Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours WAGC - World Amateur Golfers Championship

Lukas

Aktivní člen
Klub
Marina Praha
HI (HCP)
8,5
Znáte projekt WAGC?
Pro toho kdo nezná - Jedná se o každoroční golfovou "túru" (uvozovky vysvětlím dále), kdy je vše koncipováno jako amatérské mistrovství světa.
Vše začíná na úrovni států, kdy se hrajou takzvané národní kvalifikace v pěti kategoriích, dle HCP. Hraje se na rány s vyrovnáním HCP.
Z každé kategorie pak postupuje vítěz do světového finále, kde bojuje o titul amatérského mistra světa.

Sám jsem tuto túru hrál v uplynulých dvou letech a pro mě osobně se to s klasickými komerčními túrami nedalo srovnávat. Hrály se regionální kvalifikace v pěti regionech, každý region pak měl své finále, ze kterého postupoval určitý počet hráčů do národního dvoudenního finále, kde bojoval o jedno postupové místo.
Osobně neznám snad žádného sportovního golfistu, kterému by se tato myšlenka nelíbila.

Nicméně v pátek mi přišla pozvánka na letošní ročník a musím říct, že ani letos se tato "túra" nedá srovnávat s dalšími túrami.
Celá národní kvalifikace letos proběhne pouze v jednom dvoudenním republikovém finále, kdy účast si lze již nyní "vybojovat" včasným uhrazením směšné pětimístné částky.
To je "túra" jak má být.

Za sebe mohu říct, že tento přístup mi principiálně vadí a letos se rozhodně účastnit nebudu!

Co si o tom myslíte?
 
Taky jsem ji minulý rok zkusil. Bavila mě kvalifikační kola a postup žebříčkem. Že letos bude pouze jedna, byť dvoudenní, kvalifikace jsem nějak zadil. Cenu jsem nenašl vůbec. I tak bych se zúčastnil pouze při loňském formátu, protože to bylo za rozumné peníze a mělo to nějakou atmosféru. Až na jednoho "hráče" ve flighut. Opravdu smutná zkušenost.

Loni jsem zkusil Czech Mid-Amatuer Tour a to byla tragédie. Takže letos maximálně Midy pod hlavičkou ČGF.
 
Znáte projekt WAGC?
Pro toho kdo nezná - Jedná se o každoroční golfovou "túru" (uvozovky vysvětlím dále), kdy je vše koncipováno jako amatérské mistrovství světa.
Vše začíná na úrovni států, kdy se hrajou takzvané národní kvalifikace v pěti kategoriích, dle HCP. Hraje se na rány s vyrovnáním HCP.
Z každé kategorie pak postupuje vítěz do světového finále, kde bojuje o titul amatérského mistra světa.

Sám jsem tuto túru hrál v uplynulých dvou letech a pro mě osobně se to s klasickými komerčními túrami nedalo srovnávat. Hrály se regionální kvalifikace v pěti regionech, každý region pak měl své finále, ze kterého postupoval určitý počet hráčů do národního dvoudenního finále, kde bojoval o jedno postupové místo.
Osobně neznám snad žádného sportovního golfistu, kterému by se tato myšlenka nelíbila.

Nicméně v pátek mi přišla pozvánka na letošní ročník a musím říct, že ani letos se tato "túra" nedá srovnávat s dalšími túrami.
Celá národní kvalifikace letos proběhne pouze v jednom dvoudenním republikovém finále, kdy účast si lze již nyní "vybojovat" včasným uhrazením směšné pětimístné částky.
To je "túra" jak má být.

Za sebe mohu říct, že tento přístup mi principiálně vadí a letos se rozhodně účastnit nebudu!

Co si o tom myslíte?

- Tůru jsem v minulosti kdysi hrál. Jednou. Dokonce jsem z regionálního finále postoupil. Po té jsem ale zjistil, že ale postoupili i hráči, kteří si postup nevybojovali hrou, ale platbou u pořadatele, což pravidla umožňovala. WAGC tím pro mne skončila. Později jsem zjistil, že vzhledem k tomu, že se postupovalo do atraktivních destinací je to "tůra" proslavená nečestnými praktikami jedinců na turnajích, což ale bohužel není zas tak neobvyklé i u jiných komerčních tůr s drahými cenami... Tady byl však zaznamenán i poměrně zajímavý případ hráče, který si uměle zvýšil HCP o několik ran , aby byl ve své HCP kategorii na konci a získal tak navíc rány k dobru. Řešila to i Federace, která mu HCP opětovně snížila. Popravdě řečeno, ten současný model považuji za určitě korektnější než byl ten v minulých letech. Tím myslím model sportovní, kdy si postup do dalšího kola nelze koupit a rozhodne se na hřišti během dvou dnů. Nehovořím však vůbec o ceně, kterou neznám a asi bude dost napálená... Hrát to určitě nebudu, takže mne to ani netrápí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom