Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Green na zahradě

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Neuvazovali jste nekdy nekdo o takovem greenu na zahrade, pripadne treninkovem placku? Asi to nejde udelat jen tak napul, ze sizrochu lepe posekam nachate travnik. :)

Nasel jsem tohle na webu, pekne pekne. Http://www.domacigreen.cz
 
Uvažoval. A usoudil jsem, že radši budu chodit hrát než se snažit budovat green.
 
Ja tedy pred barakem v lete chipuji... je to vyborny trenink na hriste ala molitorov :D
 
ja jsem se uz nekolikrat presvedcil, ze kdyz me neco bavi a natahnu to domu, tak me to bavit prestane, napr kulecnik
 
Dle mého lehce odborného názoru (zatím jsem na hřišti budoval pouze jeden green) není člověk schopen doma vybudovat za rozumných finančních a časových investic green, který by se kvalitou blížil těm na hřištích. Určitě si za relativně málo peněz dokáže pořídit něco, co mu umožní obstojný trénink krátké hry nebo hru z písku. Ale dosáhnout rychlosti a konzistence greenů na hřištích, navíc v kombinaci s neustálou nutností green chránit před chorobami, hnojit ho, zalévat, atd., to dle mého nelze.
 
btw. nedela se nejaka umelotina vhodna pro outdoor putting?
 
Taky si myslím,že je lepší radši někam zajet než se o to pokoušet doma. Už jen to potřebné vybavení se podle mě cenově vyrovná doživotnímu členství......a to nemluvím o čase, který tím člověk ztráví (jak před vybudováním, tak i po).
A nedej Bůh aby to třeba po dvou letech zničila plíseň - já osobně bych se pak šel asi oběsit na první větev :) 
 
jan řekl:
btw. nedela se nejaka umelotina vhodna pro outdoor putting?
Jasnačka, dyť třeba andventure golf je na tom postavenej. Ale to z hlediska nákladovosti pořízení, postavení a udržování taky nebude uplně zadarmo. A greenu se to opět pouze blíží...
 
Ok, j pravda, že je to asi nereálné. Když si prohlédnu, co je potřeba (dle http://www.domacigreen.cz/index.php?id=jak-na-to), tak to by člověk nedělal nic jiného - pominu finance. Beru to tak - že má se člověk starat o jezírko s potůčkem, nebo o green? Asi vyhraje tedy jezírko. 

Btw. tak na trénink čipování asi toho moc potřeba není, samozřejmě bez dojezdu míčku, ale holt dá se trefovat do kbelíku/síťky a trénink z písku, dá se spojit dětské pískoviště s takovým bunkerem? 
 
Na trénink krátké hry je dobré mít dostatečný prostor, který rovněž založím kvalitně - písek, rašelina, golfové osivo - a solidní způsob závlahy. Při intenzivnějším tréninku je potřeba počítat s tím, že trávník relativně rychle vymlátím a nový při správné péči vyroste a zhutní za cca měsíc. Tzn. vyhradit si na trénink krátké hry 10 m2 taky nebude uplně správně.

Na bunker stačí správná granulace písku (každé hřiště má jinou) a jistotu, že toho písku je dost (kameny lezou vždy za rok o pár cm nahoru k povrchu).
 
Btw. hledal jsem k danému tématu ještě něco, co by mi představu přiblížilo: http://web2.mendelu.cz/af_222_multitext/travy/index.php?N=6&I=1

Nicméně, asi s písku, který se používá pro bunker, se nedají stavět bábovky? Že bych to na chatě spojil, stejně budeme pro prcka dělat pískoviště... tak by mi to ušetřilo prostor. :)
 
To určitě daj Michale, my z něj máme pro malého celé pískoviště:). Btw. zde pár fotek ze stavby greenu, jen tak pro představu...
 

Přílohy

  • IMG_0373.jpg
    IMG_0373.jpg
    400,1 KB · Zobrazení: 851
  • IMG_0375.jpg
    IMG_0375.jpg
    415,4 KB · Zobrazení: 842
  • IMG_0391.jpg
    IMG_0391.jpg
    464,8 KB · Zobrazení: 846
  • IMG_0406.jpg
    IMG_0406.jpg
    362,4 KB · Zobrazení: 837
  • IMG_0409.jpg
    IMG_0409.jpg
    461,8 KB · Zobrazení: 871
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Ok, pěkný fotky... to asi raději něco kompaktnějšího. Takhle to vypadá skoro až hrozivě nákladně. :)
 
Tak aspon ze to dalo hodne prace tu mrchu vytvorit, mam tam bezkonkurencne nejvic trojpatu z greenu v Horehledech..
 
Uplne zadarmo to neni no, jen pisku je tam cca 500 m3:). A vzhledem k tomu ze je to nas nejtezsi green, tak to ani neni divny Jardo:).
 
Jo, ale stejně se tam dá zahrát easy birdie, jen ne tak často, jak bych si přál...
 
1ka
 
K prvnímu příspěvku v tomto vláknu - Uvažoval a realizoval, postupně vylepšuji a rozšiřuji - viz foto.

Je za tím spousta práce, green 5,5 mm, rychlost bude někde kolem 6,5 - 7,5 stop, po válcování kolem 8 - 8,5 . Jen co jsem začal hrát golf, tak je to boj s časem. Jeden den údržba trávníku doma (posekat) a když se ještě chce tak trenink patování nebo chipování. Další den na hřiště.

Údržba mi zabere minimálně hodinu každý druhý den a zhruba 2 hodiny o víkendu navíc. Sekat, zalévat a hnojit, vertikutovat, pískovat, topdressing, válcovat, pročesávat, stříkat proti chorobám, škůdcům, mechům, řasám, ráno stírat rosu, poté co na to vlítnou o víkendu děcka tak srovnat díry :), na podzim vápnit, děrovat vidlema, dutými hroty, dosévat ... a mít radost z toho, že když přijde návštěva a zeptá se "proč máte místo trávníku koberec?"

Je to spíše koníček ...

... za ta léta je už ze mě amatérský greenkeeper!

20170626_175155.jpg
 
Upraveno:
K prvnímu příspěvku v tomto vláknu - Uvažoval a realizoval, postupně vylepšuji a rozšiřuji - viz foto.

Je za tím spousta práce, green 5,5 mm, rychlost bude někde kolem 6,5 - 7,5 stop, po válcování kolem 8 - 8,5 . Jen co jsem začal hrát golf, tak je to boj s časem. Jeden den údržba trávníku doma (posekat) a když se ještě chce tak trenink patování nebo chipování. Další den na hřiště.

Údržba mi zabere minimálně hodinu každý druhý den a zhruba 2 hodiny o víkendu navíc. Sekat, zalévat a hnojit, vertikutovat, pískovat, topdressing, válcovat, pročesávat, stříkat proti chorobám, škůdcům, mechům, řasám, ráno stírat rosu, poté co na to vlítnou o víkendu děcka tak srovnat díry :), na podzim vápnit, děrovat vidlema, dutými hroty, dosévat ... a mít radost z toho, že když přijde návštěva a zeptá se "proč máte místo trávníku koberec?"

Je to spíše koníček ...

... za ta léta je už ze mě amatérský greenkeeper!

Zobrazit přílohu 4025
Už to vidím! ;) příští sraz místo hospůdky U Zlomenýho týčka tady a se soutěží v patování :devil:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom