Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a jeho "vykreslení" v médiích

Ono to fakt nemá konce...
Když mě něco na.ere tak, že už na to musím reagovat, tak se pak logicky ptám. Ale tahle doba otázkám prostě nepřeje.
Takže kdo chcete, můžete se pokochat lidmi, kteří mají celkem velký dosah, neví o tématu vůbec nic, ale mají nebetyčnou potřebu se k tomu vyjádřit. Já už to nevidím, protože mě všichni zablokovali... 😂😂😂

Tak jsem si taky řekl o blok 🤭

Já nic nevysvětluji, jen postuji „meme”, např. takové to 🤭

IMG_7937.jpeg
 
Zároveň je to zářná ukázka zimní golfové okurkové sezóny - v létě bychom si toho ani nevšimli.

Každopádně já jsem i díky tomuhle výstupu hodně zvědavej na naše nové Ladies turnaje. Koneckonců vznikají právě proto, že vnímám, že určité ženy mohou být s ryze mužským prostředím na golfu v nesouladu a chci jim dát příležitost hrát ho ve společnosti, která jim bude vyhovovat více.

Což mne vede k zamyšlení, jestli vlastně tu segregaci spíš neprohlubuju? Ale asi je dobré mít od všeho trošku a dát tak každému na výběr. A třeba se pak, po zjištění že v tom skutečně žádné záludnosti a nepohoda nejsou, přidají i k těm běžným, velkým turnajům...
 
Zároveň je to zářná ukázka zimní golfové okurkové sezóny - v létě bychom si toho ani nevšimli.

Každopádně já jsem i díky tomuhle výstupu hodně zvědavej na naše nové Ladies turnaje. Koneckonců vznikají právě proto, že vnímám, že určité ženy mohou být s ryze mužským prostředím na golfu v nesouladu a chci jim dát příležitost hrát ho ve společnosti, která jim bude vyhovovat více.

Což mne vede k zamyšlení, jestli vlastně tu segregaci spíš neprohlubuju? Ale asi je dobré mít od všeho trošku a dát tak každému na výběr. A třeba se pak, po zjištění že v tom skutečně žádné záludnosti a nepohoda nejsou, přidají i k těm běžným, velkým turnajům...
ve svém okolí mám několik golfistek o mohu s jistotou říct, že většina z nich bude raději hrát v mužském kolektivu než v ženském (minimálně je to 50/50)

ladies turnaje mohou někomu vyhovovat, ale troufnu si říct, že většina žen na ně právě z tohoto důvodu nepůjde
 
ve svém okolí mám několik golfistek o mohu s jistotou říct, že většina z nich bude raději hrát v mužském kolektivu než v ženském (minimálně je to 50/50)

ladies turnaje mohou někomu vyhovovat, ale troufnu si říct, že většina žen na ně právě z tohoto důvodu nepůjde
1. Nejsme ženské - takže cokoli mi soudíme, je zcela irelevantní:).
2. Mám mezi členy necelých 200 žen, což je 34% členské základny. Všechny turnaje v roce mi odehrálo cca 1100 hráčů, ale jen necelých 15% z toho bylo žen, z nichž navíc skoro polovina nejsou členkami mého klubu.

-> dozajista je tu množina, co golf hraje, ale zcela soukromě. Možná záměrně, možná jen nemají příležitost...
 
ve svém okolí mám několik golfistek o mohu s jistotou říct, že většina z nich bude raději hrát v mužském kolektivu než v ženském (minimálně je to 50/50)

ladies turnaje mohou někomu vyhovovat, ale troufnu si říct, že většina žen na ně právě z tohoto důvodu nepůjde
Stejně tak to mám já, znám několik golfistek, které nechtějí chodit v čistě ženských flajtech.
Když jsem se jich ptal proč, tak odpovědí bylo, že turnaj nechtějí prokecat, že si přišly zahrát.
Je pravda, že jsou sportovněji založené.
 
1. Nejsme ženské - takže cokoli mi soudíme, je zcela irelevantní:).
2. Mám mezi členy necelých 200 žen, což je 34% členské základny. Všechny turnaje v roce mi odehrálo cca 1100 hráčů, ale jen necelých 15% z toho bylo žen, z nichž navíc skoro polovina nejsou členkami mého klubu.

-> dozajista je tu množina, co golf hraje, ale zcela soukromě. Možná záměrně, možná jen nemají příležitost...
Obecne jsou zeny mene soutezive a tedy jejich motivace hrat turnaj je mensi. Mam to potvrzeno primo z damskych ust.
 
Upraveno:
Mně se třeba hrozně líbí jakékoli pokusy mít různé formáty turnajů - a proč by nemohly být speciální turnaje pro ženský? Klidně ať jsou speciální turnaje pro děti, pro ženský, pro chlapy, pro zelený, pro makový, pro začátečníky, pro profíky, pro ajtáky, pro právníky, pro jeřábníky ... každému může z jakéhokoli důvodu vyhovovat jiný kolektiv lidí v dané aktivitě a třeba i v dané konkrétní životní etapě. Je to vždy vítaná možnost - dokud to není povinnost. A cokoli, co umožní, aby se člověk cítil komfortně, tak podle mého každá alternativa standardních formátů pomáhá. Všichni nejsme ze stejného těsta a i když různorodost je dlouhodobě obohacující - někdy prostě nemusím mít na ty ostatní zrovna v tu danou dobu náladu/chuť. :)

Hodně odlišuju volnočasové, řekněme turnaje hobby úrovně a potom ty více sportovní. To nastavení podle mě může být rozdílné. Stejně tak si myslím, že každá lokalita / hřiště má kolem sebe jinou komunitu a dává smysl tomu jít naproti. :)
 
Upraveno:
@requo za mne, Michale bych to celý smazal, přesunul do stoky, nebo tak něco.

Krátká odpověď: Ne. Není v tomto případě důvod.

Delší odpověď: 19 jamka je diskusní fórum, forum už ze svého principu principialne umoznuje a má umoznovat rozdilne nazory a i připadne reakce a rozebírání situaci týkající se golfu bud primo, nebo i vzdaleneji. Pokud se neporušují Pravidla Jamky především z hlediska provozu či dlouhodobé toxicity sdělení (a ano i určité úrovně komunikace), tak to, že některé téma může být nepříjemné nezavdává důvod, že ho smažu ze světa tak, že provedu cenzuru - případně rozhodnu, které názory a čí jsou fajn a čí už ne. Na to si příliš cením svobody slova, dokud mohu, ale s ní i odpovědnostmi, kdy každy si pěstuje svůj mediální obraz, jak umí. Zároveň tato diskuse je tematicka - sdileny prispevek z twitteru, který ji nastartoval s dosahem tisíců čtenářů je svým způsobem medium, možná ve výsledku dokonce s větším dopadem, než článek v klasických novinách. A zároveň - primo souvisí s naší místní komunitou, kdy pořád mluvíme o někom z nás, o někom, kdo nás osobně zná, kdy známe mnozí i osobně ji.

Pro mě celá tato diskuse nebyla sice na čtení nijak obsahově příjemná, resp. především to, co ji vyvolalo, ale zároveň jsem si díky ní několika obsáhlejším reakcím výše uvědomil i osobně poměrně dost souvislostí, které mi předtím unikaly a poměrně mě to obohatilo. Stejně tak vyjádření některých výše mě zaujala, protože jejich poskytnutý pohled a sdílená zkušenost byl praktický střípek do mozaiky, který i dalšímu nezainteresovanému čtenáři může rozšířit obzory a být více připraven na případnou budoucí konfrontaci s obdobným postojem. A zároveň - pokud danou diskusi někdo další se zájmem o problematiku najde - ukáže to i tu druhou stranu mince. Nechť si pak každý udělá obrázek sám - má oba/více pohledů.

Myslím, že se několikrát již prokázalo, že zdejší komunita je v prumeru normální a má poměrně velmi dobrou schopnost často i samomoderování vyplývající i z vlastní zkušenosti z minulosti při sem tam občasném upozornění - toto už je moc atp. Ano, existují vyhrocené extrémy - které už vyžadují určitý administrátorko/moderátorský zásahu, ale toto tato situace zatím nesplňuje, a věřím, že i díky snaze nás všech ani nenaplní. Ano, někdy je určitě dobré mlčeti zlato... na druhou stranu, když nebudeme mluvit stříbro, tak ani to zlato na pozadí někde v šuplíku nemá vlastně moc smysl.

No a v neposlední řadě - ano, i toto je součást našich golfových životů. Ať se nám to líbí, nebo ne. Tím, že bych tyto problémy vymazával, tu skutečnost nezmění. Naopak - 19.jamka by byla vlastně jen nekompletním informačním výsekem, což si myslím, že je škoda a k tomu mohou sloužit jiné, uzavřené skupiny a platformy.

A snad jen nakonec přeci jen prosba - nepřelévejme to do jiných vláken. Sem tam zmínka muže byt vtipná, ok , ale netapetujme to donekonečna všude kolem - tak pak by si to uz moderování následně zasloužilo = pridelava to práci a znepřehledňuje další vlákna a jejich témata. :)

:up:
 
Mně se třeba hrozně líbí jakékoli pokusy mít různé formáty turnajů - a proč by nemohly být speciální turnaje pro ženský? Klidně ať jsou speciální turnaje pro děti, pro ženský, pro chlapy, pro zelený, pro makový, pro začátečníky, pro profíky, pro ajtáky, pro právníky, pro jeřábníky ... každému může z jakéhokoli důvodu vyhovovat jiný kolektiv lidí v dané aktivitě a třeba i v dané konkrétní životní etapě. Je to vždy vítaná možnost - dokud to není povinnost. A cokoli, co umožní, aby se člověk cítil komfortně, tak podle mého každá alternativa standardních formátů pomáhá. Všichni nejsme ze stejného těsta a i když různorodost je dlouhodobě obohacující - někdy prostě nemusím mít na ty ostatní zrovna v tu danou dobu náladu/chuť. :)

Hodně odlišuju volnočasové, řekněme turnaje hobby úrovně a potom ty více sportovní. To nastavení podle mě může být rozdílné. Stejně tak si myslím, že každá lokalita / hřiště má kolem sebe jinou komunitu a dává smysl tomu jít naproti. :)
Souhlas. Ale podle mě se pleteš.
Turnaje speciálně pro dámy ve spoustě klubů pořádají, pro děti taky.
Ale zkus vyhlásit v klubu turnaj jen pro muže a dostaneš pěkně naloženo právě od nějaké dámy…
Stejně jako existuje dost fitek jen pro dámy, ale neznám žádné jen pro muže (třeba mě opravíte).
Dokud jsem ještě jezdil vlakem, bývalo tam vyhrazené kupé pro matky s dětmi (nikoliv rodiče s dětmi), ale to už je fakt dávno.
Tak bacha na to, komu by se dostalo něco speciálního, některá skupina neví co chce, ale nedá pokoj…však to znáš.
 
A je to v háji. Není na světě software, který by dokázal zvládnout Elona a @mkopcak-a zároveň - taková výpočetní kapacita ještě lidstvu není dostupná. :)

---

@Tereza Harmatová: Já mám za celé své působení v českém golfu tak diametrálně dlouhodobě odlišnou zkušenost ve svém výseku golfového působení, než popisuješ na svém twitteru, až se mi nechce uvěřit, že by to, co čtu výše mohl psát člověk tak mediálně zdatný a fungující, jako si ty - zvlášť když máš jako profesi na twitteru deklarovanou Marketing manager (v IT firmě). A nebo je to možná právě proto? Uznávám, i pro mě jsou tvá sdělení světu z pohledu golfu překvapivá. Ani ne tak obsahově - četl nebo slyšel jsem to od jiných za ta léta několikrát, skoro nikdy to ale nebylo z odstupu černobílé, myšleno způsobeno jen tím zlým okolím. Ale to vem čert. Taky si umím osobně poplakat (a ano, někdy jsem tím určitě protivnej) nad zlým nechápavým světem, který nechce fungovat, jak já pískám. Především mě to ale však překvapuje z pohledu toho, že člověk tak zdatný a znalý mediálního světa, jako jsi Ty, s tisícovkami sledujících, si musí velmi dobře uvědomovat, jak určité formulace mohou vyvolávat i druhotné reakce, jakou má veřejné vystupování celospolečenskou odpovědnost, a jak jsou ve své generalizaci některá Tvá tvrzení nefér. Chtělo by se mi říct - nadávat na okolí umí každý, ale ne každý má možnosti nadávat a kritizovat svůj nesoulad před celým světem a tím svůj osobní pocit (možná i bohužel z Tvé perspektivy "oprávněně" získaný) násobit tisíckrát přenesením na další. Naštěstí.

Ano, i mě osobně se Tvá tvrzení nepříjemně dotkla.
Je to hodně zvláštní. Navzájem se s Terezou sledujeme, i jsme spolu hrály, přesto jsem nebyla mezi těmi, kdo na příspěvek mohl reagovat. Vůbec nevím co si o tom myslet. Souhlasit s tím plně nemůžu.
 
Zároveň je to zářná ukázka zimní golfové okurkové sezóny - v létě bychom si toho ani nevšimli.

Každopádně já jsem i díky tomuhle výstupu hodně zvědavej na naše nové Ladies turnaje. Koneckonců vznikají právě proto, že vnímám, že určité ženy mohou být s ryze mužským prostředím na golfu v nesouladu a chci jim dát příležitost hrát ho ve společnosti, která jim bude vyhovovat více.

Což mne vede k zamyšlení, jestli vlastně tu segregaci spíš neprohlubuju? Ale asi je dobré mít od všeho trošku a dát tak každému na výběr. A třeba se pak, po zjištění že v tom skutečně žádné záludnosti a nepohoda nejsou, přidají i k těm běžným, velkým turnajům...
Čím to, že jsem v životě na žádném lady's turnaji nebyla....
 
Mohu jen potvrdit, klubový život na Ypsilonce je super...Fojtecký drak parádní série turnajů a Ypsilonka sama o sobě stojí za hru...tréninková jamka taky super věc...posezení na terase po hře, ochotný přátelský personál...potřeboval bych to mít o 20 km blíž...
 
Mohu jen potvrdit, klubový život na Ypsilonce je super...Fojtecký drak parádní série turnajů a Ypsilonka sama o sobě stojí za hru...tréninková jamka taky super věc...posezení na terase po hře, ochotný přátelský personál...potřeboval bych to mít o 20 km blíž...
Hmm...111km :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom