Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Senzace! Vodičková vyhrála juniorské MS družstev do 18 let v Kanadě! Češky třetí!

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Senzace! Vodičková vyhrála juniorské MS družstev do 18 let v Kanadě! Češky třetí! (GolfExtra.cz)

Denisa Vodičková se postarala o jeden z největších, ne-li největší úspěch českého amatérského golfu. Osmnáctiletá golfistka triumfovala na mistrovství světa družstev dívek do 18 let v kanadském Ontariu v individuálním pořadí a výrazně přispěla ke třetímu místo českého týmu, který společně s ní tvořily Sofie Hlinomazová a Tiphani Knight. Nejlepším týmem se stal výběr Kanady 1.

Pokračovat ve čtení...

Určitě skvělý úspěch. Jen mě trošku zarážejí ty rozdíly - jen 19 hráček bylo schopno zahrát alespoň jedno kolo pod par (to je samozřejmě super na tak mladé holky), na 40.místě už to bylo za 4 kola +27 a od 60. do 66.místa to bylo +38 až +59 (ale i ty holky na konci byly schopné zahrát alespoň jednou pod 80). Dřív a možná i dnes platilo, že třeba v tenise byly ty žákovské a juniorské kategorie hrozně nevyrovnané, hrálo jen pár hráček a také si občas dávaly 2x 6:0 skoro až do finále ... tady to vypadá trochu podobně... i když třeba Kanada je prakticky golfová velmoc, hřiště mají ve skoro každé vesnici a i ve druhém týmu měli hráčku, která hrála +33 (druhá nejlepší z toho týmu +28), to samé Španělka atd. Takže buď tam "golfové" země neposílají to nejlepší, co mají nebo je to odraz skutečné kvality (a pak by vítězství Vodičkové mělo o to vyšší hodnotu).