Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zelený svět

9EB10BC5-F593-4862-87C6-3E981C1A363C.jpg


Není mi dvacet, mám docela přehled. Lecos jsem zažila. Když se ohlédnu, byl můj život byl plný a bohatý.
Bylo v něm vše, co lze očekávat.
Tak to jsem se tedy hluboce mýlila... ;)

Zelený svět o sobě dává málo vědět. Běžný smrtelník z něj zahlédne naprosté fragmenty.
Jsou zabalené do drahých reklam v drahých časopisech. Ušklíbne se nad nabídkou nesmyslně drahých hodinek, co ukazují nějaké naprosto zbytečné vzdálenosti z bodů s nezapamatovatelnými názvy do jiných bodů s jinými stejně divnými názvy.
Ani z fotografií zeleného světa nelze nic vyčíst. Louka, na ní cikcak rozházené díry s pískem... Někde hodně vzadu skupinka lidí. Stojí dokola jakési tyčky a bůhví, na co tam vydrží takovou dobu koukat.
Zelený svět nic neprozradí ani když se setkáte s jeho obyvateli. Když potkáte jednoho a je mimo území, vypadá jako normální člověk. Vypadá to, že má podobné starosti jako vy. Nic zvlášť nápadného na něm není. Když potkáte mimo území dva, začnou se do pěti minut bavit už jen mezi sebou. Mluví cizím jazykem a tak se stejně nic nedozvíte.

Existuje několik vstupenek do zeleného světa.
Zpravidla jde o náhodné ochutnávky, po kterých má člověk pocit, že je golf fakt super skvělá zábavička a že on je ten, kterému to jde samo.
Pak jsou ti, kteří se ke golfu přimotají z jiných důvodů, a tam se řadím já.
Jako každý druhý moderní člověk jsem i já v době, kdy jsem byla na naprostém vrcholu profesní kariéry, onemocněla jednou z civilizačních chorob. Oproti všem očekáváním jsem se rozhodla neřešit chorobu standardně, ale jít po její příčině. Uzdravit se.
Čas, který jsem tím získala (v tom nejširším významu) jsem věnovala všemu, co jsem do té doby zanedbávala. Říká se tomu změnit životní styl. A golf mi připadal jako vhodná součást mého nového (do slova a do písmene) života.
Mno...
z určitého úhlu pohledu se to očekávání naplnilo. :cool:

První pohyb v zeleném světě je zrádný v tom, že má člověk pocit, že se vlastně nic tak moc nezměnilo.
Zelený svět ho vtahuje pomaličku.
Ukazuje příjemné stránky.: "Hele, jak tomuhle to jde! Jo že hrajete už rok?" V duchu si říkáte, že to budete mrskat za polovic. A když to nepůjde, tak alespoň pokecáte na klubovém baru, vždycky tam někdo sedí.
Ani první investice nejsou zásadně odrazující. Koupíte to nejnutnější, protože tuhle a tamtu blbost fakt nepotřebujete.
Ha, ha, ha. Všechny ty blbosti bohužel v zeleném světě zatraceně potřebujete. Jen o tom zatím nevíte.

V určité chvíli se zelený svět přestane snažit, protože jste se už zaláskovali.
Už ho dobrovolně neumíte opustit, i když byste našli důvody.
A tak se z vás stanou ti, co vypadají na první pohled normálně.
Ti, co o nich píšu nahoře. ;)
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom