Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rychlý green = pomalá hra?

Btw. když jsme u toho, jak na hřišti zjistím rychlost greenu co nejjednodušeji, bývá to někde napsáno? :) Jako třeba PIN pozice?
na lepsich ano, ale na 90% to nenajdes :(
 
Neni tu jeste korelace s jejich velikosti?
Rychle greeny maji lepsi hriste, ktera je typicky maji i vetsi...

Zase menší green ne tak snadno trefíš a opět nabíráš čas...v tom velký rozdíl nebude...
 
Rychlost greenu je podle mě na konci věcí které zpomalují golf.
 
Rychlost greenu je podle mě na konci věcí které zpomalují golf.

Tak to nikdo ale asi nerozporuje. Mně to přišlo zajímavé, nemyslím, že ten článek nebo celé vlákno (alespoň můj záměr to nebyl) by mělo se nějak podivovat dramaticky nad tím - pojďmě zpomalit všechny greeny, ať je rychlejší hra. Ale je to prostě kousíček a uvědomění, že tomu tak je. Mně třeba by to laicky asi dříve nenapadlo, až s určitou zkušeností mohu říct, ano, rychlé greeny znamenají, že v mnoha případech patuji více (protože to hůře odhadnu a přepálím) než pomalejší, kde moje chyba není tak vidět, protože to neodjede tak daleko. A každý ždibek poznání je v tomto užitečný. Teď už třeba vím... hele, rychlý grýn, jezdí to jak namydlený blesk, o to víc se musím soustředit na patování, abych nezdržoval. :)

na lepsich ano, ale na 90% to nenajdes :(

To je ale škoda. Tohle je informace, která by se mi líbila. A taková ta třešnička na dortu. Já to tedy myslím nikde zatím neviděl. A nebo jsem si nevšiml. :(
 
To je ale škoda. Tohle je informace, která by se mi líbila. A taková ta třešnička na dortu. Já to tedy myslím nikde zatím neviděl. A nebo jsem si nevšiml. :(

90% hřišť rychlost greenů neměří a především, 99% golfistů netuší, co to číslo znamená a jak s ním naložit.
 
Upraveno:
90% hřišť rychlost greenů neměří a především, 99% golfistů netuším, co to číslo znamená a jak s ním naložit.

A nebo to neumí měřit personál hřišť a je jim to jedno. :) Já tedy v tomto konkrétním případě s tebou souhlasím, ale nesouhlasím s tím, že se to dělat nemůže a že to nemůže znamenat přidanou hodnotu, kde si znalý golfový světák řekne... oooo, tady jsou profíci, klobouček! :) To jsou ty drobné detaily, které dle mého názoru fajnšmekry potěší.
 
A nebo to neumí měřit personál hřišť a je jim to jedno. :) Já tedy v tomto konkrétním případě s tebou souhlasím, ale nesouhlasím s tím, že se to dělat nemůže a že to nemůže znamenat přidanou hodnotu, kde si znalý golfový světák řekne... oooo, tady jsou profíci, klobouček! :) To jsou ty drobné detaily, které dle mého názoru fajnšmekry potěší.

To zcela určitě tak může být. Jsem tu 8 let a potkal jsem 3 lidi, které to číslo zajímalo. O dvou z nich si dovolím tvrdit, že kdybych jim řekl 6 nebo 10, tak jen uznale pokývají hlavou a zcela nic jim to neřekne:).
 
Mě by to numero taky nic neřeklo, protože to nemám s čím srovnat.. Všeobecně mi před začátkem stačí cvičný green, když je ovšem stejně založený a udržovaný jako na hřišti.. A pak puttuju stejně blbě a je to...:):):). A jinak managment tady na Konopí tvrdí že rychlé greeny umíme ale nepotřebujeme..
 
A jinak managment tady na Konopí tvrdí že rychlé greeny umíme ale nepotřebujeme..

Jsem rád, že Konopí k tomu přistupuje stejně jako Hořehledy. Nabízí se mi vhodný reklamní slogan: "Hořehledy - hřiště s greeny jako Konopiště, bunkery lepšími než Karštejn a za 1/10 ceny!"
 
To zcela určitě tak může být. Jsem tu 8 let a potkal jsem 3 lidi, které to číslo zajímalo. O dvou z nich si dovolím tvrdit, že kdybych jim řekl 6 nebo 10, tak jen uznale pokývají hlavou a zcela nic jim to neřekne:).
Spoustu lidí to zajímá , ale nezeptá se na to. Pokud to není u jamky č. 1 napsáno, tak je zřejmé ze to nikdo neměří. A pokud měří, tak proč to nikam nenapsaT.
 
Spoustu lidí to zajímá , ale nezeptá se na to.

Když mne něco zajímá a nezeptám se na to, tak jsem ťulpas a je mi to jen ke škodě. Automaticky něco předjímat je příjemně pohodlné, ale nefunkční.
 
Btw. když jsme u toho, jak na hřišti zjistím rychlost greenu co nejjednodušeji, bývá to někde napsáno? :) Jako třeba PIN pozice?
Není potřeba znát číslo, ale je zásadně důležité si jít zapatovat na cvičný green. Bez toho už bych na hřiště nevlezl, i na to domácí. Někde jsem četl, že není tak důležité jít před hrou na driving, ale je důležité si jít zapatovat.
 
Já si spíš myslím ze menší resorty neuvádí rychlost grýnů úmyslně. Pokud by musely uvádět rychlosti podle skutečnosti, tak by se skutečné rychlosti grýnů 4,5 - 6 moc dobře nevyjímaly. V televizi pak slyší člověk že v Augustě mají rychlost 14, na PGA 12 - 13, top resorty v ČR 9- 10.
 
Když mne něco zajímá a nezeptám se na to, tak jsem ťulpas a je mi to jen ke škodě. Automaticky něco předjímat je příjemně pohodlné, ale nefunkční.
Ruku na srdce - kolikrát jsi vloni v Hořehledech měřil rychlost?
 
Ruku na srdce - kolikrát jsi vloni v Hořehledech měřil rychlost?

3x, jak to s tím souvisí?
 
Já si spíš myslím ze menší resorty neuvádí rychlost grýnů úmyslně. Pokud by musely uvádět rychlosti podle skutečnosti, tak by se skutečné rychlosti grýnů 4,5 - 6 moc dobře nevyjímaly. V televizi pak slyší člověk že v Augustě mají rychlost 14, na PGA 12 - 13, top resorty v ČR 9- 10.

Ani na jedné z amatérek, kterou jsem pískal, se rychlost greenů neuváděla. A to jsou turnaje, které hrají naši nejlepší golfisté. Nikoho to tam totiž nezajímalo...
 
Ani na jedné z amatérek, kterou jsem pískal, se rychlost greenů neuváděla. A to jsou turnaje, které hrají naši nejlepší golfisté. Nikoho to tam totiž nezajímalo...
Řekla bych, že to je obecně česká vlastnost. Nezajimat se, přesto všechno vědět, a navrch řádně zkritizovat.
 
Řekla bych, že to je obecně česká vlastnost. Nezajimat se, přesto všechno vědět, a navrch řádně zkritizovat.

Nemyslím si, že tohle je tento případ. Hráči této úrovně povětšinou ví, že samotné číslo je nicneříkající a že mnohem důležitější je mít to hřiště nahrané a nachozené.
 
Když mne něco zajímá a nezeptám se na to, tak jsem ťulpas a je mi to jen ke škodě. Automaticky něco předjímat je příjemně pohodlné, ale nefunkční.
No tímhle jsi mě pasoval na ťulpase. Vnímám rozdíl greenů jednotlivých hřišť. A zajímalo by mě to jestli je to jen pocit nebo realita - i jako fdb na to jaký mám cit pro hru. Neříkám, ze bych byl z velkého % schopen puttováni přizpůsobit, ale jako vstup do představy o mé hře by to bylo fajn.
Zeptal jsem se dvakrát. A dvakrát jsem mohl buď vyvolat hádku, ze takto se platícímu zákazníkovi neodpovídá nebo to přejít. Na druhou stranu je pravda, ze jsem potkal spoustu mudrců s hcp cca 20 a hrou 115 ran, kteří vždy 100% věděli dle svého puttu jak rychle greeny jsou včetně sporty dalších komentářů. Jestli je takových většina, tak se možná nedivim té reakci na recepci.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom