Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Třešničky na dortu

To už utíkáme od tématu a někde kolem se to tu válí, ale udělat pořádnou birdiekartu není skutečně žádná legrace. Jsou za tím stovky člověkohodin a neméně práce grafika. Já to kdysi pro Hořehledy řešil a když jsem se dostal k poměru cena/ výkon, tak jsem se na to vyprd...
Zapojim se do "Keců mimo téma" :down:

Nijak nerozporuji pracnost a úplně chápu rozhodnutí ji vůbec nedělat. Bylo to míněno tak, ze když už si někdo dá tu práci a vytvoří ji, tak do ni nedá další "3 vzdálenosti", aby byla plnohodnotná. Protože ty dny grafika, tisk atp už jsou stejně z většiny "spotrebovane" tou základní verzi.
 
@mkopcak ma pravdu. Vetsina lidi pisti, ze nekde je fee o 20,- Kc drazsi, ztraceny 20 let stary Dunlop micek hledaji 45 minut...

Ta sluzba neco stoji. Jak jsem zminil tu vodu a susenku do buginy, je to presne z tech, ze je to zaplacene (neb fee a bugina na tech hristich stoji uz tak celkem dost) a me to usetri nezapomenout koupit vodu a nechcipnout na hristi. :D

Kose mi tez chybi, ale i to je nemaly naklad... nekdo to musi vysypat, takze chapu, ze to tam neni. Naopak dobre znaceni kam na dalsi tee mi casto chybi a fakt tomu nerozumim. Obzvlast u drzasich hrist. ten zazitek, kdyz prvne nebloudim je fakt lepsi.
 
Koše na hřišti na každé jamce moc nechápu. Zbytečně hyzdí hřiště a prasata (lidi) stejně hází odpadky kam se jim zlíbí. Když si něco na hřiště přinesu, jaký je problém si to z něj zase odnést? Nebo je snad prázdná láhev a pytlík od svačiny taková velká zátěž? Nelíbí se mi ani lavičky u každého odpaliště. To těch pár sekund nebo minut čekání nelze postát? To si raději prostuduji Pin pozici a vyčistím hole.
 
Koše na hřišti na každé jamce moc nechápu. Zbytečně hyzdí hřiště a prasata (lidi) stejně hází odpadky kam se jim zlíbí. Když si něco na hřiště přinesu, jaký je problém si to z něj zase odnést? Nebo je snad prázdná láhev a pytlík od svačiny taková velká zátěž? Nelíbí se mi ani lavičky u každého odpaliště. To těch pár sekund nebo minut čekání nelze postát? To si raději prostuduji Pin pozici a vyčistím hole.
Problem to neni, ale kdyz mas spinavy ubrousek od majonezy "bagety do bagu", tak jej rad vyhodis co nejdrive... kdyz s sebou nemusim tahat bordel, tak mi to fakt nevadi. Kramu tam mam vice nez dost. Zlomena tycka musim tez s sebou tahat a obcas si to nacpat pod nehet?
U Lavicek je to opet jen o vetsim komfortu. Kdyz mas canon start a cekas 15 minut... tak si nesednes? Diky lavicce se tez snadneji prevleka trebas.
Vse je o exekuci, pausalne rici, ze lavicky na odpalisti jsou hnusne dle meho nelze. Cedule s nazvem a mapou jamky jsou nejaka prirodni nadhera? :)
 
Koše na hřišti na každé jamce moc nechápu. Zbytečně hyzdí hřiště a prasata (lidi) stejně hází odpadky kam se jim zlíbí. Když si něco na hřiště přinesu, jaký je problém si to z něj zase odnést? Nebo je snad prázdná láhev a pytlík od svačiny taková velká zátěž? Nelíbí se mi ani lavičky u každého odpaliště. To těch pár sekund nebo minut čekání nelze postát? To si raději prostuduji Pin pozici a vyčistím hole.

To by tě většina návštěvníků sežrala:). Na golf nechodí jen statní atleti jako ty, ale řekni 79letýmu Vaškovi Sudovi, že místo toho aby 5 minut seděl a odpočal si po 15ti jamkách, tak si má vyčistit hole. A upřímně žádné odpadky (krom občasného nedopalku cigarety) po hřišti nenacházím a věřím, že právě díky množství umístěných košů. Lavičky máme dřevěné a koše taky, je s tím sice práce, ale nijak to hřiště nehyzdí. Byť tedy uvažuji, že v příštích letech přejdu do pozinkovaného industriálna, které bude snazší na údržbu a zase bude k okolní přírodě zajímavým kontrastem...
 
Koše na hřišti na každé jamce moc nechápu. Zbytečně hyzdí hřiště a prasata (lidi) stejně hází odpadky kam se jim zlíbí. Když si něco na hřiště přinesu, jaký je problém si to z něj zase odnést? Nebo je snad prázdná láhev a pytlík od svačiny taková velká zátěž? Nelíbí se mi ani lavičky u každého odpaliště. To těch pár sekund nebo minut čekání nelze postát? To si raději prostuduji Pin pozici a vyčistím hole.
Úhel pohledu ;)
 
Ještě mě napadlo, moc se mi líbí, kdy na hřištích jsou kolíky určující vzdálenost od greenu a když jsou dva a ne jen jeden. Resp. dva červené, dva žluté... atp. u lomených jamek mi jeden přijde dost k ničemu - zpravidla jsem od něj dost daleko. :)

Ad Koše - podle mě mají být raději více, než méně. U třeba jen proto, že své odpadky si odnesu, ale občas něco najdu, vajgl atp a popravdě, nemám žádnou touhu si cizí odpadky cpát do svého bagu, ale odnést to k nejblišímu odpališti a tam to vyhodit mi problém nedělá. Lavičky mám taky rád... na občasné čekání na pomalé flajty předemnou... a jak padlo výše, rušit nemusí.
 
Upraveno:
@requo : mám pocit, že jsem nikde neviděl jen jeden kolík označující vzdálenost, ty jo? Kde?
 
@requo : mám pocit, že jsem nikde neviděl jen jeden kolík označující vzdálenost, ty jo? Kde?

Dneska Stirin. A az si vzpomenu kde jeste, napisu. @mkopcak by si mohl vzpomenout, protoze jsme se spolu o tom bavili...
 
Dneska Stirin. A az si vzpomenu kde jeste, napisu. @mkopcak by si mohl vzpomenout, protoze jsme se spolu o tom bavili...
Jo tak, tam jsem byl jen jednou a je to dávno...
 
1) Kolík u 50 vzdálenosti ke greenu (jako třeba v Mladé Boleslavi).
2) Umývačka na míčky na každém odpališti.
 
Mě jsou ty fičurky co tu popisujete tak nějak jedno, vodu a tatranku si v bagu vezmu vlastní, hole si utřu ručníkem, boty od bláta oškrábu klackem, ale sakra mě osobně by fakt bohatě postačilo, kdyby někteří lidi po sobě uklízeli rozlámaný týčka na odpališti, neupouštěli odpadky na zem a když jsem nedávno potkal vajgla na fairway, bylo mi z toho smutno... zkrátka nechovat se jak dobytek, ale asi chci po lidech moc:(
 
Mě jsou ty fičurky co tu popisujete tak nějak jedno, vodu a tatranku si v bagu vezmu vlastní, hole si utřu ručníkem, boty od bláta oškrábu klackem, ale sakra mě osobně by fakt bohatě postačilo, kdyby někteří lidi po sobě uklízeli rozlámaný týčka na odpališti, neupouštěli odpadky na zem a když jsem nedávno potkal vajgla na fairway, bylo mi z toho smutno... zkrátka nechovat se jak dobytek, ale asi chci po lidech moc:(

Ja s tebou souhlasim, nicmene se domnivam, ze prave ty ficurky, ktere sami o sobe nejsou neco, kvuli cemu by tam clovek jel, delaji velkou sluzbu. Napriklad s bordelem na odpalistich jsem se setkal vetsim tam, kde nejsou kalisky ma zlomena tycka. S odpadky na hristi zaseje tam, kde nemaji odpadkove kose... proc? Proste taky nechci davat do kapsy a bagu na deset jamek nalezenej pytlik od cokoladove tycinky. Ve vysledku je pro me tohle zazemi a dobra navigace na hristi ve vysledku neco, co mi dela vysledny celkovy dojem. Resp. nevsimnu si kdyz to je, ale jsem roztrpcen, kdyz to neni.
 
Kalíšky na zlomená týčka - vyskočil bych z kůže, když tam vidím vajgly, krabičky od cigaret a jiné odpadky, ale zlomená týčka se válejí po celém odpališti. Přitom ty koše bývají pár metrů odtud.
Vzdálenostní kolíky - asi není nutné aby byly z obou stran fervejí. U nás v Sokolově jsou nyní pevné kamenné, relativně nerušícího přírodního vzhledu a vždy jen na jedné straně, ale uprostřed fervejí jsou v zemi zasazené terče, které jsou přesné na přední hrany greenů a bývají dobře vidět třeba i z 10-ti metrů. Kolíky na 50-ti metrech mě vždy rozhazují odhad vzdálenosti, ale to je spíš můj osobní problém. Ve Skotsku kupodivu neměli na většině hřišť vzdálenostní kolíky vůbec. Pouze terče na fervejích a k tomu ještě v yardech. Takže při té rychlosti hry rychle najít terč, přepočítat (občas blbě) bylo trochu víc stresující.
Celý ten můj pohled na vzhled hřiště je právě co nejméně umělých prvků. Chápu ale, že provoz hřiště a lidi mají pohled na věc jiný, takže se s tím musím smířit.
 
Btw. kalíšky na tee jsou moje noční můra:-D. Odmítám platit několik stovek za originál kovový kalíšek, který mi při nejbližší příležitosti někdo lohne jako trofej k sobě na zahradu a tak jsme to řešili už asi 10x nákupy různých pestrobarevných květináčků atd. Většinou se nedožijou ani poloviny sezóny, vždycky je někdo rozšlápne...:cry:
 
Kalisky na tycka beru jako doboru vec, ale kdyz nejsou, nijak mi to nevadi
kose moc nepouzivam, prevazne jim/piju po drivu a obal dam do bagu a vyhodim ho doma nebo za par mesicu :D
vzdalenostni koliky beru jen orientacne, mam laser, ale do te doby bylo super, kdyz je na obou stranach a nejlepe jeste kolo uprostred fw
cistici zonu beru jako dulezitou vec, hlavne na podzim, ofuk voziku a bot, abych neme v aute travu z celeho hriste
mycky na micky taky pouzivam zridka, mam prece rucnik 19.Jamky :)
za vajgly kdekoliv mimo kos bych vyhazoval ze hriste!!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom