Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Flajty na přání

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jak vnímáte flajty na přání? V jedné starší diskusi jsem nalezl tento názor (dotaz na najvětší ptakovinu v českém golfu):

..."Podle mě jednoznačně "flighty na přání". To je strašná ptákovina, obdivuju ty, který pak sestavujou startovky. Taky to podle toho někdy vypadá (v jednom flightu třeba HCP 38, 24 a singl....už jsem to zažil, a nebavilo to nikoho) "

Takže, jsou flajty na přání dobrá nebo špatná věc? A jak to vhodně vybalancovat?
 
Dokud párkrát nepadneš na blbce ve flightu, který se chová jak hovado nebo švindluje, tak to neřešíš. Pak už ano
Vlastní zkušenost
 
Já mám flighty na přání rád.
Pokud jdu na turnaj a jde i kamarád(i), nevidím důvod, proč bych měl jít s někým jiným a nejít s někým, koho znám a chci si s ním pokecat v klidu při hře.
Pořadatel PG Tour nám nedávno říkal, že je to někdy peklo to poskládat, ale zatím se mi nestalo, že by byl nějaký problém. Teda až na jeden případ minulý týden, ale už jsem se s tím srovnal.
Většinou, když jdu s lepším (což je skoro každý :D ), tak mě to vyhecuje a nehraju úplně blbě. A většinou tě lidem ani nevadí, když jdeme pomaleji, jsou tolerantní.
 
Kdyby byla možnost zakázat flajty na přání, byl bych jednoznačně pro! Při hře, pokud se dodržuje tempo, není stejně na velké rozhovory čas. Přiznávám, že jsem tuto možnost jedinkrát taky využil, ale po hře jsem byl docela rád, že nikdo z nás nezískal žádnou cenu!😀
 
Kdyby byla možnost zakázat flajty na přání, byl bych jednoznačně pro! Při hře, pokud se dodržuje tempo, není stejně na velké rozhovory čas. Přiznávám, že jsem tuto možnost jedinkrát taky využil, ale po hře jsem byl docela rád, že nikdo z nás nezískal žádnou cenu!😀
Pokud jedeš někam dál na turnaj a jedeš s někým dalším, je rozumné jít společně. Představa, že rozdíl startovních časů osazenstva jednoho vozu je třeba 3h, je docela frustrující.
 
Pokud jedeš někam dál na turnaj a jedeš s někým dalším, je rozumné jít společně. Představa, že rozdíl startovních časů osazenstva jednoho vozu je třeba 3h, je docela frustrující.
To rozhodně souhlasím, ale je rozdíl dvojice na přání do čtyřčlenného flajtu a plný flajt.
 
Už tady kdysi někdo psal, co se někdy děje ve flajtech na přání. Švindl, nedodržování pravidel, dohody apod. Jsem proti flajtum na přání.
A taky rád poznávám nové lidi při hře v turnajích. Na nesnesitelného blba jsem narazil jen jednou, jinak byli všichni fajn.
 
Hlavně to míchá různé HI skupiny dohromady, takže málokdy vyhlašují vítěze tak, jak ty skupiny docházejí, to pak znamená i 2-3h čekat na vyhlášení a to rovnou vzdávám.
 
Zařazení konkrétních osob do flightu na přání využívám často, ale většinou jen 2. Golf hraju rád s lidmi, se kterými si u toho chci i pokecat. Problém s logistikou je samozřejmě třeba brát v potaz a to se asi vyřešit jinak než hraním ve společném flightu nebo ve flightech časově blízko sebe vyřešit nedá - a odstranění čekání je pro většinu lidí klíčovým motivem pro flight na přání.
Samozřejmě švindlování ve flightu "plně na přání" těžko zabránit, ale nemyslím, že se jedná o častý jev. A popravdě řečeno, kdo hlídá celých 18jamek podvodníka ve vlastním flightu a taky kdo "má koule" se s ním pohádat ....

Problém s čekáním na chybějícího jedince z kategorie se dá vyřešit v pravidlech turnaje, kdy se člověk s přáním startovat výrazně později než je jeho kategorie automaticky vyřadí z hodnocení a ocenění....
 
Jak vnímáte flajty na přání? V jedné starší diskusi jsem nalezl tento názor (dotaz na najvětší ptakovinu v českém golfu):

..."Podle mě jednoznačně "flighty na přání". To je strašná ptákovina, obdivuju ty, který pak sestavujou startovky. Taky to podle toho někdy vypadá (v jednom flightu třeba HCP 38, 24 a singl....už jsem to zažil, a nebavilo to nikoho) "

Takže, jsou flajty na přání dobrá nebo špatná věc? A jak to vhodně vybalancovat?
Jj....to jsem kdysi psal já. A stále si za tím stojím!...........V některých golfových túrách jsem zaznamenal. že se to snaží aspoň trochu korigovat - už je to asi neúnosný. Někde tak, že flighty na přání povolují jen v rámci kategorií....a jinde zase tak, když například singlista chce jít v nějaké horší kategorii (má tam třeba manželku nebo kámoše), tak se tím ale vzdává případné ceny za umístění - čekat s vyhlášením na něj nikdo nebude.
 
Jako ja bych na turnaj bez teto moznosti asi ani nesel (cest vyjimkam)... nemam cas a chut riskovat, ze zabiju 5+ hodin ve spatne spolecnosti.

To, ze se do toho vlozi nejaka podminka nebo, ze delaji na prani jen dvojice mi nevadi...
 
No já jsem tedy ještě nezažil, že by se vyhlašovalo po skupinách, kdy která dojde. Vždy zase čekalo na poslední flight.
A jsou zase pořadatelé, kteří schovají cenu pro toho, kdo musí odjet a dostane ji příště.
A nesouhlasím s tím že bych si vzal tři lidi, abych mohl švindlovat. Asi jsem naivní, ale nenapadlo by mě to.
 
No já jsem tedy ještě nezažil, že by se vyhlašovalo po skupinách, kdy která dojde. Vždy zase čekalo na poslední flight.
A jsou zase pořadatelé, kteří schovají cenu pro toho, kdo musí odjet a dostane ji příště.
A nesouhlasím s tím že bych si vzal tři lidi, abych mohl švindlovat. Asi jsem naivní, ale nenapadlo by mě to.
Na poslední flight se dá čekat, když se nepřihlásí moc lidí, jinak se vyhlašuje po kategoriích často........např. u víkendových turnajů ČGK Tour hrává dost běžně 80 - 100 lidí, tzn. 20 - 25 flightů......a singlisti, kteří jdou ráno jako první budou těžko čekat po skončení své rundy 3 - 4 hodiny na poslední flight.
 
Někde ještě dělají to, že nejsou výsledky vidět aby udrželi lidi v restauraci, pravidelně to dělali na Slapech. Ok, taky mám rád překvapení ale 2h tam prostě čekat nevydržím.
 
Někde ještě dělají to, že nejsou výsledky vidět aby udrželi lidi v restauraci, pravidelně to dělali na Slapech. Ok, taky mám rád překvapení ale 2h tam prostě čekat nevydržím.
To dělají i v Lípě.......a i když ze hry vím, kolik mám Stb. (...a že nic nevyhraju), tak mě s tím občas štvou:)
 
Zařazení konkrétních osob do flightu na přání využívám často, ale většinou jen 2. Golf hraju rád s lidmi, se kterými si u toho chci i pokecat. Problém s logistikou je samozřejmě třeba brát v potaz a to se asi vyřešit jinak než hraním ve společném flightu nebo ve flightech časově blízko sebe vyřešit nedá - a odstranění čekání je pro většinu lidí klíčovým motivem pro flight na přání.
Samozřejmě švindlování ve flightu "plně na přání" těžko zabránit, ale nemyslím, že se jedná o častý jev. A popravdě řečeno, kdo hlídá celých 18jamek podvodníka ve vlastním flightu a taky kdo "má koule" se s ním pohádat ....

Problém s čekáním na chybějícího jedince z kategorie se dá vyřešit v pravidlech turnaje, kdy se člověk s přáním startovat výrazně později než je jeho kategorie automaticky vyřadí z hodnocení a ocenění....
ještě jsem neviděl, že by se vyhlašovalo po kategoriích......
 
Každý máme nějaké zkušenosti se sestavováním skupin a přeju všem, aby měli jen ty nejkladnější, ale když si chci s někým pokecat při golfu, nemusím s ním jít nutně na turnaj.
 
  • Ne, nesouhlasím
Reactions: PFP
No já jsem tedy ještě nezažil, že by se vyhlašovalo po skupinách, kdy která dojde. Vždy zase čekalo na poslední flight.
A jsou zase pořadatelé, kteří schovají cenu pro toho, kdo musí odjet a dostane ji příště.
A nesouhlasím s tím že bych si vzal tři lidi, abych mohl švindlovat. Asi jsem naivní, ale nenapadlo by mě to.
se schováváním cen nesouhlasím. slušnost je počkat na závěr. ono je taky otázka co znamená "příště". Za rok? a co když už tam ten člověk nebude nikdy? mně se líbí, když cena propadá! buď úplně nebo na dalšího v pořadí
 
flight na přání se asi zrušit nedá. to by bylo kruté. zvláště začínající hráči potřebují pomoct se trochu zorientovat. na druhou stranu dost často to evokuje podezření na podvádění. Já mám spíše problém v tom, že bych často měl přání koho do flightu nechci. ale taková služba se nenabízí. a taky mě dost štve, že se organizátoři snaží za každou cenu dělat skupiny čtyřčllenné, i když z okolností se dost často nabízí aby se šlo jenom ve třech.
 
Občas jdu na turnaj sám a je mně jedno s kým půjdu. Na většinu turnajů ale "beru" kamarády, pokud turnaj neumožní flajty na přání, pojedu prostě jinam. Mám golfových kamarádů tolik, že bych s většinou ani pořádně nehrál, kdybych to dělal jinak.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom