Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Řešíte a sledujete tzv. Hrací HI?

Řešíte a sledujete tzv. Hrací HI?


  • Hlasovalo
    48
@ulilee: Birdiekartu ne. Tam kde jsem měl tu čest, tak velmi často mi přišlo, že pohledu z odpaliště ta vizualizace prostě neodpovídá a pak mě to rozptylovalo... hřišť, kde by mi birdie karta pomohla při mojí úrovni hry, bylo velmi malo a pak to začaly řešit digitální prostředky (hodinky atp). Zároveň na turnajové hře jsem už několik let nebyl na hřišti, které bych alespoň částečně neznal, resp. které bych alespoň jednou nehrál někdy předtím. Jamky si občas připomenu, ale poměrně dost využívám hodinky a pak - prozatím nemám tak velkou stabilitu ran, abych si to nepokonil spíše svojí hrou, ať je příprava, jaká je. Může to být tím, že jakmile se třeba jednou přehoupnu přes nižší HI a bude hra skutečně stabilní a nepokonim si to na polovině jamek příhrami a pokaženou krátkou hrou, tak to začne pro mě mít větší smysl.

Ale možná díky této diskusi a vstřícným reakcí se zamyslím a zkusím se nad sebou zamyslet a věnovat herní přípravě více času. :) Smysl to dává. Třeba konkrétní tip od @Toamo



To smysl dává a je to fakt. Tady si dokážu představit, že tato příprava a znalost může výsledkově pomoci, resp. neměla by uškodit. Super! :up:
Napsala jsem, že neřeším nic. Ano, stačí mi při turnaji si uvědomit, že víc jak 3 rány k dobru na pětiparu mít nemůžu, abych mohla sebrat a zbytečně nezdržovat dohráváním. 😁
 
Moc se mi líbí hendikepový systém a možnost porovnání výkonnosti hráčů. Všechno souvisí se vším a nejde cokoliv ignorovat. HCP hráče, hrací hcp, stb body, norma hřiště. Osobně moc nechápu kohokoliv, kdo chodí pravidelně na turnaje a jsou mu tyto hodnoty lhostejné. Otázka je, proč vlastně na turnaje chodí. Když jsem se rozhodl ( z různých důvodů ) chodit na turnaje minimálně, tak teprve v tom momentě mě HCP přestává zajímat. Nebo, pokud mám parťáka s odpovídajícím HCP, můžu chodit nesoutěžní a v tom momentě mě hrací hcp opět zajímat začne. Přece je rozdíl jít hrát Albatross nebo třeba Janov ( Machnín). Nechce se mi věřit, že si někdo neudělá před turnajem, pokud jde na hřiště, které hraje třeba poprvé, aspoň lehkou teoretickou přípravu a k tomu hrací hcp neodmyslitelně patří. A neřekl bych, že je to důkaz, že HCP přehnaně řeší. Ano, jsou určitě jedinci, kteří chodí turnaje ze společenských důvodů, ale domnívám se, že takových je minimum.
Jsem minimum 😈
 
Já ani nikdo v mém okolí HI neřeší. Poslední turnaj jsem hrál v roce 2016... mám v systému nějaké nesmyslné číslo. Snažím se hrát brutto číslo. Vyrovnání v jamkovce dáváme, ale střílíme to od boku. V podstatě se na 95% shoduju s @jumbodedek ;)

A index jamky už neřeším vůbec. Kouknu a vidím, že úzká 400m čtyřpárovka s vodou bude těžší než 300m široká bez vody ;)
Navíc v MB jsou podle mě nejlehčí jamky 10 a 16 a mají index 11 a 13. Nejlehčí je prý 6, kde je sice velkorysá dopadová plocha pro drive (teda taky je tam out), ale approach rána na úzký grýn s autem přímo u něho mi teda úplně easy nepřijde. Tím chci říct, že pak bych přijel na neznámé hřiště, kouknul na index jamky 1 a zbytečně panikařil, když to třeba není nutné.

Ale nové hřiště se načíst snažím. Pořád používám golfcourses.cz nebo to, co nabízí přímo hřiště. Třeba Lázně Bohdaneč to mají parádní https://kuula.co/share/collection/7...7&alpha=0.88&keys=0&info=0&logo=1&logosize=95

Ale tady bych souhlasil s @requo , vnímání z biride karty, fotek nebo virtuální prohlídky mám proti realitě úplně zkreslené.
 
Mě turnaje nikdy moc nebavili a to jsem měl vždy štěstí na příjemné kolegy ve flajtu.
Potřeboval jsem akorát snížit pod 36 abych mohl hrát i na hřištích, kde je to (nebo bylo) tímto číslem omezeno a taky abych mohl vzít na hřiště spoluhráče bez HCP - což je taky na některých hřišťích podmínkou.
Poslední turnaj 2009 a moc neplánuji návrat, ale netvrdím že někdy nezměním názor.
 
A index jamky už neřeším vůbec. Kouknu a vidím, že úzká 400m čtyřpárovka s vodou bude těžší než 300m široká bez vody ;)
Navíc v MB jsou podle mě nejlehčí jamky 10 a 16 a mají index 11 a 13. Nejlehčí je prý 6, kde je sice velkorysá dopadová plocha pro drive (teda taky je tam out), ale approach rána na úzký grýn s autem přímo u něho mi teda úplně easy nepřijde. Tím chci říct, že pak bych přijel na neznámé hřiště, kouknul na index jamky 1 a zbytečně panikařil, když to třeba není nutné.
Vidím to podobně.
Ve Zlíně je 9. jamka dle normování až jako 4. nejtěžší ?! - no pro mě osobně je 2. nejtěžší na hřišti nejen dle pocitu, ale i dle výsledků a moc bych se nedivil, kdyby ji spousta hráčů, kteří to hřiště pravidelněji chodí, dali na první místo v obtížnosti.
Chápu, že zkušeným golfistům s nízkým HCP problém asi tolik dělat nebude.

a 3PAR 165m ze žlutých, vlevo blízko voda, za ní out je jako 2. nejlehčí - dle této jamky je potom zlínské hřiště asi hodně těžké.

Četl jsem kdysi i nějakou podrobnější metodiku normování.
Zajímalo by mne spíše pro jakou herní úroveň hráče se stanovuje pořadí obtížnosti jamek (jestli se to vůbec takto bere), protože to je pro všechny stejné.
Zatímco dobrý golfista na 5PARech dokáže získávat, tak začátečník spíše kupí chyby. Naopak na 3PARech i začátečním může zahrát super výsledek. To proto tak uvažuji.
 
Já ani nikdo v mém okolí HI neřeší. Poslední turnaj jsem hrál v roce 2016... mám v systému nějaké nesmyslné číslo. Snažím se hrát brutto číslo. Vyrovnání v jamkovce dáváme, ale střílíme to od boku. V podstatě se na 95% shoduju s @jumbodedek ;)

A index jamky už neřeším vůbec. Kouknu a vidím, že úzká 400m čtyřpárovka s vodou bude těžší než 300m široká bez vody ;)
Navíc v MB jsou podle mě nejlehčí jamky 10 a 16 a mají index 11 a 13. Nejlehčí je prý 6, kde je sice velkorysá dopadová plocha pro drive (teda taky je tam out), ale approach rána na úzký grýn s autem přímo u něho mi teda úplně easy nepřijde. Tím chci říct, že pak bych přijel na neznámé hřiště, kouknul na index jamky 1 a zbytečně panikařil, když to třeba není nutné.

Ale nové hřiště se načíst snažím. Pořád používám golfcourses.cz nebo to, co nabízí přímo hřiště. Třeba Lázně Bohdaneč to mají parádní https://kuula.co/share/collection/7...7&alpha=0.88&keys=0&info=0&logo=1&logosize=95

Ale tady bych souhlasil s @requo , vnímání z biride karty, fotek nebo virtuální prohlídky mám proti realitě úplně zkreslené.
No vidíš.......a pro mě je zase v Bolce nejlehčí 1, 7 a 12. Je to opravdu velmi subjektivní a záleží to určitě i na výkonnosti hráče.
 
No víc subjektivní už to být nemůže :) . Já mám ty jamky rád, na 1 a 7 se mi dlouhodobě daří, ale s 12 mám problém.
 
No vidíš.......a pro mě je zase v Bolce nejlehčí 1, 7 a 12. Je to opravdu velmi subjektivní a záleží to určitě i na výkonnosti hráče.
No 1čka po vysazení stromů vpravo už není úplně welcome jamka (ikdyž na starou jedničku v Poděbradech to nemá :D )...a 12tka ve větru je výzva, tam se může stát cokoliv a ten bunker před je také pěkně umístěn...jak píšeš, je to subjektivní...já beru nejlehčí (a teď píšu potichu) v MB jamky 3, 7, 16...a souhlasím s @Michal17 - 6tka by měla být nejlehčí, ale rána do greenu, kdy před greenem bunker a za greenem po 3 metrech out, ta pro mě nejlehčí také není...
 
... Nechce se mi věřit, že si někdo neudělá před turnajem, pokud jde na hřiště, které hraje třeba poprvé, aspoň lehkou teoretickou přípravu a k tomu hrací hcp neodmyslitelně patří. ...
Vzdyt na turnaji dostanu score card, kde mam odpovídající počet ran uveden pro sebe a pro zapisovatele, proc bych si to mel pocitat den předem?

Navic jsem zjistil, ze některé aplikace u některých hřišť nespocitaji NETTO jak je pak uvedeno ve výsledcích. Zřejmě mají chybu v podkladech ze hriste
 
Vzdyt na turnaji dostanu score card, kde mam odpovídající počet ran uveden pro sebe a pro zapisovatele, proc bych si to mel pocitat
Bohužel zdaleka ne vždy a všude na skórce ty černé tečky jsou:(.....jestli jsi teda měl na mysli toto....³
 
Četl jsem kdysi i nějakou podrobnější metodiku normování.
Zajímalo by mne spíše pro jakou herní úroveň hráče se stanovuje pořadí obtížnosti jamek (jestli se to vůbec takto bere), protože to je pro všechny stejné.
Zatímco dobrý golfista na 5PARech dokáže získávat, tak začátečník spíše kupí chyby. Naopak na 3PARech i začátečním může zahrát super výsledek. To proto tak uvažuji.
Norma hřiště se vždy sestavuje pro scratch hráče (HI 0, drive 250y) a bogey hráče (HI 20, drive 200y). Ženy úměrně kratší. Pořadí obtížnosti je důsledkem obrovského množství faktorů, ty nejzásadnější jsou délka jamek a logika, že by se měli střídat PARy jamek. Tzn. 5-PARy nebudou mít obtížnost 1,2,3,.., ale budou rovnoměrně namíchány s PARy 3 a 4.
 
Tak jsem chtěl udělat mentální přípravu na zítřejší Grabštejn, že to tedy vezmu pečlivě a že zjistím, kde mám ranu nad par k dobru, kde ne... A dopadlo to sofistikovaně!

IMG_3723.png

Takže - zapojila se umělá inteligence, zhasla světla celé galaxie náročnosti výpočtu a je to tu! Na každé Jamce mám plus jedna! :)

PS: jasně, mám kliku. Tenhle hi, co mám, je prostě fajn. Prostě bogey golf. :)
 
Trochu jsi mne nahlodal náčelníku. Neodolal jsem a zjistil jsem si můj hrací HCP na Grabštejně. Doprkené vohrady :eek::eek::eek: Musím zahrát 5 párečků :p:p
To abych před hrou na baru pořádně potrénoval ;);) Jo a počasí se nám trochu kazí. On to opravdu ten Libor @ligi veze ze Slovenska sem :D:D
 
Trochu jsi mne nahlodal náčelníku. Neodolal jsem a zjistil jsem si můj hrací HCP na Grabštejně. Doprkené vohrady :eek::eek::eek: Musím zahrát 5 párečků :p:p
To abych před hrou na baru pořádně potrénoval ;);) Jo a počasí se nám trochu kazí. On to opravdu ten Libor @ligi veze ze Slovenska sem :D:D
Neboj, parecky budou k snidani
 

Trochu jsi mne nahlodal náčelníku. Neodolal jsem a zjistil jsem si můj hrací HCP na Grabštejně. Doprkené vohrady :eek::eek::eek: Musím zahrát 5 párečků :p:p
To abych před hrou na baru pořádně potrénoval ;);) Jo a počasí se nám trochu kazí. On to opravdu ten Libor @ligi veze ze Slovenska sem :D:D
Dyť má bejt hezky, kam koukáš:D.......ale je fakt, že pršet přestalo až před Hradcem (včetně zajížďky na Svratku), cca 450 km v dešti.....ještě teď mám mžitky mřed očima ze stěračů:D:D
 
Na golf.at vidim vse co potrebuju … cas startu a muzu si zobrazit scorecartu kde vidim svuj pocet ran …
Zobrazit přílohu 36444
Myslím, že byly původně myšleny papírové skórky.
Problém u nich je, že svou skórku při hře nemáš u sebe, neb ji má zapisovatel.
Takže jde max. před hrou spočítat počet teček, nebo si je poznamenat na skórku, do které zapisuji.
Ale obecně je jedno, na které jamce kolik teček máš (relativně důležitý je celkový počet, pokud to chceš sledovat), protože pro každého může být stejná jamka různě obtížná (bez ohledu na tečky).
 
Myslím, že byly původně myšleny papírové skórky.
Problém u nich je, že svou skórku při hře nemáš u sebe, neb ji má zapisovatel.
Takže jde max. před hrou spočítat počet teček, nebo si je poznamenat na skórku, do které zapisuji.
Ale obecně je jedno, na které jamce kolik teček máš (relativně důležitý je celkový počet, pokud to chceš sledovat), protože pro každého může být stejná jamka různě obtížná (bez ohledu na tečky).
Souhlasím, pro mě jsou obtížné všechny, zejména v turnaji :D:D:D
 
Myslím, že byly původně myšleny papírové skórky.
Problém u nich je, že svou skórku při hře nemáš u sebe, neb ji má zapisovatel.
Takže jde max. před hrou spočítat počet teček, nebo si je poznamenat na skórku, do které zapisuji.
Ale obecně je jedno, na které jamce kolik teček máš (relativně důležitý je celkový počet, pokud to chceš sledovat), protože pro každého může být stejná jamka různě obtížná (bez ohledu na tečky).
Toto bylo mysleno k samostudiu a analyzivani hriste pred turnajem … to by mne nebavilo :)
Jinak na turnaji dostame karty, kde je i zapisovateli vyznacen pocet ran na jamce :)
Ale stejne na turnaj jdu s virou ze uhraji patricny par :):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom