Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové nešvary

Teda, tady to za chvilku bude na terapeutický kroužek... Ok, dobrý den/ahoj, jmenuju se Michal Šatal, hraju golf a trpím těmito neduhy:

1. Jaká protivenství se vám na golfu stala? Co vás při hře a vůbec pobytu na hřišti štve nebo spolehlivě vytáčí?

Vyjma vyjmenovaných věcí předřečníky nemám rád, když jdu hrát golf a spoluhráči jsou na telefonu, resp. když je hovor/zpráva/email ovlivní tak, že to úplně pokazí náladu ve flajtu i ostatním. Pak mi poměrně vadí ponechané odpadky, hlavně tedy nedopalky cigaret na hřišti - u odpališť, grýnů. A pak - arogantní golfisty typu "tady mě máte" k personálu či ostatním. Na druhou stranu, velmi mi vadí neochotný personál (nepozdraví, viditelně ho cokoli obtěžuje... atd).

2. Hážete holemi? Jaký styl preferujete? Co u toho prožíváte?

Nehážu. U ostatních mě to spíše překvapí. Nějak dramaticky mi to nevadí. Raději takto a pak pohoda, než být pak protivnej na všechny ostatní po zbytek hry. Jasný, asi kdyby to bylo na každé jamce, tak by se mi to nelíbilo.

3. Jakými pojmy sebe či své okolí na golfu častujete?

Pojem "Ach jo". Převládá u mě spíše "smutek", než vztek... takovéto "už zase". A spíše se uzavřu do sebe a chvíli rezignuju na hru i na okolí. Snažím se s tím něco dělat a hodit to pro další ránu i jamku za hlavu. Ale projít si tím zpravidla pořád několik dalších ran musím.
 
Upraveno:
Nebo krouzek anonymnich alkoholiku…

Ahoj, ja jsem Lukas a taky hraju golf.

1. Ze jsem novacek a po mistrech vypichuju pitchmarky. Neuhrabane bunkery. Odpadky na hristi. Kdyz nekdo podvadi ostatni, nebo i jen sam sebe.

2. Lonsky, muj prvni rok, jsem hazel. A pekne dobre! Letos ne a uz nemam v planu se v tom zdokonalovat.

3. Minuly rok nepublikovatelne. Letos se pochvalim, ze se micek pohnul smerem dopredu.

Obecne jsem mel tu stereotypni obavu, jake budu potkavat na golfu lidi. Ale zatim kdykoli jsem se k nekomu pridal, nebo nekdo ke mne, tak to bylo prima.

Jsem, takhle na jare, pozitivni. Muzu zkusit editovat az bude podzim 🙂
 
Doplním diskusi terapeuticko-alkoholického kroužku:

1. Jaká protivenství se vám na golfu stala? Co vás při hře a vůbec pobytu na hřišti štve nebo spolehlivě vytáčí?
Co ještě nezaznělo a jsem na to možná citlivější než ostatní:
  • Absence "FORE" - základ je přijít z hřiště zdravý, přinést dobrý pocit je vždy o něco méně důležité. Kdo nedodrží tuto povinnost, toho by měli z hřiště rovnou vyhodit !!! A samozřejmě je tam i povinnost spoluhráčů křičet "FORE" taky
  • Hluk od spoluhráčů ve flightu (tam je to v 99% rozumně a rychle řešitelné, a snažím se to uplatnit i u sebe) a hlavně z vedlejších fervejí od hráčů ve vedlejších flightech. Co mě překvapuje čím dál víc je skutečnost, že výrazně ukecanější jsou chlapi, kteří na sebe dokážou řvát s neuvěřitelnou intenzitou bez ohledu na vzdálenost mezi sebou. Většinou ale postačí hláška typu "Tady hrajou lidi". Na spoluobčany se zálibou ve hře o velké peníze a jejich hlasité kuňkání jako v údolí žab to ale nefunguje vůbec.
  • Pohybovat se rychle a mít čas na to hrát pomalu je základ - BTW: nějakému vlivnému panu prezidentovi Trumpovi si prý nějaký profík dovolil říct "že když už hraje hůř, tak ať hraje aspoň rychle". A pan prezident se tím prý řídí :cool:

2. Hážete holemi? Jaký styl preferujete? Co u toho prožíváte?
  • Silně jsem počet pokusů poslední dobou zredukoval, ale tuhle dovednost mám stále na vysoké úrovni
  • Naposledy letěla v neděli v Molitorově, minula ve "vrtulníkové" rotaci a velké rychlosti poměrně statný strom.
  • Pocítím většinou na milisekundu uvolnění přetlaku, potom strach o hůl a nasr..ost sám na sebe...
3. Jakými pojmy sebe či své okolí na golfu častujete?
  • Brumlám snad relativně potichu až polohlasem obdobně jako někteří další, slovník podobný jako @TP_79 , zejména pak "Ty deb..e" - jsem zvyklý si sám sobě tykat.
  • Okolí většinou nazývám nějakým synonymem pro přirození, nejčastěji pak "K...i".
Výše uvedená tvrzení samozřejmě někdo, kdo🏌️‍♀️ se mnou hrává, může samozřejmě vidět úplně jinak;).
 
Nemám problém se zveřejněním mých názorů na danou problematiku při golfové hře.

1a- Jsem nasr..... při pomalé hře, která je způsobena lidmi, kteří mají neskutečně dlouhou a únavnou rutinu, kterou podpoří tím, že za míčkem usnou !!!! Nevadí mi hráči s vysokým Hcp, kteří hrají o mnoho ran víc než já. Kompenzují více ran rychlejším přesunem a zkrácenou rutinou. Také jsem začínal. Hledání míčků celým flajtem. Místo aby začal hledat majitel a ostatní pokud to jde odehráli a potom pomohli hledat.
1b- Tatínek mne vychoval celkem slušně. Jsem zastáncem čtyř, pro mne klíčových slov. Dobrý den, prosím, děkuji a na shledanou. Tak mi dost vadí, když mi nedokáží odpovědět na pozdrav.
1c-Vypichování pičmárkú, vracení řízků, hrabání bankrů a hraní drajvinkáčema.
1d- Co mi vadí nejvíc je, když na baru nemaj ZELENOU či TULAMORČIČKU :D:D

2- Holemi zásadně neházím, protože ty za to jak blbě hraji opravdu nemůžou.

3- Jsem v jádru tichý a romantický chlapec, který se během okamžiku dokáže stát neskutečně neurvalým jedincem se sklonem k sebemrskačství. Tiché a mrmlající nadávky se pomalu, ale jistě stávají hlasitější. Naštěstí těch okamžiků je poskromnu.

Doplním nakonec příspěvku můj postřeh. Jsou mezi vámi golfisty jedinci, kteří mi během hry nedokáží říci, abych už držel hubu. Bohužel, jsem dost ukecanej jedinec :D:D

Jo a omlouvám se Tomášovi @TP_79 že hlásím občas po dohrání jamky počet ran :oops::oops:
Hlásit a počítat několikrát za sebou je rozdíl. Bohužel když je to moc, tak mi to vadí (i když na výsledek to nemá asi ten zásadní dopad) :D:D
 
Tak si taky postěžuju:
1. Bezohledné hraní několika míčky, když mám za sebou hráče, které tím zdržuju. Stalo se mi to už několikrát a dnes čerstvá zkušenost. Měření dálkoměrem jen několik desítek metrů od greenu ( jamky ) - TO JE DĚS!
2. Nehážu
3. Nadávám si pouze v případě, když nedám krátký, hodně krátký putt. To jsem pak d...l! Rozčilovat se kvůli pokaženému švihu nemá cenu - to bych nedělal 99% času nic jiného, když si uvědomím, že Hogan kdysi konstatoval, že během kola zahraje jednu, dvě dobré rány.😁
 
Rád bych toto téma vzhledem k blížícímu se Kurzu házení holemi trochu oživil a posbíral inspiraci. Máme tu řadu nováčku, ale ptám se samozřejmě i těch zkušených - zajímalo by mne:

1. Jaká protivenství se vám na golfu stala? Co vás při hře a vůbec pobytu na hřišti štve nebo spolehlivě vytáčí?
2. Hážete holemi? Jaký styl preferujete? Co u toho prožíváte?
3. Jakými pojmy sebe či své okolí na golfu častujete?

Díky moc, vaše postřehy budou anonymně zpracovány a poslouží k edukaci dalších golfových generací:).

1. Nejhorší to bylo asi v Olomouci. Šel jsem tam akademii(myslím že jedničku) z kopce dolů od recepce a z vedlejší FW najednou přilétl míček ve výšce mé hlavy tak 5cm blízko. Přísáhám, že jsem cejtil vítr z toho míčku. Týpek, že nejen neřval fóre, ale pouze zvedl ruku, pak mě míjel a vůbec nic neřekl. Docela mě to rozhodilo a nic jsem ten den nezahrál. Což je i moje chyba, že jsem se s tím nesrovnal.
Podobný zážitek se mi stal u nás v Prosečném. Když někdo chce zahrát na šestce přímo na green tak když se mu to stočí víc doleva, tak ohrožuje odpaliště na sedmičce. Já jsem tam seděl na lavičce a buď si zavazoval botu nebo jedl tyčinku a najednou vedle mě přistál míček. Nicméně, tam chápu, že o mně týpek nevěděl, ale fore bych tam řval preventivně.
2. Hůl mi po úderu jednou vyletěla neúmyslně asi 20 metrů dopředu 😂 ale jinak neházím
3. Okolí zcela výjimečně a spíš potichu nebo v hlavě, protože nemám zapotřebí vyvolávat konflikty. Nejvíc nasrany na okoli jsem byl právě v Olomouci, jednak pro zážitek popsaný výše, ale taky proto, že se tam všichni chovali velmi hlučně. Měl jsem tam tehdy z toho pocit, jaký mají často negolfisté z golfistů: typický papalašský golf 😂

Sebe často. Mrdko, čůráku… nejčastější moje hlaška je: “Ty jsi takovej píčus//taková mrdka, že to není možný” 😂
 
Ahojte,
taky se přidám....

1. Co mě štve jsou vajgly (na odpališti či u greenu nebo v bunkrech) a pomalé skupiny (hlavně prodavači z večerek), kteří nechtěj ani po žádosti pustit nás rychlejší.
2. Neházím a nikdy za 20 let co to hraju jsem nehodil...ale párkrát jsem z frustrace zasekl hlavu hole (č.7 a PW) hluboko do půdy (mimo ferjvej a jiné hrací plochy.
3. Většinou jen sobě hážu poučky, někdy jadrné. Dále jsou mnou oblíbené povzdechy typu " u šachu by se ti to nestalo", "vrať se na plochu 8x8!".
Také někdy používám, co nás naučil kolega z práce (bodrý slovenský chachar), :up:které ho jsme zasvětili do tajů této hry...ten zásadně házel hole tzv. na placáka a řval jako túr slovensky "JEBEM TI HROB!"
Na toto jsme se vždy tešili, když ohlásil jít hrát s námi, byla to taková očekávaná tradice (výsledkově se nikdy chudák nedostal pod 9 ran na jamku (jeho personal best), standard byl 15-22 ran :):D

Hezkou hru !!!
 
Ahojte,
taky se přidám....

1. Co mě štve jsou vajgly (na odpališti či u greenu nebo v bunkrech) a pomalé skupiny (hlavně prodavači z večerek), kteří nechtěj ani po žádosti pustit nás rychlejší.
2. Neházím a nikdy za 20 let co to hraju jsem nehodil...ale párkrát jsem z frustrace zasekl hlavu hole (č.7 a PW) hluboko do půdy (mimo ferjvej a jiné hrací plochy.
3. Většinou jen sobě hážu poučky, někdy jadrné. Dále jsou mnou oblíbené povzdechy typu " u šachu by se ti to nestalo", "vrať se na plochu 8x8!".
Také někdy používám, co nás naučil kolega z práce (bodrý slovenský chachar), :up:které ho jsme zasvětili do tajů této hry...ten zásadně házel hole tzv. na placáka a řval jako túr slovensky "JEBEM TI HROB!"
Na toto jsme se vždy tešili, když ohlásil jít hrát s námi, byla to taková očekávaná tradice (výsledkově se nikdy chudák nedostal pod 9 ran na jamku (jeho personal best), standard byl 15-22 ran :):D

Hezkou hru !!!
Vajgly mne štvou všude, a to jsem golfový kuřák.
 
1. úplně mě irituje nedočkavost golfistů, kteří mají start např. ve 40 a ve 25 už jsou na týčku připravení pálit. V horším případě už odpálili, když já si na cvičném putting greenu se startem ve 30 balím nádobíčko :mad:. Pak na odpaliště přijdu s údivem, že v teetimu se ke mně nikdo nepřipsal a s větou, v kolik že jako jdou. A pak se tyhle skupinky strašně diví, že lidi před nima jdou pomalu nebo si nedejbože sami za 4-flightem hrajou 2 míči, když při 10-minutových startech jdou cca po 3 minutách :mad:
2. házím prakticky jen wedge, celkem pravidelně po cca 3. drbanci na půl metru v několika po sobě jdoucích jamkách :/. Ale vždycky se při tom krotím, abych tu hůl nezlomil :D
3. Nadávám výhradně sobě - naprosto pravidelné 20s litanie od kret...ů, zku...ch ho..d, zm..ů... Čím jadrnější, tím to líp zní a odpouští páru :D
 
Děkuji všem za zodpovědný přístup, byli jste mi bohatou inspirací - váš odkaz bude v neděli poctivě odprezentován...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom