Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf tags

No já jsem pátral, zda nejde ten mobil nahradit hodinkami. Mám SW3 a na ruce mi při golfu nevadí.
Bohužel jsem se nedopátral..

SW3 mají NFC, tak by v tom neměl být problém, ale někde na fóru jsem narazil na diskuzi, že to nefunguje a nikdo neví proč...
 
Jen aby bylo jasne, ja to nijak nedoporucuji. Jen jsem to sem doplnil at je prehled kompletni. :) 
Za me toto cele ztraci smysl, pokud budou nove GPS hodinky umet onen autotracking co slibuji S20tky. Ale rad si pockam na lepsi verzi... idealne kdyby udelali klidne i placenou appku do Vivos (coz se nestane...). 
 
No tak na golf tags ani na něco podobného v mém případě asi nedojde. Už ve mě pár týdnů hlodalo jisté podezření a tuto neděli na turnaji se mi potvrdilo.
A to sice, že mě všechny tyhle "vychytávky" odvádí od samotné hry, pravděpodobně se tolik nesoustředím. Pořád jsem řešil, jak to, že na turnajích, kde tyhle pitomosti nemám, hraju lépe než při běžné hře. I si to lépe užívám.
Vzdálenosti odhadnu podle kolíků a mobilní aplikaci použiji jen na zapsání score a patů při přechodu mezi jamkami, stejně jako na papírovou score kartu...
To jen takové malé zamyšlení pro ty stejně postižené moderními technologiemi jako jsem já..
 
Myslím Jardo, že dokud nebude něco, co bude úplne triviální na použití, aby člověk nemusel si ty "udělátka" pořizovat, ale prostě to bylo dostupné automaticky, tak to tak asi bude u mnohých. Mně třeba to už taky moc neláká - jsem líný používat i pořádně mobil a myslím, že nikdy nebudu ten výkonnostní typ, pro kterého znalost přesných údajů bude určující. Tím neříkám, že se mi to nelíbí, líbí a moc, ale ne natolik, abych když už si něco takového koupil, abych to pak i používal. Čím méně vstupů a přesných informací člověk má, tím ve výsledku může fungovat často lépe - intuitivněji. Proč by to nemohlo fungovat i v golfu. :)
 
Autotrack... nic neresis a vse mas automaticky, byt nekde mozna bude chybka. 

Jinak souhlas, ze nejaka manipulace odvadi pozornost. Kvuli tomu jsem prestal pouzivat mobilni appku. Clovek vice mobiloval, nez hral. 
 
No pro mě mobil není problém, prostě jen zapíšu výsledek stejně jako na papír.
Problém bylo měření vzdáleností na mobilu nebo na hodinkách a snaha tam mít vždy správně místo, takže pořád myslet na to, že je třeba ránu zadat hned po odehrání.
O výběru hole nebo zadávání trefene fw nebo bunkeru ani nemluvě, o to jsem se ani nepokoušel.
 
Alda: to bych neřekl. Ten musíš vyndat odněkud, změřit a zase uklidit... Podle mě otrava..
 
Kam to jezdíš na turnaje? Abych to místo vynechal, když se tam schází zloději..
 
Re: RE: Re: Golf tags

JardaK řekl:
Alda: to bych neřekl. Ten musíš vyndat odněkud, změřit a zase uklidit... Podle mě otrava..
Což se dá v klidu dělat během rány spoluhráče. Takže to zas taková otrava není. Navíc na fangli je to nejpřesnější měření. Ve srovnání s mobilem nebo hodinkami.
 
Na hodinky se můžu podívat v ještě větším klidu a stejně mě to odvádí od hry. Můj problém....
 
JardaK: Bohužel v mým domovským klubu, na jednu stranu moje blbost, zapomněl jsem ho nejspíš u jamky 18 greenu, ale opravdu jsem nečekal, že když jdu v prvním flightu, že někdo bude mít tu drzost a nechá si to :D 
 
Smutný.
Vy máte na turnajích povoleno měření?
 
V Hořehledech ne a co vím, tak v Krumlově loni bylo několik diskvalifikací za to, takže všude rozhodně ne..
 
No teď když už laser nemám, tak mi to úplně nevadí, ale je to rozhodně příjemnější a hlavně mnohem rychlejší než to krokovat :) 
 
Krokovat? Na to jsem fakt línej :)
Navíc mě není moc platné znát přesnou vzdálenost, když ji nejsem schopen zahrát pak... Například nedávno mě doslova vyděsila rána devitkou, kterou používám na vzdálenost kolem 100 m. A ono to uletělo na 130 [WHITE SMILING FACE]️
 
:D zkus to na kratkou, uvidis o kolik se zlepsis. Kdyz jsem jeste mel laser, pouzival jsem ho hlavne na kratkou, je rozdil, jestli mas hrat 40 nebo 45 nebo 50. Nad 150 už jsem to nepouzival vubec. Par lidi na me koukalo jak na blazna, kdyz jsem meril takovyhle pidi rany, ale kdyz jsem jim potom rekl, kolik to je doopravdy, tak celkem koukali, ze by to nerekli a navic ja osobne na metry nemam vubec odhad...
 
Krátkou mám momentálně tak rozhozenou, že je to zbytečné. A není to tím, že bych neznal vzdálenost :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom