Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours European Challenge Tour na Zbraslavi

doktordee

Guru fóra
Už jste se byli podívat? Naštěstí nedělní louže zmizely a hřiště je opravdu v super stavu. Skóre nízká. Uvidíme kde bude cut [emoji41]
Co mě celkem zarazilo je "zjednodušení" hřiště. Co jsem si všiml - vnitřní aut na jamce 9 je kus před grýnem odveden vpravo před dámská odpaliště jamky 18 směrem k buggy hall. Normálně vede mezi grýnem 9 a odpališti 18 do pryč. Spoustě z nás tam míček končí. Aktuálně by zůstal ve hře. Dál za grýnem 9 je normálně aut. Nyní je tam podélná voda. Aut zmizel i z jamky 5 vpravo. Ten je pro každého celkem strašák. Je dost blízko. Možná mají v pravidlech, že aut je cesta. To netuším. Nicméně kolíky zmizely. Co je ale největší úlevou jsou vysekané ostrovy vysoké trávy, osobně jim říkám Černé díry. Viz jamka 6 vpravo na horizontu. Tam vyhodit míč tak je téměř jistě ztracený. Takhle upravených míst je tu spousta. O super připravených grýnech a fw, což je výhoda, ani nemluvím.

Proč tedy mají lepší hráči takové "úlevy"?

ed431a69e6fa91931e0016a3e2a35b82.jpg
 
Už jste se byli podívat? Naštěstí nedělní louže zmizely a hřiště je opravdu v super stavu. Skóre nízká. Uvidíme kde bude cut [emoji41]
Co mě celkem zarazilo je "zjednodušení" hřiště. Co jsem si všiml - vnitřní aut na jamce 9 je kus před grýnem odveden vpravo před dámská odpaliště jamky 18 směrem k buggy hall. Normálně vede mezi grýnem 9 a odpališti 18 do pryč. Spoustě z nás tam míček končí. Aktuálně by zůstal ve hře. Dál za grýnem 9 je normálně aut. Nyní je tam podélná voda. Aut zmizel i z jamky 5 vpravo. Ten je pro každého celkem strašák. Je dost blízko. Možná mají v pravidlech, že aut je cesta. To netuším. Nicméně kolíky zmizely. Co je ale největší úlevou jsou vysekané ostrovy vysoké trávy, osobně jim říkám Černé díry. Viz jamka 6 vpravo na horizontu. Tam vyhodit míč tak je téměř jistě ztracený. Takhle upravených míst je tu spousta. O super připravených grýnech a fw, což je výhoda, ani nemluvím.

Proč tedy mají lepší hráči takové "úlevy"?

ed431a69e6fa91931e0016a3e2a35b82.jpg
No, já asi nejsme ta pravá, kdo by se k tomu měl zásadně vyjadřovat. Ale přijde mi, že to souvisí s tendencí "zlidovět" golf a přitáhnout k němu lidi ať už jako hráče nebo diváky....hudba, jiný formát, větší jamka a podobné ( mně osobně se tahle tendence nelíbí...)
 
Včera jsme o tom s @doktordee mluvili, prohlíželi daná místa a já to celkem nechápu.
Jako rekreačnímu hráči mi připraví těžší podmínky než profíkovi. Proč?
Nemělo by to být spíše naopak?
@Dana se zmínila o lákání nových uchazečů ale když na turnaji uvidím, že to PRO vyhodí a následně není trestán a já rekreant ano, tak budu na....ý, protože to může za celé hřiště dát v součtu třeba 5-10 ran.
Když jsem PRO, musím to vyjádřit hlavně kvalitou hry. Nebo ne?
Ostatní ať si to mydlí za jednodušších podmínek.
 
Zajimave... na albaci na tour pestuji roughy, tady proslule zbraslavske jihady vystrihaji?

Btw. mozna ta tezsi varianta je provozne levnejsi..
 
Prý se to dělá pro nižší a tedy atraktivnější skóre pro diváky. Mně, jako místního, to akorát na.... takhle vlastně nemám porovnání. Protože chlapci hrají na "jiném" hřišti.
 
Upraveno:
Prý se to dělá pro nižší a tedy atraktivnější skóre pro diváky. Mně, jako místního, to akorát na.... takhle vlastně nemám porovnání. Protože chlapci hrají na "jiném" hřišti.
To souvisí s tím co jsem napsala...
 
Prý se to dělá pro nižší a tedy atraktivnější skóre pro diváky. Mně, jako místního, to akorát na.... takhle vlastně nemám porovnání. Protože chlapci hrají na "jiném" hřišti.
To se pak delaji ty rekordy hriste... :-/
 
Koukám, že našim borcům to teda vůbec nepomohlo. Zřejmě jsou zvyklí na ty "jihady"
 
Je pravda, že Liser tady zahrál rekord v dešti, větru, chladu a trakařích...... tuším.

Na pondělí jsem sám zvědavý. Ladím na příští víkend švih [emoji123] [emoji140]
 
Dovolím si vysvětlit proč došlo k vysekání rafů - jednoduše proto, že stav neodpovídal zadání European Tour a představě greenkeepera. ET chtěla mít vysoký, ale řídký rough, v kterém se dá míč najít, ale obtížně zahrát. Vzhledem k omezením možnostem použití selektivních herbicidů v lokalitě hřiště, byl raf plný bodláků a jiného plevele, nepovedlo se ho tedy dostat do požadovaného stavu a proto se greenkeeper rozhodl raf vysekat. To je celý příběh, přímo z úst hl. greenkeepeera.

Outy jsou pouze elektrické ohradníky okolo hřiště. Dále vnitřní out na 13, aby se nehrálo přes 14 a vnitřní out na 9, aby se nehrálo přes 18, pokračování outu směrem za green nemá pro tyhle hráče význam - zatím za 3 odehrané kola jsme tam řešili asi jen 3 případy, kdy byl hráč za greenem a nebo na 18ctce odpališti. Důvodem je především zjednodušení přípravy hřiště a také zjednodušení místních pravidel pro hráče.

Stejně tak např. se na některých jamkách nehraje úplně ze zadních odpališť - např. 3. Důvod je prostý - dráty, které vedou před greenem -> kratší odpaliště = vyšší rána = snížení možnosti zásahu drátů. Dál 18 - kvůli vystavenému vozu...

Cílem není hřiště hráčům extrémně zjednodušovat, ale nastavit podmínky pro všechny co nejvíc fér a relativně jasně, aby se předcházelo případným potenciálním problémům. Je nutné si uvědomit, že během úvodních dvou kol, je potřeba hřištěm prohnat hodně hráčů a není moc prostoru na to se zdržovat tím, že budou zbytečně složité místní podmínky a hráči budou pořád volat rozhodčí a tím brzdit hru. I tak máme dost problémů se všudypřítomnými dráty. Navíc se již předem vědělo, že hrozí potenciální riziko bouřek, které se projevilo jak včera, kdy jsme tak tak dohráli a k přerušení došlo i dnes.

Tož tak, zítra nás čeká start 1, 10 od 7:30 - důvod opět prostý - potenciální riziko bouřek + možnost rozehrávky - je potřeba mít časovou rezervu aby se vše stihlo...

Kdo se zítra ukáže na finále, tak můžeme "moudře pohovořit", stanoviště mám na jamkách 4, 5, 6, 7...
 
Díky za informace. Důvody jsou teď mnohem pochopitelnější. Díky za čas a práci se s námi o ně podělit. [emoji106]

Je ale smutné, že si hráči na takové úrovni "musí" volat rozhodčí kvůli každému prdu... navíc více než jasnému. Zas na druhou stranu chápu, že tím chtějí maximálně předcházet trestům. Jde jim o více než nám amatérům.

Play well! A ještě jednou díky.
 
Diky @doktordee za fotodokumentaci, ta slecna s delem je prima!

Btw. kdyby si v bodech mel shrnout svoje dojmy z akce?
 
Jsem si toho požadavku všiml by teď. Tedy v bodech:

1. Dobrý.
2. CZ hráči - očekávané zklamání. O to větší, že jsou tu doma.
3. Hřiště v super stavu. Hrál jsem to od šesti večer v neděli po skončení turnaje.
 
Abych zbytečně nezakládal nové vlákno

Koukal jsme dnes na rozpis Challenge tour a místo kuňky je tam letos Kaskáda.
Nevíte důvod?
6626

A mimochodem, jestli to tak bude pokračovat, příští rok to budou Mladé Buky ;)
Zase to potvrzuje skvělý výběr náčelníka @requo :up:
jsou nám v patách.....
 
Abych zbytečně nezakládal nové vlákno

Koukal jsme dnes na rozpis Challenge tour a místo kuňky je tam letos Kaskáda.
Nevíte důvod?
Zobrazit přílohu 6626
A mimochodem, jestli to tak bude pokračovat, příští rok to budou Mladé Buky ;)
Zase to potvrzuje skvělý výběr náčelníka @requo :up:
jsou nám v patách.....

Tak v tom pripade cekam telefonat na rocnik 2022 kazdou chvili...
 
Abych zbytečně nezakládal nové vlákno

Koukal jsme dnes na rozpis Challenge tour a místo kuňky je tam letos Kaskáda.
Nevíte důvod?
Zobrazit přílohu 6626
A mimochodem, jestli to tak bude pokračovat, příští rok to budou Mladé Buky ;)
Zase to potvrzuje skvělý výběr náčelníka @requo :up:
jsou nám v patách.....
Upřímně řečeno Kuňka vloni nebyla v takové kondici, aby vyhovovala (zřejmě) požadavkům “2.ligy”. Ani tréninkové zázemí není pro potřeby Challenge tour asi to pravé ořechové.
Ale skutečné důvody asi zná jen promotér.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom