Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak často a proč měníte své golfové hole?

Nevím jestli je 1100 ot/min hodně , nebo málo a neb kdo z nás “ profíků” dokáže ocenit tento nárůst rotace u svých nových wedge🤭🤔🕵. Osobně jsem své letité wedge Titleist (52,56,60) ještě neměnil , rotace mám při hře z bunkru docela dosti a z fw také, nebude to jen takový obdobný marketink. Kolikrát, když se podívám do jiných bagů a vlastně nevidím drážky přes zanešeně nečistěné hole po každém úderu. Co je horší / lepší ohrané udržované vs nové neudržované??


mam ted nove wedge, stare jsou stare 2 roky, odehrano s nima cca 500 kol, rozdil je obrovsky..., ale jen pokud trefujes mic ciste a pak jdes do zeme a udelas rizek :D
 
mam ted nove wedge, stare jsou stare 2 roky, odehrano s nima cca 500 kol, rozdil je obrovsky..., ale jen pokud trefujes mic ciste a pak jdes do zeme a udelas rizek :D
Můžeš prosím specifikovat” obrovský rozdíl” , rotace , placebo protože rozdíl cca 1000 tj místo 9000 točit 8000 ot/ min nevím jestli to někdo postřehne nebo vyvine?
 
Nevím jestli je 1100 ot/min hodně , nebo málo a neb kdo z nás “ profíků” dokáže ocenit tento nárůst rotace u svých nových wedge🤭🤔🕵. Osobně jsem své letité wedge Titleist (52,56,60) ještě neměnil , rotace mám při hře z bunkru docela dosti a z fw také, nebude to jen takový obdobný marketink. Kolikrát, když se podívám do jiných bagů a vlastně nevidím drážky přes zanešeně nečistěné hole po každém úderu. Co je horší / lepší ohrané udržované vs nové neudržované??


Asi je máš dost rezavé... ;-) Nicméně nevím o jaký nárust se Bohůšu jedná (jaký byl standardní)
 
Můžeš prosím specifikovat” obrovský rozdíl” , rotace , placebo protože rozdíl cca 1000 tj místo 9000 točit 8000 ot/ min nevím jestli to někdo postřehne nebo vyvine?
Myslím, že kdybys zahrál wedge do greenu z 50m s rotací 1000 o/min a 9000 o/min, tak bys to poznal.. :D :D :D resp. nechtěl bys to poznat..
 
Asi je máš dost rezavé... ;-) Nicméně nevím o jaký nárust se Bohůšu jedná (jaký byl standardní)
Prosím přečíst si doložený článek, kde je měřeno u golfisty hraná a nová wedge a rozdíl je:


Club Backspin (60 yard pitch shot)588 RTX 2.0 7959rpm RTX 4 9094rpm

jinak, wedge mám pravidelně udržované a nerezavějící😄
 
Špatně jsis to přečetl nebo vyložil rozdíl v rotaci nová stará je cca 1000
jestli řešíš rozdíl v rotaci, tak to zas tak velký nebude. Byly testovány nové hole s perfektními drážkami vs zbroušené a staré hickory (úplně bez drážek)
a rozdíl dosáhl maximálně rozdílu 300 o/min
 
jestli řešíš rozdíl v rotaci, tak to zas tak velký nebude. Byly testovány nové hole s perfektními drážkami vs zbroušené a staré hickory (úplně bez drážek)
a rozdíl dosáhl maximálně rozdílu 300 o/min
Proto je mi divné proč měnit, placebo??
 
Proto je mi divné proč měnit, placebo??
Wedge mají hráči v bagu nejdéle, většinou jsou to ty nejstarší hole, co tam mají. Záleží na stavu hole a herní výkonností hráče, jestli přejde na nové/lepší.
Nebo to může být i u putteru, tam je dokázáno, že hráč bude lépe hrát s putterem, který se mu líbí...
 
Wedge mají hráči v bagu nejdéle, většinou jsou to ty nejstarší hole, co tam mají. Záleží na stavu hole a herní výkonností hráče, jestli přejde na nové/lepší.
Nebo to může být i u putteru, tam je dokázáno, že hráč bude lépe hrát s putterem, který se mu líbí...
a proc maj profici nekolik sad wedgi na rok??
 
a proc maj profici nekolik sad wedgi na rok??
Jak kdo, doporučoval bych se podívat, co nosí hráči, co k nám přijíždí na Albatross.

Ale mluvil jsem o rekreačních hráčích. Ve vyšší lize je to něco jiného.
 
To děláš chybu, rezavé mají větší spin.
To asi ano , když jsem kupoval rezavějící verze jaksi neeee.


Wedge mají hráči v bagu nejdéle, většinou jsou to ty nejstarší hole, co tam mají. Záleží na stavu hole a herní výkonností hráče, jestli přejde na nové/lepší.
Nebo to může být i u putteru, tam je dokázáno, že hráč bude lépe hrát s putterem, který se mu líbí...
Stále nevím v čem jsou nové/ lepší 🤭, ano přešel jsem na jiný typ holí a chci mít shodné, nebo mám pořád poslední model.
Asi jsem nepochopil proč měnit Tutéž za Tutéž jen novou stavem nebo modelem😀😆


a proc maj profici nekolik sad wedgi na rok??
Třeba jiná bounce, tvar podle charakteru hřiště / počasí/ stavu. Tím si určitě zjednodušují hru, když využijí potenciál dané hole/ modelu.
 
Jak kdo, doporučoval bych se podívat, co nosí hráči, co k nám přijíždí na Albatross.

Ale mluvil jsem o rekreačních hráčích. Ve vyšší lize je to něco jiného.
bavil jsem se o tom s nekolika hraci na challenge i na european, kdyz jsem delal caddyho, vetsina mi rekla 3-5 sad wedgi na rok
 
... rotace mám při hře z bunkru docela dosti a z fw také ...
Na to jsi přišel jak, měřil si to, nebo si to myslíš? 🤭
 
Na to jsi přišel jak, měřil si to, nebo si to myslíš? 🤭
Na to nejsem odborník a měřák sebou na hřiště nenosím, je to pouze z reakcí hráčů co stojí na grýnu , já hraji na #8 GR LIPINY pravý “ irský” bunkr , nevidíš na grýn je cca -3m , krásně ti to zastavilo, mělo to back spin. A z fw po dopadu Na grýn zpětný chod , nebo se zapíchne . A to magnet na míče v kapse nemám, a není to do kopců.
 
Na to nejsem odborník a měřák sebou na hřiště nenosím, je to pouze z reakcí hráčů co stojí na grýnu , já hraji na #8 GR LIPINY pravý “ irský” bunkr , nevidíš na grýn je cca -3m , krásně ti to zastavilo, mělo to back spin. A z fw po dopadu Na grýn zpětný chod , nebo se zapíchne . A to magnet na míče v kapse nemám, a není to do kopců.
backspin zalezi hodne na stavu greenu, na mekkem az podmacenem greenu jsem schopen zahrat 20m backspin i 7zelezem
 
backspin zalezi hodne na stavu greenu, na mekkem az podmacenem greenu jsem schopen zahrat 20m backspin i 7zelezem
K tomu musím přidat takový poznatek,měl jsem tu možnost si v pondělí s @JanKostalCZE proběhnout rychlou devítku v Hodkovičkách a
když vidíte z blízka,s jakou intenzitou jde do impaktu a jak jsou tyto rány,až dvojnásobně vysoké oproti normálním hráčům,tak je docela
pochopitelné,že tam už se ty otáčky skutečně dostávají na nejvyšší možnou úroveň.Díky za hru:up:;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom