Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Bizarní jamky

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Pro každého slovo bizarní znamená krapet něco jiného. Bizarní v tomto vlákně je myšleno jako "nelogické, nepatřící, nesmyslné" - což pro každého může být subjektivní. Jak v českých, tak zahraničních hřištích. Určitě jste na nějaký ten bizár v golfu i sami již narazili. Jaké jamky a kde jsou pro vás bizarní, divné, prostě: WTF jamky?
 
Upraveno:
Osobně nemám rád jamky, které se "musí" hrát pouze jedním způsobem. Nebo musíte být extrémně dlouzí a relativně přesní. Možnost vybrat si klidnou nebo riskantní cestu mi prijde v pořádku.

Např.:
Beřovice jamka 9.
Hluboká jamka 13.

A největší bizár jsou za mě přidané plastové vložky v jamkách!!! :vomit::vomit::vomit:

STOP VLOŽKÁM!!!
 
Největší bizár letošního roku - Zbraslav jamka č. 4. Před greenem umělý kopec, takže do greenu hraješ naslepo. To jsem ještě nikde jinde neviděl.
 
Obecně nemám moc rád jamky, kde nevidím dopadové zóny a musím hrát ránu “na slepo”.
A pokud hrajete na takové jamce “na slepo” první i druhý úder (a pokud jste dost dlouzí, tak je ta druhá rána na grýn) jsem přímo “zhnusen”.
Příkladem takové “zhovadilosti” budiž jamka č.8 na Grabštejně (5PAR) :down:
 
Taky nemám ráda když musím hrát někam, kde nevidím kam dopadl míček. Ale taková zhůvěřila jamka mi přijde ten třípar na Dýšině, co to je za jamku...7? Hraje se z vyvýšeného odpaliště, proti kopci, jak je před grýnem ten kamenolom, co od něj odskakují míčky až kdoví kam...to mě může vytočit.:devil:
 
ja povazuji za nesmyslne jamky ostre doglegy s nucenou prvni ranou, kde hrajete napr 7kov z tycka a pak 5kov do greenu, pr.: Cesky Krumlov 12, Alfredov 11
 
Slepé rány driverem, které jsou dané krajinným zakřivením chápu a nevadí mi. Ale tento nesmyslný umělý kopec před greenem je úplná zhovadilost. Ona ta modelace na Zbraslavi je obecně trochu víc mimo. A modelace greenů ve vztahu s rychlostí 11 stop je zkrátka špatně.
 
Slepé rány driverem, které jsou dané krajinným zakřivením chápu a nevadí mi. Ale tento nesmyslný umělý kopec před greenem je úplná zhovadilost. Ona ta modelace na Zbraslavi je obecně trochu víc mimo. A modelace greenů ve vztahu s rychlostí 11 stop je zkrátka špatně.

Je pravda, že tenhle green je dost schovanej, ale vzhledem k tomu, že jsem tam v neděli chipoval z 20 m do eagle s krásným výhledem na celý green a jen těsně minul metrový putt do birdie, tak ta jamka nehratelná nebude:).
 
Je pravda, že tenhle green je dost schovanej, ale vzhledem k tomu, že jsem tam v neděli chipoval z 20 m do eagle s krásným výhledem na celý green a jen těsně minul metrový putt do birdie, tak ta jamka nehratelná nebude:).
Záleží na úhlu pro úder na grýn. Je pravda, že z některých pozic ten grýn přes kopec vidět není, ale zase pokud si přihraješ do osy grýnu, tak ho pak máš jak na dlani ;)
 
Záleží na úhlu pro úder na grýn. Je pravda, že z některých pozic ten grýn přes kopec vidět není, ale zase pokud si přihraješ do osy grýnu, tak ho pak máš jak na dlani ;)

No jasně a to už pak není o blbé jamce, ale blbé ráně:)
 
mě vadí jamky které nemají při hře přes horizont nějaká záměrné body ... tyče na středu ferveje nebo třeba terče ve směru hry .... jsem schopen se k ledasčemu podle berdie karty a měřáku dopočítat, ale když nevidím pořádně směr hry, tak mě to docela vadí, když najdu po kvalitní ráně 150-170m do grýnu dopad pin high třeba 10-20m stranou ... letos jsem byl takhle zklamaný třeba z hřiště v Kestřanech ... naopak třeba Hazlov mají značený skvěle
 
mě vadí jamky které nemají při hře přes horizont nějaká záměrné body ... tyče na středu ferveje nebo třeba terče ve směru hry .... jsem schopen se k ledasčemu podle berdie karty a měřáku dopočítat, ale když nevidím pořádně směr hry, tak mě to docela vadí, když najdu po kvalitní ráně 150-170m do grýnu dopad pin high třeba 10-20m stranou ... letos jsem byl takhle zklamaný třeba z hřiště v Kestřanech ... naopak třeba Hazlov mají značený skvěle
Něco podobného jsem potkal na Kácově. Pro mě je celé to hřiště tak nějak golfově mimo. [emoji19] Zlatý pahorek na Zbraslavi!
 
mě vadí jamky které nemají při hře přes horizont nějaká záměrné body ... tyče na středu ferveje nebo třeba terče ve směru hry .... jsem schopen se k ledasčemu podle berdie karty a měřáku dopočítat, ale když nevidím pořádně směr hry, tak mě to docela vadí, když najdu po kvalitní ráně 150-170m do grýnu dopad pin high třeba 10-20m stranou ... letos jsem byl takhle zklamaný třeba z hřiště v Kestřanech ... naopak třeba Hazlov mají značený skvěle

My třeba tohle řešili v Hořehledech, máme teoreticky slepou 6. jamku. A přestože bych rád dal hráčům někam na FW návodný kůl, tak nemám vlastně kam. Protože ta rána je z pravé strany FW zcela pod jiným úhlem než z levé, takže najít pro tohle řešení jsem prozatím bohužel nedokázal...
 
My třeba tohle řešili v Hořehledech, máme teoreticky slepou 6. jamku. A přestože bych rád dal hráčům někam na FW návodný kůl, tak nemám vlastně kam. Protože ta rána je z pravé strany FW zcela pod jiným úhlem než z levé, takže najít pro tohle řešení jsem prozatím bohužel nedokázal...

návodné kůly nebo terč je vždy v ideální linii hry ze středu ferveje, to je jasné ... potom už si hráč musí zbytek doladit ... třeba na Hazlově mají návodné terče na dlouhých tyčích až za grýnem ... a vše je zakresleno na pláncích jamek u odpaliště a také na birdie kartě
 
My třeba tohle řešili v Hořehledech, máme teoreticky slepou 6. jamku. A přestože bych rád dal hráčům někam na FW návodný kůl, tak nemám vlastně kam. Protože ta rána je z pravé strany FW zcela pod jiným úhlem než z levé, takže najít pro tohle řešení jsem prozatím bohužel nedokázal...
Ty tam máš místo kůlu překážející stromek, to stačí :)
 
jamka č. 9 v Kostelci u Zlína (4par) - první rána dolů z kopce na úzkou FW a poté rána s obrovským převýšením nahoru - snad 40 m se svahem 1:1, kde se drápete skoro po čtyřech

jamka č. 8 na Horalu ve Velkých Karlovicích (3par) - rána naprosto naslepo také s obrovským převýšením nahoru (rána dlouhá cca 90 m, grýn + 30 m nahoru), kdy se hraje před sakra džihád
 
mě vadí jamky které nemají při hře přes horizont nějaká záměrné body ... tyče na středu ferveje nebo třeba terče ve směru hry .... jsem schopen se k ledasčemu podle berdie karty a měřáku dopočítat, ale když nevidím pořádně směr hry, tak mě to docela vadí, když najdu po kvalitní ráně 150-170m do grýnu dopad pin high třeba 10-20m stranou ... letos jsem byl takhle zklamaný třeba z hřiště v Kestřanech ... naopak třeba Hazlov mají značený skvěle
na vetsine hrist jsou tyce delane na zluta odpaliste a na cca 180-200m ranu, casto hraju nekde na tyc z bilych a skoncim uplne mimo :(
 
jeste bych mozna nazval bizarni 7. jamku na Thracian cliffs, 1. rana 200m carry pres more na 10cm fairway a pak 100m rana na hoooodne vyvyseny green
8A59519C-153E-4BF4-9F07-A8E5AC448D3B.jpeg
AD607ABC-C525-4FCC-96F5-12B0F8B8194B.jpeg
 
A jak si to hrál? To je fakt bizár... ale vypadá to krásně. Na procházku. :)
Driver, PW, 2 putty :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom