Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ztráta motivace a koncentrace

Sauron

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
21,9
Zdravím, stala se mi taková zvláštní příhoda.
Řekl bych, že jsem "přehranej" a úplně jsem ztratil motivaci se na golfu koncentrovat. Prostě přijdu, hra mne baví, ale tak nějak to flákám a nesoustředím se, abych tu nezatáhl, onde se nepostavil blbě, tamhle nevyseknul socket, to celý nedoplnil blbě naplánovanými čipy a trojpaty a tak .....

Řekl jsem si, že si dám pauzičku, což je trochu eufemismus, protože mám jednu přihlášku na Sv. Václava do Písku.
  1. Měli jste to taky?
  2. Jakou jste měli pauzu?
  3. Hráli jste po pauze blbě, nebo to naskočilo zpátky?
 
Mám to stejně, většinou pomůže v sezoně pauza 3-4 dny. Víc ne, pak by mě štvalo, že byla herní sezona a já jsem nehrál (hraju 120-140 dnů v roce, ale jen minimum her mám na 18 jamek). Ale mám na to trochu jiný recept, snažím se naučit nejezdit na golf na poslední chvíli, ale přijet v klidu aspoň půl hodiny před hrou (na turnaji ještě dřív). Pro mě je nejhorší přiběhnout na první tycko přesně v tee time, už tam někdy čeká další flight a rychle se snažit být už na hřišti - správně platí, že člověk má být na první tee 10 minut předem a prostě to tak je i z důvodu mentální připravenosti na hru a na první odpal.
 
Zdravím, stala se mi taková zvláštní příhoda.
Řekl bych, že jsem "přehranej" a úplně jsem ztratil motivaci se na golfu koncentrovat. Prostě přijdu, hra mne baví, ale tak nějak to flákám a nesoustředím se, abych tu nezatáhl, onde se nepostavil blbě, tamhle nevyseknul socket, to celý nedoplnil blbě naplánovanými čipy a trojpaty a tak .....

Řekl jsem si, že si dám pauzičku, což je trochu eufemismus, protože mám jednu přihlášku na Sv. Václava do Písku.
  1. Měli jste to taky?
  2. Jakou jste měli pauzu?
  3. Hráli jste po pauze blbě, nebo to naskočilo zpátky?
Ono je to obvykle „mentální přehrání se”.
Já si v takovém případě dám pauzu 1-2 dny a pak tréninkové kolo, které jdu sám. Po připadné nepovedené ráně si v klidu v hlavě vše „přehraju” a znovu ze stejného místa odehraju další ránu. Při té se snažím co nejvíce koncentrovat.
A postupně mi ta koncentrace opět „naskočí”.
 
Zdravím, stala se mi taková zvláštní příhoda.
Řekl bych, že jsem "přehranej" a úplně jsem ztratil motivaci se na golfu koncentrovat. Prostě přijdu, hra mne baví, ale tak nějak to flákám a nesoustředím se, abych tu nezatáhl, onde se nepostavil blbě, tamhle nevyseknul socket, to celý nedoplnil blbě naplánovanými čipy a trojpaty a tak .....

Řekl jsem si, že si dám pauzičku, což je trochu eufemismus, protože mám jednu přihlášku na Sv. Václava do Písku.
  1. Měli jste to taky?
  2. Jakou jste měli pauzu?
  3. Hráli jste po pauze blbě, nebo to naskočilo zpátky?
Mám to pravidelně každý rok, vždy ke konci prázdnin. Už toho je na mě většinou za tu větší část sezóny dost a vytrácí se radost ze samotné hry. Letos se k tomu přidala ještě past v podobě uvěznění sebe sama výší vlastního HCP = jedna zkažená jamka pro mne většinou znamená absolutní frustraci a neschopnost ve hře nějak rozumě pokračovat. Došlo to tak daleko že jsem scratchoval jamkovku před soubojem o finále a odhlásil jsem se z mistrovství klubu, protože jsem prostě vůbec nechtěl hrát. Měl jsem pocit, že ať budu hrát jakkoli, přestane mne to po první chybě bavit a to přece není důvod, proč jsem ten sport v začátcích začal vlastně hrát.

Aktuálně jsem se už zase trochu resetoval a beru to jako mentální cvičení, kdy se musím naučit o po breakdownu sebrat koncentraci a motivaci a zkusit to ještě dotáhnout...
 
Rád bych Ti pomohl, ale letos toho moc nenapálím:devil:. Ne, že by jsi hrál lépe, ale nebude Ti to tolik vadit.

Jinak doporučuji přečíst tuto knížku - stačí jednou;)

 
Milý kamaráde. Vím o čem mluvíš. Tento stav mám párkrát do roka. Naposledy se mne držel celé prázdniny, než jsem zavítal do království Hořehledského a uviděl ty vaše baculaté obličeje plné radosti a lásky ke golfu. To jsou ty okamžiky, které mi velmi pomáhají na hřišti. A samozřejmě pivíčko a nějaký panáček ;)
 
Taky jsem koncem prazdnin nemel chut do golfu. Kdyz jsem tam prijel, nic me nebavilo, ani ta obcas hezka rana, pac hned vzapeti prisla totalni pitchovina.
Pomohlo mi dat si pauzu, voraz, tyden nehrat, nemyslet na nic kolem toho, nekoukat na nic v TV. Proste detox.
A pak ta chut prisla sama. A jakmile prisla chut, tak i radost ze hry.

V mezidobi jsem se lecil lahvi vina :)
 
Upraveno:
Tak já to měl teďka taky 2 týdny, ale u mě to tak trochu souvisí s blížícím se koncem sezóny. Dal jsem detox a na nedělní rundu už se zase těším. Dokonce mám hole v autě a odpoledne se stavím na drivingu ;)
 
na to existuje pouze jediný recept - dát si na den až dva od golfu pauzu! dělám to tak:)
Den až dva pauzu mám automaticky :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom