Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GDPR a golf

To je pěkně zpracované. Nechat to podepsat nové členy určitě nebude problém. Není mi ale jasné jak se dosáhne toho, že podepíší obdobný souhlas stávající členové. To bude asi nadlidský úkol. Ve ( nejen ) větších klubech budou databáze zastaralé a navíc neočekávám nějakou velikou součinnost ani u těch, na které kontakty jsou...

Pro stávající členy bude mnohem jednodušší verze, byť v principu stejná. Bohužel řešíme přesně tento problém. Dle zkušenosti jsme schopni vymámit nějakou formu písemného nebo alespoň elektronického souhlasu s cca 30% stávajících členů. Co budeme dělat s tím zbytkem absolutně netuším...:(.
 
To je pěkně zpracované. Nechat to podepsat nové členy určitě nebude problém. Není mi ale jasné jak se dosáhne toho, že podepíší obdobný souhlas stávající členové. To bude asi nadlidský úkol. Ve ( nejen ) větších klubech budou databáze zastaralé a navíc neočekávám nějakou velikou součinnost ani u těch, na které kontakty jsou...

Pro stávající členy bude mnohem jednodušší verze, byť v principu stejná. Bohužel řešíme přesně tento problém. Dle zkušenosti jsme schopni vymámit nějakou formu písemného nebo alespoň elektronického souhlasu s cca 30% stávajících členů. Co budeme dělat s tím zbytkem absolutně netuším...:(.
To co dělají ostatní, členství zanikne?
 
No když do určité doby nepodepíše vypovíš mu členství..
Mám pocit ze u bank je to tak...

To netuším, děláme na to nějakou právní analýzu...
 
No když do určité doby nepodepíše vypovíš mu členství..
Mám pocit ze u bank je to tak...
ale musíš mu to asi prokazatelně dát vědět...
asi jako Tesco :
Ano

Skvěle - v tom případě nemusíte nic dělat.

Budeme vám i nadále posílat všechny skvělé nabídky a informace, které dostáváte. A nezapomeňte, že máte možnost kdykoli změnit váš názor. Zvláštní odkaz pro odhlášení je zahrnut v každé marketingové komunikaci, kterou vám zašleme.​

Ne

Z marketingových e-mailů/SMS se můžete odhlásit kliknutím na níže uvedený odkaz. Mějte však, prosím, na paměti, že pokud tak učiníte, pravděpodobně přijdete o speciální nabídky a informace, které vám mohou ušetřit peníze.

Chápu to, ale přesto bych se rád/a odhlásil/a
:cool:
 
Právě přijatý email:

Vážení zástupci členských subjektů ČGF,

dne 18. dubna 2018 jsme Vám zaslali vyjádření Právní komise ČGF k problematice GDPR. Za uplynulý měsíc se toho v českém sportovním i legislativním prostředí mnoho událo a Právní komise ČGF tak mohla dokončit všechny potřebné dokumenty.

Ty mají nyní k dispozici členové výboru ČGF a budou je schvalovat na svém nejbližším zasedání, tj. v úterý 22. května 2018. Do svých e-mailových schránek schválené dokumenty k GDPR obdržíte ve středu 23. května 2018.

Nepodařilo se sice dodržet slibovaný termín začátku května, ale věříme ve Vaše pochopení, chceme si být jisti, že rozhodnutí výboru bude konečné a nebudeme Vás muset zatěžovat změnami a aktualizacemi.

Dovolte, abych Vám, jménem všech členů výboru ČGF, ještě jednou poděkovala za pochopení a trpělivost.
 
To je mi ale náhodička. :-D Jsou všude a sledují nás! Nikomu to neříkejte, ale to, že je nevidíte, ještě neznamená, že tu nejsou!

Tak jsem zvědav za týden, určitě to bude i veřejně dostupné na webu. Díky Martine za info!
 
Tak federace dnes klubům rozeslala doporučení ohledně GDPR. Nejzajímavější pasáž z průvodního dopisu :

.. Zatímco chybějící souhlasy s rodnými čísly lze softwarově vykrýt úpravou technického serveru ČGF, máme tady problém další. Tím je dosavadní podoba veřejného serveru ČGF, tedy to, že KAŽDÝ se může podívat na webové stránky ČGF, na kterých může zjistit osobní údaje KAŽDÉHO HRÁČE v rozsahu jméno, příjmení, titul, členské číslo, klub, údaj o domovském či nedomovském členství, HCP, HCP status a blokace. K tomu, aby tyto osobní údaje mohly být i nadále ve veřejně přístupné části serveru ČGF, by musely být uděleny speciální souhlasy. Řada hráčů by s tím pravděpodobně neměla problém, avšak řada hráčů by takovýto souhlas pravděpodobně neudělila, s řadou hráčů by se vám pravděpodobně nemuselo podařit se spojit tak, abyste těmito samostatnými souhlasy prokazatelně disponovali. Z tohoto by potom logicky vyplývala nutnost neustálé a průběžné aktualizace ze strany Vašich zástupců s přístupovými právy na technický server ČGF. Veškerá data by tak z Vaší strany musela být neustále aktualizována, a to včetně toho, že kdykoliv by některý z hráčů odvolal dříve pracně získaný souhlas, museli byste ve stanovené lhůtě jeho údaje ze serveru odstranit, přičemž nepřesnosti v evidencích, které nelze vyloučit, by spadaly pod příslušné sankce GDPR. Ze shora uvedených důvodů tedy bude tato funkcionalita veřejného serveru ČGF, tzn., veřejně přístupná databáze, odstraněna.
 
Tak federace dnes klubům rozeslala doporučení ohledně GDPR. Nejzajímavější pasáž z průvodního dopisu :

.. Zatímco chybějící souhlasy s rodnými čísly lze softwarově vykrýt úpravou technického serveru ČGF, máme tady problém další. Tím je dosavadní podoba veřejného serveru ČGF, tedy to, že KAŽDÝ se může podívat na webové stránky ČGF, na kterých může zjistit osobní údaje KAŽDÉHO HRÁČE v rozsahu jméno, příjmení, titul, členské číslo, klub, údaj o domovském či nedomovském členství, HCP, HCP status a blokace. K tomu, aby tyto osobní údaje mohly být i nadále ve veřejně přístupné části serveru ČGF, by musely být uděleny speciální souhlasy. Řada hráčů by s tím pravděpodobně neměla problém, avšak řada hráčů by takovýto souhlas pravděpodobně neudělila, s řadou hráčů by se vám pravděpodobně nemuselo podařit se spojit tak, abyste těmito samostatnými souhlasy prokazatelně disponovali. Z tohoto by potom logicky vyplývala nutnost neustálé a průběžné aktualizace ze strany Vašich zástupců s přístupovými právy na technický server ČGF. Veškerá data by tak z Vaší strany musela být neustále aktualizována, a to včetně toho, že kdykoliv by některý z hráčů odvolal dříve pracně získaný souhlas, museli byste ve stanovené lhůtě jeho údaje ze serveru odstranit, přičemž nepřesnosti v evidencích, které nelze vyloučit, by spadaly pod příslušné sankce GDPR. Ze shora uvedených důvodů tedy bude tato funkcionalita veřejného serveru ČGF, tzn., veřejně přístupná databáze, odstraněna.

Přijde mi to jako zcela legitimní rozhodnutí, ba co víc, jde zcel v duchu s GDPR. To mělo prvotně motivovat všechny sběratele osobních údajů k tomu, aby se zamysleli nad tím, proč je sbírají a zda to nejde bez nich. A tahle část serveru je dle mého zcela zbytná. Nebo k čemu ji někdo používal?

Zajímavější je ta problematika zveřejňování výsledků, kde prostě nikdo není aktuálně schopen zajistit nezveřejnění výsledku daného člověka a reálně se uvažuje o tom, že výsledky budou prostě kompletně neveřejné a vyhlásí se jen vítězové/ obdarovaní!
 
Přijde mi to jako zcela legitimní rozhodnutí, ba co víc, jde zcel v duchu s GDPR. To mělo prvotně motivovat všechny sběratele osobních údajů k tomu, aby se zamysleli nad tím, proč je sbírají a zda to nejde bez nich. A tahle část serveru je dle mého zcela zbytná. Nebo k čemu ji někdo používal?

Zajímavější je ta problematika zveřejňování výsledků, kde prostě nikdo není aktuálně schopen zajistit nezveřejnění výsledku daného člověka a reálně se uvažuje o tom, že výsledky budou prostě kompletně neveřejné a vyhlásí se jen vítězové/ obdarovaní!
Takže se nedozvím, jestli jsem byl čtvrtek nebo poslední? Nezkontroluju si výsledek?
Pěkná ptákovina.
Btw. těch mailů co mi kvůli tomu odevšad chodí, už jen kvůli tomu bych znovu zavedl defenestraci..
 
Ad hráči: tam bude zajímavé ani ne tak to, že zmizí sekce hráči z webu (to si myslím, že skutečně není potřeba na veřejném čgf webu mít) - někoho mít možnost si pravidelně "lustrovat", ale zavře se tím možnost "otevřené" registrace a přihlášení kamaráda, která v tuto chvíli je možná taky. Jasně, Michala Šatala (mě) přihlásíte, jsem jménem (nejen :) jedinečný, ale Jan Novák už bude mít problém. Byť tady řešení bych viděl taky - prostě se bude přihlašovat pomocí čísla čgf a buď vám ho kamarád sdělí, nebo ne. Případně - kdybych chtěl být hodně striktní, tak nějaký jiný unikátní kód pro přihlášení. Já třeba s touto částí mám docela osobní problém, nelíbí se mi, že mě někdo bez mého vědomí může někam přihlásit a pak budu vypadat za trubku, když nedorazím, takže bych tady určitě uvítal alespoň emailovou notifikaci - pozor, byl jste někam přihlášen a včetně zaslaného kódu (linku) pro odhlášení. Ale to se dostáváme jinam.

Ad výsledky: jsem na to upřímně zvědav, jak si to po nějaké době sedne. Jedna varianta je zveřejňovat první tři místa - v tom akorát ztrácíte možnost kontroly i sebe sama. Dokážu si představit několik scénářů, jak toto řešit, kdybych dostal takovéto zadání, asi bych řešil následně (moc jsem o tom nepřemýšlel):
  1. při registraci na turnaj každý hráč dostane připravenou skore kartu s unikátním ID (unikátní šestimístný vygenerovaný kod, nebo třeba pořadové číslo kvůli snadnějšímu přepisu rukou) - řeší se pouze technicky (server), případně kde netisknou karty, tak přepsat id/číslo
  2. výsledky jsou poté na technický server zadány pod tímto kódem (tady je to asi zbytečné, klidně podle jména, ale jde o princip)
  3. vyhlášení veřejně na místě včetně jmen - dostupné k nahlédnutí
  4. veřejné výsledky na serveru čgf jsou kompletní, resp. pořadí, nicméně je uvedena kompletní tabulka, tzn. pořadí, ID, dosažený výsledek - řeší se pouze technicky (server)
  5. všem účastníkům akce následně rozeslat přímý link s možností zobrazit výsledky včetně jmen, úprav hcp atp (tady nevím, dokážu si představit nějaký časové omezený přístup k daným datům) - řeší se pouze technicky (server)
Myšlenka tohoto je, že je to možné. Hráči jsou registrováni na serveru čgf, vygenerovat každému unikátní kód pro danou akci je technicky možné, následně ho zobrazovat veřejně taky není problém a máte umožněnou kontrolu výsledků - že zapisovatel si to prostě neošulil z libovolného důvodu, protože se na to nepřijde.

Netvrdím, že je to pohodlné, ale je to možné. Vlastně stejným (obdobným) způsobem fungují přihlšky dětí do školky, školy, státní maturity atp.

...btw. jednu z výhod by tento způsob měl, že by nikdo nemohl "vykrádat" a grupovat data zveřejněná na čgf, např. by se to jednoznačně dotklo webu www.golfparada.cz (myslím, že tam není přímý přístup k api), případně dalších - mimochodem, to je krásný příklad toho, jak se dají zveřejňovaná data docela spolehlivě využívat způsobem, který nemusí být každému milý.
 
Zde výňatek z dnešní komunikace od ČGF:

1. Členský subjekt (klub) nemusí mít s ohledem na GDPR smlouvu s ČGF. ČGF a klub jsou správci, zpracovatelem je TeeTime SE. Smlouva mezi ČGF a TeeTime SE samozřejmě existuje.

2. Pokud má klub od svých stávajících členů k dispozici „staré“ souhlasy se zpracováním rodného čísla, jsou platné a není potřeba zajišťovat nové.

3. Velmi doporučujeme informovat Vaše stávající členy o zpracování osobních údajů co největším množstvím kanálů (klubový web, klubová nástěnka, e-mail, apod.) Usnadní Vám to případné prokazovaní splnění této povinnosti.

4. U nových členů zajistěte souhlas (marketing a RČ) podpisem samostatné listiny (ideálně spolu s přihláškou) – viz vzor v Rozhodnutí výboru ČGF. Stejně tak doporučujeme zajistit podpis samostatné listiny, kde nového člena (opět ideálně spolu s přihláškou) informujete o zpracování osobních údajů – viz vzor v Rozhodnutí výboru ČGF.

5. V publikování seznamu přihlášených, startovních listin, výsledkových listin na webu ČGF nedochází k žádným změnám.
 
No, před pár dny jsem někde četl článek o trhu pracovních sil. Mimo jiné v něm bylo uvedeno, že stát za poměrně krátkou dobu doslova vysál z trhu 30000 pracovních sil. To znamená že vytvořil nových 30000 pracovních míst.
Vzhledem k tomu, že podle mě potřebná policie, armáda nebo třeba zdravotnictví, tedy obory zcela nebo částečně řízené státem mají lidí čím dál větší nedostatek, jsou ti lidi asi někde jinde. Někde, kde dosud nebyli třeba. A tak se uměle vytvoří kosočtvercoviny, aby měli co dělat. Čím větší kravina, tím větší nadšení vzbudí, dají se na tom ukrást další prachy ze státní pokladny.
A my, kteří řídíme výrobní firmy nebo podnikáme v čemkoliv, neseženeme člověka, který by se uměl aspoň podepsat.
Ne že na to "jednou lidstvo zanikne", ale sledujeme v přímém přenosu zánik evropské civilizace totálním zblbnutím.

Tak jenom pro informaci, jak a ktere firmy na GDPR hodne vydelaly ... https://www.hlidacstatu.cz/hledat?Q=GDPR&order=0
 
Ad hráči: tam bude zajímavé ani ne tak to, že zmizí sekce hráči z webu (to si myslím, že skutečně není potřeba na veřejném čgf webu mít) - někoho mít možnost si pravidelně "lustrovat", ale zavře se tím možnost "otevřené" registrace a přihlášení kamaráda, která v tuto chvíli je možná taky. Jasně, Michala Šatala (mě) přihlásíte, jsem jménem (nejen :) jedinečný, ale Jan Novák už bude mít problém. Byť tady řešení bych viděl taky - prostě se bude přihlašovat pomocí čísla čgf a buď vám ho kamarád sdělí, nebo ne. Případně - kdybych chtěl být hodně striktní, tak nějaký jiný unikátní kód pro přihlášení. Já třeba s touto částí mám docela osobní problém, nelíbí se mi, že mě někdo bez mého vědomí může někam přihlásit a pak budu vypadat za trubku, když nedorazím, takže bych tady určitě uvítal alespoň emailovou notifikaci - pozor, byl jste někam přihlášen a včetně zaslaného kódu (linku) pro odhlášení. Ale to se dostáváme jinam.

Ad výsledky: jsem na to upřímně zvědav, jak si to po nějaké době sedne. Jedna varianta je zveřejňovat první tři místa - v tom akorát ztrácíte možnost kontroly i sebe sama. Dokážu si představit několik scénářů, jak toto řešit, kdybych dostal takovéto zadání, asi bych řešil následně (moc jsem o tom nepřemýšlel):
  1. při registraci na turnaj každý hráč dostane připravenou skore kartu s unikátním ID (unikátní šestimístný vygenerovaný kod, nebo třeba pořadové číslo kvůli snadnějšímu přepisu rukou) - řeší se pouze technicky (server), případně kde netisknou karty, tak přepsat id/číslo
  2. výsledky jsou poté na technický server zadány pod tímto kódem (tady je to asi zbytečné, klidně podle jména, ale jde o princip)
  3. vyhlášení veřejně na místě včetně jmen - dostupné k nahlédnutí
  4. veřejné výsledky na serveru čgf jsou kompletní, resp. pořadí, nicméně je uvedena kompletní tabulka, tzn. pořadí, ID, dosažený výsledek - řeší se pouze technicky (server)
  5. všem účastníkům akce následně rozeslat přímý link s možností zobrazit výsledky včetně jmen, úprav hcp atp (tady nevím, dokážu si představit nějaký časové omezený přístup k daným datům) - řeší se pouze technicky (server)
Myšlenka tohoto je, že je to možné. Hráči jsou registrováni na serveru čgf, vygenerovat každému unikátní kód pro danou akci je technicky možné, následně ho zobrazovat veřejně taky není problém a máte umožněnou kontrolu výsledků - že zapisovatel si to prostě neošulil z libovolného důvodu, protože se na to nepřijde.

Netvrdím, že je to pohodlné, ale je to možné. Vlastně stejným (obdobným) způsobem fungují přihlšky dětí do školky, školy, státní maturity atp.

...btw. jednu z výhod by tento způsob měl, že by nikdo nemohl "vykrádat" a grupovat data zveřejněná na čgf, např. by se to jednoznačně dotklo webu www.golfparada.cz (myslím, že tam není přímý přístup k api), případně dalších - mimochodem, to je krásný příklad toho, jak se dají zveřejňovaná data docela spolehlivě využívat způsobem, který nemusí být každému milý.

- seznam hráčů sice z cgf zmizel, ale do turnaje se stále hlásí tak jako dříve. Může Tě stále přihlásit kdo chce ( zkoušel jsem to )V přihlašování se stále zobrazují všechna jména včetně všech údajů. Kdo bude chtít "lustrovat" si tedy najde jméno tam...
- domnívám se, že obdobně dopadne databáze trenérů a rozhodčích. Jsou obě veřejné a asi je k nim asi nutný souhlas
Co se týče turnajů. Nerozumím, proč by pořadatel nemohl mít podmínku, kdo se chce zúčastnit turnaje, souhlasí se zveřejněním výsledků. Mně to přijde naprosto logické, že to tak má být.
Pokud se zveřejněním má někdo problém řešil bych to tak, že pro všechny ty, kdo nechtějí mít zveřejněné jméno ve výsledkové listině bych vypsal speciální kategorii -"neviditelní". Výsledky by nebyly veřejně publikovány ( to je technicky snadné ). Hráči by dostali pořadí a třeba i startovku mailem., ostatní hráče by byli ve výsledcích ( startovce ) začerněni. Kategorie by ale byla bez cen, protože není zcela transparentní a s mnohem vyšším startovným, aby se pokryly náklady za vícepráce.
 
Po pár měsících obnovím tohle téma. Setkali jste se někdo v golfu, že by po velkém GDPR třesku v golfu to někdo nějak něco řešil? Nebo tou mediální masaáží byli všichni tak zpracovaní, že se nažrali právníci, it firmy a vlastně se nic nezměnilo?
 
Je to tak, jak popisuje @Jerry. U nás v pojišťovně se na to nabalilo ještě IDD, k tomu schválení Zákona o distribuci pojištění a můžeme se z toho pos...t.:confused:
 
Je to tak, jak popisuje @Jerry. U nás v pojišťovně se na to nabalilo ještě IDD, k tomu schválení Zákona o distribuci pojištění a můžeme se z toho pos...t.:confused:
Ani mi o tom nemluv! Bere mě z toho ďas :eek::eek: ps: takže jsi kolega z oboru, když píšeš "u nás v pojišťovně"?;) (a momentálně šprtám na zkoušku investičního zprostředkovatele)
 
Ani mi o tom nemluv! Bere mě z toho ďas :eek::eek: ps: takže jsi kolega z oboru, když píšeš "u nás v pojišťovně"?;) (a momentálně šprtám na zkoušku investičního zprostředkovatele)
Asi ano - vedu skupinu 20 lidí, předtím ředitel regionu 7 let "Pro život jaký je" milá kolegyně ve hře i v práci:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom