Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

Doplním svou zkušenost - aktuálně jsme řešili přes golfplan HiO našeho člena, který ji zahrál o víkendu v turnaji. Zatím jsme v pozici nahlášení "škody", chtějí logicky vidět účtenku za útratu a chtěli nascanovat scorekartu s razítkem klubu - to mi přijde osobně jako opruz, protože veškerá data z turnaje jsou dohledatelná na serveru ČGF, který by měl jako důkaz jednoznačně stačit. Paní likvidátorka dost nepříjemná, že prý to musí poslat do zahraničí a tam to tak chtějí.

Jinak pozor, pokud mne je známo, tak klasická pojistka na blbost řeší úrazy na hřišti, ale pouze v rámci rekreační hry, nikoliv turnajové.
 
Doplním svou zkušenost - aktuálně jsme řešili přes golfplan HiO našeho člena, který ji zahrál o víkendu v turnaji. Zatím jsme v pozici nahlášení "škody", chtějí logicky vidět účtenku za útratu a chtěli nascanovat scorekartu s razítkem klubu - to mi přijde osobně jako opruz, protože veškerá data z turnaje jsou dohledatelná na serveru ČGF, který by měl jako důkaz jednoznačně stačit. Paní likvidátorka dost nepříjemná, že prý to musí poslat do zahraničí a tam to tak chtějí.

Jinak pozor, pokud mne je známo, tak klasická pojistka na blbost řeší úrazy na hřišti, ale pouze v rámci rekreační hry, nikoliv turnajové.
máš pravdu, rekreačně prováděný sport - ale i rekreační hráč se může zúčastnit turnaje - to zkusím zjistit.
A napadlo mne - ty odevzdané skorekarty po turnaji, ty klub někde archivuje? Nebo je někde posílá a nebo je prožene skartovačkou?
 
Doplním svou zkušenost - aktuálně jsme řešili přes golfplan HiO našeho člena, který ji zahrál o víkendu v turnaji. Zatím jsme v pozici nahlášení "škody", chtějí logicky vidět účtenku za útratu a chtěli nascanovat scorekartu s razítkem klubu - to mi přijde osobně jako opruz, protože veškerá data z turnaje jsou dohledatelná na serveru ČGF, který by měl jako důkaz jednoznačně stačit. Paní likvidátorka dost nepříjemná, že prý to musí poslat do zahraničí a tam to tak chtějí.

Jinak pozor, pokud mne je známo, tak klasická pojistka na blbost řeší úrazy na hřišti, ale pouze v rámci rekreační hry, nikoliv turnajové.
Našla jsem ve výlukách (tedy kdy se neplní) jen provozování profesionální sportovní činnosti a přípravu na ní - takže dle mého naše golfové turnaje do toho zahrnuty jsou. Ale je to jen jedna konkrétní pojišťovna, může se to lišit.
 
máš pravdu, rekreačně prováděný sport - ale i rekreační hráč se může zúčastnit turnaje - to zkusím zjistit.
A napadlo mne - ty odevzdané skorekarty po turnaji, ty klub někde archivuje? Nebo je někde posílá a nebo je prožene skartovačkou?

To může, ale už je to sportovní klání a to musí mít separátní pojištění.
My je pro jistotu rok archivujeme, kdyby vyvstal někde nějaký problém. Pak jdou do skartovačky.
 
Našla jsem ve výlukách (tedy kdy se neplní) jen provozování profesionální sportovní činnosti a přípravu na ní - takže dle mého naše golfové turnaje do toho zahrnuty jsou. Ale je to jen jedna konkrétní pojišťovna, může se to lišit.
Přesně tak hovoří i moje pojišťovna - výluka je, mimo jiné:
upload_2017-8-11_10-47-57.png

Turnajový golf (pro amatéry) ale přece není profesionální sportovní činnost, je ryze amatérská?
 
...hm, co se skrývá pod pojmem "veškerá příprava k ní" v našem pojetí?
 
...hm, co se skrývá pod pojmem "veškerá příprava k ní" v našem pojetí?
trénink a podobně...

Přesně tak hovoří i moje pojišťovna - výluka je, mimo jiné:
Zobrazit přílohu 1937
Turnajový golf (pro amatéry) ale přece není profesionální sportovní činnost, je ryze amatérská?
souhlas, jsme jen amatéři ;)
 
Doplním svou zkušenost - aktuálně jsme řešili přes golfplan HiO našeho člena, který ji zahrál o víkendu v turnaji. Zatím jsme v pozici nahlášení "škody", chtějí logicky vidět účtenku za útratu a chtěli nascanovat scorekartu s razítkem klubu - to mi přijde osobně jako opruz, protože veškerá data z turnaje jsou dohledatelná na serveru ČGF, který by měl jako důkaz jednoznačně stačit. Paní likvidátorka dost nepříjemná, že prý to musí poslat do zahraničí a tam to tak chtějí.

Jinak pozor, pokud mne je známo, tak klasická pojistka na blbost řeší úrazy na hřišti, ale pouze v rámci rekreační hry, nikoliv turnajové.

Hm, tohle je dobrá zkušenost, především to, že likvidátorka je nepříjemná. Jsem zvědav, jak to dopadne, ve výsledku, prosím, dej vědět. Když už bych něco pro členy 19.jamky řešil, tak bych raději s někým, kdo má ideálně dobré reference a přístup v poměru s cenou. Nutně nejlevnější cenovka není v tomto to nejlepší.

@Marta: Koukám na formulář hlášené škodné události GolfPlan - mají tam kolonku: "Máte uzavřeno ještě jiné pojištění, kde byste mohli uplatnit tuto škodu? Pokud ano, uveďte podrobnosti:" - proč do toho co je pojišťovně?
 
Máte uzavřeno ještě jiné pojištění, kde byste mohli uplatnit tuto škodu? Pokud ano, uveďte podrobnosti:" - proč do toho co je pojišťovně
Podle mě pro to, aby nebylo dvojí plnění za jednu událost. A nebo má Golfplan v podmínkách, že v případě, že máš uzavřenou jinou pojistku, ze který je možný plnit, tak pak Golfplan neplní. A nebo obojí:)
 
Podle mě pro to, aby nebylo dvojí plnění za jednu událost. A nebo má Golfplan v podmínkách, že v případě, že máš uzavřenou jinou pojistku, ze který je možný plnit, tak pak Golfplan neplní. A nebo obojí:)

Jasný. Ono se to HIO váže k útratě. Mně spíš zaujala ta formulace - co jim je do toho, že mám někde uzavřeno něco, když u "konkurence" nebudu škodu uplatňovat?
 
Pojistky casto se snazi vyvazat z neceho formlulkou, ze pokud si za danou udalost jiz nekde neco dostal blah blah...

Ad likvidatorka HIO:
Celkem chapu, ze chteji scorekartu a doklad. Ja uz jednou HIO na serveru CGF mel... chyba pri opisovani scorekarty. :D

@Marta Jakou holi si to zahrala? Doporucuji mrknout na stranky vyrobce holi. Nekteri z nich maji specialni akce pro HIO. Tzn. pri prokazani HIO jejich holi ti poslou nejakou peknou plaketu :)
Form: http://prntscr.com/g77w5c
A takto nejak to vypada: http://prntscr.com/g77xdt
 
Upraveno:
Ad likvidatorka HIO:
Celkem chapu, ze chteji scorekartu a doklad. Ja uz jednou HIO na serveru CFG mel... chyba pri opisovani scorekarty. :D

Předpokládám, že si hned kontaktoval pojišťovnu a chtěl plnění za účet, který si na základě tohoto špatného zápisu propil. To je přece blbost Honzo:).
 
Předpokládám, že si hned kontaktoval pojišťovnu a chtěl plnění za účet, který si na základě tohoto špatného zápisu propil. To je přece blbost Honzo:).
No ja predne pozadal na recepci, aby to opravili. :)
Blbost to neni... pojistovna vzdy na vse chce pisemny doklad. Jde jim o prohlaseni nejakeho subjektu, ze se neco nejak stalo. Je uplne jedno, o co jde. Ale obecny vypis systemu neberou nikdy a nikde. Vzdy tam musi byt nejaky papir. Takze toto chapu. A duvod proc jsem ilustroval tou situaci se spatnym zapsanim do systemu.
Ochotu nehodnotim... predpokladam, ze je to stejne kysele jako vzdy...
PS: Naposledy jsem se domahal vyplaty pojisteni storna zajezdu minuly rok. Trvalo to jen pul roku a seznamil jsem se s mnoha pracovniky te instituce... :)
 
No ja predne pozadal na recepci, aby to opravili. :)
Blbost to neni... pojistovna vzdy na vse chce pisemny doklad. Jde jim o prohlaseni nejakeho subjektu, ze se neco nejak stalo. Je uplne jedno, o co jde. Ale obecny vypis systemu neberou nikdy a nikde. Vzdy tam musi byt nejaky papir. Takze toto chapu. A duvod proc jsem ilustroval tou situaci se spatnym zapsanim do systemu.
Ochotu nehodnotim... predpokladam, ze je to stejne kysele jako vzdy...
PS: Naposledy jsem se domahal vyplaty pojisteni storna zajezdu minuly rok. Trvalo to jen pul roku a seznamil jsem se s mnoha pracovniky te instituce... :)

No je to blbost. V dnešním online světě je to totální kravina a opruz pro všechny zúčastněné. Při základní znalosti photoshopu jsem si schopen své razítko namontovat na cokoli...
 
No je to blbost. V dnešním online světě je to totální kravina a opruz pro všechny zúčastněné. Při základní znalosti photoshopu jsem si schopen své razítko namontovat na cokoli...
Chapu tvuj uhel pohledu. Ale takto to proste nefunguje, a ma to sve racio: Server CGF je z hlediska pojistovny nejaky negarantovany registr vysledku. CGF pravdepodobne nijak neruci za jeho spravnost. Prohlaseni subjektu s podpisem/razitkem, ze neco se nejak stalo vahu ma min. v pravni rovine.

Mj. zadatel o viza do USA musi tez vyplnit pomerne smesnou otazku "Jste terorista?" (dokonce s dovetkem, ze odpoved ano jeste neznamena, ze mu zamitnou vstup). Pravne to ma svuj smysl, ale to uz je ober off topic.
 
Jen pár poznámek k tomu, co zde padlo:
Když jsem věděl, že budu hrát v turnaji v Dubaji (mimo hodnocení ale v turnaji), řešil jsem s pojišťovnou co by kdyby. Byl jsem ubezpečen, že případné škody na majetku nebo újmy na zdraví budou plnit z běžné cestovní pojistky. Golf není rizikový sport, kde potřebuješ připojištění.
Některé věci pokud máš pojištění dvakrát, pokaždé jinde, platíš dvakrát, plnění máš nárok taky dvakrát. Osobní taková zkušenost s úrazovým pojištěním.
Stačí si vybrat správnou pojišťovnu, která nekouká, jak se vyvléknout z plnění :)
 
Tak JardaK to už vcelku vystihl - pojištění (úrazu, života...) můžete mít kolikrát chcete a taky vám tolikrát bude plněno. I "běžné" pojišťovny se ptají jestli máte jinde uzavřeno podobné pojištění - v posledních letech se množily pojistné podvody typu - uzavření denních dávek na vysoké částky u více pojiš´toven a po krátké době hlášení pojistné události (ve spolupráci s doktory, byly to vysloveně organizované skupiny). Tak trochu se tím snaží eliminovat tyto podvody.
Jiné je to u majetku - dům, auto, můžete mít pojištěné jen jednou.
U cestovní pojistky je také možnost (nebo je automaticky) sjednat pojištění odpovědnosti.
Ten Golfplan je prostě hezký marketingový tah na zajímavou skupinu klientů. Ale nic proti ničemu.;)
 
Pojistky casto se snazi vyvazat z neceho formlulkou, ze pokud si za danou udalost jiz nekde neco dostal blah blah...

Ad likvidatorka HIO:
Celkem chapu, ze chteji scorekartu a doklad. Ja uz jednou HIO na serveru CGF mel... chyba pri opisovani scorekarty. :D

@Marta Jakou holi si to zahrala? Doporucuji mrknout na stranky vyrobce holi. Nekteri z nich maji specialni akce pro HIO. Tzn. pri prokazani HIO jejich holi ti poslou nejakou peknou plaketu :)
Form: http://prntscr.com/g77w5c
A takto nejak to vypada: http://prntscr.com/g77xdt
Tý bláho teď jsi mě fakt rozesmál!:D:D:D Myslíš, že výrobce mých holí to zajímá? Hraju holemi TopFlite, navíc koupenými z druhé ruky - s tím bych se snad ani neměla nikde chlubit!:D:D:D
 
Tý bláho teď jsi mě fakt rozesmál!:D:D:D Myslíš, že výrobce mých holí to zajímá? Hraju holemi TopFlite, navíc koupenými z druhé ruky - s tím bych se snad ani neměla nikde chlubit!:D:D:D
V pripade TopFlitu asi ne :D
 
Mam se pidit po nejake nabidce golf pojisteni, mel by nekdo zajem na dalsi rok? Budu to resit stejne pro sebe a rodinu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom