Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Praha Zbraslav - 18j - PRAGUE CITY GOLF

Přistálo v mailu…

rádi bychom Vás informovali o významných změnách, které se týkají provozu a golfové hry v našem areálu Prague City Golf na Zbraslavi.

Od 1. listopadu 2023 otevíráme novou klubovnu našeho hřiště Zbraslav, která se nachází na konci obce Lipence, v ulici Oddechová 886. Zároveň dojde k uzavření našich původních klubových prostor. Nová klubovna je od té původní vzdálena zhruba 2,5 kilometru, asi 3 minuty jízdy autem.

Osmnáctijamkové hřiště PCG Zbraslav v této souvislosti od 1. listopadu 2023získává novou podobu. Vzniklo celkem pět nových jamek a jedna ze starších byla rozdělena na dvě jamky. S touto proměnou se mění sled a číslování jamek. Hřiště se tedy bude hrát jinak, než tomu bylo doposud. Návrh celého hřiště s polohou klubovny Vám zasíláme přílohou (v některých detailech se návrh od současné podoby liší).

Pokud nám to klimatické podmínky dovolí, budeme hrát hřiště stále v letním režimu. Starší jamky, nyní vyřazené ze hry (číslo 9, 10, 16, 17 a 18) budou do konce sezóny uzavřeny a budeme je připravovat do budoucna jako menší a druhé hřiště našeho areálu Prague City Golf.
 
Nová podoba hřiště
Jak je velký ten nový driving?

Tak mne napadá, že pokud by bylo Czech Open na Zbraslavi, tak by se původní driving asi mohl využít jako parkoviště pro diváky a zázemí pro přenosovou techniku ET.
 
Netuším, ještě jsem tam nebyl a ten email je vše co vím.

Na ten větší prostor jsem taky myslel 🙂 Jsem zvědavý jak to dopadne, na stránkách DP World Tour je v kalendáři 2024 stále Albatross.
 
Nová podoba hřiště
Zajímavý:)......ještě jim asi vypadlo, že vyřazená je i jamka 11.
Jinak pěkný bludiště to bude, napočítal jsem celkem 5!! křížení jamek (resp.přechodů)........namátkou jsem vzal pár českých hřišť, a tam je toto číslo 1 nebo i 0. Aby i toto nebyl důvod, proč Zbraslav pro Czech Open NE.......Aniž bych chtěl srovnávat nesrovnatelné - tzn. návštěvnost Ryder Cupu a Czech Open - tak v Římě kvůli těmto křížením museli komplet překopat celý hřiště.
 
Zajímavý:)......ještě jim asi vypadlo, že vyřazená je i jamka 11.
Jinak pěkný bludiště to bude, napočítal jsem celkem 5!! křížení jamek (resp.přechodů)........namátkou jsem vzal pár českých hřišť, a tam je toto číslo 1 nebo i 0. Aby i toto nebyl důvod, proč Zbraslav pro Czech Open NE.......Aniž bych chtěl srovnávat nesrovnatelné - tzn. návštěvnost Ryder Cupu a Czech Open - tak v Římě kvůli těmto křížením museli komplet překopat celý hřiště.
Muzes to nejak rozkreslit? :) Jinak si asi nedovedu predstavit co povazujes za krizeni/prechod
 
Zajímavý:)......ještě jim asi vypadlo, že vyřazená je i jamka 11.
Jinak pěkný bludiště to bude, napočítal jsem celkem 5!! křížení jamek (resp.přechodů)........namátkou jsem vzal pár českých hřišť, a tam je toto číslo 1 nebo i 0. Aby i toto nebyl důvod, proč Zbraslav pro Czech Open NE.......Aniž bych chtěl srovnávat nesrovnatelné - tzn. návštěvnost Ryder Cupu a Czech Open - tak v Římě kvůli těmto křížením museli komplet překopat celý hřiště.
Dyt se tam nic nekrizi?!
 
Muzes to nejak rozkreslit? :) Jinak si asi nedovedu predstavit co povazujes za krizeni/prechod
Myslel jsem to takhle:
IMG_5137.jpeg


Při normálním provozu je to asi jedno, při dobrém značení - které tu teda bude fest potřeba - se křižující flighty maximálně pozdraví:). Ale při případné ET když flighty doprovázejí stovky (exponované flighty i nižší tisíce) diváků by mohl nastat problém. Ale možná, že jsem jen příliž "žral" ten dokument o přípravě hřiště v Římě na Ryder Cup:D
 
Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf (Golf.cz)

Od 1. listopadu 2023 otevírá Prague City Golf nové jamky i novou klubovnu osmnáctijamkového hřiště Zbraslav. Areál tím získává odlišnou herní podobu i moderní a reprezentativní zázemí.

Nová klubovna zbraslavského hřiště se nachází na konci obce Lipence, v ulici Oddechová 886. Od původní klubovny je vzdálena zhruba 2,5 kilometru, asi 3 minuty jízdy autem. Od nové klubovny se také od 1. listopadu 2023 hraje zbraslavské osmnáctijamkové hřiště. Je zde odpaliště jamky číslo 1 a také green závěrečné jamky číslo 18.

Společně se vznikem nové klubovny bylo postaveno také pět nových jamek a jedna ze starších byla rozdělena na dvě jamky. S touto proměnou se mění sled a číslování jamek; zbraslavské hřiště se bude hrát jinak, než tomu bylo doposud. Novou podobu jamek a jejich sled si můžete prohlédnout na přiloženém plánku. Design nových jamek vytvořil architekt Jakub Červenka.

Inovované osmnáctijamkové zbraslavského hřiště se hraje od 1. listopadu 2023. Pokud to klimatické podmínky dovolí, bude se hrát hřiště stále v letním režimu. Starší jamky, nyní vyřazené ze hry (číslo 9, 10, 16, 17 a 18) budou do konce sezóny uzavřeny a prostor se bude připravovat do budoucna jako menší a druhé hřiště areálu Prague City Golf.

Nová budova klubovny v moderním architektonickém stylu disponuje veškerým zázemím potřebným pro golfový provoz. V přízemí třípodlažní budovy najde hráč recepci, šatny, sociální zařízení, pro-shop. V prvním patře se nachází velkorysá restaurace s terasou, odkud je výhled na novou část hřiště. Klubovnu spojuje s drivingem, puttovacím greenem a odpalištěm jamky číslo 1 most pro pěší a buggy, který se klene nad místní komunikací Lipence – Černošice, po níž vede i cyklostezka.

Vedle klubovny je objekt Prague City Golf Apartments. Ten disponuje 33 bytovými a apartmánovými jednotkami, které jsou určeny pro bydlení, víkendovou rekreaci i jako investice.

Cesta golfistů automobilem na golf na Zbraslav se příliš nemění. Ze Strakonické a z dálničního sjezdu se jede jako obvykle, nicméně neodbočí se na křižovatce vpravo ke starému areálu, ale pokračuje se dále a po 200 metrech se jede vpravo směr Lipence. Silnice (res. ulice Josefa Houdka a následně Černošická) hráče dovede až na konec obce Lipence, kde už novou klubovnu Prague City Golf Zbraslav uvidí.

Zároveň s touto změnou dochází k uzavření původních klubových prostor Prague City Golf ve zbraslavském areálu.

Hra na inovovaném osmnáctijamkovém hřišti Zbraslav nyní začíná zcela novou jamkou číslo 1, pětiparem. Poté hráč přechází cestu a hraje někdejší čtyřparovou jamku číslo 6 (nyní č. 2) a pokračuje dalšími šesti původními jamkami, jen v jiném pořadí a s jiným číslováním. Dalšími novými jamkami jsou čtyřparová jamka číslo 8 a třípar číslo 9. Následně se hraje zcela nová pětiparová jamka číslo 10. Poté opět přicházejí jamky původní, včetně rozdělené pětiparové jamky č. 13. Její prostor nyní tvoří jamky číslo 15 (par 4) a 16 (par 3). Nová je i jamka číslo 18, což je závěrečný čtyřpar, kterým se hráč vrací k nové klubovně v Lipencích.


The post Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Zbraslav je ve velmi dobrém stavu, fairwaye v téměř výborném. Greeny hezké, sice pomalé, ale to může být zrovna na Zbraslavi i výhoda :) Na konec října prostě super a kdo se chce rozloučit do konce října s původním layoutem hřiště, tak je to dobrá příležitost.
 
Už jste někdo tu novou sekvenci jamek hrál? Jak na nové jamky vás působí, celkově? Zapadnou do původního hřiště?
 
Už jste někdo tu novou sekvenci jamek hrál? Jak na nové jamky vás působí, celkově? Zapadnou do původního hřiště?
Tak neotvírají až 1.11.?
Určitě bych si tam chtěl letos zahrát a to co nejdřív, dokud je slušný počasí. Akorát teď předělávají sedmičku a má to trvat asi dva týdny, tak až bude hotová.
 
Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf (Golf.cz)

Od 1. listopadu 2023 otevírá Prague City Golf nové jamky i novou klubovnu osmnáctijamkového hřiště Zbraslav. Areál tím získává odlišnou herní podobu i moderní a reprezentativní zázemí.

Nová klubovna zbraslavského hřiště se nachází na konci obce Lipence, v ulici Oddechová 886. Od původní klubovny je vzdálena zhruba 2,5 kilometru, asi 3 minuty jízdy autem. Od nové klubovny se také od 1. listopadu 2023 hraje zbraslavské osmnáctijamkové hřiště. Je zde odpaliště jamky číslo 1 a také green závěrečné jamky číslo 18.

Společně se vznikem nové klubovny bylo postaveno také pět nových jamek a jedna ze starších byla rozdělena na dvě jamky. S touto proměnou se mění sled a číslování jamek; zbraslavské hřiště se bude hrát jinak, než tomu bylo doposud. Novou podobu jamek a jejich sled si můžete prohlédnout na přiloženém plánku. Design nových jamek vytvořil architekt Jakub Červenka.

Inovované osmnáctijamkové zbraslavského hřiště se hraje od 1. listopadu 2023. Pokud to klimatické podmínky dovolí, bude se hrát hřiště stále v letním režimu. Starší jamky, nyní vyřazené ze hry (číslo 9, 10, 16, 17 a 18) budou do konce sezóny uzavřeny a prostor se bude připravovat do budoucna jako menší a druhé hřiště areálu Prague City Golf.

Nová budova klubovny v moderním architektonickém stylu disponuje veškerým zázemím potřebným pro golfový provoz. V přízemí třípodlažní budovy najde hráč recepci, šatny, sociální zařízení, pro-shop. V prvním patře se nachází velkorysá restaurace s terasou, odkud je výhled na novou část hřiště. Klubovnu spojuje s drivingem, puttovacím greenem a odpalištěm jamky číslo 1 most pro pěší a buggy, který se klene nad místní komunikací Lipence – Černošice, po níž vede i cyklostezka.

Vedle klubovny je objekt Prague City Golf Apartments. Ten disponuje 33 bytovými a apartmánovými jednotkami, které jsou určeny pro bydlení, víkendovou rekreaci i jako investice.

Cesta golfistů automobilem na golf na Zbraslav se příliš nemění. Ze Strakonické a z dálničního sjezdu se jede jako obvykle, nicméně neodbočí se na křižovatce vpravo ke starému areálu, ale pokračuje se dále a po 200 metrech se jede vpravo směr Lipence. Silnice (res. ulice Josefa Houdka a následně Černošická) hráče dovede až na konec obce Lipence, kde už novou klubovnu Prague City Golf Zbraslav uvidí.

Zároveň s touto změnou dochází k uzavření původních klubových prostor Prague City Golf ve zbraslavském areálu.

Hra na inovovaném osmnáctijamkovém hřišti Zbraslav nyní začíná zcela novou jamkou číslo 1, pětiparem. Poté hráč přechází cestu a hraje někdejší čtyřparovou jamku číslo 6 (nyní č. 2) a pokračuje dalšími šesti původními jamkami, jen v jiném pořadí a s jiným číslováním. Dalšími novými jamkami jsou čtyřparová jamka číslo 8 a třípar číslo 9. Následně se hraje zcela nová pětiparová jamka číslo 10. Poté opět přicházejí jamky původní, včetně rozdělené pětiparové jamky č. 13. Její prostor nyní tvoří jamky číslo 15 (par 4) a 16 (par 3). Nová je i jamka číslo 18, což je závěrečný čtyřpar, kterým se hráč vrací k nové klubovně v Lipencích.


The post Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
Nějak mi chybí v tom seznamu do budoucna zrušených jamek současná jedenáctka. Na novém plánku hřiště není, nebo se pletu?
 
Jen podle toho, co je vidět při chůzi po stávající první devitce (ty nové jamky jsou částečně hned vedle), tak jsou nové jamky ve stylu "Zbraslav", takže vyvýšené greeny (celkem hodně) a také dost modelované. Asi to má logiku, aby to nenarušovalo styl "links". Nějak jsem tu přístavbu nesledoval, tak jsem trošku zklamán, doufal jsem, že tam bude 18+9 jamek, tak snad z toho zbytku aspoň udělají 5-6 jamek, kde by se dalo hrát, když tam bude turnaj nebo když bude plno nebo když má člověk míň času. Současná první devítka je moje oblíbená (druhá naopak vůbec), takže z té změny zatím nemám moc radost - ale třeba to bude super.
 
Jen podle toho, co je vidět při chůzi po stávající první devitce (ty nové jamky jsou částečně hned vedle), tak jsou nové jamky ve stylu "Zbraslav", takže vyvýšené greeny (celkem hodně) a také dost modelované. Asi to má logiku, aby to nenarušovalo styl "links". Nějak jsem tu přístavbu nesledoval, tak jsem trošku zklamán, doufal jsem, že tam bude 18+9 jamek, tak snad z toho zbytku aspoň udělají 5-6 jamek, kde by se dalo hrát, když tam bude turnaj nebo když bude plno nebo když má člověk míň času. Současná první devítka je moje oblíbená (druhá naopak vůbec), takže z té změny zatím nemám moc radost - ale třeba to bude super.
Nevím úplně, jak jsi to myslel, ale spíše by jsi měl mít radost, ne? Z druhé devítky přece zmizí 5 jamek (z první jen jedna) a šestá bude rozdělena na dvě:)
 
to ligi: Jo, koukam, ze mas pravdu, z prvni devitky zmizi jen puvodni 9.jamka, ktera byla teda docela zajimava (diky tomu, ze bylo logicke hrat zelezem), ale je fakt, ten novy layout vypada taky moc pekne. A treba diky tomu rozdeleni jamky kolem jezera mozna i hratelneji. Zajimave je, ze devitka nekonci u klubovny, ale to proste tady uz asi neslo vymyslet (a neni to tak daleko jako treba v Podebradech). Tak snad to hned v listopadu vyzkousim v nove podobe.
 
to ligi: Jo, koukam, ze mas pravdu, z prvni devitky zmizi jen puvodni 9.jamka, ktera byla teda docela zajimava (diky tomu, ze bylo logicke hrat zelezem), ale je fakt, ten novy layout vypada taky moc pekne. A treba diky tomu rozdeleni jamky kolem jezera mozna i hratelneji. Zajimave je, ze devitka nekonci u klubovny, ale to proste tady uz asi neslo vymyslet (a neni to tak daleko jako treba v Podebradech). Tak snad to hned v listopadu vyzkousim v nove podobe.
 
Včera jsem hrál novou 18ku na Zbraslavi a za mne spokojenost, jak s hřištěm tak hospodou.
Pár postřehů, které si mi teď vybavují:
- budova klubovny je ještě ve výstavbě, cestou na 1. odpaliště překračujete hadice, kabely (to mi ale nijak nevadilo)
- nové grýny jsou trochu chlupatější než ty staré a méně jezdí (můj pocit)
- na nových jamkách jsou grýny více chráněny bunkry, snad každý grýn
- rafy jsou posekané, bohužel stará seschlá a ulehlá tráva ponechána na místě
- infotabule u jamek je jen jedna (asi nevadí) a jestli mají stejné údaje jako ty na webu, tak je to pro mne matoucí. Všimnul jsem si toho až doma, že ty čísla (vzdálenosti) mi nějak nesedí. Jsem asi natvrdlý, ale nerozumím tomu, jak to počítají. Vzdálenosti z odpališť k nějakým bodům na ferveji/bankru/vodě, jak uvádějí na plánku jamek, nesedí s rozestupy jednotlivých odpališť.

Kdybych šel sám, asi bych někdy trochu hledal cestu. Ale to bude tím, že jsem nekoukal do mapky a šel jen podle spoluhráče. Automaticky jsem také někdy šel na odpaliště další jamky dle starého setupu, např. ze 13ky na 17ku nového setupu (postaru snad ze 4. na 5. jamku).
Co mne vadilo, ale to se děje snad všude v naší kotlině, je nevypichování pitchmarků. Na prvním grýnu jich bylo snad 20. A co mne ale neskučně štvalo, je totální rezignace na uhrabávání bankrů. Byl jsem ve třech grýnových, ani jeden v pořádku. Ale ne že to bylo špatně uhrabané, dotyční se nenamáhali vůbec. Podle velikosti šlápot/bot, jsem si říkal asi holky či děti. Ani v jednom bankru to nebyly jedny stopy, bylo to na vícero místech/více hráčů. Na 11. jamce jsme došli špunt asi tří flajtů Vietkongu a bylo ... Třeba tempo bylo fuč. Jednak že jim oprava grýnu a bankru po sobě nic neříká, tak jsou snad navíc ještě všichni geodeti. Přes 10 min jim trvalo patování na 16. grýnu (3-par), bez odpalů a příher na grýn, jen čistě pating.

Ale co mne zase udělalo radost, byl výborný kaldoun v místní restauraci. Ten byl super.
 
Tak jsme se byl rozloučit s letošní sezonou na novém setupu.
Bylo to pro mne dost matoucí, ale asi se dá na to zvyknout.
- Příjezd ke klubovně je jak odbočka na sídliště i ta nové klubovna vedle bytovek je zvláštní. Podobou je to jak na Albatrosu, dole recepce, nahoře restaurace,
- klubovnu pořád dodělávají;
- přes mostek na jedničku. Bylo to takové smutné a opuštěné. Je tam připravený putting grýn, ale bez jamek. Už tam není ani "warm up", možná se vejde vedle mostku;
- nové jamky, 1 a 18 jsou zvláštní. Na poli... díky tomu, jak bylo vše posekáno (a s ponechanou trávou) jsme moc nevěděl, kude je cesta. Jednička je pěti par, který se stáčí doprava, druhou ranou by se dalo asi na grýn;
- pak se pokračuje na "starém hřišti" ;
- přišlo mi, že ty jamky za cestou (původní stará druhá devítka) jsou tam násilně udělané. Prostě najednou jdete přes cestu na pár jamek a pak se vracíte zpět;
- nové jamky jsou jiné, více bankrů, vizualně mi vadil i jiná barva písku.
- souhas, že nové grýny mi přišly pomalejší.

Aktuálně byla zkrácena jamka 3 asi na polovinu. Na polovině ke grýnu dělali závlahu.
Celkově, nevím. Nebavilo mě, jednak, že jsem neměl vše v telefonu, takže jsem přepínal mezi starýma jamkama a dálkoměrem a připadal jsem si, že se tam nějak motám... Ale je to o tom srovnání se "starým hřištěm". Výzva je jamka 15, která při dobrém větru se dá dostřelit na grýn a útočit na eagle :)
No a samozřejmě, ponechané pitchmarky na grýnech.
20231114_104136.jpg

20231114_104255.jpg

20231114_105528.jpg

20231114_121625.jpg
20231114_123825.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom