Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pohnutí míčem ve hře

Stav
Uzamčeno.

doktordee

Guru fóra
Hráč zadrajvuje do vodní překážky. Určí bod posledního přechodu hranice a spustí míč asi 10 metrů dozadu za překážkou na linii jamka - místo přechodu. Míč se odrazí a odkutálí se o cca 1 metr dopředu. Hráč míč zvedne a znovu spustí na linii. Tentokrát míč zůstane ležet na místě a hráč ho zahraje na grýn.

Je to v pořádku? Pokud ne, co se stalo, jak měl hráč postupovat, případně jaký bude trest?

Hráč obdrží 2 trestné rány dle pravidla 18-2. Hráč pohnul míčem ve hře a toto nenapravil před odehráním rány, proto obdrží všeobecný trest 2 rány.
 
mozna blbe, ale mel se hrat po prvnim spusteni, jelikoz se mic po spusteni nenachazel blize nez je misto, kde naposledy prekrocil hranici vodni prekazky, 20-2c a co se tyce trestu, 18-2, jedna trestna a vratit zpatky ... ale stat se mi to na hristi, no nevim, nevim :)
 
Jdeš na to dobře. Ale něco tomu chybí. Nechám to tu do pátku. Pak to odhalím! :)
 
Já bych vlezl do křoví(tel. na hřiště nepatří :) ) a zavolal někomu, kdo to ví.....viď Davide
 
Tak dobře no - Toams to má správně, jen ten trest nebude 1 rána, ale 2, viz celkový trest za porušení pravidla 18 - míč měl vrátit, ale neudělal to, tzn. dostává 2, ale už žádný další trest (např. za hru z nesprávného místa).
 
Řešení:

Pravidlo 18 - míč v klidu se pohne. Konkrétně jím pohne hráč tedy pravidlo 18-2(i). Míč nebyl po odskoku blíže jamce, bere se referenční bod nikoliv místo kde spouštím míč. Míč byl tedy do hry uveden správně. Tedy míčem v klidu pohnul a musí ho vrátit na původní místo (odkud ho zvedl) a přičíst si "malý" trest 1 rány.

Bohužel tak neučinil, čímž porušil pravidlo a bude potrestán všeobecným trestem 2 ran, ale už neobdrží žádný další trest. (Trest za porušení pravidla - na konci pravidla 18 - červeným písmem v oficiálním vydání pravidel golfu).

Takže mkopcak - Great! :)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom