PS: kdyby byly damske CG16ky za tech 6K, co se prodavaly roky, tak asi neni co resit..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom